title

Se resultater for T1 her.

Ved behov for kontakt skriv til t1@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Esbjerg AM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATATLETKLUBResultatÅRGANGKØN
100m100m A-heatSteven ToyEsbjerg AM14.48.001956Herre
5000m5000m A-heatFrederik ErnstAGF Atletik15.19.591995Herre
5000m5000m A-heatMarcus Rønn Blovstrød Løverne15.28.651993Herre
5000m5000m A-heatThorkild SundstrupÅrhus Fremad15.33.581980Herre
5000m5000m A-heatEsben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.49.501989Herre
5000m5000m A-heatHenrik AndersenEsbjerg AM16.24.851985Herre
5000m5000m A-heatLars VelsViborg AM16.29.441974Herre
5000m5000m A-heatEskil LandgrebeEsbjerg AM16.42.951990Herre
5000m5000m A-heatMads MortensenEsbjerg AM16.48.691998Herre
5000m5000m A-heatAlex PedersenAGF Atletik16.54.721993Herre
5000m5000m A-heatNiels KjærgaardEsbjerg AM17.39.261990Herre
5000m5000m A-heatJannick KjersgaardEsbjerg AM17.44.491974Herre
5000m5000m A-heatKirsten PetterssonEsbjerg AM17.49.741983Kvinde
5000m5000m A-heatSimon BertramEsbjerg AM18.17.761988Herre
5000m5000m A-heatOle S JørgensenEsbjerg AM18.23.051972Herre
5000m5000m B-heatMie GamViborg AM18.37.992001Kvinde
5000m 5000m B-heatCamilla GrøndahlAarhus Fremad Atletik18.39.761990Kvinde
5000m5000m B-heatFlemming KrabbenhoftAarhus Fremad Atletik18.43.281975Herre
5000m5000m B-heatJacob GlæsnerEsbjerg AM19.13.341976Herre
5000m5000m B-heatChristian MartinezEsbjerg AM19.22.161970Herre
5000m5000m B-heatJohnny StransbygaardEsbjerg AM19.25.301970Herre
5000m 5000m B-heatMarie Louise JørgensenKolding KFUM19.35.782003Kvinde
5000m5000m B-heatMarie Møller SchmidtViborg AM19.48.002001Kvinde
5000m5000m B-heatAndreas JohansenEsbjerg AM19.59.731990Herre
5000m5000m B-heatJan Skov PedersenÅrhus Fremad20.00.661959Herre
5000m5000m B-heatFreja Riegels JacobsenEsbjerg AM20.02.572004Kvinde
5000m5000m B-heatVictoria Vestergaard HansenEsbjerg Ungdoms Triathlon20.23.592003Kvinde
5000m5000m B-heatNanette NikolajsenEsbjerg AM21.17.032000Kvinde
5000m 5000m B-heatAnne NordbyEsbjerg AM21.34.031991Kvinde 
5000m 5000m B-heatThomas HansenEsbjerg AM21.24.131971Herre
5000m5000m B-heatLizette NikolajsenEsbjerg AM21.55.872003Kvinde
5000m5000m B-heatCaroline StrandbygaardEsbjerg AM22.18.352007Kvinde
5000m5000m B-heatMorten BasseEsbjerg AMDNSHerre
5000m5000m B-heatPeter JohansenÅrhus FremadDNSHerre
200m200m A-heatNanna BertinÅrhus FremadDNSKvinde
200m200m A-heatJørgen Borg Esbjerg AMDNFHerre
200m200m A-heatMads Dyhr BerggreenEsbjerg AMDNFHerre
200m200m A-heatLise KandborgAGF AtletikDNFKvinde
800m800m A-heatAlexander Tengblad NikolaisenViborg AM1.59.792001Herre
800m800m A-heatElias ShifrisViborg AM2.00.722002Herre
800m800m A-heatAsgedom BrhaneEsbjerg AM2.07.211992Herre
800m800m A-heatJens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.11.292000Herre
800m800m A-heatTroels Lang NielsenEsbjerg AM2.11.952000Herre
800m800m A-heatVictor Kiplagat KondrupKolding KFUM2.13.842002Herre
800m800m A-heatEmma Kiplagat KondrupKolding KFUM2.14.262004Kvinde
800m800m A-heatJulie Frøslev MathisenAGF2.17.431993Kvinde
800m800m A-heatMagnus BundgaardEsbjerg AM2.21.412004Herre
800m A-heatJeppe FribækEsbjerg AM2.28.062001Herre
800m A-heatRune EgedeEsbjerg AM2.56.471992Herre
800m A-heatJacob QvistAarhus Fremad AtletikDNSHerre
800m A-heatAnders-Dres TarbensenEsbjerg AMDNSHerre