title

Se startlister for T1 her.

Ved behov for kontakt skriv til t1@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding sker her.

TILMELDING

KLUBARRANGØR

Esbjerg AM

TIDSPROGRAM

18.00 – 100m A-heat
18.10 – 5000m B-heat
18.35 – 5000m A-heat
19.05 – 200m A-heat
19.15 – 800m A-heat
19.20 – 800m B-heat

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat18.00Amar KrsoEsbjerg AM11.0911.091989Herre
5000m 5000m B-heat18.10Camilla GrøndahlAarhus Fremad Atletik17.50.0017.53.0018.05.001990Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Peter JohansenAarhus Fremad Atletik17.50.0017.38.001970Herre
5000m5000m B-heat18.10Mie GamViborg AM17.59.0018.13.40 - 2001Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Marie Møller SchmidtViborg AM17.59.002001Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Morten BasseEsbjerg AM18.00.0017.49.001972Herre
5000m 5000m B-heat18.10Flemming KrabbenhoftAarhus Fremad Atletik18.00.001975Herre
5000m5000m B-heat18.10Jacob GlæsnerEsbjerg AM19.00.001976Herre
5000m5000m B-heat18.10Nanette NikolajsenEsbjerg AM19.30.0021.02.032000Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Christian MartinezEsbjerg AM19.30.001970Herre
5000m5000m B-heat18.10Johnny StrandbygaardEsbjerg AM19.30.001970Herre
5000m5000m B-heat18.10Victoria Vestergaard HansenEsbjerg Ungdoms Triathlon19.30.002003Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Marie-Louise JørgensenKolding KFUM atletik & motion19.30.002003Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Freja Riegels JacobsenEsbjerg AM19.59.002004Kvinde
5000m 5000m B-heat18.10Nanna BertinAarhus Fremad Atletik20.00.0020.02.0020.13.001996Kvinde 
5000m 5000m B-heat18.10Jan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik20.00.0018.09.001959Herre
5000m5000m B-heat18.10Lizette NikolajsenEsbjerg AM20.30.002003Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Anne NordbyEsbjerg AM21.20.0021.23.001991Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Thomas HansenEsbjerg AM21.20.001971Kvinde
5000m5000m B-heat18.10Caroline StrandbygaardEsbjerg AM22.59.002007Kvinde
5000m5000m A-heat18.35Frederik ErnstAGF Atletik14.50.0015.21.001995Herre
5000m5000m A-heat18.35Thorkild Sundstrup Aarhus Fremad Atletik 15.00.0014.59.001980Herre
5000m5000m A-heat18.35Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.15.0015.14.591993Herre
5000m5000m A-heat18.35Marcus RønnBlovstrød Løverne15.12.0015.08.351993Herre
5000m5000m A-heat18.35Henrik AndersenEsbjerg AM15.30.0015.46.821985Herre
5000m5000m A-heat18.35Eskild LandgrebeEsbjerg AM16.08.0016.09.521990Herre
5000m5000m A-heat18.35Lars VelsViborg AM16.30.0015.54.351974Herre
5000m5000m A-heat18.35Alex PedersenAGF Atletik16.30.0017.04.001993Herre
5000m5000m A-heat18.35Mads MortensenEsbjerg AM16.45.0016.00.801998Herre
5000m5000m A-heat18.35Jørgen BorgEsbjerg AM17.00.0016.23.001966Herre
5000m5000m A-heat18.35Lise Kandborg SørensenAGF Atletik17.10.0017.14.401985Kvinde
5000m5000m A-heat18.35Kirsten PetterssonEsbjerg AM17.30.0017.50.301983Kvinde
5000m5000m A-heat18.35Simon BertramEsbjerg AM17.30.001988Herre
5000m5000m A-heat18.35Niels KjærgaardEsbjerg AM17.30.001990Herre
5000m5000m A-heat18.35Jannick KjersgaardEsbjerg AM17.30.001974Herre
200m200m A-heat19.05Amar KrsoEsbjerg AM22.8022.801989Herre
200m200m A-heat19.05Patrick WolfEsbjerg AM23.7523.752001Herre
200m200m A-heat19.05Cecilie EriksenEsbjerg AM28.1328.132002Kvinde
200m200m A-heat19.05Mille Fibiger JensenEsbjerg AM28.5528.552004Kvinde
200m200m A-heat19.05Hazal BeyramEsbjerg AM29.0029.002004Kvinde
800m800m A-heat19.15Jacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik1.58.001.57.401995Herre
800m800m A-heat19.15Anders-Dres TarbensenEsbjerg AM1.59.001.57.702001Herre
800m800m A-heat19.15Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM1.59.001.57.811.57.812001Herre
800m800m A-heat19.15Elias ShifrisViborg AM1.59.001.59.891.59.892002Herre
800m800m A-heat19.15Asgedom BrhaneEsbjerg AM2.00.001992Herre
800m800m A-heat19.15Victor Kiplagat KondrupKolding KFUM atletik & motion2.02.002.06.002.06.002002Herre
800m800m B-heat19.20Troels Lang NielsenEsbjerg AM2.08.002.08.801999Herre
800m800m B-heat19.20Jens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.08.002000Herre
800m800m B-heat19.20Emma Kiplagat KondrupKolding KFUM atletik & motion2.10.002.13.002.13.002004Kvinde
800m800m B-heat19.20Julie Frøslev MathisenAGF Atletik2.12.002.07.68-1993Kvinde
800m800m B-heat19.20Magnus BundgaardEsbjerg AM2.15.002004Herre
800m800m B-heat19.20Jeppe FribækEsbjerg AM2.29.002.30.392001Herre
800m800m B-heat19.20Rune EgedeEsbjerg AM2.38.001992Herre