title

Se resultater fra TRACKS T10 her.

Vi afventer pt. to resultater på 800m.

Ved behov for kontakt skriv til t9@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Viborg AM

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat(+1.6)11.25Daniel AndersenVejle IF11.0511.0511.052001Herre
100m100m A-heat(+1.6)11.39Peter KjølbyeVejle IF11.1111.1111.112001Herre
100m100m A-heat(+1.6)11.67Kasper FilsøVejle IF11.5411.5411.651990Herre
100m100m A-heat(+1.6)12.13Mikkel LinnemandAalborg AM11.992002Herre
100m100m A-heat(+1.6)12.43William Buchardt Egendal AGF Atletik11.8211.8211.821994Herre
100m100m A-heat(+1.6)12.48Søren RahbekSkive AM11.9012.2012.201997Herre
100m100m B-heat(+2.6)w12.61Fredrikke Dam LarsenRanders Freja Atletik12.4712.4712.471991Kvinde
100m100m B-heat(+2.6)w12.76Caroline ElkjærRanders Freja Atletik12.7012.3913.071995Kvinde
100m100m B-heat(+2.6)w12.87Mathilde Prietzel NielsenRanders Freja Atletik12.5012.1412.792000Kvinde
100m100m B-heat(+2.6)w13.16Sarah Winther JensenSkive AM12.4012.6612.661999Kvinde
100m100m B-heat(+2.6)w13.38Aranya KanakalingamAalborg AM12.9812.9812.982003Kvinde
100m100m B-heat(+2.6)DNSSteen HannestadAGF Atletik12.2012.231971Herre
100m100m C-heat(+2.4)w12.74Amanda Sondrup HenriquesAK Holstebro13.1713.1713.172004Kvinde
100m100m C-heat(+2.4)w13.39Christine KlitgaardAalborg AM13.0013.5013.502004Kvinde
100m100m C-heat(+2.4)w13.41Sarah KristensenSkive AM13.0013.5413.542002Kvinde
100m100m C-heat(+2.4)w13.52Olaf DammAGF Atletik13.1313.131986Herre
100m100m C-heat(+2.4)w13.62Nanna Tveen HøgsbergSkive AM13.0013.5013.502003Kvinde
100m100m C-heat(+2.4)DNSKåre Egholm PetersenAGF Atletik13.001971Herre
100m100m D-heat(+2.2)w13.14Tobias R. GarzaRanders Freja Atletik13.2013.2013.202004Herre
100m100m D-heat(+2.2)w14.39Naja HybschmannAGF Atletik14.3014.5814.58.001996Kvinde
100m100m D-heat(+2.2)w16.15Carsten SiggaardBlovstrød Løverne16.002.14.331964Herre
200m200m A-heat(+0.8)22.88Peter KjølbyeVejle IF23.1323.1323.132001Herre
200m200m A-heat(+0.8)23.72Kasper FilsøVejle IF23.7223.7223.841990Herre
200m200m A-heat(+0.8)24.45Mikkel LinnemandAalborg AM24.202002Herre
200m200m A-heat(+0.8)25.79Søren RahbekSkive AM23.9024.2024.201997Herre
200m200m A-heat(+0.8)DNSDaniel AndersenVejle IF22.4422.4422.442001Herre
200m200m B-heat(+1.4)25.89Amanda Sondrup HenriquesAK Holstebro25.9925.9925.992004Kvinde
200m200m B-heat(+1.4)26.13Caroline ElkjærRanders Freja Atletik26.0025.6826.061995Kvinde
200m200m B-heat(+1.4)26.62Fredrikke Dam LarsenRanders Freja Atletik26.3025.9726.681991Kvinde
200m200m B-heat(+1.4)26.64Christine KlitgaardAalborg AM26.2926.2926.292004Kvinde
200m200m B-heat(+1.4)DNSMathilde Prietzel NielsenRanders Freja Atletik25.0024.792000Kvinde
200m200m B-heat(+1.4)DNSSteen HannestadAGF Atletik25.0025.001971Herre
200m200m B-heat(+1.4)DNSKåre Egholm PetersenAGF Atletik26.001971Herre
200m200m C-heat(+0.2)27.16Tobias R. GarzaRanders Freja Atletik26.8926.8926.892004Herre
200m200m C-heat(+0.2)28.53Olaf DammAGF Atletik27.4127. 411986Herre
200m200m D-heat(+0.7)29.96Naja HybschmannAGF Atletik29.5030.2330.231996Kvinde
200m200m D-heat(+0.7)36.56Sonja Sieg StigsenViborg AM35.0027.834.661951Kvinde
200m200m D-heat(+0.7)38.51Marianne GramSkive AM39.0024.701950Kvinde
200m200m D-heat(+0.7)41.44Ulla HovgaardAalborg AM39.0039.001945Kvinde
200m200m D-heat(+0.7)DNSAmalie Schade KanstrupViborg AM30.0029.1829.912003Kvinde
800m800m A-heat1.55.58Elias ShifrisViborg AM1.55.001.56.141.56.142002Herre
800m800m A-heat1.55.59Markus Kirk KjeldsenSAK-771.53.001.54.41.54.42001Herre
800m800m A-heat1.56.50August BrozRanders Freja Atletik1.55.001.57.201.57.201996Herre
800m800m A-heat1.57.25Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM1.54.001.57.811.57.812001Herre
800m800m A-heat1.59.15Habtum MishgihnaAalborg AM1.59.002.02.812.02.811996Herre
800m800m A-heat1.59.18Andreas RestrupAalborg AM1.59.001.59.241.59.242000Herre
800m800m A-heat1.58.85Alexander Krogh JohansenAGF Atletik1.55.001.56.341988Herre
800m800m A-heat2.00.98Oliver BjørslevAalborg AM1.54.001.54.771.54.772000Herre
800m800m A-heatDNSRasmus Rose-HansenSkive AM1.49.991.52.71.52.72001Herre
800m800m A-heatDNFThijs NijhuisViborg AM
800m800m A-heatDNFMikael JohnsenAGF Atletik
800m800m B-heat2.07.00Jens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.03.002.05.002.05.002000Herre
800m800m B-heat2.07.62Esben HansenSAK-772.04.002.09.12.09.11999Herre
800m800m B-heat2.13.16Martin PatwaryAalborg Øst RCC2.15.002.22.254.35.51997Herre
800m800m B-heat2.12.77Mathilde Diekema JensenAarhus 19002.08.002.10.442.10.441994Kvinde
800m800m B-heat2.14.68Mads SchrøderOdense Atletik2.06.002000Herre
800m800m B-heat2.15.30Mathias BøgelundAalborg AM2.14.002.14.161992Herre
800m800m B-heat2.16.54Ida JørgensenAalborg AM2.14.502.15.522.15.522001Kvinde
800m800m B-heat2.17.76Mille B. OlesenAalborg AM2.13.002.13.682.13.682002Kvinde
800m800m B-heat2.21.09Anne Bonderup AndersenAalborg AM2.15.002.15.802.17.582001Kvinde
800m800m C-heat2.14.99Caroline VegebjergAalborg AM2.18.002.16.951998Kvinde
800m800m C-heat2.20.38Benjamin GarsdalSAK-772.16.002.17.002.17.002003Herre
800m800m C-heat2.20.44Laura G. AndersenAalborg AM2.18.502.19.052.19.052004Kvinde
800m800m C-heat2.21.81Victoria BjerreAalborg AM2.21.502.23.322.23.322003Kvinde
800m800m C-heat2.21.83Marie Aagaard PoulsenAarhus 19002.25.001996Kvinde
800m800m C-heat2.22.56Karen Krogh JohansenAGF Atletik2.19.002.22.801987Kvinde
800m800m C-heat2.24.32Nanna MuurholmAalborg AM2.17.002.17.962.17.962001Kvinde
800m800m C-heatDNSTobias R. GarzaRanders Freja Atletik2.16.872.16.872.16.872004Herre
800m800m C-heatDNSSøren PovlsenAmager AC2.18.002.11,121965Herre
800m800m D-heat2.34.53Marius Tengblad NikolaisenViborg AM2.30.002003Herre
800m800m D-heat2.34.95Maya FruergaardSkive AM2.28.002.39.662006Kvinde
800m800m D-heat2.48.41Lise SkovboAarhus 19002.50.002.46.862.46.861981kvinde
800m800m D-heatDNFAnne SkovboAarhus 19002.50.002.49.742.49.741981Kvinde
3000m3000m A-heat8.07.22Jens Søndergaard JensenAGF Atletik7.59.008.07.388.07.381986Herre
3000m3000m A-heat8.08.08Thijs NijhuisViborg AM7.59.007.58.958.10.411992Herre
3000m3000m A-heat8.10.52Thomas Væsel WadeHMRC8.10.008.14.171989Herre
3000m3000m A-heat8.11.42Andreas LommerOdense Atletik7.59.008.15.081991Herre
3000m3000m A-heat8.12.41Peter GlansOdense Atletik7.59.008.11.828.27.001993Herre
3000m3000m A-heat8.14.46Ole HesselbjergSparta AM7.59.008.25.181990Herre
3000m3000m A-heat8.14.99Peter Gerner EjersboOdense Atletik7.59.009.19.711995Herre
3000m3000m A-heat8.29.67Jakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 19007.59.008.22.991994Herre
3000m3000m A-heat8.35.15Frederik ErnstAGF Atletik8.15.001995Herre
3000m3000m A-heat8.43.20Jonas GertsenOdense Atletik8.20.008.49.311998Herre
3000m3000m A-heat8.51.74Emil AarestrupAGF Atletik8.39.008.45.958.45.951995Herre
3000m3000m A-heat8.53.76Frederik T. KapperSparta AM8.45.008.50.111995Herre
3000m3000m A-heat8.55.87Ebbe MøllerAGF Atletik8.48.008.54.208.54.202001Herre
3000m3000m A-heat8.58.11Henrik Strange BrokVEXA HLM Running8.58.001989Herre
3000m3000m A-heat8.59.11Morten StillingVEXA HLM Running9.05.001987Herre
3000m3000m A-heat8.59.16Emil PallesenAGF Atletik9.10.009.16.679.16.672001Herre
3000m3000m A-heat9.11.48Niels Peter NielsenAGF Atletik8.50.038.50.038.50.031987Herre
3000m3000m A-heatDNFMikael JohnsenAGF Atletik7.59.008.11.941992Herre
3000m3000m A-heatDNFJacob SimonsenAGF Atletik7.59.001995Herre
3000m3000m A-heatDNFJeppe RisvigSkive AM8.40.008.52.388.52.382001Herre
3000m3000m A-heatDNFHenrik GehlertOdense Atletik8.59.00Herre
3000m3000m A-heatDNSSteffen Dalsgaard VilladsenVEXA HLM Running9.00.008.36.001985Herre
3000m3000m B-heat9.27.18Anders Winther NielsenVEXA HLM Running9.45.001984Herre
3000m3000m B-heat9.30.47Robin OstenfeldtSAK-779.15.009.30.009.30.001999Herre
3000m3000m B-heat9.31.93Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik9.35.009.41.339.41.331979Herre
3000m3000m B-heat9.32.76Laust BengtsenAarhus 19009.37.001974Herre
3000m3000m B-heat9.34.49Amanuel GoitomVEXA HLM Running9.30.001991Herre
3000m3000m B-heat9.34.71Martin GlerupSAK-779.15.009.36.029.36.022003Herre
3000m3000m B-heat9.39.31Anders Lade NielsenAarhus 19009.36.001966Herre
3000m3000m B-heat9.40.41Sune AndersenVEXA HLM Running9.40.001980Herre
3000m3000m B-heat9.40.74Anders MikkelsenVexa HLM Running9.30.009.40.001990Herre
3000m3000m B-heat9.46.80Oliver KirialSkive AM9.30.009.50.889.50.882003Herre
3000m3000m B-heat9.53.23Malthe BøgebjergSAK-7710.00.0010.22.3910.22.392003Herre
3000m3000m B-heat10.07.94Hans MygindVEXA HLM Running10.00.001965Herre
3000m3000m B-heat10.08.43Mie GamViborg AM9.50.009.58.479.58.472001Kvinde
3000m3000m B-heat10.10.26Jakob Worm BisfortAGF Atletik9.59.001980Herre
3000m3000m B-heat10.21.45Jonas StoltzeAalborg Øst RRC10.00.6010.00.61987Herre
3000m3000m C-heat10.00.80Søren RasmussenViborg AM10.30.008.26.001966Herre
3000m3000m C-heat10.11.84Carsten SiggaardBlovstrød Løverne10.30.0010.04.1510.26.001964Herre
3000m3000m C-heat10.21.30Rasmus SigvardsenVEXA HLM Running10.30.001974Herre
3000m3000m C-heat10.28.44Henning Jensen10.30.0010.30.0010.30.001969Herre
3000m3000m C-heat10.39.44Jeppe NorupVEXA HLM Running10.30.001979Herre
3000m3000m C-heat10.40.81Rune Ib HansenViborg AM10.50.0011.02.4011.02.402005Herre
3000m3000m C-heat10.43.45Sofie HintzAalborg Øst RCC10.45.0010.58.842000Kvinde
3000m3000m C-heat10.44.12Katrine RisvigSkive AM10.25.0010.38.6310.38.632003Kvinde
3000m3000m C-heat10.46.04Marie-Louise JørgensenKolding KFUM10.30.0010.44.002003kvinde
3000m3000m C-heat10.51.14Freja Riegels JakobsenEsbjerg AM10.59.0010.58.5010.58.502004Kvinde
3000m3000m C-heat10.52.55Katja KnudsenAalborg Øst RCC10.45.001998Kvinde
3000m3000m C-heat10.58.82Laurids JakobsenViborg AM11.05.008.24.01952Herre
3000m3000m C-heat11.00.09Sophie Olivia KortnumViborg AM10.59.0011.09.7911.09.792004Kvinde
3000m3000m C-heat10.59.83Mathilde Meedom LarsenViborg AM10.59.0010.37.9410.37.942004Kvinde
3000m3000m C-heat11.00.28Sofia ThirupViborg AM10.59.0010.40.3710.40.372004Kvinde
3000m3000m C-heatDNSMarie Møller SchmidtViborg AM10.30.0010.17.5610.39.082001Kvinde
3000m3000m C-heatDNSAnders AndersenVEXA HLM Running10.30.009.30.001976Herre
3000m3000m D-heat10.55.64William MengViborg AM11.15.002004Herre
3000m3000m D-heat10.59.66Johan EnevoldsenViborg AM11.15.0010.50.2410.50.242001Herre
3000m3000m D-heat11.01.11Mikkel JørgensenVEXA HLM Running11.15.001987Herre
3000m3000m D-heat11.04.12Mads JørgensenVEXA HLM Running11.15.001987Herre
3000m3000m D-heat11.09.57Bjarni Rom-JensenViborg AM11.15.001963Herre
3000m3000m D-heat11.30.01Amalie PedersenViborg AM11.45.0011.09.2911.09.292004Kvinde
3000m3000m D-heat11.29.67Kim Steen KristensenVEXA HLM Running12.00.001971Herre
3000m3000m D-heat11.35.06Ida Tveen HøgsbergSkive AM12.00.0012.58.4612.58.462004Kvinde
3000m3000m D-heat11.34.68Jimmy MoustenVEXA HLM Running12.00.001970Herre
3000m3000m D-heat11.40.78Kenneth JulVEXA HLM Running11.30.001979Herre
3000m3000m D-heat11.48.84Nikolaj MadsenViborg AM12.00.002006Herre
3000m3000m D-heat11.52.38Nanette NikolajsenEsbjerg AM11.50.0012.31.252000Kvinde
3000m3000m D-heat11.54.29Lasse BoesenbækViborg AM12.00.002005Herre
3000m3000m D-heat11.59.24Thilde Sigga Agger NielsenViborg AM12.35.0014.01.02005Kvinde
3000m3000m D-heat12.01.67Lizette NikolajsenEsbjerg AM11.50.0011.55.9011.55.902003Kvinde
3000m3000m D-heat12.45.62Simon KristensenSkive AM11.30.001994Herre