title

Se heatinddelte startlister for T10 her.

Ved behov for kontakt skriv til t10@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding sker her.

TILMELDING

KLUBARRANGØR

Viborg AM

TIDSPROGRAM

Se program længere nede på siden.

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

18.00 – 100m A-heat

18.05 – 100m B-heat

18.10 – 100m C-heat

18.15 – 100m D-heat

18.30 – 3000m D-heat

18.55 – 3000m C-heat

19.20 – 3000m B-heat

19.40 – 3000m A-heat

20.00 – 200m A-heat

20.05 – 200m B-heat

20.10 – 200m C-heat

20.15 – 200m D-heat

20.30 – 800m D-heat

20.40 – 800m C-heat

20.50 – 800m B-heat

21.00 – 800m A-heat

DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat18.00Daniel AndersenVejle IF11.0511.0511.052001Herre
100m100m A-heat18.00Peter KjølbyeVejle IF11.1111.1111.112001Herre
100m100m A-heat18.00Kasper FilsøVejle IF11.5411.5411.651990Herre
100m100m A-heat18.00William Buchardt Egendal AGF Atletik11.8211.8211.821994Herre
100m100m A-heat18.00Søren RahbekSkive AM11.9012.2012.201997Herre
100m100m A-heat18.00Mikkel LinnemandAalborg AM11.992002Herre
100m100m B-heat18.05Steen HannestadAGF Atletik12.2012.231971Herre
100m100m B-heat18.05Sarah Winther JensenSkive AM12.4012.6612.661999Kvinde
100m100m B-heat18.05Fredrikke Dam LarsenRanders Freja Atletik12.4712.4712.471991Kvinde
100m100m B-heat18.05Mathilde Prietzel NielsenRanders Freja Atletik12.5012.1412.792000Kvinde
100m100m B-heat18.05Caroline ElkjærRanders Freja Atletik12.7012.3913.071995Kvinde
100m100m B-heat18.05Aranya KanakalingamAalborg AM12.9812.9812.982003Kvinde
100m100m C-heat18.10Christine KlitgaardAalborg AM13.0013.5013.502004Kvinde
100m100m C-heat18.10Nanna Tveen HøgsbergSkive AM13.0013.5013.502003Kvinde
100m100m C-heat18.10Sarah KristensenSkive AM13.0013.5413.542002Kvinde
100m100m C-heat18.10Kåre Egholm PetersenAGF Atletik13.001971Herre
100m100m C-heat18.10Olaf DammAGF Atletik13.1313.131986Herre
100m100m C-heat18.10Amanda Sondrup HenriquesAK Holstebro13.1713.1713.172004Kvinde
100m100m D-heat18.15Tobias R. GarzaRanders Freja Atletik13.2013.2013.202004Herre
100m100m D-heat18.15Naja HybschmannAGF Atletik14.3014.5814.58.001996Kvinde
100m100m D-heat18.15Carsten SiggaardBlovstrød Løverne16.002.14.331964Herre
3000m3000m D-heat18.30Johan EnevoldsenViborg AM11.15.0010.50.2410.50.242001Herre
3000m3000m D-heat18.30Mikkel JørgensenVEXA HLM Running11.15.001987Herre
3000m3000m D-heat18.30Mads JørgensenVEXA HLM Running11.15.001987Herre
3000m3000m D-heat18.30Bjarni Rom-JensenViborg AM11.15.001963Herre
3000m3000m D-heat18.30William MengViborg AM11.15.002004Herre
3000m3000m D-heat18.30Kenneth JulVEXA HLM Running11.30.001979Herre
3000m3000m D-heat18.30Simon KristensenSkive AM11.30.001994Herre
3000m3000m D-heat18.30Ida Tveen Høgsberg11.30.00 12.58.462004Kvinde
3000m3000m D-heat18.30Amalie PedersenViborg AM11.45.0011.09.2911.09.292004Kvinde
3000m3000m D-heat18.30Lizette NikolajsenEsbjerg AM11.50.0011.55.9011.55.902003Kvinde
3000m3000m D-heat18.30Nanette NikolajsenEsbjerg AM11.50.0012.31.252000Kvinde
3000m3000m D-heat18.30Ida Tveen HøgsbergSkive AM12.00.0012.58.4612.58.462004Kvinde
3000m3000m D-heat18.30Kim Steen KristensenVEXA HLM Running12.00.001971Herre
3000m3000m D-heat18.30Jimmy MoustenVEXA HLM Running12.00.001970Herre
3000m3000m D-heat18.30Lasse BoesenbækViborg AM12.00.002005Herre
3000m3000m D-heat18.30Nikolaj MadsenViborg AM12.00.002006Herre
3000m3000m D-heat18.30Thilde Sigga Agger NielsenViborg AM12.35.0014.01.02005Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Katrine RisvigSkive AM10.25.0010.38.6310.38.632003Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Carsten SiggaardBlovstrød Løverne10.30.0010.04.1510.26.001964Herre
3000m3000m C-heat18.55Henning Jensen10.30.0010.30.0010.30.001969Herre
3000m3000m C-heat18.55Marie Møller SchmidtViborg AM10.30.0010.17.5610.39.082001Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Søren RasmussenViborg AM10.30.008.26.001966Herre
3000m3000m C-heat18.55Anders AndersenVEXA HLM Running10.30.009.30.001976Herre
3000m3000m C-heat18.55Marie-Louise JørgensenKolding KFUM10.30.0010.44.002003kvinde
3000m3000m C-heat18.55Jeppe NorupVEXA HLM Running10.30.001979Herre
3000m3000m C-heat18.55Rasmus SigvardsenVEXA HLM Running10.30.001974Herre
3000m3000m C-heat18.55Sofie HintzAalborg Øst RCC10.45.0010.58.842000Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Katja KnudsenAalborg Øst RCC10.45.001998Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Rune Ib HansenViborg AM10.50.0011.02.4011.02.402005Herre
3000m3000m C-heat18.55Mathilde Meedom LarsenViborg AM10.59.0010.37.9410.37.942004Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Sofia ThirupViborg AM10.59.0010.40.3710.40.372004Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Freja Riegels JakobsenEsbjerg AM10.59.0010.58.5010.58.502004Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Sophie Olivia KortnumViborg AM10.59.0011.09.7911.09.792004Kvinde
3000m3000m C-heat18.55Laurids JakobsenViborg AM11.05.008.24.01952Herre
3000m3000m B-heat19.20Emil PallesenAGF Atletik9.10.009.16.679.16.672001Herre
3000m3000m B-heat19.20Robin OstenfeldtSAK-779.15.009.30.009.30.001999Herre
3000m3000m B-heat19.20Martin GlerupSAK-779.15.009.36.029.36.022003Herre
3000m3000m B-heat19.20Anders MikkelsenVexa HLM Running9.30.009.40.001990Herre
3000m3000m B-heat19.20Oliver KirialSkive AM9.30.009.50.889.50.882003Herre
3000m3000m B-heat19.20Amanuel GoitomVEXA HLM Running9.30.001991Herre
3000m3000m B-heat19.20Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik9.35.009.41.339.41.331979Herre
3000m3000m B-heat19.20Anders Lade NielsenAarhus 19009.36.001965Herre
3000m3000m B-heat19.20Laust BengtsenAarhus 19009.37.001974Herre
3000m3000m B-heat19.20Sune AndersenVEXA HLM Running9.40.001980Herre
3000m3000m B-heat19.20Anders Winther NielsenVEXA HLM Running9.45.001984Herre
3000m3000m B-heat19.20Mie GamViborg AM9.50.009.58.479.58.472001Kvinde
3000m3000m B-heat19.20Jakob Worm BisfortAGF Atletik9.59.001980Herre
3000m3000m B-heat19.20Malthe BøgebjergSAK-7710.00.0010.22.3910.22.392003Herre
3000m3000m B-heat19.20Hans MygindVEXA HLM Running10.00.001965Herre
3000m3000m B-heat19.20Jonas StoltzeAalborg Øst RRC10.00.6010.00.61987Herre
3000m3000m A-heat19.40Mikael Johnsen (PACE)AGF Atletik7.59.008.11.941992Herre
3000m3000m A-heat19.40Jacob Simonsen (PACE)AGF Atletik7.59.001995Herre
3000m3000m A-heat19.40Thijs NijhuisViborg AM7.59.007.58.958.10.411992Herre
3000m3000m A-heat19.40Peter GlansOdense Atletik7.59.008.11.828.27.001993Herre
3000m3000m A-heat19.40Jens Søndergaard JensenAGF Atletik7.59.008.07.388.07.381986Herre
3000m3000m A-heat19.40(Mikkel Dahl-Jessen)AGF Atletik7.59.008.09.811994Herre
3000m3000m A-heat19.40Andreas LommerOdense Atletik7.59.008.15.081991Herre
3000m3000m A-heat19.40Jakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 19007.59.008.22.991994Herre
3000m3000m A-heat19.40Ole HesselbjergSparta AM7.59.008.25.181990Herre
3000m3000m A-heat19.40Peter Gerner EjersboOdense Atletik7.59.009.19.711995Herre
3000m3000m A-heat19.40Thomas Væsel WadeHMRC8.10.008.14.171989Herre
3000m3000m A-heat19.40Frederik ErnstAGF Atletik8.15.001995Herre
3000m3000m A-heat19.40Jonas GertsenOdense Atletik8.20.008.49.311998Herre
3000m3000m A-heat19.40Emil AarestrupAGF Atletik8.39.008.45.958.45.951995Herre
3000m3000m A-heat19.40Jeppe RisvigSkive AM8.40.008.52.388.52.382001Herre
3000m3000m A-heat19.40Frederik T. KapperSparta AM8.45.008.50.111995Herre
3000m3000m A-heat19.40Ebbe MøllerAGF Atletik8.48.008.54.208.54.202001Herre
3000m3000m A-heat19.40Niels Peter NielsenAGF Atletik8.50.038.50.038.50.031987Herre
3000m3000m A-heat19.40Henrik Strange BrokVEXA HLM Running8.58.001989Herre
3000m3000m A-heat19.40Henrik Gehlert (PACE)Odense Atletik8.59.00Herre
3000m3000m A-heat19.40Steffen Dalsgaard VilladsenVEXA HLM Running9.00.008.36.001985Herre
3000m3000m A-heat19.40Morten StillingVEXA HLM Running9.05.001987Herre
200m200m A-heat20.00Daniel AndersenVejle IF22.4422.4422.442001Herre
200m200m A-heat20.00Peter KjølbyeVejle IF23.1323.1323.132001Herre
200m200m A-heat20.00Kasper FilsøVejle IF23.7223.7223.841990Herre
200m200m A-heat20.00Søren RahbekSkive AM23.9024.2024.201997Herre
200m200m A-heat20.00Mikkel LinnemandAalborg AM24.202002Herre
200m200m B-heat20.05Mathilde Prietzel NielsenRanders Freja Atletik25.0024.792000Kvinde
200m200m B-heat20.05Steen HannestadAGF Atletik25.0025.001971Herre
200m200m B-heat20.05Amanda Sondrup HenriquesAK Holstebro25.9925.9925.992004Kvinde
200m200m B-heat20.05Caroline ElkjærRanders Freja Atletik26.0025.6826.061995Kvinde
200m200m B-heat20.05Kåre Egholm PetersenAGF Atletik26.001971Herre
200m200m C-heat20.10Christine KlitgaardAalborg AM26.2926.2926.292004Kvinde
200m200m C-heat20.10Tobias R. GarzaRanders Freja Atletik26.8926.8926.892004Herre
200m200m C-heat20.10Fredrikke Dam LarsenRanders Freja Atletik26.3025.9726.681991Kvinde
200m200m C-heat20.10Olaf DammAGF Atletik27.4127. 411986Herre
200m200m D-heat20.15Naja HybschmannAGF Atletik29.5030.2330.231996Kvinde
200m200m D-heat20.15Amalie Schade KanstrupViborg AM30.0029.1829.912003Kvinde
200m200m D-heat20.15Sonja Sieg StigsenViborg AM35.0027.834.661951Kvinde
200m200m D-heat20.15Marianne GramSkive AM39.0024.701950Kvinde
200m200m D-heat20.15Ulla HovgaardAalborg AM39.0039.001945Kvinde
800m800m D-heat20.30Marie Aagaard PoulsenAarhus 19002.25.001996Kvinde
800m800m D-heat20.30Maya FruergaardSkive AM2.28.002.39.662006Kvinde
800m800m D-heat20.30Marius Tengblad NikolaisenViborg AM2.30.002003Herre
800m800m D-heat20.30Lise SkovboAarhus 19002.50.002.46.862.46.861981kvinde
800m800m D-heat20.30Anne SkovboAarhus 19002.50.002.49.742.49.741981Kvinde
800m800m C-heat20.40Benjamin GarsdalSAK-772.16.002.17.002.17.002003Herre
800m800m C-heat20.40Tobias R. GarzaRanders Freja Atletik2.16.872.16.872.16.872004Herre
800m800m C-heat20.40Nanna MuurholmAalborg AM2.17.002.17.962.17.962001Kvinde
800m800m C-heat20.40Søren PovlsenAmager AC2.18.002.11,121965Herre
800m800m C-heat20.40Caroline VegebjergAalborg AM2.18.002.16.951998Kvinde
800m800m C-heat20.40Laura G. AndersenAalborg AM2.18.502.19.052.19.052004Kvinde
800m800m C-heat20.40Karen Krogh JohansenAGF Atletik2.19.002.22.801987Kvinde
800m800m C-heat20.40Victoria BjerreAalborg AM2.21.502.23.322.23.322003Kvinde
800m800m B-heat20.50Jens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.03.002.05.002.05.002000Herre
800m800m B-heat20.50Esben HansenSAK-772.04.002.09.12.09.11999Herre
800m800m B-heat20.50Mads SchrøderOdense Atletik2.06.002000Herre
800m800m B-heat20.50Mathilde Diekema JensenAarhus 19002.08.002.10.442.10.441994Kvinde
800m800m B-heat20.50Mille B. OlesenAalborg AM2.13.002.13.682.13.682002Kvinde
800m800m B-heat20.50Mathias BøgelundAalborg AM2.14.002.14.161992Herre
800m800m B-heat20.50Ida JørgensenAalborg AM2.14.502.15.522.15.522001Kvinde
800m800m B-heat20.50Anne Bonderup AndersenAalborg AM2.15.002.15.802.17.582001Kvinde
800m800m B-heat20.50Martin PatwaryAalborg Øst RCC2.15.002.22.254.35.51997Herre
800m800m A-heat21.00Rasmus Rose-HansenSkive AM1.49.991.52.71.52.72001Herre
800m800m A-heat21.00Frederik T. Kapper (PACE, 57 v. 400m)Sparta AM1.53.001995Herre
800m800m A-heat21.00Markus Kirk KjeldsenSAK-771.53.001.54.41.54.42001Herre
800m800m A-heat21.00Oliver BjørslevAalborg AM1.54.001.54.771.54.772000Herre
800m800m A-heat21.00Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM1.54.001.57.811.57.812001Herre
800m800m A-heat21.00Elias ShifrisViborg AM1.55.001.56.141.56.142002Herre
800m800m A-heat21.00Alexander Krogh JohansenAGF Atletik1.55.001.56.341988Herre
800m800m A-heat21.00August BrozRanders Freja Atletik1.55.001.57.201.57.201996Herre
800m800m A-heat21.00Andreas RestrupAalborg AM1.59.001.59.241.59.242000Herre
800m800m A-heat21.00Habtum MishgihnaAalborg AM1.59.002.02.812.02.811996Herre