title

Se resultater fra TRACKS T11 her.

Ved behov for kontakt skriv til t11@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Amager AC

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRG.KØN
100m100m A-heat(+1,4)11.35Jacob Wolfgang Københavns IF11.1111.1111.111981Herre
100m100m A-heat(+1,4)11.66Emil GrovnFrederiksberg IF11.8011.9311.931998Herre
100m100m A-heat(+1,4)11.77Jonathan Kure Københavns IF11.8711.8711.871997Herre
100m100m A-heat(+1,4)11.97Kristoffer Bonde Københavns IF11.6711.6711.881991Kvinde
100m100m A-heat(+1,4)12.50Nikolai AndersenAmager AC12.4612.4612.462004Herre
100m100m A-heat(+1,4)12.72Magnus Ravn HercheAmager AC12.41January 1, 197012.412003Herre
100m100m A-heat(+1,4)13.69Jonas AndersenAmager AC12.4812.4812.482003Herre
100m100m A-heatDNSViktor Bech PetersenAmager AC12.4812.4812.482003Herre
100m100m B-heat(+0,2)13.52Bettina Meyer Københavns IF13.2013.2013.201988Kvinde
100m100m B-heat(+0,2)13.54Martin HøjlandKøbenhavns IF13.001993Herre
100m100m B-heat(+0,2)13.99Katrine LundKøbenhavns IF14.0114.0114.011990Kvinde
100m100m B-heatDNSJohan Chr HolstAmager AC13.5014.262003Herre
100m100m B-heatDNSAnton Juhl SeitzbergFremad Holbæk12.5412.542003Herre
100m100m B-heatDNSLaura-Jo Buchard HansenAmager AC14.5814.5814.582005Kvinde
200m200m A-heat(+0,5)26.07Magnus Ravn HercheAmager AC25.7025.7025.702003Herre
200m200m A-heat(+0,5)27.85Martin HøjlandKøbenhavns IF26.001993Herre
200m200m A-heatDNSAnton Juhl SeitzbergFremad Holbæk25.2225.222003Herre
200m200m A-heatDNFRasmus Thornbjerg KlausenFremad Holbæk22.3022.262000Herre
200m200m A-heatDNSViktor Bech PetersenAmager AC24.8924.8924.892003Herre
200m200m B-heat(+0,8)25.35Nicolai AndersenAmager AC2004Herre
200m200m B-heat(+0,8)25.39Johan Chr HolstAmager AC28.0029.782003Herre
200m200m B-heat(+0,8)27.55Majken LützenBallerup AK27.7327.732003Kvinde
200m200m B-heat(+0,8)27.79Henrik BergBagsværd AC27.2527.2327.261963Herre
200m200m B-heat(+0,8)27.89Bettina Meyer Københavns IF27.0027.0027.001988Kvinde
200m200m B-heat(+0,8)30.67Jesper LützenBallerup AK31.001957Herre
200m200m C-heat(+0,9)27.54Philip MørchBlovstrød Løverne27.001974Herre
200m200m C-heat(+0,9)28.56Jonas AndersenAmager AC2003
800m800m A-heat1.55.49Jacob StengaardOdense Atletik1.53.001.53.551.54.991994Herre
800m800m A-heat1.58.53Theis LæssøeAmager AC2.01.002.00.901993Herre
800m800m A-heat2.01.23Linus LindquistSparta AM1.55.001.57.641.57.642002Herre
800m800m A-heat2.02.68Jesper PedersenKøbenhavns IF2.04.002.04.622.04.621975Herre
800m800m A-heat2.03.82Mads JørgensenFrederiksberg IF1.56.501.52.801988Herre
800m800m A-heat2.04.14Frederik Kjeldsen Hertz2.04.002.00.751997Herre
800m800m A-heat2.04.52Dennis ForsgrenMalmö AI1.59.172.00.601993Herre
800m800m A-heat2.05.05Mads SchrøderOdense Atletik2.02.002000Herre
800m800m A-heat2.06.91Mikkel HansenKøbenhavns IF2.04.652.04.651993Herre
800m800m A-heatDNSFrederik FürstenbergSparta AM1.54.001.53.501.55.81995Herre
800m800m B-heat2.07.63Henrik GregersenAmager AC2.10.002.00.872.11.971980Herre
800m800m B-heat2.08.53Gustav BendsenKøbenhavns IF2.07.002.08.082.08.082003Herre
800m800m B-heat2.12.32Kent NørmarkSparta AM2.12.002.09.592.14.591971Herre
800m800m B-heat2.12.73Laura MøllerOdense Atletik2.13.002.10.752.10.781994Kvinde
800m800m B-heat2.13.39Michael PedersenTrongårdens IF2.11.002.01.422.16.091973Herre
800m800m B-heat2.15.00Gustav Bjaaland AndersenAmager AC2.14.172.14.172.14.172004Herre
800m800m B-heat2.19.06Marie Falkebo JensenSparta AM2.08.002.11.862.11.892003Kvinde
800m800m B-heatDNSSebastian BergmanHvidovre AM2.10.002.01.602.08.642001Herre
800m800m B-heatDNSRasmus Krogh MadsenIK Hellas2.10.002.10.832.10.832000Herre
800m800m C-heat2.16.37Lukas HarberSparta AM2.15.002.17.602.17.602004Herre
800m800m C-heat2.16.38Mattias Melkersen KalvågBlovstrød Løverne2.15.001985Herre
800m800m C-heat2.16.90Simon LesselAtletikklubben Brøndby2.20.002.23.561990Herre
800m800m C-heat2.17.75Lauge RasmussenTrongårdens IF2.14.504.46.062.21.002003Herre
800m800m C-heat2.17.82Søren PovlsenAmager AC2.16.002.11.122.21.701965Herre
800m800m C-heat2.18.48Elena JohansenSparta AM2.15.002.14.792.18.152001Kvinde
800m 800m C-heat2.20.77Sofia ThøgersenSparta AM2.20.002.30.402005Kvinde
800m800m C-heat2.21.02Henrik SørensenBagsværd AC2.22.562.22.561970Herre
800m800m C-heat2.25.25Elisabeth Møller RønnstadSparta AM2.20.002.21.542.21.542004Kvinde
800m800m C-heatDNSMorten MariendalHMRC2.20.002.20.001975Herre
800m800m C-heatDNSSøren RungeHMRC2.20.001975Herre
800m800m D-heat2.24.54Stephan SchaffnerSparta AM2.30.002.30.002.30.001974Herre
800m800m D-heat2.25.29Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne2.25.002.26.442.26.441997Kvinde
800m800m D-heat2.26.95Matilde WillerSparta AM2.25.002.22.632.27.112000Kvinde
800m800m D-heat2.30.46Per JørgensenTrongårdens IF2.28.001.59.401963Herre
800m 800m D-heat2.30.61Sarah GladSparta AM2.25.002.28.322.28.322003Kvinde
800m800m D-heat2.34.58Jes AndersenBagsværd AC2.30.002.34.972.34.971951Herre
800m800m D-heat2.35.89Annabelle VipleAmager AC2.32.492.32.492.32.492005Kvinde
800m800m D-heat2.38.01Anna Sofie FrændeSparta AM2.30.002.27.942001Kvinde
800m800m D-heat2.39.21Anna Clara SkjærbækSparta AM2.30.002.28.842002Kvinde
800m800m D-heat2.40.14Isabella Matilda JensenSparta AM2.30.002.37.952.39.942001Kvinde
800m800m D-heatDNSPaul RoomeHMRC2.30.002.14.001973Herre
800m800m D-heatAFBUDPeter GlansOdense Atletik1.53.001.51.511.54.031993Herre
5000m5000m A-heat14.49.04Martin Egebjerg OlesenHMRC14.30.0014.44.3414.44.341995Herre
5000m5000m A-heat14.50.91Simon Holbek KønigsfeldtHMRC14.35.0014.52.4114.52.411986Herre
5000m5000m A-heat14.56.74Søren RohdeNBRO14.59.0015.09.3215.09.321989Herre
5000m5000m A-heat15.04.98Christian SonneNBRO14.59.0015.06.6115.06.611988Herre
5000m5000m A-heat15.05.54Christian OkkelsHMRC14.45.0015.13.2815.13.281989Herre
5000m5000m A-heat15.07.28Marcus RønnBlovstrød Løverne14.55.3714.55.3714.55.371993Herre
5000m5000m A-heat15.11.95Thor Bendix MadsenKTK8615.10.0015.27.1015.34.141999Herre
5000m5000m A-heat16.23.85Rasmus KrodalNBRO15.45.0015.58.0015.58.001989Herre
5000m5000m A-heat16.29.86Gustav MørchBlovstrød Løverne16.20.0016.20.9616.20.962002Herre
5000m5000m A-heatDNFFrederik Holm WesterGTC Bulls15.50.0016.10.0016.10.002000Herre
5000m5000m A-heatAFBUDThomas EhlersNBRO14.59.0014.56.2014.56.201989Herre
5000m5000m A-heatDNSMorten HesselbjergNBRO14.59.0015.08.0115.08.011991Herre
5000m5000m A-heatDNSBo AbrahamssonKøbenhavns IF15.35.0015.43.591976Herre
5000m5000m A-heatDNSUlrik BohnsenHolte Atletik16.15.0014.19.061973Herre
5000m5000m A-heatAFBUDChristopher MeulengrachtNBRO15.54.0015.54.0015.54.001993Herre
5000m5000m B-heat16.43.77Thomas Greve JensenBlovstrød Løverne16.50.0015.16.001971Herre
5000m5000m B-heat16.45.74Peter PaldanHGTAM16.40.0016.40.0016.50.001979Herre
5000m5000m B-heat16.46.79Kasper Kolenda16.59.001981Herre
5000m5000m B-heat16.47.56Kristian Thygesen Nerstrøm16.45.0016.15.41983Herre
5000m5000m B-heat16.53.84Thomas Ho PedersenNBRO16.59.0017.14.001987Herre
5000m5000m B-heat16.55.46Claus Damgaard NielsenTrongårdens IF16.50.0015.05.2516.55.991972Herre
5000m5000m B-heat17.01.01Kasper Pontoppidan Jensen IK Hellas16.40.0016.47.1116.47.111999Herre
5000m5000m B-heat17.12.39Finn AdserBagsværd AC16.59.0016.55.9117.02.821972Herre
5000m5000m B-heat17.15.04Alex PedersenAGF Atletik16.40.0016.54.7216.54.721993Herre
5000m5000m B-heat17.18.92Christian van MaarschalkerweerdBagsværd AC16.59.0017.10.3817.10.381979Herre
5000m5000m B-heat17.19.53Søren WedelSparta AM17.59.0017.25.001987Herre
5000m5000m B-heat17.21.79Oliver GranhøjSparta AM17.30.001988Herre
5000m5000m B-heat17.23.77Morten Wium Olesen17.15.001982Herre
5000m5000m B-heat17.29.93Carsten SiggaardBlovstrød Løverne17.30.0017.07.617.48.501964Herre
5000m5000m B-heat17.31.87Martin Thornbjerg KlausenFremad Holbæk16.50.0016.55.661972Herre
5000m5000m B-heat17.32.33Bo RahbækKøbenhavns IF17.30.0017.43.2117.43.211981Herre
5000m5000m B-heatDNFJakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC16.59.0018.57.971978Herre
5000m5000m B-heatDNSPhilip Grundt HansenBagsværd AC17.25.0017.41.562004Herre
5000m5000m B-heatDNSMorten Agerbo Rasmussen17.45.0017.58.0017.58.001981Herre
5000m5000m C-heat17.56.50Julie HøghSparta AM17.59.001991Kvinde
5000m5000m C-heat17.57.64Claus AnkærAmager AC1971Herre
5000m5000m C-heat18.00.70Sorella SkovlundSparta AM18.20.001977Herre
5000m5000m C-heat18.00.90Nanna Løvborg HansenSparta AM18.45.001990Kvinde
5000m5000m C-heat18.07.37Bo AntvorskovAmager AC17.55.0017.00.5618.27.461961Herre
5000m5000m C-heat18.13.97Ebbe Jung Josefsson18.45.0016.45.001981Herre
5000m5000m C-heat18.21.08Jens LarsenTrongårdens IF18.24.0016.58.5118.33.731963Herre
5000m5000m C-heat18.30.70Thomas Løve FrederiksenSparta AM18.45.001975Herre
5000m5000m C-heat18.37.62Anne Skovbo ClausenSparta AM18.45.001987Kvinde
5000m5000m C-heat18.37.77Kathrine Højgaard HansenSparta AM18.29.001995Kvinde
5000m5000m C-heat19.10.16Niels HansenHelsingør IF17.55.0016.05.0018.34.001958Herre
5000m5000m C-heat19.11.37Jan Grønlund RasmussenBallerup AK18.45.001969Herre
5000m5000m C-heat19.38.74Karina Berner-MagnussonSparta AM19.30.001974Kvinde
5000m5000m C-heatDNFJuan Francisco RuedaNBRO17.59.9918.43.1718.43.171990Herre
5000m5000m C-heatDNFMathilde Grønlund RasmussenBallerup AK18.45.002003Kvinde
5000m5000m C-heatDNSThor RasmussenSparta AM18.40.0015.54.001963Herre
5000m5000m C-heatDNSBo Lajos JakobsenSparta AM18.55.0018.30.001962Herre
5000m5000m C-heatAFBUDSteffen Falch GrøndahlBlovstrød Løverne / SAYSKY18.59.0014.45.971989Herre
5000m5000m C-heatDNSJakob BruunBagsværd AC19.00.0018.07.5619.00.001973Herre
5000m5000m C-heatAFBUDLaura MelanderSparta AM19.15.001993Kvinde