title

Se foreløbige startlister for T11 her. Tilmeldinger tilføjes løbende manuelt af arrangørerne.

Ved behov for kontakt skriv til t11@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Man kan nu kun tilmelde sig på dagen på stadion såfremt der er plads i heatene, men det kan ikke garanteres, at der er plads. Man forhører sig i speakerboksen.

KLUBARRANGØR

Amager AC

TIDSPROGRAM

Se endeligt tidsprogram nedenfor.

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

18.00 – 100m A-heat
18.05 – 100m B-heat
18.20 – 5000m C-heat
18.50 – 5000m B-heat
19.15 – 5000m A-heat
19.40 – 200m A-heat
19.45 – 200m B-heat
20.00 – 800m A-heat
20.10 – 800m B-heat
20.20 – 800m C-heat
20.30 – 800m D-heat
DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat18.00Jacob Wolfgang Københavns IF11.1111.1111.111981Herre
100m100m A-heat18.00Kristoffer Bonde Københavns IF11.6711.6711.881991Kvinde
100m100m A-heat18.00Emil GrovnFrederiksberg IF11.8011.9311.931998Herre
100m100m A-heat18.00Jonathan Kure Københavns IF11.8711.8711.871997Herre
100m100m A-heat18.00Magnus Ravn HercheAmager AC12.4112.4112.412003Herre
100m100m A-heat18.00Nikolai AndersenAmager AC12.4612.4612.462004Herre
100m100m A-heat18.00Viktor Bech PetersenAmager AC12.4812.4812.482003Herre
100m100m B-heat18.05Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk12.5412.542003Herre
100m100m B-heat18.05Martin HøjlandKøbenhavns IF13.001993Herre
100m100m B-heat18.05Bettina Meyer Københavns IF13.2013.2013.201988Kvinde
100m100m B-heat18.05Johan Chr HolstAmager AC13.5014.262003Herre
100m100m B-heat18.05Katrine LundKøbenhavns IF14.0114.0114.011990Kvinde
100m100m B-heat18.05Laura-Jo Buchard HansenAmager AC14.5814.5814.582005Kvinde
200m200m A-heat19.40Rasmus Thornbjerg KlausenFremad Holbæk22.3022.262000Herre
200m200m A-heat19.40Viktor Bech PetersenAmager AC24.8924.8924.892003Herre
200m200m A-heat19.40Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk25.2225.222003Herre
200m200m A-heat19.40Magnus Ravn HercheAmager AC25.7025.7025.702003Herre
200m200m A-heat19.40Martin HøjlandKøbenhavns IF26.001993Herre
200m200m A-heat19.40Bettina Meyer Københavns IF27.0027.0027.001988Kvinde
200m200m B-heat19.45Philip MørchBlovstrød Løverne27.001974Herre
200m200m B-heat19.45Henrik BergBagsværd AC27.2527.2327.261963Herre
200m200m B-heat19.45Majken LützenBallerup AK27.7327.732003Kvinde
200m200m B-heat19.45Johan Chr HolstAmager AC28.0029.782003Herre
200m200m B-heat19.45Jesper LützenBallerup AK31.001957Herre
200m200m B-heat19.45Laura-Jo Buchard HansenAmager AC31.4431.4431.442005Kvinde
800m800m D-heat20.30Peter Glans (AFBUD)Odense AtletikAFBUD1.51.511.54.031993Herre
800m800m A-heat20.00Jacob StengaardOdense Atletik1.53.001.53.551.54.991994Herre
800m800m A-heat20.00Frederik FürstenbergSparta AM1.54.001.53.501.55.81995Herre
800m800m A-heat20.00Linus LindquistSparta AM1.55.001.57.641.57.642002Herre
800m800m A-heat20.00Mads JørgensenFrederiksberg IF1.56.501.52.801988Herre
800m800m A-heat20.00Dennis ForsgrenMalmö AI1.59.172.00.601993Herre
800m800m A-heat20.00Theis LæssøeAmager AC2.01.002.00.901993Herre
800m800m A-heat20.00Mads SchrøderOdense Atletik2.02.002000Herre
800m800m A-heat20.00Jesper PedersenKøbenhavns IF2.04.002.04.622.04.621975Herre
800m800m A-heat20.00Frederik Kjeldsen Hertz2.04.002.00.751997Herre
800m800m A-heat20.00Mikkel HansenKøbenhavns IF2.04.652.04.651993Herre
800m800m B-heat20.10Gustav BendsenKøbenhavns IF2.07.002.08.082.08.082003Herre
800m800m B-heat20.10Marie Falkebo JensenSparta AM2.08.002.11.862.11.892003Kvinde
800m800m B-heat20.10Sebastian Bergman (AFBUD)Hvidovre AMAFBUD2.01.602.08.642001Herre
800m800m B-heat20.10Rasmus Krogh MadsenIK Hellas2.10.002.10.832.10.832000Herre
800m800m B-heat20.10Henrik GregersenAmager AC2.10.002.00.872.11.971980Herre
800m800m B-heat20.10Michael PedersenTrongårdens IF2.11.002.01.422.16.091973Herre
800m800m B-heat20.10Kent NørmarkSparta AM2.12.002.09.592.14.591971Herre
800m800m B-heat20.10Laura MøllerOdense Atletik2.13.002.10.752.10.781994Kvinde
800m800m B-heat20.10Gustav Bjaaland AndersenAmager AC2.14.172.14.172.14.172004Herre
800m800m C-heat20.20Lauge RasmussenTrongårdens IF2.14.504.46.062.21.002003Herre
800m800m C-heat20.20Lukas HarberSparta AM2.15.002.17.602.17.602004Herre
800m800m C-heat20.20Elena JohansenSparta AM2.15.002.14.792.18.152001Kvinde
800m800m C-heat20.20Mattias Melkersen KalvågBlovstrød Løverne2.15.001985Herre
800m800m C-heat20.20Søren PovlsenAmager AC2.16.002.11.122.21.701965Herre
800m800m C-heat20.20Elisabeth Møller RønnstadSparta AM2.20.002.21.542.21.542004Kvinde
800m800m C-heat20.20Morten MariendalHMRC2.20.002.20.001975Herre
800m800m C-heat20.20Simon LesselAtletikklubben Brøndby2.20.002.23.561990Herre
800m800m C-heat20.20Søren RungeHMRC2.20.001975Herre
800m 800m C-heat20.20Sofia ThøgersenSparta AM2.20.002.30.402005Kvinde
800m800m C-heat20.20Henrik SørensenBagsværd AC2.22.562.22.561970Herre
800m800m D-heat20.30Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne2.25.002.26.442.26.441997Kvinde
800m800m D-heat20.30Matilde WillerSparta AM2.25.002.22.632.27.112000Kvinde
800m 800m D-heat20.30Sarah GladSparta AM2.25.002.28.322.28.322003Kvinde
800m800m D-heat20.30Per JørgensenTrongårdens IF2.28.001.59.401963Herre
800m800m D-heat20.30Stephan SchaffnerSparta AM2.30.002.30.002.30.001974Herre
800m800m D-heat20.30Jes AndersenBagsværd AC2.30.002.34.972.34.971951Herre
800m800m D-heat20.30Isabella Matilda JensenSparta AM2.30.002.37.952.39.942001Kvinde
800m800m D-heat20.30Anna Sofie FrændeSparta AM2.30.002.27.942001Kvinde
800m800m D-heat20.30Anna Clara SkjærbækSparta AM2.30.002.28.842002Kvinde
800m800m D-heat20.30Paul RoomeHMRC2.30.002.14.001973Herre
800m800m D-heat20.30Annabelle VipleAmager AC2.32.492.32.492.32.492005Kvinde
5000m5000m A-heat19.15Martin Egebjerg OlesenHMRC14.30.0014.44.3414.44.341995Herre
5000m5000m A-heat19.15Simon Holbek KønigsfeldtHMRC14.35.0014.52.4114.52.411986Herre
5000m5000m A-heat19.15Christian OkkelsHMRC14.45.0015.13.2815.13.281989Herre
5000m5000m A-heat19.15Marcus RønnBlovstrød Løverne14.55.3714.55.3714.55.371993Herre
5000m5000m A-heat19.15Thomas Ehlers (AFBUD)NBROAFBUD14.56.2014.56.201989Herre
5000m5000m A-heat19.15Christian SonneNBRO14.59.0015.06.6115.06.611988Herre
5000m5000m A-heat19.15Morten HesselbjergNBRO14.59.0015.08.0115.08.011991Herre
5000m5000m A-heat19.15Søren RohdeNBRO14.59.0015.09.3215.09.321989Herre
5000m5000m A-heat19.15Thor Bendix MadsenKTK8615.10.0015.27.1015.34.141999Herre
5000m5000m A-heat19.15Bo Abrahamsson (AFBUD)Københavns IFAFBUD15.43.591976Herre
5000m5000m A-heat19.15Rasmus KrodalNBRO15.45.0015.58.0015.58.001989Herre
5000m5000m A-heat19.15Frederik Holm WesterGTC Bulls15.50.0016.10.0016.10.002000Herre
5000m5000m A-heat19.15Christopher Meulengracht (AFBUD)NBROAFBUD15.54.0015.54.001993Herre
5000m5000m A-heat19.15Ulrik Bohnsen (AFBUD)Holte AtletikAFBUD14.19.061973Herre
5000m5000m A-heat19.15Gustav MørchBlovstrød Løverne16.20.0016.20.9616.20.962002Herre
5000m5000m B-heat18.50Kasper Pontoppidan Jensen IK Hellas16.40.0016.47.1116.47.111999Herre
5000m5000m B-heat18.50Peter PaldanHGTAM16.40.0016.40.0016.50.001979Herre
5000m5000m B-heat18.50Alex PedersenAGF Atletik16.40.0016.54.7216.54.721993Herre
5000m5000m B-heat18.50Kristian Thygesen Nerstrøm16.45.0016.15.41983Herre
5000m5000m B-heat18.50Claus Damgaard NielsenTrongårdens IF16.50.0015.05.2516.55.991972Herre
5000m5000m B-heat18.50Thomas Greve JensenBlovstrød Løverne16.50.0015.16.001971Herre
5000m5000m B-heat18.50Martin Thornbjerg KlausenFremad Holbæk16.50.0016.55.661972Herre
5000m5000m B-heat18.50Finn AdserBagsværd AC16.59.0016.55.9117.02.821972Herre
5000m5000m B-heat18.50Christian van MaarschalkerweerdBagsværd AC16.59.0017.10.3817.10.381979Herre
5000m5000m B-heat18.50Thomas Ho PedersenNBRO16.59.0017.14.001987Herre
5000m5000m B-heat18.50Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC16.59.0018.57.971978Herre
5000m5000m B-heat18.50Kasper Kolenda16.59.001981Herre
5000m5000m B-heat18.50Morten Wium Olesen17.15.001982Herre
5000m5000m B-heat18.50Philip Grundt HansenBagsværd AC17.25.0017.41.562004Herre
5000m5000m B-heat18.50Bo RahbækKøbenhavns IF17.30.0017.43.2117.43.211981Herre
5000m5000m B-heat18.50Carsten SiggaardBlovstrød Løverne17.30.0017.07.617.48.501964Herre
5000m5000m B-heat18.50Oliver GranhøjSparta AM17.30.001988Herre
5000m5000m B-heat18.50Morten Agerbo Rasmussen17.45.0017.58.0017.58.001981Herre
5000m5000m C-heat18.20Bo AntvorskovAmager AC17.55.0017.00.5618.27.461961Herre
5000m5000m C-heat18.20Niels HansenHelsingør IF17.55.0016.05.0018.34.001958Herre
5000m5000m C-heat18.20Søren WedelSparta AM17.59.0017.25.001987Herre
5000m5000m C-heat18.20Juan Francisco RuedaNBRO17.59.9918.43.1718.43.171990Herre
5000m5000m C-heat18.20Julie HøghSparta AM17.59.001991Kvinde
5000m5000m C-heat18.20Sorella SkovlundSparta AM18.20.001977Herre
5000m5000m C-heat18.20Jens LarsenTrongårdens IF18.24.0016.58.5118.33.731963Herre
5000m5000m C-heat18.20Kathrine Højgaard HansenSparta AM18.29.001995Kvinde
5000m5000m C-heat18.20Thor RasmussenSparta AM18.40.0015.54.001963Herre
5000m5000m C-heat18.20Ebbe Jung Josefsson18.45.0016.45.001981Herre
5000m5000m C-heat18.20Thomas Løve FrederiksenSparta AM18.45.001975Herre
5000m5000m C-heat18.20Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK18.45.002003Kvinde
5000m5000m C-heat18.20Jan Grønlund RasmussenBallerup AK18.45.001969Herre
5000m5000m C-heat18.20Anne Skovbo ClausenSparta AM18.45.001987Kvinde
5000m5000m C-heat18.20Nanna Løvborg HansenSparta AM18.45.001990Kvinde
5000m5000m C-heat18.20Bo Lajos JakobsenSparta AM18.55.0018.30.001962Herre
5000m5000m C-heat18.20Steffen Falch Grøndahl (AFBUD)Blovstrød LøverneAFBUD14.45.971989Herre
5000m5000m C-heat18.20Jakob BruunBagsværd AC19.00.0018.07.5619.00.001973Herre
5000m5000m C-heat18.20Laura Melander (AFBUD)Sparta AMAFBUD1993Kvinde
5000m5000m C-heat18.20Karina Berner-MagnussonSparta AM19.30.001974Kvinde