title

Se resultater for T2 her.

Ved behov for kontakt skriv til t2@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Ballerup AK

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DIST.HEATWRESULTATATLETKLUBÅRG.KØN
100m100m A-heat+1.4m/s10.83Albert RanningKøbenhavns IF1998Herre
100m100m A-heat+1.4m/s10.98Sebastian PedersenSparta AM1997Herre
100m100m A-heat+1.4m/s11.12Emil FrændeSparta AM2000Herre
100m100m A-heat+1.4m/s11.39Sebastian V BuschardtBagsværd AC1997Herre
100m100m A-heat+1.4m/s11.44Mikkel KlejnstrupSparta AM1986Herre
100m100m A-heat+1.4m/s11.58Michael Noes AndersenSparta AM1991Herre
100m100m A-heat+1.4m/s11.80Martin KristensenSparta AM1992Herre
100m100m B-heat+1.6m/s11.25Frankly DadeyGreve Atletik1999Herre
100m100m B-heat+1.6m/s11.69Frederik RegliFrederiksberg IF1990Herre
100m100m B-heat+1.6m/s11.87Jonathan KureKøbenhavns IF1997Herre
100m100m B-heat+1.6m/s12.06Emil GrovnFrederiksberg IF1998Herre
100m100m B-heat+1.6m/s12.11Kasper JespersenBallerup AK1997Herre
100m100m B-heat+1.6m/s12.36Thomas Corréa SallySparta AM2000Herre
100m100m B-heatDNSToke GotthardsenBagsværd AC1994Herre
100m100m C-heat+1.3m/s12.59Olivia ThorsgaardSparta AM2000Kvinde
100m100m C-heat+1.3m/s12.61Klara Skriver LoesslBallerup AK2002Kvinde
100m100m C-heat+1.3m/s12.72Annemarie NissenSparta AM1994Kvinde
100m100m C-heat+1.3m/s12.95Cecilie Gedsø FærgeBallerup AK2003Kvinde
100m100m C-heat+1.3m/s12.97Sofie SpiegelhauerSparta AM2002Kvinde
100m100m C-heat+1.3m/s13.07Jonas AlbertsenBallerup AK2003Herre
100m100m C-heat+1.3m/s13.33Ida L JespersenBallerup AK2000Kvinde
100m100m D-heat+1.2m/s13.12Angela TimmFrederiksberg IF2003Kvinde
100m100m D-heat+1.2m/s13.41Cathrine LaugesenKøbenhavns IF1990Kvinde
100m100m D-heat+1.2m/s13.40Johanne Wiedemann SimonsenSparta AM1999Kvinde
100m100m D-heat+1.2m/s13.47Anna KrabKøbenhavns IF1998Kvinde
100m100m D-heat+1.2m/s13.50Amalie ThraneBagsværd AC2003Kvinde
100m100m D-heat+1.2m/s13.90Maria VenborgKøbenhavns IF1991Kvinde
100m100m D-heatDNSSilke DittlauFrederiksberg IF2003Kvinde
100m100m F-heat+2.4m/s13.77Kirstine RædkjærSparta AM1991Kvinde
100m100m F-heat+2.4m/s14.20Katrine LundKøbenhavns IF1990Kvinde
100m100m F-heat+2.4m/s14.37Wilma JohanssonKøbenhavns IF1999Kvinde
100m100m F-heat+2.4m/s14.69Ronja Bøgelund LaursenBallerup AK2003Kvinde
100m100m F-heat+2.4m/s14.76Lærke E LarsenBallerup AK2005Herre
100m100m F-heat+2.4m/s15.02Ella Kreisby-PedersenBallerup AK2003Kvinde
5000m5000m A-heat14.57.11Martin Egebjerg OlesenHechmann Mikkeller Racing Club1995Herre
5000m5000m A-heat15.31.85Joachim Weel RosboBagsværd AC1997Herre
5000m5000m A-heat15.32.09Christian MadsenBlovstrød Løverne1977Herre
5000m5000m A-heat15.34.37Anton ØstdalBagsværd AC2001Herre
5000m5000m A-heat15.39.51Alex PuggaardHechmann Mikkeller Racing Club1976Herre
5000m5000m A-heat15.44.95Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne1997Kvinde
5000m5000m A-heat16.05.85Joel Ibler LillesøBagsværd AC2003Herre
5000m5000m A-heat16.07.62Niels HjølundBagsværd AC1972Herre
5000m5000m A-heat16.12.29Asbjørn Eller SkaarupTrongårdens IF1985Herre
5000m5000m A-heat16.14.50Mads HenriksenSparta AM1994Herre
5000m5000m A-heat16.14.99Benjamin MatssonSparta AM1990Herre
5000m5000m A-heat16.16.27Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)1973Herre
5000m5000m A-heat16.20.96Gustav MørchBlovstrød Løverne2002Herre
5000m5000m A-heat16.24.71Kristian Bonne WulffHerlev løbe- og atletikklub1985Herre
5000m5000m A-heat16.25.90Kristian KyedSparta AM1978Herre
5000m5000m A-heat16.54.45Henrik DufkeHelsingør IF1974Herre
5000m5000m A-heatDNFJacob ArumHelsingør IF1981Herre
5000m5000m A-heatDNFJeppe SideniusTrongårdens IF1992Herre
5000m5000m A-heatDNFMagnus Elbæk DitlevBagsværd AC1997Herre
5000m5000m B-heat17.04.03Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas1999Herre
5000m5000m B-heat17.05.16Martin KlausenFremad Holbæk1972Herre
5000m5000m B-heat17.09.39Christian Rønsholt1996Herre
5000m5000m B-heat17.11.82Søren Riisgaard MortensenHechmann Mikkeller Racing Club1978Herre
5000m5000m B-heat17.33.12Maria AhmSparta AM1998Kvinde
5000m5000m B-heat17.44.82Kristian KrogBlovstrød Løverne1992Herre
5000m5000m B-heat17.51.07Jacob Weel RosboBagsværd AC2000Herre
5000m5000m B-heat18.03.84Cecilie MikkelsenSparta AM1994Kvinde
5000m5000m B-heat18.32.65Philip Grundt HansenBagsværd AC2004Herre
5000m5000m B-heat18.37.61Birger JensenALOT1976Herre
5000m5000m B-heat18.52.74Niels HansenHelsingør Atletik1958Herre
5000m5000m B-heat18.56.68Henrik SørensenBagsværd AC1970Herre
5000m5000m B-heat18.58.67Thor RasmussenSparta AM1963Herre
5000m5000m B-heat19.03.49Kathrine Højgaard HansenSparta AM1995Kvinde
5000m5000m B-heat19.13.17Mattias Kalvåg1985Herre
5000m5000m B-heat19.14.07Jan Grønlund RasmussenBallerup AK1969Herre
5000m5000m B-heat19.17.85Paul AndersenBagsværd AC1964Herre
5000m5000m B-heat19.35.07Juan Francisco1990Herre
5000m5000m B-heat19.51.58Trine B AndersenBlovstrød Løverne1968Kvinde
5000m5000m B-heat20.11.61Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK2003Kvinde
5000m5000m B-heat20.11.82Cecilie H. ChristensenBallerup AK1992Kvinde
5000m5000m B-heatDNFBo LindrupSparta AM1962Herre
5000m5000m B-heatDNFKamilla KajbækBallerup AK1999Kvinde
5000m5000m B-heatDNFHans Andrias GregoriussenSparta AM1993Herre
5000m5000m B-heatDNFHenrik Bierbum BacherSparta AM1986Herre
5000m5000m B-heatDNFSigne HyllebergSparta AM1996Kvinde
800m800m A-heat2.08.16Victor Kiplagat KondrupKolding KFUM2002Herre
800m800m A-heat2.09.08Mia Helene MørckBagsværd AC1999Kvinde
800m800m A-heat2.11.55Emma Kiplagat KondrupKolding KFUM2004Kvinde
800m 800m A-heat2.12.13Laura R. MøllerOdense Atletik1994Kvinde
800m800m A-heatDNFKlaus Præst JaqueBagsværd AC-Ukendt
400m400m A-heat48.73Gustav NielsenSparta AM1998Herre
400m400m A-heat49.64Mathias AstrupGreve Atletik1999Herre
400m400m A-heat50.25Philip BraunSparta AM1990Herre
400m400m A-heat51.52Martin KristensenSparta AM1992Herre
400m400m A-heat51.58Samuel MarcusSparta AM1999Herre
400m400m A-heat51.68Mikkel KlejnstrupSparta AM1986Herre
400m400m A-heatAFBUDMarquis CaldwellSparta AM1990Herre
400m400m A-heatAFBUDNicolai HartlingSparta AM1994Herre
400m400m B-heat51.21Yusuf Alin1995Herre
400m400m B-heat53.34Jonathan KureKøbenhavns IF1997Herre
400m400m B-heat56.27Tobias F. NielsenIK Hellas2003Herre
400m400m B-heat56.30Stinus Dolmer NielsenBagsværd AC2003Herre
400m400m B-heat55.86Mads SimonsenSlagelse Atletik DELTA2000Herre
400m400m B-heatDNSJacob HvorupSparta AM1999Herre
400m400m C-heat57.93Olivia ThorsgaardSparta AM2000Kvinde
400m400m C-heat1.01.48Sofie SpiegelhauerSparta AM2002Kvinde
400m400m C-heat1.01.61Majken LützenBallerup AK2003Kvinde
400m400m C-heat1.03.45Tine ØstergaardBagsværd AC2000Herre
400m400m C-heatDNSAnna KrabKøbenhavns IF1998Kvinde
400m400m D-heat1.02.16Jonas AlbertsenBallerup AK2003Herre
400m400m D-heat1.03.33Laura Haslund-ChristensenFrederiksberg IF2001Kvinde
400m400m D-heat1.08.00Kirstine RædkjærSparta AM1991Kvinde
400m400m D-heat1.08.16Veronica JanningFrederiksberg2001Kvinde
400m400m D-heat1.09.40Tom Elmer ChristensenIK Hellas1949Herre
400m400m F-heat1.07.65Wilma JohanssonKøbenhavns IF1999Kvinde
400m400m F-heat1.09.52Jes AndersenBagsværd AC1951Herre
400m400m F-heat1.11.36Olivia KellbergBallerup AK2003Kvinde
400m400m F-heat1.17.33Ole MunchHJMK Jægerspris1956Herre
1500m1500m A-heat3.51.28Mads TærsbølHvidovre AM1992Herre
1500m1500m A-heat4.02.39Joachim RønsholtBallerup AK1999Herre
1500m1500m A-heat4.03.33Linus LindquistSparta AM2002Herre
1500m1500m A-heat4.04.38Malthe NielsenSparta AM1999Herre
1500m1500m A-heat4.06.69Anders BangSparta AM2002Herre
1500m1500m A-heat4.09.10Patrick LeeseFrederiksberg IF1988Herre
1500m1500m A-heat4.09.76Conrad LindSparta AM2001Herre
1500m1500m A-heat4.10.63Mads JørgensenFrederiksberg IF1988Herre
1500m1500m A-heat4.11.12Jesper PedersenKøbenhavns IF1975Herre
1500m1500m A-heat4.12.52Rasmus BaltzersenBallerup AK2002Herre
1500m1500m A-heat4.13.28Frederik T. KapperSparta AM1995Herre
1500m1500m A-heat4.13.63Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF1993Herre
1500m1500m A-heatDNSJoachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1997Herre
1500m1500m B-heat4.18.72Noah Grunnet NouriSparta AM2002Herre
1500m1500m B-heat4.22.67Yousef BellouchFrederiksberg IF1998Herre
1500m1500m B-heat4.26.64Martin MøllgaardFrederiksberg IF2003Herre
1500m1500m B-heat4.28.30Sophie SøefeldtSparta AM2000Kvinde
1500m1500m B-heat4.28.48Victor HeeBallerup AK2001Herre
1500m1500m B-heat4.30.15Rasmus Krogh MadsenIK Hellas2000Herre
1500m1500m B-heat4.31.63Malthe PoulsenBlovstrød Løverne2000Herre
1500m1500m B-heat4.34.70Kent NørmarkSparta AM1971Herre
1500m1500m B-heat4.37.40Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM2002Kvinde
1500m1500m B-heat4.39.94Tobias Mørkeberg PoulsenHvidovre AM2002Herre
1500m1500m B-heat4.40.66Martin Højland NielsenKøbenhavns IF1993Herre
1500m1500m B-heat4.41.12Ellen ChristensenFrederiksberg IF2003Kvinde
1500m1500m B-heat4.41.34Oscar RiisBallerup AK2003Herre
1500m1500m B-heat4.43.22Marcus RøllingSparta AM2003Herre
1500m1500m B-heat4.45.73Jacob Søgaard Hansen1970Herre
1500m1500m B-heat4.45.82Jeppe HaghfeltHelsingør IF2003Herre
1500m1500m B-heatAFBUDPelle Grønberg ChristensenBlovstrød Løverne1971Herre
1500m1500m C-heat4.44.90Rasmus BrynskovIK Hellas1973Herre
1500m1500m C-heat4.45.15Michael PedersenTrongårdens IF1973Herre
1500m1500m C-heat4.46.06Lauge RasmussenTrongårdens IF2003Herre
1500m1500m C-heat4.46.33Bo RahbækKøbenhavns IF1981Herre
1500m1500m C-heat4.48.25Philip MørchBlovstrød Løverne1974Herre
1500m1500m C-heat4.50.74Mie Hylling AxelssonSparta AM2002Kvinde
1500m1500m C-heat4.52.05Alma SøttrupBallerup AK2003Kvinde
1500m1500m C-heat4.52.32Henrik LarsenBlovstrød Løverne1962Herre
1500m1500m C-heat4.53.74Carl Emil HjorthFrederiksberg IF2004Herre
1500m1500m C-heat4.53.88Jørn ThostrupBlovstrød Løverne1961Herre
1500m1500m C-heat4.57.52Dirie AbdirahmanIK Hellas2000Herre
1500m1500m C-heat4.58.50Sarah GladSparta AM2003Kvinde
1500m1500m C-heat5.01.93Caroline Rødgaard JessenBallerup AK2002Kvinde
1500m1500m C-heat5.06.87Amalie BoeckFrederiksberg IF2004Kvinde
1500m1500m C-heatDNFTheis MunktvedBlovstrød Løverne2002Herre
1500m1500m D-heat4.58.01Elisabeth Møller RønnstadSparta AM2004Kvinde
1500m1500m D-heat5.01.49Mathilde WillerSparta AM2000Kvinde
1500m1500m D-heat5.02.14Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne1997Kvinde
1500m1500m D-heat5.05.68Mathilde WintherBlovstrød Løverne2002Kvinde
1500m1500m D-heat5.05.87Mette Willer OldenborgSparta AM1970Kvinde
1500m1500m D-heat5.07.87Elvira Helleskov BatkoSparta AM2004Kvinde
1500m1500m D-heat5.10.47Valdemar BaltzerenIK Hellas2005Herre
1500m1500m D-heat5.18.31Isabella JensenSparta AM2001Kvinde
1500m1500m D-heat5.19.01Mathilde RiisBallerup AK1999Kvinde
1500m1500m D-heat5.21.04Tom Elmer ChristensenIK Hellas1949Herre
1500m1500m D-heat5.20.72Torben StriboldtIK Hellas1962Herre
1500m1500m D-heat5.35.97David Holst HahnFrederiksberg IF2004Herre
1500m1500m D-heat5.55.02Kathrine Dahl LarsenFrederiksberg IF1979Kvinde
1500m1500m D-heatAFBUDAugusta Maria Grønborg ChristensenBlovstrød Løverne2000Kvinde
1500m1500m D-heatAFBUDSarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne1999Kvinde
HøjdeAfventerIda L JespersenBallerup AK2000Kvinde
KugleAfventerTobias ZornigBallerup AK2004Herre
KugleAfventerRebecca SpiegelhauerBallerup AK2002Kvinde
StangAfventerKlara Skriver LoesslBallerup AK2002Kvinde