title

Se resultater for T4 her.

Ved behov for kontakt skriv til t4@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Amager AC

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATPlaceResultatVindATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRG.KØN
100m100m A-heat111.65-1.6Emil StrømSparta AM11.3010.871993Herre
100m100m A-heat212.11-1.6Jonatan KureKøbenhavns IF11.801997Herre
100m100m A-heat312.17-1.6Emil GrovnFrederiksberg IF11.8711.971998Herre
100m100m A-heat412.30-1.6Mike AndersenKorsør AM11.7511.541994Herre
100m100m A-heat512.55-1.6Martin PanduroKøbenhavns IF12.0812.081994Herre
100m100m A-heat612.59-1.6Robin RichKøbenhavns IF12.3512.211967Herre
100m100m A-heat712.85-1.6Magnus Ravn HercheAmager Atletik Club12.5012.502003Herre
100m100m A-heat812.86-1.6Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk12.5912.592003Herre
100m100m B-heat112.72-0.7Klara Skriver LoesslBallerup AK12.6112.612002Kvinde
100m100m B-heat212.98-0.7Sebastian MonneretAmager Atletik ClubJanuary 1, 197013.562003Herre
100m100m B-heat313.18-0.7Cecilie Gedsø FærgeBallerup AK12.9112.912003Kvinde
100m100m B-heat413.41-0.7Helena NicolaisenKøbenhavns IF12.9012.901995Kvinde
100m100m B-heat513.47-0.7Frederikke MortensenBallerup AK13.2012.981998Kvinde
100m100m B-heat613.57-0.7Henrik BergBagsværd AC13.5013.351963Herre
100m100m B-heat713.60-0.7Amalie Thrane Bagsværd AC13.3913.392003Kvinde
100m100m C-heat114.09-2.0Josefine Rosholm LarsenKøbenhavns IF1994Kvinde
100m100m C-heat214.48-2.0Katrine LundKøbenhavns IF14.201990Kvinde
100m100m C-heatDNSWilma JohanssonKøbenhavns IF14.3714.371999Kvinde
3000m3000m C-heat110.37.01Henrik Sørensen Bagsværd AC11.00.0010.41.001970Herre
3000m3000m C-heat210.47.45Bo AntvorskovAmager Atletik Club10.45.009.49.401961Herre
3000m3000m C-heat310.48.13Niels HansenHelsingør IF10.45.0010.56.931958Herre
3000m3000m C-heat410.53.74Birger JensenALOT10.45.0010.42.171976Herre
3000m3000m C-heat510.54.07Elisabeth RønnstadSparta AM10.40.0010.59.432004Kvinde
3000m3000m C-heat611.18.89Mikkel Feldborg NielsenIK Hellas11.20.0011.36.972007Herre
3000m3000m C-heat711.20.62Valdemar BaltzerenIK Hellas11.30.002005Herre
3000m3000m C-heat811.23.45Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne11.30.0010.55.761979Kvinde
3000m3000m C-heat911.35.26Torben StriboldtIK Hellas11.30.009.26.001962Herre
3000m3000m C-heat1011.35.36Karina Berner-MagnussonSparta AM11.30.001974Kvinde
3000m3000m C-heat1111.42.74Freja Lunde LarsenHolte Atletik11.05.0011.17.002000Kvinde
3000m3000m C-heat1211.47.11Trine B. AndersenBlovstrød Løverne11.30.0012.19.091968Kvinde
3000m3000m C-heat1312.18.56Dirie Abdirahman DaudIK Hellas11.00.002000Herre
3000m3000m C-heat1412.26.69Jesper HøgsvigIK Hellas11.50.0010.151969Herre
3000m3000m C-heat1512.26.70Annabelle VipleAmager Atletik Club12.30.002005Kvinde
3000m3000m C-heat1612.43.83Anna Clara SkjærbækSparta AM11.00.0010.55.702002Kvinde
3000m3000m C-heatDNSIda N. PetersenHechmann Mikkeller Racing Club10.59.001987Kvinde
3000m3000m C-heatDNSMichael Wessing Frederiksberg IF11.50.00-1969Herre
3000m3000m B-heat19.44.45Jacob ArumHelsingør IF9.45.009.53.601981Herre
3000m3000m B-heat29.45.70Martin Thornbjerg KlausenFremad Holbæk9.45.009.45.931972Herre
3000m3000m B-heat39.49.27Rasmus BrynskovIK Hellas9.45.009.49.111973Herre
3000m3000m B-heat49.55.76Henrik DufkeHelsingør IF9.45.009.57.251974Herre
3000m3000m B-heat59.56.93Finn AdserBagsværd AC9.59.009.59.001972Herre
3000m3000m B-heat69.58.62Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM9.50.0010.06.612002Kvinde
3000m3000m B-heat79.59.68Noah Borgen MorellIK Olympia9.45.009.38.752004Herre
3000m3000m B-heat810.00.87Maria AhmSparta AM9.59.001998Kvinde
3000m3000m B-heat910.12.89Bo RahbækKøbenhavns IF10.00.0010.08.021981Herre
3000m3000m B-heat1010.14.98Jeppe HaghfeltHelsingør IF10.00.0010.02.842003Herre
3000m3000m B-heat1110.21.30Claus AnkærAmager Atletik Club10.30.0010.22.151971Herre
3000m3000m B-heat1210.28.19Carsten SiggaardBlovstrød Løverne10.30.0010.04.181964Herre
3000m3000m B-heat1310.31.31Marcus RøllingSparta AM9.55.0010.00.652003Herre
3000m3000m B-heat1410.38.27Philip Grundt Hansen Bagsværd AC10.30.0010.20.002004Herre
3000m3000m B-heat1510.53.25Sarah GladSparta AM10.25.0010.33.522003Kvinde
3000m3000m B-heat1610.53.91Asta Lunde LarsenHolte Atletik10.15.0010.37.572003Kvinde
3000m3000m B-heatDNSSara Schou KristensenOdense Atletik9.45.0010.05.861997Kvinde
3000m3000m B-heatDNSBrian Arreborg HansenSparta AM9.45.001983Herre
3000m3000m B-heatDNSHenrik Bierbum BacherSparta AM9.45.001986Herre
3000m3000m A-heat18.38.88Martin Egebjerg OlesenHechmann Mikkeller Racing Club8.40.001995Herre
3000m3000m A-heat28.41.28Alex MogensenSÅN-Løberne8.40.008.48.801994Herre
3000m3000m A-heat38.44.76Thomas Svare EhlersNBRO8.46.001989Herre
3000m 3000m A-heat48.48.01Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF8.49.668.49.661993Herre
3000m3000m A-heat58.50.11Frederik Tronier KapperSparta AM8.55.008.57.001995Herre
3000m 3000m A-heat68.53.94Mads JørgensenFrederiksberg IF8.59.009.09.311988Herre
3000m3000m A-heat78.55.11Søren RohdeNBRO9.00.001989Herre
3000m3000m A-heat89.11.39Tore D NielsenHechmann Mikkeller Racing Club9.10.009.21.001984Herre
3000m3000m A-heat99.18.34Mads HenriksenSparta AM9.15.001994Herre
3000m3000m A-heat109.19.25Kristian KyedSparta AM9.15.009.04.741978Herre
3000m3000m A-heat119.26.09Emil SkovhøjAmager Atletik Club9.22.249.22.241991Herre
3000m3000m A-heat129.29.37Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)9.25.009.17.001973Herre
3000m3000m A-heat139.33.74Mathias SikoraHvidovre AM9.30.009.32.042000Herre
3000m3000m A-heat149.34.35Peter Paldan SørensenHG Atletik9.25.009.24.001979Herre
3000m3000m A-heat159.49.41Noah Grunnet NouriSparta AM9.10.009.21.972002Herre
3000m3000m A-heat169.51.28Kent NørmarkSparta AM9.30.009.18.751971Herre
3000m3000m A-heat179.53.83Louis CantbySparta AM9.15.009.13.682001Herre
3000m3000m A-heat189.58.93Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas9.30.001999Herre
3000m 3000m A-heatDNSPatrick LeeseFrederiksberg IF8.39.648.39.641989Herre
3000m3000m A-heatDNSMicki Borgen MorellIK Olympia9.00.002000Herre
400m400m A-heat149.60Philip BraunSparta AM50.2548.881990Herre
400m400m A-heat252.27Jonatan KureKøbenhavns IF53.001997Herre
400m400m A-heat352.53Mads MørchHolte Atletik51.0052.802001Mand
400m400m A-heat453.19Martin PanduroKøbenhavns IF53.0053.001994Herre
400m400m A-heat553.51Robin RichKøbenhavns IF54.0052.701967Herre
400m400m B-heat155.91Stinus Dolmer NielsenBagsværd AC55.0056.542003Herre
400m400m B-heat256.61Tobias F. NielsenIK Hellas55.0056.272003Herre
400m400m B-heat359.06Marie Falkebo JensenSparta AM57.0058.712003Kvinde
400m400m B-heat459.10Mathilde YttesenAmager Atletik Club58.0458.042001Herre
400m400m B-heatafbudViktor Bech PetersenAmager Atletik Club58.002003Kvinde
400m400m C-heat157.14Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk59.002003Herre
400m400m C-heat260.39Caroline VammenBallerup AK1.01.502004Kvinde
400m400m C-heat362.75Gustav Bjaaland AndersenAmager Atletik Club1.01.002004Herre
400m400m C-heatafbudSilje KristensenKorsør AM1.03.001997Kvinde
400m400m D-heat169.29Tom Elmer ChristensenIK Hellas1.09.001.09.401949Herre
400m400m D-heat269.47Karoline NygaardSparta AM1.08.002002Kvinde
400m400m D-heat370.07Daniella Shabtai HaiBallerup AK1.11.002003Kvinde
400m400m D-heat470.33Jesper LützenBallerup AK1.10.001.06.021957Mand
400m400m D-heatDNSWilma JohanssonKøbenhavns IF1.07.001.07.001999Kvinde
800m800m A-heat11.56.44Thor SkifteFrederiksberg IF1.57.531.57.531997Herre
800m800m A-heat21.58.01Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1.56.291.56.291997Herre
800m800m A-heat31.59.16Anders BangSparta AM1.58.002.01.642002Herre
800m800m A-heat42.03.94Mohamed HersiFrederiksberg IF2.05.002.05.511994Herre
800m800m A-heat52.04.62Jesper PedersenKøbenhavns IF2.05.002.05.151975Herre
800m800m A-heat62.11.47Mads JørgensenFrederiksberg IF1.58.001.52.821988Herre
800m800m A-heat72.15.09Jean R JohnsenHechmann Mikkeller Racing Club1.58.001.55.001996Herre
800m800m A-heatDNSOliver ThernøeKorsør AM2.02.001.59.901996Herre
800m800m A-heatDNSEmil SkovhøjAmager Atletik Club2.02.002.01.301991Herre
800m800m B-heat12.11.32Rasmus Krogh MadsenIK Hellas2.11.002000Herre
800m800m B-heat22.12.94Michael MørkboeKøbenhavns IF2.15.001971Herre
800m800m B-heat32.13.66Adem Mohamed Parasport Frederiksberg2.14.002.15.001999Herre
800m800m B-heat42.15.01Anders LagergrenParasport Frederiksberg2.15.002.16.001991Herre
800m800m B-heat52.15.21Hjalte DalskovFremad Holbæk2.12.002.14.912005Herre
800m800m B-heat62.16.09Michael PedersenTrongårdens IF2.14.004.15.011973Herre
800m800m B-heat72.16.24Martin Højland NielsenKøbenhavns IF2.09.002.09.001993Herre
800m800m B-heat82.20.44Cecilie Møller JensenBagsværd AC2.19.002.16.002001Kvinde
800m800m B-heat92.20.46Mathias LaugesenSparta AM2.18.002.20.862002Herre
800m800m B-heat102.20.50Tine ØstergaardBagsværd AC2.21.002.21.002000Kvinde
800m800m B-heat112.21.00Lauge RasmussenTrongårdens IF2.19.002.22.032003Herre
800m800m B-heat122.22.22Jonas AlbertsenBallerup AK2.16.002.19.322003Mand
800m800m C-heat12.11.97Henrik GregersenAmager AC2.20.002.00.871980Herre
800m800m C-heat22.18.97Sebastian MonneretAmager Atletik Club2.21.852.21.852003Herre
800m800m C-heat32.21.63Mie Hylling AxelssonSparta AM2.20.002.22.592002Kvinde
800m800m C-heat42.23.08Henrik LarsenBlovstrød Løverne2.22.002.15.091962Herre
800m800m C-heat52.23.30Søren PovlsenAmager AC2.20.002.11.121965Herre
800m800m C-heat62.26.44Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne2.26.002.27.211997Kvinde
800m800m C-heat72.26.56Mathilde WintherBlovstrød Løverne2.29.002.32.132002Kvinde
800m800m C-heat82.29.20Silje KristensenKorsør AM2.26.001997Kvinde
800m800m C-heat92.34.97Jes AndersenBagsværd AC2.30.001951Herre
800m800m C-heat102.38.87Tom Elmer ChristensenIK Hellas2.30.002.25.001949Herre