title

Se startlister med heatinddeling her.

Ved behov for kontakt skriv til t4@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding online er lukket. Man kan tilmelde sig på dagen såfremt der er plads i pågældende heat(s). Der garanteres intet.

KLUBARRANGØR

Amager AC

TIDSPROGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat18.00Emil StrømSparta AM11.3010.871993Herre
100m100m A-heat18.00Mike AndersenKorsør AM11.7511.541994Herre
100m100m A-heat18.00Jonatan KureKøbenhavns IF11.801997Herre
100m100m A-heat18.00Emil GrovnFrederiksberg IF11.8711.9711.971998Herre
100m100m A-heat18.00Martin PanduroKøbenhavns IF12.0812.081994Herre
100m100m A-heat18.00Robin RichKøbenhavns IF12.3512.211967Herre
100m100m A-heat18.00Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk12.5912.5912.592003Herre
100m100m A-heat18.00Magnus Ravn HercheAmager Atletik Club12.5012.502003Herre
100m100m B-heat18.05Klara Skriver LoesslBallerup AK12.6112.6112.612002Kvinde
100m100m B-heat18.05Helena NicolaisenKøbenhavns IF12.9012.901995Kvinde
100m100m B-heat18.05Cecilie Gedsø FærgeBallerup AK12.9112.9112.912003Kvinde
100m100m B-heat18.05Sebastian MonneretAmager Atletik ClubJanuary 1, 197013.562003Herre
100m100m B-heat18.05Frederikke MortensenBallerup AK13.2012.981998Kvinde
100m100m B-heat18.05Amalie Thrane Bagsværd AC13.3913.392003Kvinde
100m100m B-heat18.05Henrik BergBagsværd AC13.5013.3513.661963Herre
100m100m C-heat18.10Katrine LundKøbenhavns IF14.201990Kvinde
100m100m C-heat18.10Wilma JohanssonKøbenhavns IF14.3714.371999Kvinde
100m100m C-heat18.10Josefine Rosholm LarsenKøbenhavns IF1994Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Elisabeth RønnstadSparta AM10.40.0010.59.4310.59.432004Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Bo AntvorskovAmager Atletik Club10.45.009.49.401961Herre
3000m3000m C-heat18.25Birger JensenALOT10.45.0010.42.171976Herre
3000m3000m C-heat18.25Niels HansenHelsingør IF10.45.0010.56.931958Herre
3000m3000m C-heat18.25Ida N. PetersenHechmann Mikkeller Racing Club10.59.001987Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Anna Clara SkjærbækSparta AM11.00.0010.55.7010.55.702002Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Henrik Sørensen Bagsværd AC11.00.0010.41.001970Herre
3000m3000m C-heat18.25Dirie Abdirahman DaudIK Hellas11.00.002000Herre
3000m3000m C-heat18.25Freja Lunde LarsenHolte Atletik11.05.0011.17.0011.57.352000Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Mikkel Feldborg NielsenIK Hellas11.20.0011.36.972007Herre
3000m3000m C-heat18.25Torben StriboldtIK Hellas11.30.009.26.001962Herre
3000m3000m C-heat18.25Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne11.30.0010.55.761979Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Trine B. AndersenBlovstrød Løverne11.30.0012.19.091968Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Valdemar BaltzerenIK Hellas11.30.002005Herre
3000m3000m C-heat18.25Karina Berner-MagnussonSparta AM11.30.001974Kvinde
3000m3000m C-heat18.25Michael Wessing Frederiksberg IF11.50.00--1969Herre
3000m3000m C-heat18.25Jesper HøgsvigIK Hellas11.50.0010.151969Herre
3000m3000m C-heat18.25Annabelle VipleAmager Atletik Club12.30.002005Kvinde
3000m3000m B-heat18.45Noah Borgen MorellIK Olympia9.45.009.38.752004Herre
3000m3000m B-heat18.45Martin Thornbjerg KlausenFremad Holbæk9.45.009.45.931972Herre
3000m3000m B-heat18.45Rasmus BrynskovIK Hellas9.45.009.49.111973Herre
3000m3000m B-heat18.45Jacob ArumHelsingør IF9.45.009.53.601981Herre
3000m3000m B-heat18.45Henrik DufkeHelsingør IF9.45.009.57.251974Herre
3000m3000m B-heat18.45Sara Schou KristensenOdense Atletik9.45.0010.05.861997Kvinde
3000m3000m B-heat18.45Brian Arreborg HansenSparta AM9.45.001983Herre
3000m3000m B-heat18.45Henrik Bierbum BacherSparta AM9.45.001986Herre
3000m3000m B-heat18.45Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM9.50.0010.06.6110.06.612002Kvinde
3000m3000m B-heat18.45Marcus RøllingSparta AM9.55.0010.00.6510.00.652003Herre
3000m3000m B-heat18.45Finn AdserBagsværd AC9.59.009.59.001972Herre
3000m3000m B-heat18.45Maria AhmSparta AM9.59.001998Kvinde
3000m3000m B-heat18.45Jeppe HaghfeltHelsingør IF10.00.0010.02.842003Herre
3000m3000m B-heat18.45Bo RahbækKøbenhavns IF10.00.0010.08.021981Herre
3000m3000m B-heat18.45Asta Lunde LarsenHolte Atletik10.15.0010.37.572003Kvinde
3000m3000m B-heat18.45Sarah GladSparta AM10.25.0010.33.5210.33.522003Kvinde
3000m3000m B-heat18.45Carsten SiggaardBlovstrød Løverne10.30.0010.04.181964Herre
3000m3000m B-heat18.45Philip Grundt Hansen Bagsværd AC10.30.0010.20.002004Herre
3000m3000m B-heat18.45Claus AnkærAmager Atletik Club10.30.0010.22.151971Herre
3000m 3000m A-heat19.05Patrick LeeseFrederiksberg IF8.39.648.39.648.39.641989Herre
3000m3000m A-heat19.05Alex MogensenSÅN-Løberne8.40.008.48.801994Herre
3000m3000m A-heat19.05Martin Egebjerg OlesenHechmann Mikkeller Racing Club8.40.001995Herre
3000m3000m A-heat19.05Thomas Svare EhlersNBRO8.46.001989Herre
3000m 3000m A-heat19.05Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF8.49.668.49.668.54.721993Herre
3000m3000m A-heat19.05Frederik Tronier KapperSparta AM8.55.008.57.001995Herre
3000m 3000m A-heat19.05Mads JørgensenFrederiksberg IF8.59.009.09.319.09.311988Herre
3000m3000m A-heat19.05Micki Borgen MorellIK Olympia9.00.002000Herre
3000m3000m A-heat19.05Søren RohdeNBRO9.00.001989Herre
3000m3000m A-heat19.05Noah Grunnet NouriSparta AM9.10.009.21.979.21.972002Herre
3000m3000m A-heat19.05Tore D NielsenHechmann Mikkeller Racing Club9.10.009.21.001984Herre
3000m3000m A-heat19.05Kristian KyedSparta AM9.15.009.04.741978Herre
3000m3000m A-heat19.05Louis CantbySparta AM9.15.009.13.682001Herre
3000m3000m A-heat19.05Mads HenriksenSparta AM9.15.001994Herre
3000m3000m A-heat19.05Emil SkovhøjAmager Atletik Club9.22.249.22.241991Herre
3000m3000m A-heat19.05Peter Paldan SørensenHG Atletik9.25.009.24.009.30.001979Herre
3000m3000m A-heat19.05Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)9.25.009.17.001973Herre
3000m3000m A-heat19.05Mathias SikoraHvidovre AM9.30.009.32.049.49.242000Herre
3000m3000m A-heat19.05Kent NørmarkSparta AM9.30.009.18.751971Herre
3000m3000m A-heat19.05Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas9.30.001999Herre
400m400m A-heat19.30Philip BraunSparta AM50.2548.8850.251990Herre
400m400m A-heat19.30Mads MørchHolte Atletik51.0052.802001Mand
400m400m A-heat19.30Martin PanduroKøbenhavns IF53.0053.001994Herre
400m400m A-heat19.30Jonatan KureKøbenhavns IF53.001997Herre
400m400m A-heat19.30Robin RichKøbenhavns IF54.0052.701967Herre
400m400m B-heat19.35Tobias F. NielsenIK Hellas55.0056.2756.272003Herre
400m400m B-heat19.35Stinus Dolmer NielsenBagsværd AC55.0056.542003Herre
400m400m B-heat19.35Marie Falkebo JensenSparta AM57.0058.7158.712003Kvinde
400m400m B-heat19.35Viktor Bech PetersenAmager Atletik Club58.002003Kvinde
400m400m B-heat19.35Mathilde YttesenAmager Atletik Club58.0458.042001Herre
400m400m C-heat19.40Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk59.002003Herre
400m400m C-heat19.40Gustav Bjaaland AndersenAmager Atletik Club1.01.002004Herre
400m400m C-heat19.40Caroline VammenBallerup AK1.01.502004Kvinde
400m400m C-heat19.40Silje KristensenKorsør AM1.03.001997Kvinde
400m400m D-heat19.45Wilma JohanssonKøbenhavns IF1.07.001.07.001999Kvinde
400m400m D-heat19.45Karoline NygaardSparta AM1.08.002002Kvinde
400m400m D-heat19.45Tom Elmer ChristensenIK Hellas1.09.001.09.401949Herre
400m400m D-heat19.45Jesper LützenBallerup AK1.10.001.06.021957Mand
400m400m D-heat19.45Daniella Shabtai HaiBallerup AK1.11.002003Kvinde
800m800m A-heat19.55Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1.56.291.56.29-1997Herre
800m800m A-heat19.55Thor SkifteFrederiksberg IF1.57.531.57.53-1997Herre
800m800m A-heat19.55Anders BangSparta AM1.58.002.01.642.01.642002Herre
800m800m A-heat19.55Mads JørgensenFrederiksberg IF1.58.001.52.822.03.471988Herre
800m800m A-heat19.55Jean R JohnsenHechmann Mikkeller Racing Club1.58.001.55.001996Herre
800m800m A-heat19.55Oliver ThernøeKorsør AM2.02.001.59.901996Herre
800m800m A-heat19.55Emil SkovhøjAmager Atletik Club2.02.002.01.301991Herre
800m800m A-heat19.55Mohamed HersiFrederiksberg IF2.05.002.05.512.06.801994Herre
800m800m A-heat19.55Jesper PedersenKøbenhavns IF2.05.002.05.151975Herre
800m800m B-heat20.05Martin Højland NielsenKøbenhavns IF2.09.002.09.002.09.001993Herre
800m800m B-heat20.05Rasmus Krogh MadsenIK Hellas2.11.002000Herre
800m800m B-heat20.05Hjalte DalskovFremad Holbæk2.12.002.14.912.14.912005Herre
800m800m B-heat20.05Michael PedersenTrongårdens IF2.14.004.15.012.01.421973Herre
800m800m B-heat20.05Adem Mohamed Parasport Frederiksberg2.14.002.15.002.15.001999Herre
800m800m B-heat20.05Anders LagergrenParasport Frederiksberg2.15.002.16.002.16.001991Herre
800m800m B-heat20.05Michael MørkboeKøbenhavns IF2.15.001971Herre
800m800m B-heat20.05Jonas AlbertsenBallerup AK2.16.002.19.322.20.132003Mand
800m800m B-heat20.05Mathias LaugesenSparta AM2.18.002.20.862.20.862002Herre
800m800m B-heat20.05Lauge RasmussenTrongårdens IF2.19.002.22.032.22.032003Herre
800m800m B-heat20.05Cecilie Møller JensenBagsværd AC2.19.002.16.002001Kvinde
800m800m C-heat20.15Henrik GregersenAmager AC2.20.002.00.871980Herre
800m800m C-heat20.15Søren PovlsenAmager AC2.20.002.11.121965Herre
800m800m C-heat20.15Mie Hylling AxelssonSparta AM2.20.002.22.592.22.592002Kvinde
800m800m C-heat20.15Tine ØstergaardBagsværd AC2.21.002.21.002000Kvinde
800m800m C-heat20.15Henrik LarsenBlovstrød Løverne2.22.002.15.091962Herre
800m800m C-heat20.15Sebastian MonneretAmager Atletik Club2.21.852.21.852003Herre
800m800m C-heat20.15Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne2.26.002.27.211997Kvinde
800m800m C-heat20.15Silje KristensenKorsør AM2.26.001997Kvinde
800m800m C-heat20.15Mathilde WintherBlovstrød Løverne2.29.002.32.132002Kvinde
800m800m C-heat20.15Tom Elmer ChristensenIK Hellas2.30.002.25.001949Herre
800m800m C-heat20.15Jes AndersenBagsværd AC2.30.001951Herre