title

Se resultater her.

Ved behov for kontakt skriv til t5@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Københavns IF

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBÅRGANGKØN
100m100m A-heat+2.610.97Gustav L NielsenSparta AM1998Herre
100m100m A-heat+2.611.07Jacob WolfgangKøbenhavns IF1981Herre
100m100m A-heat+2.611.23Emil StrømSparta AM1993Herre
100m100m A-heat+2.611.38Frederik RegliFrederiksberg IF1990Herre
100m100m A-heat+2.611.49Mathias A. OlsenFrederiksberg IF1991Herre
100m100m A-heat+2.611.72Emil GrovnFrederiksberg IF1998Herre
100m100m A-heat+2.611.79Christian TrajkovskiSparta AM1965Herre
100m100m A-heat+2.612.02Kristoffer Bonde PedersenKøbenhavns IF1991Herre
100m100m B-heat+2.011.94Ida KarstoftSparta AM1995Kvinde
100m100m B-heat+2.011.99Robin RichKøbenhavns IF1967Herre
100m100m B-heat+2.012.05Martin PanduroKøbenhavns IF1994Herre
100m100m B-heat+2.012.11Markus SimonsenKøbenhavns IF2002Herre
100m100m B-heat+2.012.29Klara LoesslBallerup AK2002Kvinde
100m100m B-heat+2.012.30Till MaulFrederiksberg IF1995Herre
100m100m B-heat+2.012.66Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF1990Kvinde
100m100m C-heat+0.612.62Amanda BergstenSparta AM1994Kvinde
100m100m C-heat+0.612.68Emilie R HansenSparta AM1999Kvinde
100m100m C-heat+0.612.95Signe BoelsmandKøbenhavns IF1991Kvinde
100m100m C-heat+0.612.98Cecilie Gedsø FærgeBallerup AK2003Kvinde
100m100m C-heat+0.613.20Mathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF1999Kvinde
100m100m D-heat+0.913.33Amalie ThraneBagsværd AC2003Kvinde
100m100m C-heat+0.613.58Nickoline S AndersenSparta AM1998Kvinde
100m100m D-heat+0.913.74Maria VenborgKøbenhavns IF1991Kvinde
100m100m D-heat+0.913.82Josefine Rosholm LarsenKøbenhavns IF1994Kvinde
100m100m D-heat+0.914.08Mikaela Medina SørensenKøbenhavns IF2006Kvinde
100m100m D-heat+0.9DNSHelena NicolaisenKøbenhavns IF1995Kvinde
100m100m D-heat+0.9DQCathrine LaugesenKøbenhavns IF1990Kvinde
800m Kvindeheat800m Kvindeheat2.10.62Freja WærnessAalborg AM2000Kvinde
800m Kvindeheat800m Kvindeheat2.11.33Laura MøllerOdense Atletik1994Kvinde
800m Kvindeheat800m Kvindeheat2.12.62Laura Nørrung PoulsenSparta AM2000Kvinde
800m Kvindeheat800m Kvindeheat2.20.00Mille B. OlesenAalborg AM2002Kvinde
800m Kvindeheat800m KvindeheatAFBUDMia Helene MørchBagsværd AC1999Kvinde
800m Kvindeheat800m KvindeheatAFBUDDagmar Fæster OlsenSparta AM1994Kvinde
800m Kvindeheat800m KvindeheatAFBUDJulie Frøslev MathisenAGF Atletik1993Kvinde
800m800m A-heat 1.56.52Adrian MehicHeleneholms IF1994Herre
800m800m A-heat 1.56.14Elias ShifrisViborg AM2002Herre
800m800m A-heat 1.57.64Linus LindquistSparta AM2002Herre
800m800m A-heat1.57.70Rasmus BaltzersenBallerup AK2002Herre
800m800m A-heat1.57.95August BrozRanders Freja Atletik1996Herre
800m800m A-heat 1.59.14Thor SkifteFrederiksberg IF1997Herre
800m800m A-heat1.59.41Anders BangSparta AM2002Herre
800m800m A-heat 1.59.97Christoffer SlothOdense Atletik1985Herre
800m800m A-heat2.00.47Mads JørgensenFrederiksberg IF1988Herre
800m800m A-heat2.00.68Martin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik1993Herre
800m800m A-heat 2.07.01Robin SternerMAI1991Herre
800m800m A-heatDNFJean Johnsen (PACER, 400m 57-58 sek.)Hechmann Mikkeller Racing Club 1996Herre
800m800m B-heat2.00.82Jonathan MakwarthKøbenhavns IF2000Herre
800m800m B-heat2.04.15Roble AbdullahMAI2001Herre
800m800m B-heat2.04.42Lucas BallingKøbenhavns IF
800m800m B-heat2.06.97Mads SchrøderOdense Atletik2000Herre
800m800m B-heat2.10.83Rasmus Krogh MadsenIK Hellas2000Herre
800m800m B-heat2.12.30Marie Falkebo JensenSparta AM2003Kvinde
800m800m B-heat2.12.89Anders RydellMAI1978Herre
800m800m B-heat 2.13.56Anders LagergrenParasport Frederiksberg1991Herre
800m800m B-heat 2.14.22Cecilie Møller-Jensen Bagsværd AC2001Kvinde
800m800m B-heat 2.14.59Kent NørmarkSparta AM1971Herre
800m800m B-heat 2.15.05Martin Højland NielsenKøbenhavns IF1993Herre
800m800m B-heat 2.15.70Ellen ChristensenFrederiksberg IF2003Kvinde
800m800m B-heat2.16.63Adem MohamedParasport Frederiksberg1999Herre
800m800m C-heat2.17.25Mathias LaugesenSparta AM2002Herre
800m800m C-heat2.19.32Tine ØstergaardBagsværd AC2000Kvinde
800m800m C-heat 2.21.08Mie Hylling AxelssonSparta AM2002Kvinde
800m800m C-heat2.21.25Ole Stilling1962Herre
800m800m C-heat 2.21.52Alma SøttrupBallerup AK2003Herre
800m800m C-heat2.23.13Amalie BoeckFrederiksberg IF2003Kvinde
800m800m C-heat2.24.34Caroline Rødgaard-JessenBallerup AK2002Kvinde
800m800m C-heat2.29.06Elvira Helleskov BatkoSparta AM2004Kvinde
800m800m C-heat 2.31.73Carsten SiggaardBlovstrød Løverne1964Herre
800m800m C-heat2.48.91Trine B. AndersenBlovstrød Løverne1968Kvinde
800m800m C-heatDNSMatilde WillerSparta AM2000Kvinde
800m800m C-heatDNFJes Andersen Bagsværd AC1951Herre
400m400m A-heat49.57Philip BraunSparta AM1990Herre
400m400m A-heat50.06Mathias AstrupGreve Atletik1999Herre
400m400m A-heat51.32Yusuf AlinAmager AC1995Herre
400m400m A-heat51.56Jacob WolfgangKøbenhavns IF1981Herre
400m400m A-heat52.58Sebastian V Buschardt Bagsværd AC1997Herre
400m400m A-heat52.98Martin PanduroKøbenhavns IF1994Herre
400m400m A-heat53.43Robin RichKøbenhavns IF1967Herre
400m400m A-heatDNSJonatan Kure FriisKøbenhavns IF1997Herre
400m400m B-heat56.35Ida KarstoftSparta AM1995Kvinde
400m400m B-heat59.24Mathilde YttesenAmager AC2001Kvinde
400m400m B-heat1.01.72Mattias KalvågBlovstrød Løverne1985Herre
400m400m B-heat1.03.45Misja Brynjolf JepsenHvidovre AM2001Kvinde
400m400m B-heatDNSOle MunchHjerteforeningens Motionsklub1956Herre
400m400m B-heatDNSCamilla F. R. NissenFrederiksberg IF1990Kvinde
400m400m B-heatDNSLaura N PoulsenSparta AM2000Kvinde
1500m1500m A-heat3.43.59Andreas LindgreenSparta AM1998Herre
1500m1500m A-heat 3.45.00Mikael JohnsenAGF Atletik1992Herre
1500m1500m A-heat3.45.09Mikkel Dahl-JessenAGF Atletik1994Herre
1500m1500m A-heat3.45.31William DevantierSparta AM2000Herre
1500m1500m A-heat 3.46.42Peter GlansOdense Atletik1993Herre
1500m1500m A-heat 3.49.67Ali LaaroubiMAI1994Herre
1500m1500m A-heat 3.49.82Jens Søndergaard JensenAGF Atletik1986Herre
1500m1500m A-heat3.52.64Mihn Kyun ChoSparta AM1994Herre
1500m1500m A-heat3.53.85Andreas LommerOdense Atletik1991Herre
1500m1500m A-heat 3.54.11Peter Gerner EjersboOdense Atletik1995Herre
1500m1500m A-heat3.55.80Olivers BjørslevAalborg AM2000Herre
1500m1500m A-heat 3.55.85Mathias OlssonHeleneholms IF1994Herre
1500m1500m A-heat3.56.21Markus Kirk KjeldsenSAK-772001Herre
1500m1500m A-heatDNFOle Hesselbjerg (1. PACER, 1200m)Sparta AM1990Herre
1500m1500m A-heatAFBUDThijs Nijhuis (AFBUD)Viborg AM1992Herre
1500m1500m A-heatAFBUDMads Tærsbøl (AFBUD)Hvidovre AM1992Herre
1500m1500m A-heatAFBUDNick R. Jensen (AFBUD)Sparta AM1991Herre
3000m3000m A-heat8.19.48Omar HassanAGF Atletik1990Herre
3000m3000m A-heat8.28.24Jakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 19001994Herre
3000m3000m A-heat 8.30.59Martin E OlesenHechmann Mikkeller Racing Club 1995Herre
3000m3000m A-heat8.30.76Patrick LeeseFrederiksberg IF1989Herre
3000m3000m A-heat8.33.10Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM2001Herre
3000m3000m A-heat8.35.69Simon HolbekHechmann Mikkeller Racing Club 1986Herre
3000m3000m A-heat8.35.85Anton ØstdalBagsværd AC2001Herre
3000m3000m A-heat8.36.97Joachim Weel RosboBagsværd AC1997Herre
3000m3000m A-heat8.42.33Marcus RønnBlovstrød Løverne1993Herre
3000m3000m A-heat8.43.13Frederik FürstenbergSparta AM1993Herre
3000m3000m A-heat8.44.20Thomas Svare EhlersNBRO1989Herre
3000m3000m A-heat8.45.49Mads SkaaningSparta AM1995Herre
3000m3000m A-heat8.45.95Emil AarestrupAGF Atletik1995Herre
3000m3000m A-heat8.47.41Jesper PedersenKøbenhavns IF1975Herre
3000m3000m A-heat8.47.84Morten HesselbjergNBRO1991Herre
3000m3000m A-heat8.49.14Christian OkkelsHechmann Mikkeller Racing Club 1989Herre
3000m3000m A-heat8.49.71Joachim RønsholtBallerup AK1999Herre
3000m3000m A-heat8.52.90Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF1993Herre
3000m3000m A-heat8.54.03Niels Peter NielsenAGF Atletik1987Herre
3000m3000m A-heat 9.04.35Adam MånssonMAI1989Herre
3000m3000m A-heat9.11.57Conrad LindSparta AM2001Herre
3000m3000m A-heatDNFMikkel Dahl-JessenAGF Atletik1994Herre
3000m3000m B-heat8.48.68Søren RohdeNBRO1989Herre
3000m3000m B-heat 8.53.55Henrik GehlertOdense Atletik1994Herre
3000m3000m B-heat8.58.79Yousef BellouchFrederiksberg IF1998Herre
3000m3000m B-heat8.59.51Nikolaj DamOdense Atletik1990Herre
3000m3000m B-heat9.01.42Frederik Bruun JensenNBRO1994Herre
3000m3000m B-heat 9.02.33Bo AbrahamssonKøbenhavns IF1976Herre
3000m3000m B-heat9.07.15Mads HenriksenSparta AM1994Herre
3000m3000m B-heat9.09.45Kasper KesjeSparta AM1999Herre
3000m3000m B-heat9.12.69Tore D NielsenHechmann Mikkeller Racing Club 1980Herre
3000m3000m B-heat 9.21.24Christoffer VienbergBlovstrød Løverne1994Herre
3000m3000m B-heat 9.21.37Noah Grunnet NouriSparta AM2002Herre
3000m3000m B-heat 9.22.11Christan LindgreenSparta AM2002Herre
3000m3000m B-heat 9.22.55Rasmus Vincentz JensenNBRO1984Herre
3000m3000m B-heat9.24.62Gustav MørchBlovstrød Løverne2002Herre
3000m3000m B-heat9.25.93Malthe PoulsenBlovstrød Løverne2000Herre
3000m3000m B-heat9.31.05Asser V NielsenHechmann Mikkeller Racing Club 1988Herre
3000m3000m B-heatDNFJesper A LarsenHechmann Mikkeller Racing Club 1977Herre
3000m3000m B-heatDNFAndreas LommerOdense Atletik1991Herre
3000m3000m B-heatDNFJens Søndergaard JensenAGF Atletik1986Herre
3000m3000m C-heatDNSNikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)1973Herre
3000m3000m C-heatDNSMorten OlesenRunning261982Herre
3000m3000m C-heatDNSMaria LarsenSparta AM1996Kvinde
3000m3000m C-heat9.21.68Christopher MeulengrachtNBRO1993Herre
3000m3000m C-heat9.30.84Leon Kofoed AndersenOCR Training Denmark1991Herre
3000m3000m C-heat9.32.30Sophie SøefeldtSparta AM2000Kvinde
3000m3000m C-heat9.40.74Laura ValgreenOdense Atletik2000Kvinde
3000m3000m C-heat9.42.79Christian Rønsholt1996Herre
3000m3000m C-heat9.44.80Rasmus BrynskovIK Hellas1973Herre
3000m3000m C-heat9.45.96Alex PedersenAGF Atletik1993Herre
3000m3000m C-heat9.49.85Finn AdserBagsværd AC1972Herre
3000m3000m C-heat9.51.97Nikoline Høegh-Ørum NielsenSparta AM2002Kvinde
3000m3000m C-heat9.54.54Kent NørmarkSparta AM1971Herre
3000m3000m C-heat9.55.83Ole Gram ClausenSparta AM1972Herre
3000m3000m C-heat9.58.47Mie GamViborg AM2001Kvinde
3000m3000m C-heat10.05.19Rasmus Krogh MadsenIK Hellas2000Herre
3000m3000m C-heat10.13.74Henrik Bierbum BacherSparta AM1986Herre
3000m3000m C-heatDNSMartin Thornbjerg KlausenFremad Holbæk1972Herre
3000m3000m C-heatDNSSara Schou KristensenOdense Atletik1997Kvinde
3000m3000m C-heatDNSJakob Worm BisfortAGF Atletik1980Herre
3000m3000m C-heatDNSBrian Arreborg HansenSparta AM1983Herre
3000m3000m D-heat9.44.37Thomas SølvmoseSparta AM1993Herre
3000m3000m D-heat9.57.54Tue Mantoni1975Herre
3000m3000m D-heat9.58.30Jeppe HaghfeltHelsingør IF2003Herre
3000m3000m D-heat9.58.44Lise Kandborg SørensenAGF Atletik1985Kvinde
3000m3000m D-heat10.02.77Kristian KrogBlovstrød Løverne1992Herre
3000m3000m D-heat10.03.28Frans PedersenNBRO1984Herre
3000m3000m D-heat10.05.65Bo RahbækKøbenhavns IF1981Herre
3000m3000m D-heat10.06.28Lene DalgaardAGF Atletik1990Kvinde
3000m3000m D-heat10.12.01Marie MørchBlovstrød Løverne1994Kvinde
3000m3000m D-heat10.14.01Jacob Søgaard HansenNBRO1970Herre
3000m3000m D-heat10.25.76Jens HolmFrederiksberg IF1993Herre
3000m3000m D-heat10.26.52Jørn ThostrupBlovstrød Løverne1961Herre
3000m3000m D-heat10.29.82Juan Francisco RuedaNBRO1990Herre
3000m3000m D-heat10.30.65Elisabeth RønnstadSparta AM2004Kvinde
3000m3000m D-heat10.32.37Amanda AmalooSparta AM2000Kvinde
3000m3000m D-heat10.46.06Kim HansenBagsværd AC1974Herre
3000m3000m D-heat10.48.45Jakob BruunBagsværd AC1973Herre
3000m3000m D-heat10.58.91Sarah GladSparta AM2003Kvinde
3000m3000m D-heat 10.38.53Bo AntvorskovAmager AC1961Herre
3000m3000m D-heatDNFMikael JohnsenAGF Atletik1992Herre
3000m3000m D-heatDNSMaria AhmSparta AM1998Kvinde
3000m3000m D-heatDNSJakob Rønhoff Hyllegaard Bagsværd AC1978Herre
3000m3000m D-heatDNSChristian van Maarschalkerweerd Bagsværd AC1979Herre
3000m3000m D-heatDNSSøren Riisgaard MortensenHechmann Mikkeller Racing Club 1978Herre
3000m3000m E-heat10.31.76Theis MunktvedBlovstrød Løverne2002Herre
3000m3000m E-heat10.36.51Abdi BerthelsenIK Hellas1998Herre
3000m3000m E-heat10.37.93Birger JensenALOT1976Herre
3000m3000m E-heat10.48.38Ninka BrownBlovstrød Løverne1998Kvinde
3000m3000m E-heat10.49.40Joakim SchnackGanløse Tri Center2004Herre
3000m3000m E-heat10.52.12Lars KromanRødovre AC1969Herre
3000m3000m E-heat10.53.07Agnes Nørgård KrachtBlovstrød Løverne1999Kvinde
3000m3000m E-heat10.53.73Stefan NadelmannRunning261973Herre
3000m3000m E-heat10.54.58Thor RasmussenSparta AM1963Herre
3000m3000m E-heat10.58.20Mathilde WintherBlovstrød Løverne2002Kvinde
3000m3000m E-heat10.59.20Nanna Løvborg HansenSparta AM1990Kvinde
3000m3000m E-heat11.06.63Ida ØbroBlovstrød Løverne1999Kvinde
3000m3000m E-heat11.06.94Henrik JacobsenRødovre AC1962Herre
3000m3000m E-heat11.13.57Valdemar BaltzerenIk Hellas2005Herre
3000m3000m E-heat11.13.58Leon HammannKøbenhavns IF2005Herre
3000m3000m E-heat11.15.09Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne1979Kvinde
3000m3000m E-heat 11.52.75Isabella Matilda JensenSparta AM2001Kvinde
3000m3000m E-heat12.18.37Jan Bo NielsenClub Running261961Herre
3000m3000m E-heatDNFRasmus FolinoFIF Hillerød1989Herre
DIChristoffer ÅndahlKøbenhavns IF2000Herre
DINikolaj GravesSparta AM1998Herre
DINikolaj GrønbechSparta AM2002D17
KUNikolaj GravesSparta AM1998Herre
KUMads LundSparta AM2000D19
Mikaela Medina SørensenKøbenhavns IF2006Kvinde
Emma VitaleSparta AM1993Kvinde
Cathrine LaugesenKøbenhavns IF1990Kvinde
Signe BoelsmandKøbenhavns IF1991Kvinde
Robin SwannSparta AM1997Herre
Christoffer ÅndahlKøbenhavns IF2000Herre
Emil IpsenSparta AM1999Herre
Andreas TrajkovskiSparta AM1993Herre
Massin Ait BouziadSparta AM1995Herre
TRJakob MolanderKøbenhavns IF1983Herre
TRMaren KalisczSparta AM1989Kvinde
TRTill MaulFrederiksberg IF1995Herre