title

Se startlister med heatinddeling.

Der kan ikke laves om på de seedningstider der er meldt ind ved tilmelding.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding online er lukket.

Det er muligt at tilmelde sig på dagen hvis der er plads i heats. Det foregår i speakerboksen på stadion.

KLUBARRANGØR

Københavns IF

TIDSPROGRAM

Kommer op efter den ordinære tilmeldingsfrist.

ENDELIGT PROGRAM

18.00 – 100m D-heat
18.05 – 100m C-heat
18.10 – 100m B-heat
18.15 – 100m A-heat
18.30 – 800m Kvindeheat
18.40 – 800m C-heat
18.50 – 800m B-heat
19.00 – 800m A-heat
19.10 – 400m B-heat
19.15 – 400m A-heat

19.30 – 1500m Eliteheat

19.45 – 3000m A-heat
20.05 – 3000m B-heat
20.25 – 3000m C-heat
20.45 – 3000m D-heat
21.05 – 3000m E-heat
18.00 – Længde
18.00 – Diskos
19.00 – Trespring
19.00 – Kugle
DISTANCEKL.HEATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m18.15100m A-heatGustav L NielsenSparta AM11.1111.111998Herre
100m18.15100m A-heatJacob WolfgangKøbenhavns IF11.291981Herre
100m18.15100m A-heatEmil StrømSparta AM11.3010.911993Herre
100m18.15100m A-heatKristoffer Bonde PedersenKøbenhavns IF11.6111.611991Herre
100m18.15100m A-heatMathias A. OlsenFrederiksberg IF11.7011.431991Herre
100m18.15100m A-heatFrederik RegliFrederiksberg IF11.7011.481990Herre
100m18.15100m A-heatEmil GrovnFrederiksberg IF11.7011.971998Herre
100m18.15100m A-heatChristian TrajkovskiSparta AM11.7910.431965Herre
100m18.10100m B-heatMartin PanduroKøbenhavns IF12.0812.081994Herre
100m18.10100m B-heatIda KarstoftSparta AM12.0912.091995Kvinde
100m18.10100m B-heatTill MaulFrederiksberg IF12.101995Herre
100m18.10100m B-heatCamilla F. R. NissenFrederiksberg IF12.2512.251990Herre
100m18.10100m B-heatMarkus SimonsenKøbenhavns IF12.502002Herre
100m18.10100m B-heatRobin RichKøbenhavns IF12.5912.211967Herre
100m18.10100m B-heatKlara LoesslBallerup AK12.592002Kvinde
100m18.05100m C-heatSigne BoelsmandKøbenhavns IF12.9212.921991Kvinde
100m18.05100m C-heatCecilie Gedsø FærgeBallerup AK12.952003Kvinde
100m18.05100m C-heatEmilie R HansenSparta AM12.9712.971999Kvinde
100m18.05100m C-heatAmanda BergstenSparta AM13.001994Kvinde
100m18.05100m C-heatNickoline S AndersenSparta AM13.001998Kvinde
100m18.05100m C-heatMathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF13.001999Kvinde
100m18.00100m D-heatAmalie ThraneBagsværd AC13.3513.392003Kvinde
100m18.00100m D-heatHelena NicolaisenKøbenhavns IF13.4112.901995Kvinde
100m18.00100m D-heatCathrine LaugesenKøbenhavns IF13.4113.411990Kvinde
100m18.00100m D-heatMaria VenborgKøbenhavns IF13.9013.901991Kvinde
100m18.00100m D-heatJosefine Rosholm LarsenKøbenhavns IF14.0914.091994Kvinde
100m18.00100m D-heatMikaela Medina SørensenKøbenhavns IF14.4214.422006Kvinde
800m19.00800m A-heatJean Johnsen (PACER, 400m 57-58 sek.)Hechmann Mikkeller Racing Club 1.58.001.55.641996Herre
800m19.00800m A-heatElias ShifrisViborg AM1.54.001.59.892002Herre
800m19.00800m A-heatAdrian MehicHeleneholms IF1.55.001994Herre
800m19.00800m A-heatAugust BrozRanders Freja Atletik1.56.001.57.391996Herre
800m19.00800m A-heatThor SkifteFrederiksberg IF1.56.441.56.441997Herre
800m19.00800m A-heatMads JørgensenFrederiksberg IF1.58.001.52.821988Herre
800m19.00800m A-heatMartin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik1.58.001.59.001993Herre
800m19.00800m A-heatAnders BangSparta AM1.58.001.59.602002Herre
800m19.00800m A-heatRasmus BaltzersenBallerup AK1.59.002.02.292002Herre
800m19.00800m A-heatChristoffer SlothOdense Atletik1.59.531.59.531985Herre
800m19.00800m A-heatLinus LindquistSparta AM2.00.002.04.902002Herre
800m19.00800m A-heatRobin SternerMAI2.01.002.01.001991Herre
800m18.50800m B-heatJonathan MakwarthKøbenhavns IF2.02.002.05.802000Herre
800m18.50800m B-heatRoble AbdullahMAI2.03.002.03.002001Herre
800m18.50800m B-heatAnders RydellMAI2.10.002.10.001978Herre
800m18.50800m B-heatRasmus Krogh MadsenIK Hellas2.10.002.11.322000Herre
800m18.50800m B-heatMads SchrøderOdense Atletik2.11.002000Herre
800m18.50800m B-heatAdem MohamedParasport Frederiksberg2.12.00 2.13.66 2.13.661999Herre
800m18.50800m B-heatMarie Falkebo JensenSparta AM2.13.002.11.862003Kvinde
800m18.50800m B-heatAnders LagergrenParasport Frederiksberg2.14.002.15.012.15.011991Herre
800m18.50800m B-heatKent NørmarkSparta AM2.14.002.09.591971Herre
800m18.50800m B-heatEllen ChristensenFrederiksberg IF2.14.002.17.152003Kvinde
800m18.50800m B-heatMartin Højland NielsenKøbenhavns IF2.16.242.09.761993Herre
800m18.50800m B-heatCecilie Møller-Jensen Bagsværd AC2.17.002.15.782001Kvinde
800m18.40800m C-heatMathias LaugesenSparta AM2.17.002.20.462002Herre
800m18.40800m C-heatTine ØstergaardBagsværd AC2.17.002.20.502000Kvinde
800m18.40800m C-heatOle Stilling2.18.001.59.601962Herre
800m18.40800m C-heatMie Hylling AxelssonSparta AM2.18.002.21.32002Kvinde
800m18.40800m C-heatAlma SøttrupBallerup AK2.20.002.22.402003Herre
800m18.40800m C-heatAmalie BoeckFrederiksberg IF2.23.002.23.822003Kvinde
800m18.40800m C-heatCaroline Rødgaard-JessenBallerup AK2.23.002.25.392002Kvinde
800m18.40800m C-heatMatilde WillerSparta AM2.25.002.30.852000Kvinde
800m18.40800m C-heatCarsten SiggaardBlovstrød Løverne2.25.001964Herre
800m18.40800m C-heatElvira Helleskov BatkoSparta AM2.28.002.31.902004Kvinde
800m18.40800m C-heatJes Andersen Bagsværd AC2.30.001951Herre
800m18.40800m C-heatTrine B. AndersenBlovstrød Løverne2.44.002.47.761968Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatDagmar Fæster Olsen (kvindeheat)Sparta AM2.06.002.08.251994Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatFreja Wærness (kvindeheat)Aalborg AM2.08.602.08.602.04.772000Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatLaura Møller (kvindeheat)Odense Atletik2.09.002.10.751994Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatJulie Frøslev Mathisen (kvindeheat)AGF Atletik2.10.002.07.681993Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatLaura Nørrung Poulsen (kvindeheat)Sparta AM2.12.482.12.482000Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatMille B. Olesen (kvindeheat)Aalborg AM2.12.502.13.682002Kvinde
800m Kvindeheat18.30800m KvindeheatMia Helene Mørch (AFBUD)Bagsværd ACAFBUD2.04.771999Kvinde
1500m19.301500m A-heatOle Hesselbjerg (1. PACER, 1200m)Sparta AM3.40.003.48.191990Herre
1500m19.301500m A-heatAli LaaroubiMAI3.40.003.44.231994Herre
1500m19.301500m A-heatAndreas LindgreenSparta AM3.40.003.44.833.44.831998Herre
1500m19.301500m A-heatPeter GlansOdense Atletik3.40.003.42.733.44.841993Herre
1500m19.301500m A-heatMikael JohnsenAGF Atletik3.40.003.44.373.46.031992Herre
1500m19.301500m A-heatMikkel Dahl-JessenAGF Atletik3.40.003.44.91 3.46.061994Herre
1500m19.301500m A-heatWilliam DevantierSparta AM3.40.003.49.45 3.49.452000Herre
1500m19.301500m A-heatAndreas LommerOdense Atletik3.40.003.49.64 3.51.961991Herre
1500m19.301500m A-heatJens Søndergaard JensenAGF Atletik3.40.003.45.593.50.631986Herre
1500m19.301500m A-heatPeter Gerner EjersboOdense Atletik3.40.003.47.831995Herre
1500m19.301500m A-heatMihn Kyun ChoSparta AM3.40.003.49.381994Herre
1500m19.301500m A-heatMathias OlssonHeleneholms IF3.40.003.51.001994Herre
1500m19.301500m A-heatOlivers BjørslevAalborg AM3.50.003.58.582000Herre
1500m19.301500m A-heatMarkus Kirk KjeldsenSAK-773.55.00 3.59.282001Herre
1500m19.301500m A-heatThijs Nijhuis (AFBUD)Viborg AMAFBUD3.43.043.45.001992Herre
1500m19.301500m A-heatMads Tærsbøl (AFBUD)Hvidovre AMAFBUD3.45.81 3.50.231992Herre
1500m19.301500m A-heatNick R. Jensen (AFBUD)Sparta AMAFBUD3.44.801991Herre
400m19.15400m A-heatMathias AstrupGreve Atletik49.5649.561999Herre
400m19.15400m A-heatPhilip BraunSparta AM49.6048.881990Herre
400m19.15400m A-heatYusuf AlinAmager AC50.9951.211995Herre
400m19.15400m A-heatJacob WolfgangKøbenhavns IF51.951981Herre
400m19.15400m A-heatSebastian V Buschardt Bagsværd AC52.0051.821997Herre
400m19.15400m A-heatJonatan Kure FriisKøbenhavns IF52.2752.271997Herre
400m19.15400m A-heatMartin PanduroKøbenhavns IF53.1952.691994Herre
400m19.15400m A-heatRobin RichKøbenhavns IF53.5152.701967Herre
400m19.10400m B-heatIda KarstoftSparta AM56.501995Kvinde
400m19.10400m B-heatMathilde YttesenAmager AC58.5058.042001Kvinde
400m19.10400m B-heatCamilla F. R. NissenFrederiksberg IF59.0258.741990Kvinde
400m19.10400m B-heatLaura N PoulsenSparta AM59.2759.272000Kvinde
400m19.10400m B-heatMattias KalvågBlovstrød Løverne59.991985Herre
400m19.10400m B-heatOle MunchHjerteforeningens Motionsklub1.12.0053.001956Herre
3000m19.453000m A-heatOmar HassanAGF Atletik8.10.008.16.001990Herre
3000m19.453000m A-heatJakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 19008.15.008.23.001994Herre
3000m19.453000m A-heatAlexander Tengblad NikolaisenViborg AM8.30.008.38.772001Herre
3000m19.453000m A-heatJoachim RønsholtBallerup AK8.35.008.54.801999Herre
3000m19.453000m A-heatMartin E OlesenHechmann Mikkeller Racing Club 8.38.008.38.001995Herre
3000m19.453000m A-heatPatrick LeeseFrederiksberg IF8.39.008.39.641989Herre
3000m19.453000m A-heatJoachim Weel RosboBagsværd AC8.40.008.32.251997Herre
3000m19.453000m A-heatEmil AarestrupAGF Atletik8.40.008.46.001995Herre
3000m19.453000m A-heatNiels Peter NielsenAGF Atletik8.40.008.53.001987Herre
3000m19.453000m A-heatThomas Svare EhlersNBRO8.44.008.44.001989Herre
3000m19.453000m A-heatMarcus RønnBlovstrød Løverne8.44.001993Herre
3000m19.453000m A-heatSimon HolbekHechmann Mikkeller Racing Club 8.45.008.40.001986Herre
3000m19.453000m A-heatJesper PedersenKøbenhavns IF8.45.008.41.781975Herre
3000m19.453000m A-heatFrederik FürstenbergSparta AM8.45.008.44.621993Herre
3000m19.453000m A-heatMads SkaaningSparta AM8.45.008.49.561995Herre
3000m19.453000m A-heatChristian OkkelsHechmann Mikkeller Racing Club 8.45.008.50.001989Herre
3000m19.453000m A-heatAnton ØstdalBagsværd AC8.45.008.57.032001Herre
3000m19.453000m A-heatAdam MånssonMAI8.45.001989Herre
3000m19.453000m A-heatEsben Krogh RasmussenFrederiksberg IF8.48.008.48.011993Herre
3000m20.053000m B-heatConrad LindSparta AM8.50.008.52.132001Herre
3000m20.053000m B-heatSøren RohdeNBRO8.50.008.55.111989Herre
3000m20.053000m B-heatHenrik GehlertOdense Atletik8.50.008.57.001994Herre
3000m20.053000m B-heatMorten HesselbjergNBRO8.50.001991Herre
3000m20.053000m B-heatNikolaj DamOdense Atletik8.50.001990Herre
3000m20.053000m B-heatFrederik Bruun JensenNBRO8.55.001994Herre
3000m20.053000m B-heatBo AbrahamssonKøbenhavns IF8.59.008.42.871976Herre
3000m20.053000m B-heatAsser V NielsenHechmann Mikkeller Racing Club 9.00.009.00.001988Herre
3000m20.053000m B-heatJesper A LarsenHechmann Mikkeller Racing Club 9.00.009.00.001977Herre
3000m20.053000m B-heatTore D NielsenHechmann Mikkeller Racing Club 9.00.009.05.001980Herre
3000m20.053000m B-heatYousef BellouchFrederiksberg IF9.08.009.10.471998Herre
3000m20.053000m B-heatChristan LindgreenSparta AM9.10.009.25.922002Herre
3000m20.053000m B-heatMads HenriksenSparta AM9.15.009.18.001994Herre
3000m20.053000m B-heatChristoffer VienbergBlovstrød Løverne9.15.009.19.491994Herre
3000m20.053000m B-heatNoah Grunnet NouriSparta AM9.15.009.21.702002Herre
3000m20.053000m B-heatGustav MørchBlovstrød Løverne9.15.009.33.442002Herre
3000m20.053000m B-heatMalthe PoulsenBlovstrød Løverne9.15.002000Herre
3000m20.053000m B-heatRasmus Vincentz JensenNBRO9.15.001984Herre
3000m20.053000m B-heatKasper KesjeSparta AM9.15.001999Herre
3000m20.253000m C-heatNikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)9.17.599.17.001973Herre
3000m20.253000m C-heatMorten OlesenRunning269.25.001982Herre
3000m20.253000m C-heatMaria LarsenSparta AM9.30.009.20.481996Kvinde
3000m20.253000m C-heatSophie SøefeldtSparta AM9.30.009.37.372000Kvinde
3000m20.253000m C-heatLeon Kofoed AndersenOCR Training Denmark9.30.001991Herre
3000m20.253000m C-heatChristopher MeulengrachtNBRO9.30.001993Herre
3000m20.253000m C-heatRasmus Krogh MadsenIK Hellas9.35.002000Herre
3000m20.253000m C-heatMartin Thornbjerg KlausenFremad Holbæk9.38.009.45.701972Herre
3000m20.253000m C-heatAlex PedersenAGF Atletik9.39.009.48.001993Herre
3000m20.253000m C-heatRasmus BrynskovIK Hellas9.45.009.49.111973Herre
3000m20.253000m C-heatLaura ValgreenOdense Atletik9.45.009.51.002000Kvinde
3000m20.253000m C-heatSara Schou KristensenOdense Atletik9.45.0010.05.861997Kvinde
3000m20.253000m C-heatChristian Rønsholt9.45.001996Herre
3000m20.253000m C-heatJakob Worm BisfortAGF Atletik9.45.001980Herre
3000m20.253000m C-heatFinn AdserBagsværd AC9.45.001972Herre
3000m20.253000m C-heatOle Gram ClausenSparta AM9.45.001972Herre
3000m20.253000m C-heatHenrik Bierbum BacherSparta AM9.45.001986Herre
3000m20.253000m C-heatBrian Arreborg HansenSparta AM9.45.001983Herre
3000m20.253000m C-heatMie GamViborg AM9.50.0010.04.862001Kvinde
3000m20.253000m C-heatNikoline Høegh-Ørum NielsenSparta AM9.50.0010.08.552002Kvinde
3000m20.253000m C-heatKent NørmarkSparta AM9.55.009.18.751971Herre
3000m20.253000m C-heatJeppe HaghfeltHelsingør IF9.55.0010.02.842003Herre
3000m20.453000m D-heatKristian KrogBlovstrød Løverne9.59.009.49.341992Herre
3000m20.453000m D-heatMarie MørchBlovstrød Løverne9.59.0010.01.151994Kvinde
3000m20.453000m D-heatMaria AhmSparta AM9.59.0010.00.871998Kvinde
3000m20.453000m D-heatLise Kandborg SørensenAGF Atletik9.59.0010.07.111985Kvinde
3000m20.453000m D-heatThomas SølvmoseSparta AM10.00.008.50.111993Herre
3000m20.453000m D-heatFrans PedersenNBRO10.00.009.54.151984Herre
3000m20.453000m D-heatBo RahbækKøbenhavns IF10.00.0010.08.021981Herre
3000m20.453000m D-heatJakob Rønhoff Hyllegaard Bagsværd AC10.00.0010.32.201978Herre
3000m20.453000m D-heatChristian van Maarschalkerweerd Bagsværd AC10.00.001979Herre
3000m20.453000m D-heatJens HolmFrederiksberg IF10.00.001993Herre
3000m20.453000m D-heatSøren Riisgaard MortensenHechmann Mikkeller Racing Club 10.00.001978Herre
3000m20.453000m D-heatLene DalgaardAGF Atletik10.02.0010.04.561990Kvinde
3000m20.453000m D-heatTue Mantoni10.05.001975Herre
3000m20.453000m D-heatJørn ThostrupBlovstrød Løverne10.15.0010.14.921961Herre
3000m20.453000m D-heatJacob Søgaard HansenNBRO10.20.0010.49.021970Herre
3000m20.453000m D-heatAmanda AmalooSparta AM10.25.0010.31.342000Kvinde
3000m20.453000m D-heatSarah GladSparta AM10.25.0010.33.522003Kvinde
3000m20.453000m D-heatElisabeth RønnstadSparta AM10.25.0010.35.472004Kvinde
3000m20.453000m D-heatBo AntvorskovAmager AC10.30.009.49.401961Herre
3000m20.453000m D-heatKim HansenBagsværd AC10.30.0010.22.021974Herre
3000m20.453000m D-heatJakob BruunBagsværd AC10.30.0010.23.151973Herre
3000m20.453000m D-heatJuan Francisco RuedaNBRO10.30.0010.40.911990Herre
3000m21.053000m E-heatBirger JensenALOT10.45.0010.42.171976Herre
3000m21.053000m E-heatTheis MunktvedBlovstrød Løverne10.45.0011.08.042002Herre
3000m21.053000m E-heatMathilde WintherBlovstrød Løverne10.45.0011.18.012002Kvinde
3000m21.053000m E-heatIda ØbroBlovstrød Løverne10.45.001999Kvinde
3000m21.053000m E-heatNinka BrownBlovstrød Løverne10.45.001998Kvinde
3000m21.053000m E-heatAgnes Nørgård KrachtBlovstrød Løverne10.45.001999Kvinde
3000m21.053000m E-heatJoakim SchnackGanløse Tri Center10.50.0010.54.002004Herre
3000m21.053000m E-heatAbdi BerthelsenIK Hellas10.50.001998Herre
3000m21.053000m E-heatStefan NadelmannRunning2610.55.001973Herre
3000m21.053000m E-heatThor RasmussenSparta AM11.00.009.18.001963Herre
3000m21.053000m E-heatHenrik JacobsenRødovre AC11.15.009.08.001962Herre
3000m21.053000m E-heatIsabella Matilda JensenSparta AM11.15.002001Kvinde
3000m21.053000m E-heatValdemar BaltzerenIk Hellas11.19.009.20.622005Herre
3000m21.053000m E-heatLeon HammannKøbenhavns IF11.19.2011.19.202005Herre
3000m21.053000m E-heatMette Sommer FritzeBlovstrød Løverne11.20.0010.55.761979Kvinde
3000m21.053000m E-heatLars KromanRødovre AC11.30.009.33.001969Herre
3000m21.053000m E-heatNanna Løvborg HansenSparta AM11.30.001990Kvinde
3000m21.053000m E-heatJan Bo NielsenClub Running2611.55.001961Herre
DI18.00Christoffer ÅndahlKøbenhavns IF2000Herre
DI18.00Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
DI18.00Nikolaj GrønbechSparta AM2002D17
KU19.00Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
KU19.00Mads LundSparta AM2000D19
18.00Mikaela Medina SørensenKøbenhavns IF4.584.582006Kvinde
18.00Emma VitaleSparta AM4.834.831993Kvinde
18.00Cathrine LaugesenKøbenhavns IF4.944.941990Kvinde
18.00Signe BoelsmandKøbenhavns IF1991Kvinde
18.00Robin SwannSparta AM6.056.511997Herre
18.00Christoffer ÅndahlKøbenhavns IF5.725.722000Herre
18.00Emil IpsenSparta AM7.297.291999Herre
18.00Andreas TrajkovskiSparta AM7.377.821993Herre
18.00Massin Ait BouziadSparta AM7.021995Herre
TR19.00Jakob MolanderKøbenhavns IF12.6812.681983Herre
TR19.00Maren KalisczSparta AM12.081989Kvinde
TR19.00Till MaulFrederiksberg IF12.8312.831995Herre