title

Se resultater her. På 100m afventer vi 100-dele på A- og B-heat, og vi afventer endelig godkendelse på to resultater derudover. Det fremgår af listen. Listen opdateres så snart dette er tilgængeligt.

Ved behov for kontakt skriv til t6@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Frederiksberg IF

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBÅRGANGKØN
100m100m A-heat(+7.6)w10.7Oliver ChabertSparta AM1999Herre
100m100m A-heat(+7.6)w10.8Jacob WolfgangKøbenhavns IF1981Herre
100m100m A-heat(+7.6)w10.8Sebastian V BuschardtBagsværd AC1997Herre
100m100m A-heat(+7.6)w10.9Mikkel KlejnstrupSparta AM1986Herre
100m100m A-heat(+7.6)w11.0Frederik RegliFrederiksberg IF1990Herre
100m100m A-heat(+7.6)w11.1Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
100m100m A-heat(+7.6)w11.1David OtzenHvidovre AM1998Herre
100m100m A-heat(+7.6)w11.3Asger ØsterbyGreve Atletik1997Herre
100m100m B-heat(+7.1)w11.3Iasonas KoniarisHvidovre AM1997Herre
100m100m B-heat(+7.1)w11.4Emil GrovnFrederiksberg IF1998Herre
100m100m B-heat(+7.1)w11.5Alfred Dahl LarsenFrederiksberg IF2002Herre
100m100m B-heat(+7.1)w11.7Kristoffer PedersenKøbenhavns IF1991Herre
100m100m B-heat(+7.1)w12.0Robin RichKøbenhavns IF1967Herre
100m100m B-heat(+7.1)w12.2Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF1990Kvinde
100m100m B-heat(+7.1)w12.5Angela TimmFrederiksberg IF2003Kvinde
100m100m B-heat(+7.1)w12.9Noa Bak-PedersenAmager AC1996Herre
100m100m C-heat(+6.8)w13.02Anne MøllerFrederiksberg IF1987Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)w13.11Mathilde ZeuthenKøbenhavns IF1990Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)w13.21Anna Krab ScheibeleinKøbenhavns IF1998Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)w13.40Cecilie Biltofft JensenFrederiksberg IF1994Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)w13.42Cathrine LaugesenKøbenhavns IF1990Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)w13.90Kathrine Holst HahnFrederiksberg IF2004Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)w13.92Silke DittlauFrederiksberg IF2003Kvinde
100m100m C-heat(+6.8)DNSAndrea Øbro JacobsenFrederiksberg IF2001Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)w13.18Lauge Preisler VillundFrederiksberg IF2003Herre
100m100m D-heat(+6.3)w13.76Josefine Rosholm LarsenKøbenhavns IF1990Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)w13.78Kirstine RædkjærSparta AM1991Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)w13.79Katrine LundKøbenhavns IF1990Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)w13.84Maria VenborgKøbenhavns IF1991Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)w13.92Alberte UlrikKøbenhavns IF2003Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)w14.18Veronica JanningFrederiksberg IF2001Kvinde
100m100m D-heat(+6.3)DNSHenrik BergBagsværd AC1963Herre
100m100m E-heat(+5.0)w13.00Malte Storm AndersenFrederiksberg IF2002Herre
100m100m E-heat(+5.0)w13.68Nora SpangenbergFrederiksberg IF2003Kvinde
100m100m E-heat(+5.0)w13.99Anine Estrup PoulsenFrederiksberg IF1999Kvinde
100m100m E-heat(+5.0)w14.19Laura Skov SchierepFrederiksberg IF1999Kvinde
100m100m E-heat(+5.0)w14.46Sofie Tamborg KaracanFrederiksberg IF2003Kvinde
100m100m E-heat(+5.0)w15.48Iben Brinck-JensenFrederiksberg IF2004Kvinde
100m100m E-heat(+5.0)w15.77Nanna Liva Krause HarrsenFrederiksberg IF2004Kvinde
100m para100m para-heat(+5.8)w12.79Nicklas StruveParasport Frederiksberg2001Herre
100m para100m para-heat(+5.8)w13.33Adem MohamedParasport Frederiksberg1999Herre
100m para100m para-heat(+5.8)w16.53Denis Jantzen AvciParasport Frederiksberg1997Herre
100m para100m para-heat(+5.8)w17.11Alina QureshiParasport Frederiksberg2001Kvinde
100m para100m para-heat(+5.8)w17.25Asbjørn MølstedParasport Frederiksberg2002Herre
1500m1500m A-heat4.03.02Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1997Herre
1500m1500m A-heat4.03.64Joachim RønsholtBallerup AK1999Herre
1500m1500m A-heat4.06.50Theis LæssøeAmager Atletik Club1993Herre
1500m1500m A-heat4.10.66Linus LindquistSparta AM2002Herre
1500m1500m A-heat4.11.02Mads JørgensenFrederiksberg IF1988Herre
1500m1500m A-heat4.11.74Mohamed HersiFrederiksberg IF1994Herre
1500m1500m A-heat4.13.09Jeppe SideniusTrongårdens IF1992Herre
1500m1500m A-heat4.21.13Christian SchouTrongårdens IF1996Herre
1500m1500m A-heat4.22.37Frederik T. KapperSparta AM1995Herre
1500m1500m A-heat4.30.00Martin MøllgaardFrederiksberg IF2003Herre
1500m1500m A-heat4.32.99Victor HeeBallerup AK2001Herre
1500m1500m A-heat4.33.50Christoffer VienbergBlovstrød Løverne1994Herre
1500m1500m A-heat4.38.90Gustav BendsenKøbenhavns IF2003Herre
1500m1500m A-heatDNFMarkus Kirk KjeldsenSAK772001Herre
1500m1500m A-heatDNSAlexander Tengblad NikolaisenViborg AM2001Herre
1500m1500m A-heatDNSEmil SkovhøjAmager Atletik Club1991Herre
1500m1500m A-heatDNSGustav MørchBlovstrød Løverne2002Herre
1500m1500m B-heat4.31.23Rasmus Møller JessLöparklubben Roslagen1998Herre
1500m1500m B-heat4.32.26Malthe PoulsenBlovstrød Løverne2000Herre
1500m1500m B-heat4.36.05Oscar David JensenBlovstrød Løverne2003Herre
1500m1500m B-heat4.36.15Kent NørmarkSparta AM1971Herre
1500m1500m B-heat4.36.36Alex PedersenAGF Atletik1993Herre
1500m1500m B-heat4.38.66Kristian Brammer CarstensenBallerup AK2001Herre
1500m1500m B-heat4.41.29Martin Højland NielsenKøbenhavns IF1993Herre
1500m1500m B-heat4.42.29Ellen ChristensenFrederiksberg IF2003Kvinde
1500m1500m B-heat4.44.30Henrik Bierbum BacherSparta AM1986Herre
1500m1500m B-heat4.43.91Anders LagergrenParasport Frederiksberg1992Herre
1500m1500m B-heat4.44.55Michael PedersenTrongårdens IF1973Herre
1500m1500m B-heat4.45.41Frans PedersenNBRO1984Herre
1500m1500m B-heat4.45.68Nikolaj DonsHvidovre AM2002Herre
1500m1500m B-heat4.46.53Lauge RasmussenTrongårdens IF2003Herre
1500m1500m B-heat4.51.31Carl Emil HjorthFrederiksberg IF2004Herre
1500m1500m B-heat4.51.40Therese JanssonKøbenhavns IF1986Kvinde
1500m1500m B-heat4.53.12Søren PovlsenAmager Atletik Club1965Herre
1500m1500m C-heat4.54.32Dirie AbdirahmanIK Hellas2000Herre
1500m1500m C-heat4.55.28Henrik SørensenBagsværd AC1970Herre
1500m1500m C-heat4.56.38Hans Andrias GregoriussenSparta AM1993Herre
1500m1500m C-heat4.57.21Amalie BoeckFrederiksberg IF2003Kvinde
1500m1500m C-heat4.59.77Caroline Amalie JensenHolte Atletik1999Kvinde
1500m1500m C-heat5.02.86Carsten SiggaardBlovstrød Løverne1964Herre
1500m1500m C-heat5.07.96Esther KirkebyGentofte Idræts Klub2004Kvinde
1500m1500m C-heat5.18.79Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne1979Kvinde
1500m1500m C-heat5.19.33Ida Nymann PetersenSparta AM1987Kvinde
1500m1500m C-heat5.21.90Freja Lunde LarsenHolte Atletik2000Kvinde
1500m1500m C-heat5.22.31William Kragholm NørsøllerHelsingør IF2007Herre
1500m1500m C-heat5.25.43David Holst HahnFrederiksberg IF2004Herre
1500m1500m C-heat5.25.76Per JørgensenTrongårdens IF1963Herre
1500m1500m C-heat5.26.76Jes AndersenBagsværd AC1951Herre
1500m1500m C-heat5.28.96Trine B AndersenBlovstrød Løverne1968Kvinde
1500m1500m C-heat5.37.07Simone MarerBlovstrød Løverne2003Kvinde
1500m1500m C-heat5.56.81Jesper HøgsvigIK Hellas1969Herre
1500m1500m C-heatDNSMikkel Feldborg NielsenIK Hellas2007Herre
1500m Kvinde1500m kvinde-heat4.45.36Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM2002Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat5.01.79Elisabeth Møller RønnstadSparta AM2004Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat5.03.77Sarah GladSparta AM2003Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat5.07.62Amanda AmalooSparta AM2000Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat5.11.35Elvira Helleskov BatkoSparta AM2004Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat5.36.28Isabella JensenSparta AM2001Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat5.47.55Anna Clara SkjærbækSparta AM2002Kvinde
2000mF Herrer2000mF Herre-heat6.23.63Louis CantbySparta AM2001Herre
2000mF Herrer2000mF Herre-heatDNFOle Hesselbjerg (PACER)Sparta AM1990Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat9.37.05Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF1993Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat9.58.82Jeppe RisvigSkive AM2001Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat10.13.72Nikolaj DamOdense Atletik1990Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat10.24.71Yousef BellouchFrederiksberg IF1998Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat10.27.40Micki Borgen MorellIK Olympia Maribo2000Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heatDNFKlaus Præst JaquéBagsværd AC1992Herre
400m400m A-heat50.67Mikkel KlejnstrupSparta AM1986Herre
400m400m A-heat51.11Iasonas KoniarisHvAM1997Herre
400m400m A-heat51.25Mathias A. OlsenFrederiksberg IF1991Herre
400m400m B-heat51.30Jonathan KureKøbenhavns IF1997Herre
400m400m B-heat51.43Yusuf AlinAmager Atletik Club1995Herre
400m400m A-heat52.21Thor SkifteFrederiksberg IF1997Herre
400m400m A-heat52.72Jacob WolfgangKøbenhavns IF1981Herre
400m400m B-heat52.62David OtzenHvidovre AMHerre
400m400m B-heat53.39Endre Eikenes Røsaker (u)Københavns IF1996Herre
400m400m B-heat54.09Rasmus BaltzersenBallerup AK2002Herre
400m400m B-heat54.45Robin RichKøbenhavns IF1967Herre
400m400m B-heatDNFTobias F. NielsenIK Hellas2003Herre
400m400m C-heat55.42Mikkel HansenKøbenhavns IF1993Herre
400m400m C-heat56.54William ElsnerKøbenhavns IF2003Herre
400m400m C-heat58.27Adam Smitt VangesFrederiksberg IF2002Herre
400m400m C-heat58.86Stinus Dolmer NielsenBagsværd AC2003Herre
400m400m C-heat59.03Marie Falkebo JensenSparta AM2003Kvinde
400m400m C-heatDNSAdem MohamedParasport Frederiksberg1999Herre
400m400m D-heat59.32Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF1990Kvinde
400m400m D-heat59.32Mathilde YttesenAmager Atletik Club2001Kvinde
400m400m D-heat59.40Michael Pilegaard HansenBagsværd AC1967Herre
400m400m D-heat1.01.26Majken LützenBallerup AK2003Kvinde
400m400m D-heat1.01.72Anne KrabKøbenhavns IF1998Kvinde
400m400m D-heat1.03.81Mathilde ZeuthenKøbenhavns IF1990Kvinde
400m400m E-heat1.02.28Oliver Fabricius ThomsenFrederiksberg IF2003Herre
400m400m E-heat1.03.78Cathrine LaugesenKøbenhavns IF1990Kvinde
400m400m E-heat1.03.86Alma SøttrupBallerup AK2003Kvinde
400m400m E-heat1.04.82Caroline Rødgaard JessenBallerup AK2002Kvinde
400m400m E-heat1.06.76Maria VenborgKøbenhavns IF1991Kvinde
400m400m E-heat1.07.50Josefine Rosholm LarsenKøbenhavns IF1990Kvinde
400m400m F-heat1.02.55Nanna ElmerKøbenhavns IF2003Kvinde
400m400m F-heat1.05.45Albert Vagn JensenFrederiksberg IF2003Herre
400m400m F-heat1.06.96Mathilde Meedom KløvFrederiksberg IF2006Kvinde
400m400m F-heat1.08.63Kathrine DahlFrederiksberg IF1979Kvinde
400m400m F-heat1.09.81Kirstine RædkjærSparta AM1991Kvinde
400m400m F-heat1.10.51Jesper LützenBallerup AK1957Herre
5000m5000m A-heat14.36.93Emil HolmGanløse Tri Center1996herre
5000m5000m A-heat14.44.02Peter Gerner EjersboOdense Atletik1995Herre
5000m5000m A-heat14.44.34Martin Egebjerg OlesenHechmann Mikkeller Racing Club1995Herre
5000m5000m A-heat14.49.68Patrick LeeseFrederiksberg IF1989Herre
5000m5000m A-heat14.52.41Simon HolbekHechmann Mikkeller Racing Club1986Herre
5000m5000m A-heat14.55.37Marcus RønnBlovstrød Løverne1993Herre
5000m5000m A-heat14.56.20Thomas Svare EhlersNBRO1989Herre
5000m5000m A-heat15.04.89Alex MogensenSÅN-Løberne1994Herre
5000m5000m A-heat15.06.61Christian SonneNBRO1988Herre
5000m5000m A-heat15.08.01Morten HesselbjergNBRO Running1991Herre
5000m5000m A-heat15.09.32Søren RohdeNBRO1989Herre
5000m5000m A-heat15.10.34Joachim Weel RosboBagsværd AC1997Herre
5000m5000m A-heat15.10.70Mads SkaaningSparta AM1995Herre
5000m5000m A-heat15.11.14Jesper PedersenKøbenhavns IF1975Herre
5000m5000m A-heat15.13.28Christian Birch OkkelsHechmann Mikkeller Racing Club1989Herre
5000m5000m A-heat15.22.22Richard D JensenSparta AM1985Herre
5000m5000m A-heat15.34.14Thor Bendix MadsenKTK 861999Herre
5000m5000m A-heat15.40.33Frederik Bruun JensenNBRO1994Herre
5000m5000m A-heatDNFFrederik FürstenbergSparta AM1993Herre
5000m5000m A-heatDNSAkiharu KitagawaKappers Soldater1993Herre
5000m5000m A-heatDNSKhavaquiah RasmusenSparta AM1992Herre
5000m5000m B-heat15.47.82Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF1976Herre
5000m5000m B-heat15.53.63Kasper KesjeSparta AM1999Herre
5000m5000m B-heat15.54.21Christopher MeulengrachtNBRO1993Herre
5000m5000m B-heat15.54.46Anders Legarth SchmidtNBRO1974Herre
5000m5000m B-heat15.55.90Kristian KyedSparta AM1978Herre
5000m5000m B-heat15.57.29Asbjørn Eller SkaarupTrongårdens IF1995Herre
5000m5000m B-heat15.58.91Rasmus KrodalNBRO1989Herre
5000m5000m B-heat16.00.85Morten GreenSparta AM1987Herre
5000m5000m B-heat16.05.00Rasmus Vincentz Jensen Nbro1984Herre
5000m5000m B-heat16.04.65Mads HenriksenSparta AM1994Herre
5000m5000m B-heat16.08.12Kristian Bonne WulffHerlev løbe- og atletikklub1985Herre
5000m5000m B-heat16.17.15Asser J NielsenHechmann Mikkeller Racing Club1988Herre
5000m5000m B-heat16.29.96Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (We will miss you Jesper P.)1973Herre
5000m5000m B-heat16.38.33Leon Kofoed AndersenSparta AM1991Herre
5000m5000m B-heat16.40.60Jacques Dehnbostel1990Herre
5000m5000m B-heat16.45.27Robin OstenfeldtSAK771999Herre
5000m5000m B-heat17.09.38Martin Laage KraghBlovstrød Løverne1990Herre
5000m5000m B-heat17.21.63Brian A. HansenSparta AM1983Herre
5000m5000m B-heatDNSChristian MadsenBlovstrød Løverne1977Herre
5000m5000m C-heat16.44.89Christian Rønsholt1996Herre
5000m5000m C-heat16.45.35Laura Valgreen PetersenOdense Atletik2000Kvinde
5000m5000m C-heat16.47.11Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas1999Herre
5000m5000m C-heat17.01.90Søren Riisgaard MortensenHechmann Mikkeller Racing Club1978Herre
5000m5000m C-heat17.02.52Ole Gram ClausenSparta AM1972Herre
5000m5000m C-heat17.02.87Finn AdserBagsværd AC1972Herre
5000m5000m C-heat17.10.38Christian van MaarschalkerweerdBagsværd AC1979Herre
5000m5000m C-heat17.14.07Thomas Ho Pedersen1987Herre
5000m5000m C-heat17.43.21Kristian KrogBlovstrød Løverne1992Herre
5000m5000m C-heat17.43.21Bo RahbækKøbenhavns IF1981Herre
5000m5000m C-heat17.43.45Philip Grundt HansenBagsværd AC2004Herre
5000m5000m C-heat17.45.29Jan Grønlund RasmussenBallerup AK1969Herre
5000m5000m C-heat17.53.93Henrik HansenBagsværd AC1975Herre
5000m5000m C-heatDNFJakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC1978Herre
5000m5000m C-heatDNFJacob Søgaard HansenNBRO1970Herre
5000m5000m C-heatDNSJuan Francisco RuedaNBRO1990Herre
5000m5000m C-heatDNSCecilie MikkelsenSparta AM1994Kvinde
5000m5000m D-heat18.16.8Abdi BerthelsenIK Hellas1998Herre
5000m5000m D-heat18.29.2Birger JensenALOT1976Herre
5000m5000m D-heat18.34.2Henrik JacobsenRødovre AC1962Herre
5000m5000m D-heat18.34.9Bo AntvorskovAmager Atletik Club1961Herre
5000m5000m D-heat18.38.5Joakim SchnackGanløse Tri Center2004Herre
5000m5000m D-heat18.46.1Andrea Madelena L. BolvigSigma Tri2000Kvinde
5000m5000m D-heat18.55.0Nanna Løvborg HansenSparta AM1990Kvinde
5000m5000m D-heat19.09.9Agnes Nørgård KrachtBlovstrød Løverne1999Kvinde
5000m5000m D-heat19.22.3Melissa ChristensenSparta AM1990Kvinde
5000m5000m D-heat19.31.7Valdemar BaltzerenIK Hellas2005Herre
5000m5000m D-heat20.04.2Michael WessingFrederiksberg IF1969Herre
5000m5000m D-heat20.16.6Charlotte KlausenSparta AM
5000m5000m D-heat21.24.7Torben StriboldtIK Hellas1962Herre
5000m5000m D-heatDNFJens LarsenTrongårdens IF1963Herre
5000m5000m D-heatDNSThor RasmussenSparta AM1963Herre
5000m5000m D-heatDNSPaul AndersenBagsværd AC1964Herre
5000m5000m D-heatDNSAdam ThagesenIK Hellas1997Herre
5000m5000m D-heatDNSAnette Bøgh AndresenPlayground Triathlon1983Kvinde