title

Se foreløbige startlister for T6 her. Tilmeldinger tilføjes løbende manuelt af arrangørerne.

Ved behov for kontakt skriv til t6@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding sker her.

TILMELDING

KLUBARRANGØR

Frederiksberg IF

TIDSPROGRAM

Tidsprogrammet forventes at være følgende. Endeligt program kommer op den 20. juni efter eftertilmeldingsfristen.

18.00 / 100m / A-heat først
18.25 / 100m para-heat

18.35 / 1500m / A-heat sidst


19.15 / 2000mF Herrer

19.30 / 3000mF Herrer

19.50 / 400m / A-heat først


20.25 / 5000m / A-heat først

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat18.00Jacob WolfgangKøbenhavns IF11.0710.6411.071981Herre
100m100m A-heat18.00Oliver ChabertSparta AM11.1811.2411.241999Herre
100m100m A-heat18.00Sebastian V Buschardt Bagsværd AC11.3011.2111.391997Herre
100m100m A-heat18.00Nikolaj GravesSparta AM11.3011.4811.641998Herre
100m100m A-heat18.00Mikkel KlejnstrupSparta AM11.3111.1711.341986Herre
100m100m A-heat18.00David OtzenHvidovre AM11.411998Herre
100m100m A-heat18.00Frederik Eistrup RegliFrederiksberg IF11.4811.481990Herre
100m100m A-heat18.00Asger ØsterbyGreve Atletik11.5611.4511.561997Herre
100m100m B-heat18.05Kristoffer Bonde PedersenKøbenhavns IF11.6111.611991Herre
100m100m B-heat18.05Emil GrovnFrederiksberg IF11.701998Herre
100m100m B-heat18.05Iasonas KoniarisHvidovre AM11.7611.7611.761997Herre
100m100m B-heat18.05Robin RichKøbenhavns IF11.9911.9911.991967Herre
100m100m B-heat18.05Alfred Dahl LarsenFrederiksberg IF12.0012.1112.112002Herre
100m100m B-heat18.05Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF12.5012.151990Kvinde
100m100m B-heat18.05Noa Bak Pedersen Amager AC13.0012.881996Herre
100m100m B-heat18.05Angela TimmFrederiksberg IF13.0012.9712.972003Kvinde
100m100m C-heat18.10Mathilde ZeuthenKøbenhavns IF13.2013.2013.201990Kvinde
100m100m C-heat18.10Silke DittlauFrederiksberg IF13.3013.4513.452003Kvinde
100m100m C-heat18.10Anne MøllerFrederiksberg IF13.3012.411987Kvinde
100m100m C-heat18.10Cecilie Biltoft-JensenFrederiksberg IF13.361994Kvinde
100m100m C-heat18.10Anna KrabKøbenhavns IF13.3913.3913.391998Kvinde
100m100m C-heat18.10Andrea Øbro JacobsenFrederiksberg IF13.4013.5413.542001Kvinde
100m100m C-heat18.10Cathrine LaugesenKøbenhavns IF13.4113.4113.411990Kvinde
100m100m C-heat18.10Kathrine Holst HahnFrederiksberg IF13.4515.852004Kvinde
100m100m D-heat18.15Henrik Berg Bagsværd AC13.5013.3513.591963Herre
100m100m D-heat18.15Lauge Priseler VillundFrederiksberg IF13.5013.8313.832003Herre
100m100m D-heat18.15Maria VenborgKøbenhavns IF13.6313.6313.631991Kvinde
100m100m D-heat18.15Kirstine RædkjærSparta AM13.8013.7613.761991Kvinde
100m100m D-heat18.15Katrine LundKøbenhavns IF14.0414.0414.041990Kvinde
100m100m D-heat18.15Alberte UlrikKøbenhavns IF14.2014.3114.312003Kvinde
100m100m D-heat18.15Veronica JanningFrederiksberg IF14.202001Kvinde
100m100m D-heat18.15Josefine RosholmKøbenhavns IF13.8313.8313.831990Kvinde
100m100m E-heat18.20Nora SpangenbergFrederiksberg IF13.9014.0214.022003Kvinde
100m100m E-heat18.20Malte Storm AndersenFrederiksberg IF14.002002Herre
100m100m E-heat18.20Anine Estrup PoulsenFrederiksberg IF14.301999Kvinde
100m100m E-heat18.20Laura Skov SchierupFrederiksberg IF14.301999Kvinde
100m100m E-heat18.20Sofie Tamborg KaracanFrederiksberg IF14.6014.8714.872003Kvinde
100m100m E-heat18.20Iben Brinck-JensenFrederiksberg IF14.602004Kvinde
100m100m E-heat18.20Nanna Liva KrauseFrederiksberg IF2004Kvinde
100m para100m para-heat18.25Nicklas StruveParasport Frederiksberg12.7512.7512.752001Herre
100m para100m para-heat18.25Adem Mohamed AdemParasport Frederiksberg13.2313.2313.231999Herre
100m para100m para-heat18.25Asbjørn Mølsted Parasport Frederiksberg14.8614.8614.862002Herre
100m para100m para-heat18.25Denis Jantzen AvciParasport Frederiksberg15.6715.6715.671997Herre
100m para100m para-heat18.25Alina QureshiParasport Frederiksberg15.6915.6915.692001Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM4.35.004.37.404.37.402002Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Amanda AmalooSparta AM4.47.004.50.634.50.632000Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Sarah GladSparta AM4.55.004.58.794.58.792003Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Elisabeth RønnstadSparta AM4.55.005.00.255.00.252004Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Elvira Helleskov BatkoSparta AM5.00.005.07.875.07.872004Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Isabella Matilda JensenSparta AM5.10.005.18.545.18.542001Kvinde
1500m Kvinde1500m kvinde-heat18.35Anna Clara SkjærbækSparta AM5.15.004.57.825.20.002002Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Esther KirkebyGentofte Idræts Klub4.54.004.57.494.57.492004Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Henrik Sørensen Bagsværd AC4.55.004.54.005.00.001970Herre
1500m1500m C-heat18.45Amalie Boeck Frederiksberg IF4.55.004.55.002003Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Hans Andrias GregoriussenSparta AM4.55.001993Herre
1500m1500m C-heat18.45Dirie Abdirahman DaudIK Hellas4.57.522000Herre
1500m1500m C-heat18.45Carsten SiggaardBlovstrød Løverne5.00.001964Herre
1500m1500m C-heat18.45Mikkel Feldborg NielsenIK Hellas5.05.005.10.655.10.652007Herre
1500m1500m C-heat18.45Freja Lunde LarsenHolte Atletik5.10.005.29.872000Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Caroline Amalie JensenHolte Atletik5.10.035.10.035.10.031999Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne5.15.005.09.481979Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Ida Nymann PetersenSparta AM5.15.001987Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Jes AndersenBagsværd AC5.20.004.30.001951Herre
1500m1500m C-heat18.45William Kragholm NørsøllerHelsingør IF5.21.002007Herre
1500m1500m C-heat18.45Jesper HøgsvigIK Hellas5.30.004.45.005.46.001969Herre
1500m1500m C-heat18.45Trine B. AndersenBlovstrød Løverne5.30.005.35.321968Kvinde
1500m1500m C-heat18.45Per JørgensenTrongårdens IF5.30.004.05.845.39.571963Herre
1500m1500m C-heat18.45David Holst HahnFrederiksberg IF5.34.005.35.975.35.972004Herre
1500m1500m C-heat18.45Simone Hou MarerBlovstrød Løverne5.45.002003Kvinde
1500m1500m B-heat18.55Nikolaj Lange DonsHvidovre AM4.25.004.29.002002Herre
1500m1500m B-heat18.55Alex PedersenAGF Atletik4.25.004.32.994.35.991993Herre
1500m1500m B-heat18.55Rasmus Møller JessLöparklubben Roslagen4.25.001998Herre
1500m1500m B-heat18.55Malthe PoulsenBlovstrød Løverne4.30.004.31.634.31.632000Herre
1500m1500m B-heat18.55Kent NørmarkSparta AM4.30.004.23.724.34.701971Herre
1500m1500m B-heat18.55Martin HøjlandKøbenhavns IF4.30.004.39.001993Herre
1500m1500m B-heat18.55Oscar David JensenBlovstrød Løverne4.30.002003Herre
1500m1500m B-heat18.55Kristian Brammer CarstensenBallerup AK4.35.004.38.584.41.602001Herre
1500m1500m B-heat18.55Anders LagergrenParasport Frederiksberg4.35.004.41.854.41.851992Herre
1500m1500m B-heat18.55Therese JanssonKøbenhavns IF4.38.004.38.574.44.021986Kvinde
1500m1500m B-heat18.55Ellen ChristensenFrederiksberg IF4.39.004.41.124.41.122003Kvinde
1500m1500m B-heat18.55Carl Emil HjorthFrederiksberg IF4.40.004.45.044.45.032004Herre
1500m1500m B-heat18.55Henrik Bierbaum BacherSparta AM4.40.001986Herre
1500m1500m B-heat18.55Michael PedersenTrongårdens IF4.42.004.15.014.45.151973Herre
1500m1500m B-heat18.55Lauge RasmussenTrongårdens IF4.44.004.46.064.46.062003Herre
1500m1500m B-heat18.55Søren PovlsenAmager Atletik Club4.50.004.38.091965Herre
1500m1500m B-heat18.55Frans PedersenNBRO4.50.001984Herre
1500m1500m A-heat19.05Markus Kirk KjeldsenSAK773.54.003.56.213.56.212001Herre
1500m1500m A-heat19.05Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM3.54.003.58.253.58.252001Herre
1500m1500m A-heat19.05Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.55.003.58.641997Herre
1500m1500m A-heat19.05Joachim RønsholtBallerup AK3.58.004.02.394.02.391999Herre
1500m1500m A-heat19.05Linus LindquistSparta AM4.00.004.03.334.03.332002Herre
1500m1500m A-heat19.05Mads JørgensenFrederiksberg IF4.02.004.02.004.10.631988Herre
1500m1500m A-heat19.05Frederik Tronier KapperSparta AM4.09.004.13.001995Herre
1500m1500m A-heat19.05Theis LæssøeAmager Atletik Club4.10.004.09.504.10.101993Herre
1500m1500m A-heat19.05Mohamed HersiFrederiksberg IF4.10.004.10.204.12.961994Herre
1500m1500m A-heat19.05Jeppe SideniusTrongårdens IF4.11.004.03.151992Herre
1500m1500m A-heat19.05Christian SchouTrongårdens IF4.11.001996Herre
1500m1500m A-heat19.05Emil SkovhøjAmager Atletik Club4.15.004.16.414.19.701991Herre
1500m1500m A-heat19.05Gustav MørchBlovstrød Løverne4.15.004.19.172002Herre
1500m1500m A-heat19.05Gustav BendsenKøbenhavns IF4.17.004.22.784.22.782003Herre
1500m1500m A-heat19.05Martin MøllgaardFrederiksberg IF4.20.004.25.684.25.682003Herre
1500m1500m A-heat19.05Victor HeeBallerup AK4.20.004.28.484.28.482001Herre
1500m1500m A-heat19.05Christoffer VienbergBlovstrød Løverne4.22.004.25.654.26.071994Herre
2000mF Herrer2000mF Herre-heat19.15Ole Hesselbjerg (PACER)Sparta AM6.09.001990Herre
2000mF Herrer2000mF Herre-heat19.15Louis CantbySparta AM6.09.006.43.42001Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat19.30Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF9.37.149.37.141993Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat19.30Jeppe RisvigSkive AM9.45.0010.22.582001Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat19.30Nikolaj DamOdense Atletik10.00.0010.09.501990Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat19.30Klaus Præst JaquéBagsværd AC10.00.0010.14.801992Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat19.30Yousef BellouchFrederiksberg IF10.00.001998Herre
3000mF Herrer3000mF Herre-heat19.30Micki Borgen MorellIK Olympia Maribo10.00.002000Herre
400m400m A-heat19.50Mikkel KlejnstrupSparta AM50.8049.8350.861986Herre
400m400m A-heat19.50Yusuf AlinAmager Atletik Club50.9951.2251.221995Herre
400m400m A-heat19.50Thor SkifteFrederiksberg IF51.001997Herre
400m400m A-heat19.50Mathias A. OlsenFrederiksberg IF51.401991Herre
400m400m A-heat19.50Jacob WolfgangKøbenhavns IF51.5651.5651.561981Herre
400m400m A-heat19.50Iasonas KoniarisHvAM51.6451.6451.641997Herre
400m400m B-heat19.55Endre RøsakerKøbenhavns IF51.8052.2552.251996Herre
400m400m B-heat19.55Jonathan KureKøbenhavns IF51.8052.2752.271997Herre
400m400m B-heat19.55Rasmus BaltzersenBallerup AK53.002002Herre
400m400m B-heat19.55David OtzenHvidovre AM53.04Herre
400m400m B-heat19.55Robin RichKøbenhavns IF53.4352.7053.431967Herre
400m400m B-heat19.55Tobias F NielsenIK Hellas55.0056.1256.122003Herre
400m400m C-heat20.00Stinus Dolmer Nielsen Bagsværd AC55.5055.9155.912003Herre
400m400m C-heat20.00William ElsnerKøbenhavns IF55.7055.7055.702003Herre
400m400m C-heat20.00Mikkel HansenKøbenhavns IF55.701993Herre
400m400m C-heat20.00Marie Falkebo JensenSparta AM57.5058.6258.622003Kvinde
400m400m C-heat20.00Adam Smitt VangesFrederiksberg IF57.8058.1658.162002Herre
400m400m C-heat20.00Adem Mohamed AdemParasport Frederiksberg58.0059.001999Herre
400m400m D-heat20.05Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF58.5058.7459.021990Kvinde
400m400m D-heat20.05Mathilde YttesenAmager Atletik Club58.5058.0459.102001Kvinde
400m400m D-heat20.05Michael Pilegaard Hansen Bagsværd AC58.5058.691967Herre
400m400m D-heat20.05Majken LützenBallerup AK59.0059.771.00.792003Kvinde
400m400m D-heat20.05Anne KrabKøbenhavns IF59.9960.4760.471998Kvinde
400m400m D-heat20.05Mathilde ZeuthenKøbenhavns IF59.991990Kvinde
400m400m E-heat20.10Oliver Fabricius ThomsenFrederiksberg IF1.00.501.02.811.02.812003Herre
400m400m E-heat20.10Alma SøttrupBallerup AK1.02.001.04.602003Kvinde
400m400m E-heat20.10Caroline Rødgaard-JessenBallerup AK1.03.002002Kvinde
400m400m E-heat20.10Cathrine LaugesenKøbenhavns IF1.03.001990Kvinde
400m400m E-heat20.10Maria VenborgKøbenhavns IF1.05.001991Kvinde
400m400m E-heat20.10Josefine RosholmKøbenhavns IF1.05.001990Kvinde
400m400m F-heat20.15Nanna ElmerKøbenhavns IF1.06.001.11.852003Kvinde
400m400m F-heat20.15Mathilde Meedom KløvFrederiksberg IF1.06.241.06.242006Kvinde
400m400m F-heat20.15Kirstine RædkjærSparta AM1.08.001.08.001.08.001991Kvinde
400m400m F-heat20.15Kathrine Dahl LarsenFrederiksberg IF1.08.001.08.001979Kvinde
400m400m F-heat20.15Jesper LützenBallerup AK1.10.001.06.021.10.331957Herre
400m400m F-heat20.15Albert Vagn JensenFrederiksberg IF1.11.002003Herre
5000m5000m A-heat20.25Peter Gerner EjersboOdense Atletik14.16.001995Herre
5000m5000m A-heat20.25Emil HolmGanløse Tri Center14.35.0014.44.331996herre
5000m5000m A-heat20.25Martin E OlesenHMRC14.35.0014.57.0014.57.001995Herre
5000m5000m A-heat20.25Jesper PedersenKøbenhavns IF14.55.00 15.04.1115.25.221975Herre
5000m5000m A-heat20.25Joachim Weel RosboBagsværd AC14.55.0014.39.941997Herre
5000m5000m A-heat20.25Christian OkkelsHechmann Mikkeller Racing Club14.55.0015.06.921989Herre
5000m5000m A-heat20.25Patrick LeeseFrederiksberg IF14.55.00 15.07.141989Herre
5000m5000m A-heat20.25Marcus RønnBlovstrød Løverne14.55.0015.08.351993Herre
5000m5000m A-heat20.25Simon HolbekHechmann Mikkeller Racing Club14.55.0015.09.761986Herre
5000m5000m A-heat20.25Richard D JensenSparta AM14.55.0015.11.341985Herre
5000m5000m A-heat20.25Mads SkaaningSparta AM14.55.0015.17.361995Herre
5000m5000m A-heat20.25Alex MogensenSÅN-Løberne14.55.0015.23.71994Herre
5000m5000m A-heat20.25Thomas Svare EhlersNBRO14.55.00 15.25.061989Herre
5000m5000m A-heat20.25Thor Bendix MadsenKTK8614.55.00 15.27.101999Herre
5000m5000m A-heat20.25Frederik Bruun JensenNBRO14.55.001994Herre
5000m5000m A-heat20.25Akiharu KitagawaKappers Soldater14.59.0014.21.001993Herre
5000m5000m A-heat20.25Khavaquiah RasmusenSparta AM14.59.0015.02.041992Herre
5000m5000m A-heat20.25Christian SonneNBRO14.59.00 15.08.791988Herre
5000m5000m A-heat20.25Morten HesselbjergNBRO Running14.59.001991Herre
5000m5000m A-heat20.25Frederik FürstenbergSparta AM14.59.001993Herre
5000m5000m A-heat20.25Søren RohdeNBRO14.59.001989Herre
5000m5000m B-heat20.50Christian MadsenBlovstrød Løverne15.25.0014.50.4815.32.091977Herre
5000m5000m B-heat20.50Morten GreenSparta AM15.30.001987Herre
5000m5000m B-heat20.50Bo Sterup AbrahamssonKøbenhavns IF15.35.0015.03.7815.43.591976Herre
5000m5000m B-heat20.50Kasper KesjeSparta AM15.50.0016.01.001999Herre
5000m5000m B-heat20.50Asbjørn Eller SkaarupTrongårdens IF15.54.0016.12.2916.12.291995Herre
5000m5000m B-heat20.50Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (We will miss you Jesper P.)15.55.0015.49.001973Herre
5000m5000m B-heat20.50Kristian KyedSparta AM15.55.0015.49.961978Herre
5000m5000m B-heat20.50Rasmus Vincentz Jensen Nbro15.59.0016.17.001984Herre
5000m5000m B-heat20.50Asser V NielsenHMRC15.59.001988Herre
5000m5000m B-heat20.50Rasmus KrodalNBRO15.59.001989Herre
5000m5000m B-heat20.50Mads HenriksenSparta AM16.00.0016.15.001994Herre
5000m5000m B-heat20.50Christopher MeulengrachtNBRO16.00.001993Herre
5000m5000m B-heat20.50Anders Legarth SchmidtNBRO16.15.0016.19.001974Herre
5000m5000m B-heat20.50Kristian Bonne WulffHerlev løbe- og atletikklub16.20.0016.24.0016.24.001985Herre
5000m5000m B-heat20.50Leon KofoedSparta AM16.30.0018.01.731991Herre
5000m5000m B-heat20.50Robin OstenfeldtSAK7716.40.0016.52.0016.52.001999Herre
5000m5000m B-heat20.50Bria Arreborg HansenSparta AM16.45.001983Herre
5000m5000m B-heat20.50Jacques Dehnbostel16.50.001990Herre
5000m5000m B-heat20.50Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas16.50.0017.04.0017.04.001999Herre
5000m5000m B-heat20.50Martin Laage KraghBlovstrød Løverne16.50.0016.10.611990Herre
5000m5000m C-heat21.15Christian Rønsholt16.55.0017.09.391996Herre
5000m5000m C-heat21.15Finn Adser Bagsværd AC17.00.0016.55.911972Herre
5000m5000m C-heat21.15Laura ValgreenOdense Atletik17.00.0017.28.9617.28.962000Kvinde
5000m5000m C-heat21.15Søren Riisgaard MortensenHechmann Mikkeller Racing Club17.00.0017.11.8217.11.821978Herre
5000m5000m C-heat21.15Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC17.00.0018.57.971978Herre
5000m5000m C-heat21.15Ole Gram ClausenSparta AM17.00.001972Herre
5000m5000m C-heat21.15Kristian KrogBlovstrød Løverne17.15.0016.52.981992Herre
5000m5000m C-heat21.15Thomas Ho PedersenEksempel17.20.0017.59.001987Herre
5000m5000m C-heat21.15Bo RahbækKøbenhavns IF17.30.0017.46.371981Herre
5000m5000m C-heat21.15Christian van Maarschalkerweerd Bagsværd AC17.45.001979Herre
5000m5000m C-heat21.15Jan Grønlund RasmussenBallerup AK17.50.0017.57.7619.14.071969Herre
5000m5000m C-heat21.15Jacob Søgaard HansenNBRO17.50.0017.55.101970Herre
5000m5000m C-heat21.15Juan Francisco RuedaNBRO17.59.0018.43.1719.35.071990Herre
5000m5000m C-heat21.15Cecilie MikkelsenSparta AM17.59.0018.03.001994Kvinde
5000m5000m C-heat21.15Philip Grundt Hansen Bagsværd AC18.00.0017.54.082004Herre
5000m5000m C-heat21.15Henrik HansenBagsværd AC18.00.001975Herre
5000m5000m D-heat21.45Birger JensenALOT18.15.0018.14.3118.37.611976Herre
5000m5000m D-heat21.45Bo AntvorskovAmager Atletik Club18.20.0017.00.5618.46.021961Herre
5000m5000m D-heat21.45Abdi BerthelsenIK Hellas18.20.001998Herre
5000m5000m D-heat21.45Jens LarsenTrongårdens IF18.23.0016.58.5118.37.821963Herre
5000m5000m D-heat21.45Agnes Nørgård KrachtBlovstrød Løverne18.30.001999Kvinde
5000m5000m D-heat21.45Thor RasmussenSparta AM18.40.0015.54.001963Herre
5000m5000m D-heat21.45Henrik JacobsenRødovre AC18.45.0015.34.0818.58.001962Herre
5000m5000m D-heat21.45Joakim SchnackGanløse Tri Center18.50.0019.19.0019.19.002004Herre
5000m5000m D-heat21.45Paul Andersen Bagsværd AC19.00.0017.16.0019.17.001964Herre
5000m5000m D-heat21.45Andrea Madelena L. BolvigSigma Tri19.00.0019.45.0019.45.002000Kvinde
5000m5000m D-heat21.45Melissa ChristensenSparta AM19.15.001990Kvinde
5000m5000m D-heat21.45Nanna Løvborg HansenSparta AM19.22.001990Kvinde
5000m5000m D-heat21.45Valdemar BaltzerenIK Hellas19.30.0019.57.0019.57.002005Herre
5000m5000m D-heat21.45Anette Bøgh AndresenPlayground Triathlon20.00.0020.16.311983Kvinde
5000m5000m D-heat21.45Torben StriboldtIK Hellas20.00.001962Herre
5000m5000m D-heat21.45Michael WessingFrederiksberg IF20.30.0020.19.96-1969Herre
5000m5000m D-heat21.45Adam ThagesenIK Hellas22.00.001997Herre