title

Se resultater her.

Ved behov for kontakt skriv til t7@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

AGF Atletik

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATNR.RESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
800mA-heat11.51.2Christoffer Frost JohansenSdr.Omme IF AM1.51.721.51.721.53.831997Herre
800mA-heat21.52.7Rasmus Rose-HansenSkive AM1.55.151.55.151.55.151999Herre
800mA-heat31.52.9Rasmus GregersenOdense Atletik1.53.001.54.901.54.901995herre
800mA-heat41.53.1Christian Abild LarsenÅrhus 19001.53.991.54.651.54.651993Herre
800mA-heat51.54.4Markus Kirk KjeldsenSAK-771.54.001.58.002001Herre
800mA-heat61.54.7Jacob Ilbjerg StengaardOdense Atletik1.50.001994herre
800mA-heat71.57.5Jacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik1.56.001.57.401.57.471995Herre
800mA-heat82.00.8Christoffer SlothOdense Atletik1.59.531.59.531.59.971985Herre
800mA-heat92.01.7Max BoderskovÅrhus 19001.59.592.00.621987herre
800mA-heat102.06.0Victor Kiplagat KondrupKolding KFUM2.00.002.04.632.04.632002Herre
800mB-heat12.06.7August Runge BengtsonAalborg Øst Road RRC2.02.002.06.602.10.961993Herre
800mB-heat22.06.9Jakob VaseÅrhus 19002.08.882000Herre
800mB-heat32.07.3Jens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.06.002.11.002.11.002000Herre
800mB-heat42.10.8Mathilde DiekemaÅrhus 19002.08.002.10.442.10.441994Kvinde
800mB-heat52.11.5Laura MøllerOdense Atletik 2.09.002.10.752.10.781994Kvinde
800mB-heat62.15.3Cecilie Møller-JensenBagsværd AC2.15.002.14.222.14.222001Kvinde
800mB-heat72.20.4Tine ØstergaardBagsværd AC2.17.002.19.322.19.322000Kvinde
800mB-heatDNFDNFMikkel Dahl-Jessen (PACER)Pace17.05.00Herre
800mB-heatDNSDNSChristoffer GisselSAK-772.05.002.06.002001Herre
800mC-heat12.26.3Tommaso PagliaiAGF Atletik2.30.002004Herre
800mC-heat22.29.9Gustav Røn-BuskovAGF Atletik2.25.002005Herre
800mC-heat32.35.3Frida FrobergÅrhus 19002.27.002.31.212.31.212005Kvinde
800mC-heat42.51.0Cecile Dyrholm GutheilAGF Atletik3.00.002005Kvinde
800mC-heat52.53.7Naija Dyrholm GutheilAGF Atletik3.00.002007Kvinde
800mC-heatDNFDNFKjeld Froberg (PACER)Århus 19002.27.002.04.041970Herre
800mC-heatDNSDNSVictoria Alice FolmingAGF Atletik3.00.002006Kvinde
1500mA-heat14.02.2Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.55.003.58.001988Herre
1500mA-heat24.10.3Emil PallesenAGF Atletik4.16.004.16.002001Herre
1500mA-heat34.12.4Frederik Tronier KapperSparta AM4.09.004.13.001995Herre
1500mA-heat44.13.7Ebbe MøllerAGF Atletik4.05.004.16.002001Herre
1500mA-heat54.26.0Alex PedersenAGF Atletik4.25.004.32.001993Herre
1500mA-heat64.31.6Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.30.004.27.641993Herre
1500mA-heat74.39.3Malthe BøgebjergSAK-774.35.002003Herre
1500mA-heat84.41.8Stine de PaoliÅrhus 19004.44.994.49.54.50.211980Kvinde
1500mA-heat94.46.6Mathias BøgelundAalborg AM4.39.004.44.054.52.881992Herre
1500mA-heat104.49.1Marie Aagaard PoulsenÅrhus 19004.44.994.51.624.51.621996Kvinde
1500mA-heat114.49.4Karen Krogh JohansenAGF Atletik4.45.004.52.291987Kvinde
1500mA-heat124.57.7Laura ArentsenKolding KFUM4.50.004.55.002003Kvinde
1500mA-heat134.58.5Sofie HintzAalborg Øst Road RRC4.55.005.07.22000Kvinde
1500mA-heat144.59.7Beathe GejlAGF Atletik5.00.005.03.002002Kvinde
1500mA-heatDNFDNFMax Boderskov (PACER)Århus 19004.45.004.05.581987Herre
1500mA-heatDNFDNFAnton Møller Christensen (PACER)AGF Atletik4.45.004.11.001977Herre
1500mA-heatDNFDNFKristian Broløs (PACER)AGF Atletik
1500mA-heatDNSAFBUDPeter JohansenAarhus Fremad Atletik4.45.004.32.74.52.001970Herre
1500mB-heat15.24.9Andreas SørensenAGF Atletik5.30.002002Herre
1500mB-heat25.25.3Bertel Ramshøj HammerAGF Atletik5.45.002004Herre
1500mB-heat35.26.7Marie Møller NielsenAGF Atletik5.30.002004Kvinde
1500mB-heat45.27.4Anna HarboAGF Atletik5.30.002000Kvinde
1500mB-heat55.53.5Asger Brendstrup JohannessenAGF Atletik5.45.002006Herre
1500mB-heat66.02.4Karl-Emil Dahl DalbachAGF Atletik5.45.002006Herre
1500mB-heatDNSDNSVirgil KrogagerAGF Atletik5.45.002004Herre
5000mA-heat114.27.1Jakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 190014.30.0013.52.291994Herre
5000mA-heat214.32.7Magnus DewettHerning LK14.35.0015.05.41995Herre
5000mA-heat314.40.9Peter GlansOdense Atletik14.30.00herre
5000mA-heat414.51.1Magnus Nyman HallÅrhus 190014.30.00 15.20.291999Herre
5000mA-heat514.57.0Rasmus LindgrenAGF Atletik14.59.0015.08.001978Herre
5000mA-heat615.02.1Christian StounbergAGF Atletik14.59.0015.21.001995Herre
5000mA-heat715.06.1Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.10.0015.14.5915.48.111993Herre
5000mA-heat815.15.4Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik15.10.0014.59.001980Herre
5000mA-heat915.17.8Christian Østergaard JørgensenEsbjerg AM15.15.0015.26.0015.26.001986Herre
5000mA-heat1015.22.3Eskil SchøningOK Pan15.20.0015.58.001989Herre
5000mA-heat1115.23.2Simon Müller LarsenLøbeklubben Runaar15.25.0015.37.631991Herre
5000mA-heat1215.24.3Anders BondeHerning LK15.30.0015.20.001991Herre
5000mA-heat1315.26.0Jakob RiisÅrhus 190015.25.0015.33.5815.41.541982Herre
5000mA-heat1415.29.2Henrik GehlertOdense Atletik15.15.0015.24.0015.45.001994Herre
5000mA-heat1515.37.5Johannes WürtzAalborg AM15.29.0015.31.1315.31.131995Herre
5000mA-heat1615.41.5Jakob EdsenHerning LK15.20.0015.56.001993Herre
5000mA-heat1715.41.7Richard D JensenSparta AM14.59.0015.11.3415.22.221985Herre
5000mA-heat1815.52.6Jonas Kvottrup NielsenAGF Atletik15.30.001992Herre
5000mA-heat1915.54.7Henrik Strange BrokVEXA HLM Running15.30.0015.46.3215.46.321989Herre
5000mA-heatDNFDNFBryce Anderson (PACER)14.30.00Herre
5000mA-heatDNFDNFEsben HornumAGF Atletik14.30.00 14.38.94 14.38.941989Herre
5000mA-heatDNFDNFKasper Skov (PACER)Odense Atletik14.55.0014.35.891992Herre
5000mA-heatDNFDNFJens Søndergaard Jensen (PACER)Odense Atletik14.55.0014.16.741986Herre
5000mA-heatDNFDNFMarc Laursen Viborg AM14.55.0015.02.6015.02.601997Herre
5000mA-heatDNFDNFEmil AarestrupAGF Atletik14.55.0015.07.001995Herre
5000mA-heatDNFDNFJesper PedersenKøbenhavns IF14.59.0015.04.1115.11.141975Herre
5000mA-heatDNFDNFEmil ØbroBlovstrød Løverne15.15.0015.49.001996Herre
5000mA-heatDNFDNFTue LassenDansk Orientering15.30.00 15.01.721985Herre
5000mA-heatDNSDNSJacob SimonsenAGF Atletik14.35.0014.43.111995Herre
5000mA-heatDNSDNSNiels Peter NielsenAGF Atletik14.50.0015.03.001987Herre
5000mA-heatDNSDNSNicholas V. skovÅrhus 190015.15.151979Herre
5000mB-heat116.00.4Christian Blom NassOdense Triathlon Klub15.59.0016.20.0016.20.002001Herre
5000mB-heat216.02.7Signar RøsvikPuls 841015.59.991974Herre
5000mB-heat316.12.4Daniel VestergaardAarhus Fremad Atletik15.45.0015.31.001980Herre
5000mB-heat416.19.3Jeppe KejserOK Pan16.00.0016.45.002000Herre
5000mB-heat516.22.0Martin GlerupSAK-7716.30.002003Herre
5000mB-heat616.37.5Laura ValgreenOdense Atletik16.39.0016.45.3516.45.352000Kvinde
5000mB-heat716.41.4Morten Nyrup JensenAarhus Fremad Atletik16.45.0016.57.0016.57.001972Herre
5000mB-heat817.05.7Anders Lade NielsenÅrhus 190016.59.0016.24.01966Herre
5000mB-heat917.06.7Rasmus Buhl Andersen16.45.0016.40.0017.00.001983Herre
5000mB-heat1017.25.3Lise Kandborg SørensenAGF Atletik17.05.0017.14.001985Kvinde
5000mB-heat1117.32.3Martin PatwaryAalborg Øst Road RRC17.30.0018.00.3418.00.341997Herre
5000mB-heat1217.41.0Lars LindbjergAalborg AM17.29.0017.29.2817.29.281994Herre
5000mB-heat1317.42.2Mie GamViborg AM17.30.0017.53.0017.53.002001Kvinde
5000mB-heat1417.52.3Karen ErenreichÅrhus 190016.48.5918.07.091984Kvinde
5000mB-heat1517.52.6Laust BengtsenÅrhus 190016.48.601974Herre
5000mB-heat1618.36.1Hilary O'LearyÅrhus 190017.08.0818.38.0818.38.081971Kvinde
5000mB-heatDNFDNFRobin OstenfeldtSAK-7716.30.0016.44.0016.44.001999Herre
5000mB-heatDNFDNFHans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.40.0016.43.001979Herre
5000mB-heatDNFDNFSusanne PallesenÅrhus 190017.08.0817.43.241967Kvinde
5000mB-heatDNFDNFBo RahbækKøbenhavns IF17.30.0017.42.0017.42.001981Herre
5000mB-heatDNSDNSDennis SjønerTeam RaceMakers15.50.0016.20.001985Herre
5000mB-heatDNSDNSMads MadsenÅrhus 190015.59.981974Herre
5000mB-heatDNSAFBUDTorben SørensenAGF Atletik17.25.0017.08.001970Herre
5000mC-heat118.01.4Jakob Worm BisfortAGF Atletik17.55.001980Herre
5000mC-heat218.03.2Flemming KrabbenhoftAarhus Fremad Atletik17.55.001975Herre
5000mC-heat318.17.6Camilla GrøndahlAarhus Fremad Atletik17.50.0017.53.001990Kvinde
5000mC-heat418.39.2Carsten LarsenHerning LK18.45.0017.17.0019.24.001963Herre
5000mC-heat518.45.3Amanda Falck WeberDansk Orientering18.00.0018.22.0018.25.001996Kvinde
5000mC-heat619.18.6Kasper Arnholtz LarsenAarhus Fremad Atletik19.00.0019.13.401990Herre
5000mC-heat719.28.2Camilla BevenseeOK Pan18.45.0018.56.371994Kvinde
5000mC-heat819.46.1Emilie JepsenViborg AM19.59.002000Kvinde
5000mC-heat920.28.9Bent OlsvigÅrhus 190019.30.0018.55.0019.301961Herre
5000mC-heat1021.10.2Torben StriboldtIK Hellas19.59.0021.24.71962Herre
5000mC-heatDNFDNFMelissa ChristensenSparta AM18.59.001990Kvinde
5000mC-heatDNSAFBUDLars HovgaardAarhus Fremad Atletik17.50.0017.35.001974Herre
5000mC-heatDNSDNSCaroline GjøtterupDansk Orientering18.45.0019.11.0019.20.001995Kvinde
5000mC-heatDNSDNSJan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik19.30.0018.09.0020.01.061959Herre