title

Se foreløbige startlister for T7 her. Tilmeldinger tilføjes løbende manuelt af arrangørerne.

Ved behov for kontakt skriv til t7@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding sker her.

TILMELDING

KLUBARRANGØR

AGF Atletik

TIDSPROGRAM

Kommer op efter den ordinære tilmeldingsfrist.

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
800m800m C-heat18.00Gustav Røn-BuskovAGF Atletik2.25.002005Herre
800m800m C-heat18.00Frida FrobergÅrhus 19002.27.002.31.212.31.212005Kvinde
800m800m C-heat18.00Kjeld Froberg (PACER)Århus 19002.27.002.04.041970Mand
800m800m C-heat18.00Tommaso PagliaiAGF Atletik2.30.002004Herre
800m800m C-heat18.00Cecile Dyrholm GutheilAGF Atletik3.00.002005Kvinde
800m800m C-heat18.00Naija Dyrholm GutheilAGF Atletik3.00.002007Kvinde
800m800m C-heat18.00Victoria Alice FolmingAGF Atletik3.00.002006Kvinde
800m800m B-heat18.15August Runge BengtsonAalborg Øst Road RRC2.02.002.06.602.10.961993Herre
800m800m B-heat18.15Christoffer GisselSAK-772.05.002.06.002001Herre
800m800m B-heat18.15Jens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.06.002.11.002.11.002000Herre
800m800m B-heat18.15Mathilde DiekemaÅrhus 19002.08.002.10.442.10.441994Kvinde
800m800m B-heat18.15Jakob VaseÅrhus 19002.08.882000Mand
800m800m B-heat18.15Laura MøllerOdense Atletik 2.09.002.10.752.10.781994Kvinde
800m800m B-heat18.15Cecilie Møller-JensenBagsværd AC2.15.002.14.222.14.222001Kvinde
800m800m B-heat18.15Tine ØstergaardBagsværd AC2.17.002.19.322.19.322000Kvinde
800m800m A-heat18.30Christoffer Frost JohansenSdr.Omme IF AM1.51.721.51.721.53.831997Herre
800m 800m A-heat18.30Rasmus GregersenOdense Atletik1.53.001.54.901.54.901995herre
800m800m A-heat18.30Markus Kirk KjeldsenSAK-771.54.001.58.002001Herre
800m800m A-heat18.30Christian Abild LarsenÅrhus 19001.53.991.54.651.54.651993Herre
800m800m A-heat18.30Rasmus Rose-HansenSkive AM1.55.151.55.151.55.151999Herre
800m800m A-heat18.30Jacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik1.56.001.57.401.57.471995Herre
800m800m A-heat18.30Christoffer SlothOdense Atletik1.59.531.59.531.59.971985Herre
800m800m A-heat18.30Max BoderskovÅrhus 19001.59.592.00.621987Mand
800m800m A-heat18.30Victor Kiplagat KondrupKolding KFUM2.00.002.04.632.04.632002Herre
1500m1500m B-heat18.45Andreas SørensenAGF Atletik5.30.002002Herre
1500m1500m B-heat18.45Anna HarboAGF Atletik5.30.002000Kvinde
1500m1500m B-heat18.45Marie Møller NielsenAGF Atletik5.30.002004Kvinde
1500m1500m B-heat18.45Bertel Ramshøj HammerAGF Atletik5.45.002004Herre
1500m1500m B-heat18.45Karl-Emil Dahl DalbachAGF Atletik5.45.002006Herre
1500m1500m B-heat18.45Virgil KrogagerAGF Atletik5.45.002004Herre
1500m1500m B-heat18.45Asger Brendstrup JohannessenAGF Atletik5.45.002006Herre
1500m1500m A-heat19.00Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.55.003.58.001988Herre
1500m1500m A-heat19.00Ebbe MøllerAGF Atletik4.05.004.16.002001Herre
1500m1500m A-heat19.00Frederik Tronier KapperSparta AM4.09.004.13.001995Herre
1500m1500m A-heat19.00Emil PallesenAGF Atletik4.16.004.16.002001Herre
1500m1500m A-heat19.00Alex PedersenAGF Atletik4.25.004.32.001993Herre
1500m1500m A-heat19.00Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.30.004.27.641993Herre
1500m1500m A-heat19.00Malthe BøgebjergSAK-774.35.002003Herre
1500m1500m A-heat19.00Mathias BøgelundAalborg AM4.39.004.44.054.52.881992Herre
1500m 1500m A-heat19.00Stine de PaoliÅrhus 19004.44.994.49.54.50.211980Kvinde
1500m 1500m A-heat19.00Marie Aagaard PoulsenÅrhus 19004.44.994.51.624.51.621996Kvinde
1500m1500m A-heat19.00Peter JohansenAarhus Fremad Atletik4.45.004.32.74.52.001970Herre
1500m1500m A-heat19.00Max Boderskov (PACER)Århus 19004.45.004.05.581987Herre
1500m1500m A-heat19.00Anton Møller Christensen (PACER)AGF Atletik4.45.004.11.001977Herre
1500m1500m A-heat19.00Karen Krogh JohansenAGF Atletik4.45.004.52.291987Kvinde
1500m1500m A-heat19.00Laura ArentsenKolding KFUM4.50.004.55.002003Kvinde
1500m1500m A-heat19.00Sofie HintzAalborg Øst Road RRC4.55.005.07.22000Kvinde
1500m1500m A-heat19.00Beathe GejlAGF Atletik5.00.005.03.002002Kvinde
5000m5000m C-heat19.15Amanda Falck WeberDansk Orientering18.00.0018.22.0018.25.001996Kvinde
5000m5000m C-heat19.15Caroline GjøtterupDansk Orientering18.45.0019.11.0019.20.001995Kvinde
5000m5000m C-heat19.15Carsten LarsenHerning LK18.45.0017.17.0019.24.001963Herre
5000m5000m C-heat19.15Camilla BevenseeOK Pan18.45.0018.56.371994Kvinde
5000m5000m C-heat19.15Melissa ChristensenSparta AM18.59.001990Kvinde
5000m5000m C-heat19.15Kasper Arnholtz LarsenAarhus Fremad Atletik19.00.0019.13.401990Herre
5000m5000m C-heat19.15Bent OlsvigÅrhus 190019.30.0018.55.0019.301961Herre
5000m5000m C-heat19.15Jan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik19.30.0018.09.0020.01.061959Herre
5000m5000m C-heat19.15Torben StriboldtIK Hellas19.59.0021.24.71962Herre
5000m5000m C-heat19.15Emilie JepsenViborg AM19.59.002000Kvinde
5000m5000m B-heat19.45Jeppe KejserOK Pan16.00.0016.45.002000Herre
5000m 5000m B-heat19.45Mads MadsenÅrhus 190015.59.981974Herre
5000m5000m B-heat19.45Signar RøsvikPuls 841015.59.991974Herre
5000m5000m B-heat19.45Robin OstenfeldtSAK-7716.30.0016.44.0016.44.001999Herre
5000m5000m B-heat19.45Martin GlerupSAK-7716.30.002003Herre
5000m5000m B-heat19.45Laura ValgreenOdense Atletik16.39.0016.45.3516.45.352000Kvinde
5000m5000m B-heat19.45Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.40.0016.43.001979Herre
5000m5000m B-heat19.45Rasmus Buhl Andersen16.45.0016.40.0017.00.001983Herre
5000m5000m B-heat19.45Morten Nyrup JensenAarhus Fremad Atletik16.45.0016.57.0016.57.001972Herre
5000m 5000m B-heat19.45Karen ErenreichÅrhus 190016.48.5918.07.091984Kvinde
5000m 5000m B-heat19.45Laust BengtsenÅrhus 190016.48.601974Herre
5000m 5000m B-heat19.45Anders Lade NielsenÅrhus 190016.59.0016.24.01966Herre
5000m5000m B-heat19.45Lise Kandborg SørensenAGF Atletik17.05.0017.14.001985Kvinde
5000m 5000m B-heat19.45Hilary O'LearyÅrhus 190017.08.0818.38.0818.38.081971Kvinde
5000m 5000m B-heat19.45Susanne PallesenÅrhus 190017.08.0817.43.241967Kvinde
5000m5000m B-heat19.45Torben SørensenAGF Atletik17.25.0017.08.001970Herre
5000m5000m B-heat19.45Lars LindbjergAalborg AM17.29.0017.29.2817.29.281994Herre
5000m5000m B-heat19.45Bo RahbækKøbenhavns IF17.30.0017.42.0017.42.001981Herre
5000m5000m B-heat19.45Mie GamViborg AM17.30.0017.53.0017.53.002001Kvinde
5000m5000m B-heat19.45Martin PatwaryAalborg Øst Road RRC17.30.0018.00.3418.00.341997Herre
5000m5000m B-heat19.45Lars HovgaardAarhus Fremad Atletik17.50.0017.35.001974Herre
5000m5000m B-heat19.45Camilla GrøndahlAarhus Fremad Atletik17.50.0017.53.001990Kvinde
5000m5000m B-heat19.45Flemming KrabbenhoftAarhus Fremad Atletik17.55.001975Herre
5000m5000m A-heat20.10PACER (70 pr. omgang)14.30.00PaceHerre
5000m5000m A-heat20.10Esben HornumAGF Atletik14.30.00 14.38.94 14.38.941989Herre
5000m5000m A-heat20.10Magnus Nyman HallÅrhus 190014.30.00 15.20.291999Herre
5000m5000m A-heat20.10Magnus DewettHerning LK14.35.0015.05.41995Herre
5000m5000m A-heat20.10PACER (Kasper Skov, 72 pr. omgang)Odense Atletik14.55.0014.35.891992Herre
5000m5000m A-heat20.10PACER (Jens Søndergaard Jensen, 72 pr. omgang)Odense Atletik14.55.0014.16.741986Herre
5000m5000m A-heat20.10Niels Peter NielsenAGF Atletik14.50.0015.03.001987Herre
5000m5000m A-heat20.10Marc Laursen Viborg AM14.55.0015.02.6015.02.601997Herre
5000m5000m A-heat20.10Emil AarestrupAGF Atletik14.55.0015.07.001995Herre
5000m5000m A-heat20.10Jesper PedersenKøbenhavns IF14.59.0015.04.1115.11.141975Herre
5000m5000m A-heat20.10Richard D JensenSparta AM14.59.0015.11.3415.22.221985Herre
5000m5000m A-heat20.10Rasmus LindgrenAGF Atletik14.59.0015.08.001978Herre
5000m5000m A-heat20.10Christian StounbergAGF Atletik14.59.0015.21.001995Herre
5000m5000m A-heat20.10Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.10.0015.14.5915.48.111993Herre
5000m5000m A-heat20.10Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik 15.10.0014.59.001980Herre
5000m5000m A-heat20.10Christian Østergaard JørgensenEsbjerg AM15.15.0015.26.0015.26.001986Herre
5000m5000m A-heat20.10Henrik GehlertOdense Atletik15.15.0015.24.0015.45.001994Herre
5000m5000m A-heat20.10Emil ØbroBlovstrød Løverne15.15.0015.49.001996Herre
5000m 5000m A-heat20.10Nicholas V. skovÅrhus 190015.15.151979Mand
5000m5000m A-heat20.10Eskil SchøningOK Pan15.20.0015.58.001989Herre
5000m5000m A-heat20.10Jakob EdsenHerning LK15.20.0015.56.001993Herre
5000m5000m A-heat20.10Jakob RiisÅrhus 190015.25.0015.33.5815.41.541982Herre
5000m5000m A-heat20.10Simon Müller LarsenLøbeklubben Runaar15.25.0015.37.631991Herre
5000m5000m A-heat20.10Johannes WürtzAalborg AM15.29.0015.31.1315.31.131995Herre
5000m5000m A-heat20.10Henrik Strange BrokVEXA HLM Running15.30.0015.46.3215.46.321989Herre
5000m5000m A-heat20.10Tue LassenDansk Orientering15.30.00 15.01.721985Herre
5000m5000m A-heat20.10Anders BondeHerning LK15.30.0015.20.001991Herre
5000m5000m A-heat20.10Daniel VestergaardAarhus Fremad Atletik15.45.0015.31.001980Herre
5000m5000m A-heat20.10Dennis SjønerTeam RaceMakers15.50.0016.20.001985Herre
5000m5000m A-heat20.10Christian Blom NassOdense Triathlon Klub15.59.0016.20.0016.20.002001Herre