title

Se resultater her.

Ved behov for kontakt skriv til t8@tracksseries.com

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Københavns IF

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRGANGKØN
110mH (106.7cm hæk)110mH A-heat(-0.6m/s)16.07Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
110mH (106.7cm hæk)110mH A-heat(-0.6m/s)16.68Martin PanduroKøbenhavns IF17.2817.281994Herre
110mH (91.4cm hæk)110mH A-heat(-0.6m/s)17.00Nikolaj Grønbech (D17)Sparta AM2002Herre
110mH (91.4cm hæk)110mH A-heat(-0.6m/s)17.48Oswald Carstensen (D17)Sparta AM2002Herre
110mH (99.1cm hæk)110mH A-heat(-0.6m/s)15.99Christian Gundersen (D19)Sparta AM2000Herre
110mH (99.1cm hæk)110mH A-heat(-0.6m/s)18.17Rasmus Vestergård Johansen (D17)Århus 19002002Herre
100mH100mH A-heat(+0.8m/s)14.43Thea HaahrSparta AM14.2314.391991Kvinde
100mH100mH A-heat(+0.8m/s)14.94Nathalie Richter-MikkelsenAalborg AM14.8614.862000Kvinde
100mH100mH A-heat(+0.8m/s)17.05Mathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF16.1016.101999Kvinde
100mH100mH A-heatDNFEmilie R HansenSparta AM15.2315.231999Kvinde
100mH100mH A-heatDNFBettina MeyerKøbenhavns IF15.7315.731988Kvinde
100mH100mH A-heatDNSCathrine LaugesenKøbenhavns IF17.3617.361990Kvinde
100m100m A-heat(-0.5m/s)10.68Frederik Schou NielsenSparta AM10.6810.501996Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)10.73Andreas TrajkovskiSparta AM10.7110.601993Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)11.09Albert RanningKøbenhavns IF10.7310.731998Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)11.55Frederik RegliFrederiksberg IF11.4811.481990Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)11.64Mikkel KlejnstrupSparta AM11.3111.171986Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)11.65Sam MarcusSparta AM11.6511.651999Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)11.73Kasper FilsøVejle IF11.5411.541990Herre
100m100m A-heat(-0.5m/s)11.78Martin H KristensenSparta AM11.5011.261992Herre
100m100m B-heat(-2.3m/s)12.12Emil GrovnFrederiksberg IF11.7011.971998Herre
100m100m B-heat(-2.3m/s)12.87Olivia ThorsgaardSparta AM12.5912.592000Kvinde
100m100m B-heat(-2.3m/s)13.03Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF12.5012.251990Kvinde
100m100m B-heat(-2.3m/s)13.07Caroline ElkjærRanders Freja Atletik12.3912.391995Kvinde
100m100m B-heat(-2.3m/s)13.13Amanda BergstenSparta AM12.6212.621994Kvinde
100m100m B-heat(-2.3m/s)13.21Nathalie Richter-MikkelsenAalborg AM12.8512.852000Kvinde
100m100m B-heat(-2.3m/s)13.28Noa Bak Pedersen Amager AC13.0012.881996Herre
100m100m B-heat(-2.3m/s)13.72Emilie R HansenSparta AM12.8612.861999Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)13.28Thea HaahrSparta AM13.0513.051991Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)13.41Mathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF13.2013.201999Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)13.71Bjørk NørremarkHvidovre AM13.1413.142002Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)13.91Bettina MeyerKøbenhavns IF13.0013.001988Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)14.23Maria VenborgKøbenhavns IF13.6313.631991Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)14.23Misja JepsenHvidovre AM13.9913.992001Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)DNFKirstine RædkjærSparta AM13.8013.761991Kvinde
100m100m C-heat(-1.6m/s)DNSCarla NørremarkHvidovre AM13.1213.122002Kvinde
100mAFBUDSigne BoelsmandKøbenhavns IF12.6812.681991Kvinde
200m200m A-heat(+0.3m/s)21.62Andreas TrajkovskiSparta AM21.7621.511993Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)22.13Gustav NielsenSparta AM21.8321.831998Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)22.17Albert RanningKøbenhavns IF21.8021.801998Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)22.39Kasper AnderssonGreve Atletik22.1522.151997Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)23.02Amar KrsoEsbjerg AM22.6022.801989Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)23.05Frederik AnderssonGreve Atletik22.2222.222001Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)23.40Mikkel KlejnstrupSparta AM22.9022.441986Herre
200m200m A-heat(+0.3m/s)DNSPhilip BraunSparta AM22.5022.501990Herre
200m200m B-heat(+0.5m/s)23.31Martin H KristensenSparta AM23.1022.421992Herre
200m200m B-heat(+0.5m/s)23.31Sam MarcusSparta AM23.2023.251999Herre
200m200m B-heat(+0.5m/s)23.72Søren A. NørgaardKolding KFUM23.2523.251999Herre
200m200m B-heat(+0.5m/s)23.96Kasper FilsøVejle IF23.7223.721990Herre
200m200m B-heat(+0.5m/s)24.06Frederik RegliFrederiksberg IF23.9323.931990Herre
200m200m B-heat(+0.5m/s)24.26Emil GrovnFrederiksberg IF24.2724.271998Herre
200m200m B-heatDNSCamilla F. R. NissenFrederiksberg IF25.0225.021990Kvinde
200m200m C-heat(+1.0m/s)25.52Olivia ThorsgaardSparta AM25.1425.142000Kvinde
200m200m C-heat(+1.0m/s)26.06Caroline ElkjærRanders Freja Atletik25.6825.681995Kvinde
200m200m C-heat(+1.0m/s)26.72Amanda BergstenSparta AM26.1726.171994Kvinde
200m200m C-heat(+1.0m/s)26.93Noa Bak Pedersen Amager AC26.8026.631996Herre
200m200m C-heat(+1.0m/s)27.40Bjørk NørremarkHvidovre AM27.4127.412002Kvinde
200m200m C-heat(+1.0m/s)27.66Mette Brynjolf JepsenHvidovre AM27.1527.151970Kvinde
200m200m C-heatDNSCarla NørremarkHvidovre AM27.3527.352002Kvinde
200m200m D-heat(+1.1m/s)28.41Kirstine RædkjærSparta AM28.1428.141991Kvinde
200m200m D-heat(+1.1m/s)28.47Misja JepsenHvidovre AM28.2828.282001Kvinde
200m200m D-heat(+1.1m/s)28.53Henrik SørensenBagsværd AC29.001970Herre
200m200m D-heat(+1.1m/s)29.17Cecilie Biltoft-JensenFrederiksberg IF28.001994Kvinde
200m200m D-heat(+1.1m/s)29.40Maria VenborgKøbenhavns IF28.001991Kvinde
200m200m D-heatDNSMathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF28.0628.061999Kvinde
200m200m D-heatDNSAnnabelle VipleAmager AC30.6030.602005Kvinde
200mAFBUDCecilie Begendorff PedersenKøbenhavns IF29.001997Kvinde
200mAFBUDSigne BoelsmandKøbenhavns IF26.4926.491991Kvinde
1500m1500m A-heat3.53.91Rasmus Gregersen Odense Atletik3.50.003.58.001995Herre
1500m1500m A-heat4.02.04Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.55.003.58.331988Herre
1500m1500m A-heat4.03.07Malthe NielsenSparta AM3.55.003.57.691999Herre
1500m1500m A-heat4.02.68Frederik FürstenbergSparta AM4.00.003.58.101995Herre
1500m1500m A-heat4.03.37Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.55.003.58.371997Herre
1500m1500m A-heat4.03.63Mads JørgensenFrederiksberg IF4.05.004.02.001988Herre
1500m1500m A-heat4.05.16Mohamed HersiFrederiksberg IF4.10.004.10.201994Herre
1500m1500m A-heat4.07.08Anders BangSparta AM4.00.004.06.512002Herre
1500m1500m A-heat4.08.00Jesper PedersenKøbenhavns IF4.06.004.06.401975Herre
1500m1500m A-heat4.08.98Conrad LindSparta AM4.05.004.09.762001Herre
1500m1500m A-heat4.10.60Richard D JensenSparta AM4.04.004.05.631985Herre
1500m1500m A-heat4.11.08Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne4.10.004.11.831997Kvinde
1500m1500m A-heat4.10.81Jens Søndergaard JensenAGF Atletik4.10.001986Herre
1500m1500m A-heat4.21.38Louis CantbySparta AM4.00.004.23.242001Herre
1500m1500m A-heat4.24.90Frederik Bruun JensenNBRO4.10.001994Herre
1500m1500m A-heatDNFJacob StengaardOdense Atletik3.50.003.51.001994Herre
1500m1500m A-heatDNSMorten BachSparta AM3.55.003.58.462000Herre
1500m1500m A-heatDNSJeppe SideniusTrongårdens IF4.07.004.03.151992Herre
1500m1500m B-heat4.18.68Emil SkovhøjAmager AC4.18.004.16.411991Herre
1500m1500m B-heat4.23.12Mia Helene MørckBagsværd AC4.28.004.33.531999Kvinde
1500m1500m B-heat4.23.95Steffen Falch GrøndahlBlovstrød Løverne4.20.003.54.171989Herre
1500m1500m B-heat4.24.56Christoffer VienbergBlovstrød Løverne4.20.004.24.321994Herre
1500m1500m B-heat4.25.57Gustav BendsenKøbenhavns IF4.18.004.26.272003Herre
1500m1500m B-heat4.30.60Josefine RytterBagsværd AC4.29.004.29.361994Kvinde
1500m1500m B-heat4.31.90Kent NørmarkSparta AM4.30.004.23.721971Herre
1500m1500m B-heat4.34.24Hanne ReynaertBelgien4.32.854.32.851996Kvinde
1500m1500m B-heat4.35.51Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.25.004.27.641993Herre
1500m1500m B-heat4.40.37Anders LagergrenParasport Frederiksberg4.35.004.41.851991Herre
1500m1500m B-heat4.41.82Tobias Mørkeberg PoulsenHvidovre AM4.36.004.36.002002Herre
1500m1500m B-heat4.43.07Maria LarsenSparta AM4.25.004.17.451996Herre
1500m1500m B-heat4.55.79Therese JanssonKøbenhavns IF4.38.004.38.571986Kvinde
1500m1500m B-heatDNSMikkel HansenKøbenhavns IF4.18.004.17.111993Herre
1500m1500m C-heat4.35.18Frans PedersenNBRO4.40.004.45.411984Herre
1500m1500m C-heat4.38.80Henrik Bierbum BacherSparta AM4.40.001986Herre
1500m1500m C-heat4.44.69Bo RahbækKøbenhavns IF4.40.004.45.091981Herre
1500m1500m C-heat4.46.92Carl Emil HjorthFrederiksberg IF4.40.004.45.032004Herre
1500m1500m C-heat4.51.79Theis MunktvedBlovstrød Løverne4.45.002002Herre
1500m1500m C-heat4.52.61Lauge RasmussenTrongårdens IF4.43.004.46.062003Herre
1500m1500m C-heat4.54.43Stephan SchaffnerSparta AM4.45.004.45.001974Herre
1500m1500m C-heat4.54.83Karen Krogh JohansenAGF Atletik4.45.004.49.41987Kvinde
1500m1500m C-heat4.58.68Alma SøttrupBallerup AK4.52.004.52.052003Herre
1500m1500m C-heat4.59.67Amalie BoeckFrederiksberg IF4.55.004.56.102003Herre
1500m1500m C-heat5.12.56Leon HamannKøbenhavns IF5.18.305.18.302005Herre
1500m1500m C-heat5.16.96Thomas Kaae5.25.001964Herre
1500m1500m C-heat5.18.01David Holst HahnFrederiksberg IF5.10.005.25.432004Herre
1500m1500m C-heat5.19.19Elvira Helleskov BatkoSparta AM4.55.005.02.772004Kvinde
1500m1500m C-heat5.21.86Per JørgensenTrongårdens IF5.25.004.05.841963Herre
1500mMihn Kyun Cho (AFBUD)Sparta AMAFBUD3.49.381994Herre
5000m5000m A-heat14.22.87Andreas LommerOdense Atletik14.15.0014.32.001991Herre
5000m5000m A-heat14.39.03Peter Gerner EjersboOdense Atletik14.30.0014.16.001995Herre
5000m5000m A-heat14.39.15Jens Søndergaard JensenAGF Atletik14.15.0014.16.741986Herre
5000m5000m A-heat14.53.92Jonas GertsenOdense Atletik14.45.0014.59.001998Herre
5000m5000m A-heat14.54.81Simon HolbekHMRC14.40.0014.52.001986Herre
5000m5000m A-heat14.55.96Martin Egebjerg OlesenHMRC14.35.0014.52.001995Herre
5000m5000m A-heat15.10.90Peter Uldall TorpHMRC14.45.0016.13.001996Herre
5000m5000m A-heat15.12.80Morten HesselbjergNBRO14.59.0015.08.001991Herre
5000m5000m A-heat15.21.10Frederik Tronier KapperSparta AM15.15.001995Herre
5000m5000m A-heat15.29.36Mads SkaaningSparta AM15.00.0015.10.701995Herre
5000m5000m A-heat15.49.13Nikolaj Dam Odense Atletik15.30.0015.51.001990Herre
5000m5000m A-heat15.53.16Yousef BellouchFrederiksberg IF15.30.0015.50.441998Herre
5000m5000m A-heat15.53.65Kasper KesjeSparta AM15.45.0015.53.631999Herre
5000m5000m A-heat15.54.31Tore NielsenHMRC15.45.0016.18.001984Herre
5000m5000m A-heat16.22.36Asbjørn Eller SkaarupTrongårdens IF15.44.0015.57.291995Herre
5000m5000m A-heat16.35.53Rasmus KrodalNBRO15.45.0015.58.001989Herre
5000m5000m A-heatDNFKristian KyedSparta AM15.45.0015.49.961978Herre
5000m5000m A-heatDNFNikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)15.46.001973Herre
5000m5000m A-heatDNSMohammed Idiris HusseinOdense Atletik15.00.0015.38.001995Herre
5000m5000m A-heatDNSAsser Vittrup NielsenHMRC15.45.0015.45.001988Herre
5000m5000m B-heat16.25.85Rasmus Fabech StormOdense Running Crew16.30.0017.08.001994Herre
5000m5000m B-heat16.29.27Oliver GranhøjSparta AM16.15.001988Herre
5000m5000m B-heat16.35.50Kristian Bonne WulffHerlev Atletik16.00.0016.07.001985Herre
5000m5000m B-heat16.37.22Ludwig Schwark16.20.0016.40.001986Herre
5000m5000m B-heat16.47.80Jeppe Kejser Dahl JensenOK Pan Århus16.15.0016.15.002000Herre
5000m5000m B-heat16.55.07Laura Valgreen PetersenOdense Atletik16.30.0016.37.002000Kvinde
5000m5000m B-heat16.58.62Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.40.0016.43.331979Herre
5000m5000m B-heat16.58.83Micki Borgen MorellIK Olympia16.00.002000Herre
5000m5000m B-heat17.00.99Brian Arreborg HansenSparta AM16.45.001983Herre
5000m5000m B-heat17.12.86Martin Laage KraghBlovstrød Løverne16.55.0016.10.611990Herre
5000m5000m B-heat17.16.48Mathias SikoraHvidovre AM16.40.0016.40.002000Herre
5000m5000m B-heat17.27.36Thomas Ho PedersenNBRO17.05.0017.14.001987Herre
5000m5000m B-heat17.52.61Lars Juul Bille-BraheNBRO17.30.0017.36.001984Herre
5000m5000m B-heat18.30.05Nikolaj Lange DonsHvidovre AM17.30.002002Herre
5000m5000m B-heatDNFLeon Kofoed AndersenSparta AM16.25.0016.38.001991Herre
5000m5000m B-heatDNFLise Kandborg SørensenAGF Atletik17.05.0017.14.41985Kvinde
5000m5000m B-heatDNSAlex PedersenAGF Atletik16.40.0016.54.721993Herre
5000m5000m B-heatDNSMaria AhmSparta AM17.29.001998Kvinde
5000m5000m B-heatDNSTue Mantoni17.45.001973Herre
5000m5000m C-heat17.48.50Carsten SiggaardBlovstrød Løverne18.00.0017.07.601964Herre
5000m5000m C-heat18.03.60Jakob Worm BisfortAGF Atletik17.55.0017.41.001980Herre
5000m5000m C-heat18.11.78Søren Wedel18.20.0017.25.001987Herre
5000m5000m C-heat18.20.10Cecilie MikkelsenSparta AM17.59.001994Kvinde
5000m5000m C-heat18.21.65Abdi BerthelsenIK Hellas17.59.0018.16.001998Herre
5000m5000m C-heat18.25.04Sorella SkovlundSparta AM18.40.001977Kvinde
5000m5000m C-heat18.27.46Bo AntvorskovAmager AC18.00.001961Herre
5000m5000m C-heat18.28.77Louise Dichmann NielsenSparta AM17.59.001987Kvinde
5000m5000m C-heat18.30.44Sebastian HansenHvidovre AM18.40.002001Herre
5000m5000m C-heat18.31.33Nanna Løvborg HansenSparta AM19.00.001990Kvinde
5000m5000m C-heat18.33.73Jens LarsenTrongårdens IF18.24.0016.58.511963Herre
5000m5000m C-heat18.34.71Karina SørensenSNIK Atletik17.59.0018.41.001982Kvinde
5000m5000m C-heat18.53.59Henrik JacobsenSparta AM18.35.0015.34.061962Herre
5000m5000m C-heat18.57.17Thomas Løve FrederiksenSparta AM19.14.0019.15.001975Herre
5000m5000m C-heat19.25.49Bo Lajos JakobsenSparta AM18.55.0018.30.001962Herre
5000m5000m C-heatDNFNiels HansenHelsingør Atletik17.55.0017.43.001958Herre
5000m5000m C-heatDNFKathrine HøjgaardSparta AM18.29.001995Kvinde
5000m5000m C-heatDNFStine Muldbak AndersenSparta AM19.00.001991Kvinde
5000m5000m C-heatDNSJulie HøghSparta AM17.59.001991Kvinde
5000m5000m C-heatDNSStefan NadelmannRunning2618.45.001973Herre
5000m5000m C-heatDNSIda Mathilde SteensgaardUnity Gym19.21.0019.21.001990Kvinde
TR(+1.4)12.19Katrine Holten WintherKøbenhavns IF12.4712.511989Kvinde
TR(+0.0)14.43Mikkel RingstedKøbenhavns IF14.5314.531996Herre
DI (1.5 kg)38.75Oswald Carstensen (D17)Sparta AM2002Herre
DI (1.5 kg)35.80Nikolaj GrønbechSparta AM2002Herre
DI (1.75 kg)40.82Christian Gundersen (D19)Sparta AM2000Herre
DI (2.0 kg)35.76Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
(+1.3)6.66Mads LunøKolding KFUM7.037.031999Herre
(+1.7)4.81Emma VitaleSparta AM1993Kvinde
AFBUDSigne BoelsmandKøbenhavns IF5.035.031991Kvinde