title

Se startlister med heatinddeling for T8 her.

Ved behov for kontakt skriv til t8@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding sker her.

TILMELDING

Game of TRACKS

Game of TRACKS er konkurrencen om 27.500 kr. i præmiepenge. Se den foreløbige stilling inden T8 her.

Game of TRACKS

KLUBARRANGØR

Københavns IF

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

TRACK

17.45 – 110mHæk
17.50 – 100mHæk
18.00 – 100m A-heat
18.05 – 100m B-heat
18.10 – 100m C-heat
18.25 – 5000m C-heat
18.50 – 5000m B-heat
19.15 – 5000m A-heat
19.45 – 200m A-heat
19.50 – 200m B-heat
19.55 – 200m C-heat
20.00 – 200m D-heat
20.15 – 1500m A-heat
20.25 – 1500m B-heat
20.35 – 1500m C-heat
FIELD

18.00 – Trespring
18.00 – Diskos
18.00 – Længdespring
19.00 – Kugle (AFLYST)
DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
110mH110mH A-heat17.45Martin Panduro (106.7cm hæk)Københavns IF17.2817.281994Herre
110mH110mH A-heat17.45Nikolaj Graves (106.7cm hæk)Sparta AM1998Herre
110mH110mH A-heat17.45Christian Gundersen (D19) (99.1cm hæk)Sparta AM2000Herre
110mH110mH A-heat17.45Rasmus Vestergård Johansen (D17) (99.1cm hække)Århus 19002002Herre
110mH110mH A-heat17.45Oswald Carstensen (D17) (91.4cm hæk)Sparta AM2002Herre
110mH110mH A-heat17.45Nikolaj Grønbech (D17) (91.4cm hæk)Sparta AM2002Herre
100mH100mH A-heat17.50Thea HaahrSparta AM14.2314.391991Kvinde
100mH100mH A-heat17.50Nathalie Richter-MikkelsenAalborg AM14.8614.862000Kvinde
100mH100mH A-heat17.50Emilie R HansenSparta AM15.2315.231999Kvinde
100mH100mH A-heat17.50Bettina MeyerKøbenhavns IF15.7315.731988Kvinde
100mH100mH A-heat17.50Mathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF16.1016.101999Kvinde
100mH100mH A-heat17.50Cathrine LaugesenKøbenhavns IF17.3617.361990Kvinde
100m100m A-heat18.00Frederik Schou NielsenSparta AM10.6810.501996Herre
100m100m A-heat18.00Andreas TrajkovskiSparta AM10.7110.601993Herre
100m100m A-heat18.00Albert RanningKøbenhavns IF10.7310.731998Herre
100m100m A-heat18.00Martin H KristensenSparta AM11.5011.261992Herre
100m100m A-heat18.00Mikkel KlejnstrupSparta AM11.3111.171986Herre
100m100m A-heat18.00Frederik RegliFrederiksberg IF11.4811.481990Herre
100m100m A-heat18.00Kasper FilsøVejle IF11.5411.541990Herre
100m100m A-heat18.00Sam MarcusSparta AM11.6511.651999Herre
100m100m B-heat18.05Emil GrovnFrederiksberg IF11.7011.971998Herre
100m100m B-heat18.05Caroline ElkjærRanders Freja Atletik12.3912.391995Kvinde
100m100m B-heat18.05Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF12.5012.251990Kvinde
100m100m B-heat18.05Olivia ThorsgaardSparta AM12.5912.592000Kvinde
100m100m B-heat18.05Amanda BergstenSparta AM12.6212.621994Kvinde
100m100m B-heat18.05Nathalie Richter-MikkelsenAalborg AM12.8512.852000Kvinde
100m100m B-heat18.05Emilie R HansenSparta AM12.8612.861999Kvinde
100m100m B-heat18.05Noa Bak Pedersen Amager AC13.0012.881996Herre
100m100m C-heat18.10Bettina MeyerKøbenhavns IF13.0013.001988Kvinde
100m100m C-heat18.10Thea HaahrSparta AM13.0513.051991Kvinde
100m100m C-heat18.10Carla NørremarkHvidovre AM13.1213.122002Kvinde
100m100m C-heat18.10Bjørk NørremarkHvidovre AM13.1413.142002Kvinde
100m100m C-heat18.10Mathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF13.2013.201999Kvinde
100m100m C-heat18.10Maria VenborgKøbenhavns IF13.6313.631991Kvinde
100m100m C-heat18.10Kirstine RædkjærSparta AM13.8013.761991Kvinde
100m100m C-heat18.10Misja JepsenHvidovre AM13.9913.992001Kvinde
100mSigne Boelsmand (AFBUD)Københavns IF12.6812.681991Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Jakob Worm BisfortAGF Atletik17.55.0017.41.0018.01.001980Herre
5000m5000m C-heat18.25Niels HansenHelsingør Atletik17.55.0017.43.001958Herre
5000m5000m C-heat18.25Abdi BerthelsenIK Hellas17.59.0018.16.001998Herre
5000m5000m C-heat18.25Karina SørensenSNIK Atletik17.59.0018.41.001982Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Cecilie MikkelsenSparta AM17.59.001994Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Julie HøghSparta AM17.59.001991Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Louise Dichmann NielsenSparta AM17.59.001987Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Carsten SiggaardBlovstrød Løverne18.00.0017.07.601964Herre
5000m5000m C-heat18.25Bo AntvorskovAmager AC18.00.001961Herre
5000m5000m C-heat18.25Søren Wedel18.20.0017.25.001987Herre
5000m5000m C-heat18.25Jens LarsenTrongårdens IF18.24.0016.58.511963Herre
5000m5000m C-heat18.25Kathrine HøjgaardSparta AM18.29.001995Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Henrik JacobsenSparta AM18.35.0015.34.061962Herre
5000m5000m C-heat18.25Sebastian HansenHvidovre AM18.40.002001Herre
5000m5000m C-heat18.25Sorella SkovlundSparta AM18.40.001977Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Stefan NadelmannRunning2618.45.001973Herre
5000m5000m C-heat18.25Bo Lajos JakobsenSparta AM18.55.0018.30.001962Herre
5000m5000m C-heat18.25Nanna Løvborg HansenSparta AM19.00.001990Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Stine Muldbak AndersenSparta AM19.00.001991Kvinde
5000m5000m C-heat18.25Thomas Løve FrederiksenSparta AM19.14.0019.15.001975Herre
5000m5000m C-heat18.25Ida Mathilde SteensgaardUnity Gym19.21.0019.21.001990Kvinde
5000m5000m B-heat18.50Kristian Bonne WulffHerlev Atletik16.00.0016.07.001985Herre
5000m5000m B-heat18.50Micki Borgen MorellIK Olympia16.00.002000Herre
5000m5000m B-heat18.50Jeppe Kejser Dahl JensenOK Pan Århus16.15.0016.15.002000Herre
5000m5000m B-heat18.50Oliver GranhøjSparta AM16.15.001988Herre
5000m5000m B-heat18.50Ludwig Schwark16.20.0016.40.001986Herre
5000m5000m B-heat18.50Leon Kofoed AndersenSparta AM16.25.0016.38.001991Herre
5000m5000m B-heat18.50Laura Valgreen PetersenOdense Atletik16.30.0016.37.002000Kvinde
5000m5000m B-heat18.50Rasmus Fabech StormOdense Running Crew16.30.0017.08.001994Herre
5000m5000m B-heat18.50Mathias SikoraHvidovre AM16.40.0016.40.002000Herre
5000m5000m B-heat18.50Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.40.0016.43.3316.57.991979Herre
5000m5000m B-heat18.50Alex PedersenAGF Atletik16.40.0016.54.7216.54.721993Herre
5000m5000m B-heat18.50Brian Arreborg HansenSparta AM16.45.001983Herre
5000m5000m B-heat18.50Martin Laage KraghBlovstrød Løverne16.55.0016.10.611990Herre
5000m5000m B-heat18.50Thomas Ho PedersenNBRO17.05.0017.14.001987Herre
5000m5000m B-heat18.50Lise Kandborg SørensenAGF Atletik17.05.0017.14.41985Kvinde
5000m5000m B-heat18.50Maria AhmSparta AM17.29.001998Kvinde
5000m5000m B-heat18.50Lars Juul Bille-BraheNBRO17.30.0017.36.001984Herre
5000m5000m B-heat18.50Nikolaj Lange DonsHvidovre AM17.30.002002Herre
5000m5000m B-heat18.50Tue Mantoni17.45.001973Herre
5000m5000m A-heat19.15Andreas LommerOdense Atletik14.15.0014.32.001991Herre
5000m5000m A-heat19.15Jens Søndergaard JensenAGF Atletik14.15.0014.16.741986Herre
5000m5000m A-heat19.15Peter GernerOdense Atletik14.30.0014.16.001995Herre
5000m5000m A-heat19.15Martin Egebjerg OlesenHMRC14.35.0014.52.001995Herre
5000m5000m A-heat19.15Simon HolbekHMRC14.40.0014.52.001986Herre
5000m5000m A-heat19.15Jonas GertsenOdense Atletik14.45.0014.59.001998Herre
5000m5000m A-heat19.15Peter Uldall TorpHMRC14.45.0016.13.001996Herre
5000m5000m A-heat19.15Morten HesselbjergNBRO14.59.0015.08.001991Herre
5000m5000m A-heat19.15Mads SkaaningSparta AM15.00.0015.10.701995Herre
5000m5000m A-heat19.15Mohammed Idiris HusseinOdense Atletik15.00.0015.38.001995Herre
5000m5000m A-heat19.15Frederik Tronier KapperSparta AM15.15.001995Herre
5000m5000m A-heat19.15Yousef BellouchFrederiksberg IF15.30.0015.50.441998Herre
5000m5000m A-heat19.15Nikolaj Dam Odense Atletik15.30.0015.51.001990Herre
5000m5000m A-heat19.15Asbjørn Eller SkaarupTrongårdens IF15.44.0015.57.291995Herre
5000m5000m A-heat19.15Asser Vittrup NielsenHMRC15.45.0015.45.001988Herre
5000m5000m A-heat19.15Kristian KyedSparta AM15.45.0015.49.961978Herre
5000m5000m A-heat19.15Kasper KesjeSparta AM15.45.0015.53.631999Herre
5000m5000m A-heat19.15Rasmus KrodalNBRO15.45.0015.58.001989Herre
5000m5000m A-heat19.15Tore NielsenHMRC15.45.0016.18.001984Herre
5000m5000m A-heat19.15Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers (Æbleklubben)15.46.001973Herre
200m200m A-heat19.45Andreas TrajkovskiSparta AM21.7621.511993Herre
200m200m A-heat19.45Albert RanningKøbenhavns IF21.8021.801998Herre
200m200m A-heat19.45Gustav NielsenSparta AM21.8321.831998Herre
200m200m A-heat19.45Kasper AnderssonGreve Atletik22.1522.151997Herre
200m200m A-heat19.45Frederik AnderssonGreve Atletik22.2222.222001Herre
200m200m A-heat19.45Philip BraunSparta AM22.5022.501990Herre
200m200m A-heat19.45Amar KrsoEsbjerg AM22.6022.801989Herre
200m200m A-heat19.45Mikkel KlejnstrupSparta AM22.9022.441986Herre
200m200m B-heat19.50Martin H KristensenSparta AM23.1022.421992Herre
200m200m B-heat19.50Sam MarcusSparta AM23.2023.251999Herre
200m200m B-heat19.50Søren A. NørgaardKolding KFUM23.2523.251999Herre
200m200m B-heat19.50Kasper FilsøVejle IF23.7223.721990Herre
200m200m B-heat19.50Frederik RegliFrederiksberg IF23.9323.931990Herre
200m200m B-heat19.50Emil GrovnFrederiksberg IF24.2724.271998Herre
200m200m B-heat19.50Camilla F. R. NissenFrederiksberg IF25.0225.021990Kvinde
200m200m C-heat19.55Olivia ThorsgaardSparta AM25.1425.142000Kvinde
200m200m C-heat19.55Caroline ElkjærRanders Freja Atletik25.6825.681995Kvinde
200m200m C-heat19.55Amanda BergstenSparta AM26.1726.171994Kvinde
200m200m C-heat19.55Noa Bak Pedersen Amager AC26.8026.631996Herre
200m200m C-heat19.55Mette Brynjolf JepsenHvidovre AM27.1527.151970Kvinde
200m200m C-heat19.55Carla NørremarkHvidovre AM27.3527.352002Kvinde
200m200m C-heat19.55Bjørk NørremarkHvidovre AM27.4127.412002Kvinde
200m200m D-heat20.00Maria VenborgKøbenhavns IF28.001991Kvinde
200m200m D-heat20.00Cecilie Biltoft-JensenFrederiksberg IF28.001994Kvinde
200m200m D-heat20.00Mathilde Zeuthen PedersenKøbenhavns IF28.0628.061999Kvinde
200m200m D-heat20.00Kirstine RædkjærSparta AM28.1428.141991Kvinde
200m200m D-heat20.00Misja JepsenHvidovre AM28.2828.282001Kvinde
200m200m D-heat20.00Henrik SørensenBagsværd AC29.001970Herre
200m200m D-heat20.00Annabelle VipleAmager AC30.6030.6030.602005Kvinde
200mCecilie Begendorff Pedersen (AFBUD)Københavns IF29.001997Kvinde
200mSigne Boelsmand (AFBUD)Københavns IF26.4926.491991Kvinde
1500m1500m A-heat20.15Jacob StengaardOdense Atletik3.50.003.51.001994Herre
1500m1500m A-heat20.15Rasmus Gregersen Odense Atletik3.50.003.58.001995Herre
1500m1500m A-heat20.15Malthe NielsenSparta AM3.55.003.57.691999Herre
1500m1500m A-heat20.15Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.55.003.58.333.58.331988Herre
1500m1500m A-heat20.15Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.55.003.58.371997Herre
1500m1500m A-heat20.15Morten BachSparta AM3.55.003.58.462000Herre
1500m1500m A-heat20.15Frederik FürstenbergSparta AM4.00.003.58.101995Herre
1500m1500m A-heat20.15Anders BangSparta AM4.00.004.06.512002Herre
1500m1500m A-heat20.15Louis CantbySparta AM4.00.004.23.242001Herre
1500m1500m A-heat20.15Richard D JensenSparta AM4.04.004.05.631985Herre
1500m1500m A-heat20.15Mads JørgensenFrederiksberg IF4.05.004.02.001988Herre
1500m1500m A-heat20.15Conrad LindSparta AM4.05.004.09.762001Herre
1500m1500m A-heat20.15Jesper PedersenKøbenhavns IF4.06.004.06.401975Herre
1500m1500m A-heat20.15Jeppe SideniusTrongårdens IF4.07.004.03.151992Herre
1500m1500m A-heat20.15Jens Søndergaard JensenAGF Atletik4.10.001986Herre
1500m1500m A-heat20.15Mohamed HersiFrederiksberg IF4.10.004.10.201994Herre
1500m1500m A-heat20.15Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne4.10.004.11.831997Kvinde
1500m1500m A-heat20.15Frederik Bruun JensenNBRO4.10.001994Herre
1500m1500m B-heat20.25Emil SkovhøjAmager AC4.18.004.16.411991Herre
1500m1500m B-heat20.25Mikkel HansenKøbenhavns IF4.18.004.17.111993Herre
1500m1500m B-heat20.25Gustav BendsenKøbenhavns IF4.18.004.26.272003Herre
1500m1500m B-heat20.25Steffen Falch GrøndahlBlovstrød Løverne4.20.003.54.171989Herre
1500m1500m B-heat20.25Christoffer VienbergBlovstrød Løverne4.20.004.24.321994Herre
1500m1500m B-heat20.25Maria LarsenSparta AM4.25.004.17.451996Herre
1500m1500m B-heat20.25Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.25.004.27.641993Herre
1500m1500m B-heat20.25Mia Helene MørckBagsværd AC4.28.004.33.531999Kvinde
1500m1500m B-heat20.25Josefine RytterBagsværd AC4.29.004.29.361994Kvinde
1500m1500m B-heat20.25Kent NørmarkSparta AM4.30.004.23.721971Herre
1500m1500m B-heat20.25Hanne ReynaertBelgien4.32.854.32.851996Kvinde
1500m1500m B-heat20.25Anders LagergrenParasport Frederiksberg4.35.004.41.851991Herre
1500m1500m B-heat20.25Tobias Mørkeberg PoulsenHvidovre AM4.36.004.36.002002Herre
1500m1500m B-heat20.25Therese JanssonKøbenhavns IF4.38.004.38.571986Kvinde
1500m1500m C-heat20.35Carl Emil HjorthFrederiksberg IF4.40.004.45.032004Herre
1500m1500m C-heat20.35Bo RahbækKøbenhavns IF4.40.004.45.091981Herre
1500m1500m C-heat20.35Frans PedersenNBRO4.40.004.45.411984Herre
1500m1500m C-heat20.35Henrik Bierbum BacherSparta AM4.40.001986Herre
1500m1500m C-heat20.35Lauge RasmussenTrongårdens IF4.43.004.46.062003Herre
1500m1500m C-heat20.35Stephan SchaffnerSparta AM4.45.004.45.001974Herre
1500m1500m C-heat20.35Karen Krogh JohansenAGF Atletik4.45.004.49.41987Kvinde
1500m1500m C-heat20.35Theis MunktvedBlovstrød Løverne4.45.002002Herre
1500m1500m C-heat20.35Alma SøttrupBallerup AK4.52.004.52.052003Herre
1500m1500m C-heat20.35Amalie BoeckFrederiksberg IF4.55.004.56.102003Herre
1500m1500m C-heat20.35Elvira Helleskov BatkoSparta AM4.55.005.02.772004Kvinde
1500m1500m C-heat20.35David Holst HahnFrederiksberg IF5.10.005.25.432004Herre
1500m1500m C-heat20.35Leon HamannKøbenhavns IF5.18.305.18.302005Herre
1500m1500m C-heat20.35Per JørgensenTrongårdens IF5.25.004.05.841963Herre
1500m1500m C-heat20.35Thomas Kaae5.25.001964Herre
1500mMihn Kyun Cho (AFBUD)Sparta AMAFBUD3.49.381994Herre
TR18.00Katrine Holten WintherKøbenhavns IF12.4712.511989Kvinde
TR18.00Mikkel RingstedKøbenhavns IF14.5314.531996Herre
DI18.00Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
DI18.00Christian Gundersen (D19)Sparta AM2000Herre
DI18.00Oswald Carstensen (D17)Sparta AM2002Herre
DI18.00Nikolaj GrønbechSparta AM2002Herre
18.00Mads LunøKolding KFUM7.037.031999Herre
Signe Boelsmand (AFBUD)Københavns IF5.035.031991Kvinde