title

Se startlister med heatinddeling for T9 her.

Ved behov for kontakt skriv til t9@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

GAME OF TRACKS

Se Game of TRACKS konkurrencens stilling inden T9 her.

TILMELDING

KLUBARRANGØR

AGF Atletik

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

18.00 – 800m C-heat

18.10 – 800m B-heat

18.20 – 800m A-heat

18.35 – 1500m B-heat

18.50 – 1500m A-heat

19.10 – 5000m C-heat

19.40 – 5000m B-heat

20.05 – 5000m A-heat

DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
800m800m A-heat18.20Jacob Stengaard (PACER)Odense Atletik1.52.001.53.551.54.991994Herre
800m800m A-heat18.20Mikael Johnsen (PACER)AGF Atletik1.52.001.50.371992Herre
800m800m A-heat18.20Rasmus Rose-HansenSkive AM1.52.001.52.71.52.71999Herre
800m800m A-heat18.20Christian Abild LarsenÅrhus 19001.52.001.53.11.53.11993Herre
800m800m A-heat18.20Jens Søndergaard JensenAGF Atletik1.52.001.54.781986Herre
800m800m A-heat18.20Frederik FürstenbergSparta AM1.54.001.53.50-1993Herre
800m800m A-heat18.20August BrozRanders Freja Atletik1.55.001.57.391.57.951996Herre
800m800m A-heat18.20Jacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik1.56.001.57.401.57.471995Herre
800m800m A-heat18.20Abdishakur M. AbdullahiAGF Atletik2.00.002.01.971997Herre
800m800m A-heat18.20Mikkel Dahl-Jessen (AFBUD)AGF Atletik1.49.001.55.21994Herre
800m800m B-heat18.10Jonas Lyngvald SchmidtOdense Atletik2.02.002.03.062001Herre
800m800m B-heat18.10Jens Lindhard NielsenAarhus Fremad Atletik2.04.002.07.002.07.002000Herre
800m800m B-heat18.10Esben HansenSAK-772.06.001999Herre
800m800m B-heat18.10Freja WærnessAalborg AM2.06.002.06.662.06.662000Kvinde
800m800m B-heat18.10Mia Helene MørckBagsværd AC2.07.002.04.772.04.771999Kvinde
800m800m B-heat18.10Sebastian Tarp MouritzenSAK-772.08.002.09.242.09.242002Herre
800m800m B-heat18.10Mathilde Diekema JensenÅrhus 19002.08.002.10.442.10.441994Kvinde
800m800m B-heat18.10Josefine RytterBagsværd AC2.10.002.10.121994Kvinde
800m800m B-heat18.10Michael PedersenTrongårdens IF2.12.002.01.422.16.091973Herre
800m800m C-heat18.00Abdi SaeedRanders Atletik Freja 2.12.002.15.232.15.232002Herre
800m800m C-heat18.00Khalid Alnab AbdulleRanders Atletik Freja 2.12.002.16.582.16.582003Herre
800m800m C-heat18.00Tobias Roed GarzaRanders Atletik Freja 2.12.002.16.872.16.872004Herre
800m800m C-heat18.00Louis RygaardRanders Atletik Freja 2.12.002.18.232.18.232003Herre
800m800m C-heat18.00Benjamin GarsdalSAK-772.14.002.17.612.17.612003Herre
800m800m C-heat18.00Søren PovlsenAmager AC2.18.002.11.121965Herre
800m800m C-heat18.00Karen Krogh JohansenAGF Atletik2.19.002.22.812.22.801987Kvinde
800m800m C-heat18.00Kjeld Froberg (PACER)Århus 190002.30.002.04.041970Herre
800m800m C-heat18.00Frida FrobergÅrhus 190002.30.002.31.212.31.212005Kvinde
800m800m C-heat18.00Valdemar BaltzerenIK Hellas2.30.002005Herre
800m800m C-heat18.00Torben StriboldtIK Hellas2.35.002.13.141962Herre
1500m1500m A-heat18.50Mikael Johnsen (PACER)AGF Atletik3.49.001.50.371992Herre
1500m1500m A-heat18.50Peter Gerner EjersboOdense Atletik3.49.003.47.831995Herre
1500m1500m A-heat18.50Andreas LommerOdense Atletik3.49.003.49.641991Herre
1500m1500m A-heat18.50Mattias OhlssonHeleneholms IF3.49.003.52.471994Herre
1500m1500m A-heat18.50Jens Søndergaard JensenAGF Atletik3.50.003.45.593.47.571986Herre
1500m1500m A-heat18.50Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM3.54.003.58.253.58.252001Herre
1500m1500m A-heat18.50Markus Kirk KjeldsenSAK-773.54.003.56.213.56.212001Herre
1500m1500m A-heat18.50Thijs Nijhuis (PACER)Viborg AM3.55.003.43.043.45.741992Herre
1500m1500m A-heat18.50Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.55.003.58.341988Herre
1500m1500m A-heat18.50Jacob Stengaard Odense Atletik 3.56.003.51.511994Herre
1500m1500m A-heat18.50Elias ShifrisViborg AM3.57.004.03.844.03.842002Herre
1500m 1500m A-heat18.50Esben HornumAGF Atletik3.59.004.10.001989Herre
1500m1500m A-heat18.50Habtum MishgihnaAalborg AM4.00.004.11.411996Herre
1500m1500m A-heat18.50Martin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik4.02.004.06.401993Herre
1500m1500m A-heat18.50Max BoderskovÅrhus 190004.05.004.05.581987Herre
1500m1500m A-heat18.50Jesper PedersenKøbenhavns IF4.06.004.06.401975Herre
1500m1500m A-heat18.50Christoffer SlothOdense Atletik4.06.004.11.064.11.061985Herre
1500m1500m A-heat18.50Christian StounbergAGF Atletik4.10.001995Herre
1500m1500m A-heat18.50Mads SchrøderOdense Atletik4.10.002000Herre
1500m1500m A-heat18.50Adrian Mehic (AFBUD)Heleneholms IF3.49.001994Herre
1500m1500m B-heat18.35Victor Kiplagat KondrupKolding KFUM4.16.004.26.004.26.002002Herre
1500m1500m B-heat18.35Jens Søndergaard Jensen (PACER)AGF Atletik4.20.001986Herre
1500m1500m B-heat18.35Line K SchulzÅrhus 19004.20.004.14.664.20.051996Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Robin OstenfeldtSAK-774.20.004.22.054.26.101999Herre
1500m1500m B-heat18.35Martin GlerupSAK-774.20.004.22.214.22.212003Herre
1500m1500m B-heat18.35Christoffer VienbergBlovstrød Løverne4.20.004.24.324.24.321994Herre
1500m1500m B-heat18.35Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.30.004.27.641993Herre
1500m1500m B-heat18.35Malthe BøgebjergSAK-774.30.004.39.34.39.32003Herre
1500m1500m B-heat18.35Martin PatwaryAalborg Øst Road Runners Club4.35.004.51.731997Herre
1500m1500m B-heat18.35Bo RahbækKøbenhavns IF4.40.004.45.091981Herre
1500m1500m B-heat18.35Peter JohansenAarhus Fremad Atletik4.45.004.32.074.52.001970Herre
1500m1500m B-heat18.35Carolien Millenaar (u) (PACER)Herning LK4.45.004.34.474.34.471997Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Louise Høj JensenAGF Atletik4.45.004.38.961997Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Karen Krogh JohansenAGF Atletik4.45.004.49.54.49.41987Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Mathilde Meedom LarsenViborg AM4.48.004.48.614.48.612004Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Sofia ThirupViborg AM4.48.004.48.614.48.612004Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Marie Møller SchmidtViborg AM4.50.004.45.004.55.072001Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Marie Aagaard PoulsenÅrhus 190004.50.004.49.14.49.11996Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Marie-Louise JørgensenKolding KFUM4.50.004.58.004.58.002003Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Kristine Mygind SørensenAGF Atletik4.53.104.53.12002Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Sofie HintzAalborg Øst Road Runners Club4.55.004.58.54.58.52000Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Carsten SiggaardBlovstrød Løverne5.00.005.02.865.02.861964Herre
1500m1500m B-heat18.35Sophie Olivia KortnumViborg AM5.10.515.10.515.10.512004Kvinde
1500m1500m B-heat18.35Thilde Sigga Agger NielsenViborg AM5.55.005.42.005.42.002005Kvinde
5000m5000m A-heat20.05Jakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 1900014.20.0013.52.2914.19.111994Herre
5000m5000m A-heat20.05Thomas Væsel Wade (u)HMRC14.20.0014.29.001989Herre
5000m5000m A-heat20.05Marcus RønnBlovstrød Løverne14.48.0014.55.3714.55.371993Herre
5000m5000m A-heat20.05Esben Hornum (PACER)AGF Atletik14.55.0014.38.9414.38.941989Herre
5000m5000m A-heat20.05Rasmus LindgrenAGF Atletik14.55.0014.57.0014.57.001978Herre
5000m5000m A-heat20.05Emil AarestrupAGF Atletik14.55.0015.07.9215.07.921995Herre
5000m5000m A-heat20.05Marc LaursenViborg AM14.59.0015.02.6015.02.601997Herre
5000m5000m A-heat20.05Niels Peter NielsenAGF Atletik15.03.5515.03.5515.03.551987Herre
5000m5000m A-heat20.05Jacob Simonsen (PACER)AGF Atletik15.09.0014.43.111995Herre
5000m5000m A-heat20.05Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.09.0015.06.115.06.11993Herre
5000m5000m A-heat20.05Frederik T. KapperSparta AM15.09.0015.41.621995Herre
5000m5000m A-heat20.05Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik 15.10.0014.59.0015.15.001980Herre
5000m5000m A-heat20.05Eskil SchøningOK Pan15.10.0015.22.315.22.31993Herre
5000m5000m A-heat20.05Simon LarsenRUNAAR / LØBEREN15.10.0015.23.2015.23.201991Herre
5000m5000m A-heat20.05Anders BondeHerning LK15.15.0015.20.0015.24.001991Herre
5000m5000m A-heat20.05Jacob Ø. Markussen (PACER)Århus 1900015.20.001993Herre
5000m5000m A-heat20.05Christian Østergaard JørgensenEsbjerg AM15.20.0015.17.0815.17.081986Herre
5000m5000m A-heat20.05Jakob RiisÅrhus 1900015.20.0015.26.0015.26.001982Herre
5000m5000m A-heat20.05Beek HadlerSG Tsv Kronshagen/Kieler Tb15.29.001999Herre
5000m5000m A-heat20.05Johannes WürtzAalborg AM15.29.0015.31.1315.31.131995Herre
5000m5000m A-heat20.05Nicholas V SkovÅrhus 1900015.35.001979Herre
5000m5000m A-heat20.05Henrik Strange BrokVEXA HLM Running15.40.0015.46.3615.46.361989Herre
5000m5000m B-heat19.40Kristian KyedSparta AM15.50.0015.49.961978Herre
5000m5000m B-heat19.40Dennis SjønerTeam RaceMakers15.50.0016.20.001985Herre
5000m5000m B-heat19.40Signar RøsvikPuls 841015.59.9916.02.716.02.71974Herre
5000m5000m B-heat19.40Jens Søndergaard Jensen (PACER)AGF Atletik16.00.001986Herre
5000m5000m B-heat19.40Daniel VestergaardAarhus Fremad Atletik 16.00.0015.31.0016.12.001980Herre
5000m5000m B-heat19.40Tomas Oskar HellesøMosvik IL Friidrett16.00.0015.54.001991Herre
5000m5000m B-heat19.40Sebastian Matz NielsenAarhus Fremad Atletik 16.00.0015.57.51992Herre
5000m5000m B-heat19.40Jonas BergHerning Løbeklub16.00.001987Herre
5000m5000m B-heat19.40Sune AndersenVEXA HLM Running16.20.0016.09.0016.39.001980Herre
5000m5000m B-heat19.40Ida BergsløkkenRoyal Sportsklubb16.20.0016.44.001985Kvinde
5000m5000m B-heat19.40Morten Nyrup JensenAarhus Fremad Atletik16.30.0016.41.4016.41.401972Herre
5000m5000m B-heat19.40Laura Valgreen PetersenOdense Atletik16.35.0016.37.0016.37.002000Kvinde
5000m5000m B-heat19.40Mads KarlssonAGF Atletik16.40.0015.50.001984Herre
5000m5000m B-heat19.40Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.40.0016.43.3316.57.991979Herre
5000m5000m B-heat19.40Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas16.40.0016.47.1116.47.111999Herre
5000m5000m B-heat19.40Alex PedersenAGF Atletik16.40.0016.54.7216.54.721993Herre
5000m5000m B-heat19.40Jakob VaseÅrhus 1900016.41.7116.41.712001Herre
5000m5000m B-heat19.40Laust BengtsenÅrhus 1900016.52.251974Herre
5000m5000m B-heat19.40Lise Kandborg SørensenAGF Atletik16.59.0017.14.41985Kvinde
5000m5000m B-heat19.40Anders Winther NielsenVEXA HLM Runing16.59.0017.28.0017.28.001984Herre
5000m5000m B-heat19.40Johnny BilagerEsbjerg AM17.00.001981Herre
5000m5000m B-heat19.40Lene DalgaardAGF Atletik17.10.0017.17.001990Kvinde
5000m5000m B-heat19.40Helene SvaneAarhus Fremad Atletik17.15.0016.54.001991Kvinde
5000m5000m B-heat19.40Martin BuschAarhus Fremad Atletik17.15.001991Herre
5000m5000m C-heat19.10Lars Vels (PACE)Viborg AM17.29.0015.51.4615.51.461974Herre
5000m5000m C-heat19.10Mie GamViborg AM17.29.0017.42.217.42.22001Kvinde
5000m5000m C-heat19.10Frederik Kjeldsen HertzEsbjerg AM17.30.0015.59.451997Herre
5000m5000m C-heat19.10Claus Poulsen (PACE)Århus 1900017.40.0016.17.541964Herre
5000m5000m C-heat19.10Lars HovgaardAarhus Fremad Atletik17.40.0017.35.001974Herre
5000m5000m C-heat19.10Karen EhrenreichÅrhus 1900017.40.0017.52.317.52.31984Kvinde
5000m5000m C-heat19.10Jakob Worm BisfortAGF Atletik17.50.0017.41.0018.01.001980Herre
5000m5000m C-heat19.10Robert Roulund StrandeAGF Atletik17.55.001977Herre
5000m5000m C-heat19.10Signe Flarup ØllgaardHvidovre AM18.00.0017.37.001993Kvinde
5000m5000m C-heat19.10Mike Sabouhi Haahr LarsenViborg AM18.00.0018.26.0018.26.001989Herre
5000m5000m C-heat19.10Michael BergmannRUNAAR18.10.0016.45.0018.06.001987Herre
5000m5000m C-heat19.10Christian JessenÅrhus 1900018.15.0017.58.431979Herre
5000m5000m C-heat19.10Jacob HalleRUNAAR18.20.0018.20.0018.20.001985Herre
5000m5000m C-heat19.10Katja KnudsenAalborg Øst Road Runners Club18.30.0018.37.8218.37.821998Kvinde
5000m5000m C-heat19.10Lukas Marmer HohwüMikkeller Running Club18.30.001991Herre
5000m5000m C-heat19.10Johnny F. R. StagstedÅrhus 1900018.45.0017.57.51966Herre
5000m5000m C-heat19.10Mikke JørgensenVEXA HLM Running19.15.0019.23.001987Herre
5000m5000m C-heat19.10Isaac Søndergaard Kayemba19.00.0019.12.0019.12.001988Herre
5000m5000m C-heat19.10Kasper Arnholtz LarsenAarhus Fremad Atletik19.00.0019.13.4019.18.001990Herre
5000m5000m C-heat19.10Mads JørgensenVEXA HLM Running19.20.0019.29.001987Herre
5000m5000m C-heat19.10Matthias JensenLØBEREN19.30.001992Herre