title

Se resultater fra TRACKS T1 her.

Ved behov for kontakt skriv til t1@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Esbjerg AM

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCENR. HEATHEATRESULTATATLETKLUBVINDSEEDNINGÅRGANGKØN
100m1100m A-heat11.33Mads LunøKolding KFUM(+1.7)11.041999Herre
100m2100m A-heat12.23Jacob LaustenEsbjerg AM(+1.7)12.422004Herre
100m3100m A-heat12.61Ida BoelEsbjerg AM(+1.7)12.802000Kvinde
100m4100m A-heat12.79Niels ChristensenEsbjerg AM(+1.7)12.882003Herre
100m5100m A-heat13.01Fredrikke Dam LarsenRanders Atletik Freja(+1.7)12.471991Kvinde
100m6100m A-heat13.03Mille Fibiger JensenEsbjerg AM(+1.7)13.201997Kvinde
100m7100m A-heat13.51Morten SkovgaardEsbjerg AM(+1.7)12.912003Herre
100m100m A-heatDNSAmar KrsoKolding KFUM11.091989Herre
100m1100m B-heat13.79Marie Qvist JensenAarhus Fremad Atletik(+1.2)13.501997Kvinde
100m2100m B-heat13.87Nanna GraversenEsbjerg AM(+1.2)14.032004Kvinde
100m3100m B-heat14.17Amalie MontaserEsbjerg AM(+1.2)13.302001Kvinde
100m4100m B-heat14.20Laura Kathrine KornumAarhus Fremad Atletik(+1.2)13.801998Kvinde
100m5100m B-heat14.59Marta MorgadoEsbjerg AM(+1.2)13.412004Kvinde
100m6100m B-heat14.87Karen HaahrEsbjerg AM(+1.2)14.762003Kvinde
100m7100m B-heat14.93Stine SørensenKolding KFUM(+1.2)14.202004Kvinde
200m1200m A-heat23.28Søren A. NørgaardKolding KFUM(+0.9 )23.251999Herre
200m2200m A-heat25.03Jacob LaustenEsbjerg AM(+0.9 )27.972004Herre
200m3200m A-heat25.55Morten SkovgaardEsbjerg AM(+0.9 )25.452003Herre
200m4200m A-heat25.76Ida BoelEsbjerg AM(+0.9 )25.902000Kvinde
200m5200m A-heat26.47Niels ChristensenEsbjerg AM(+0.9 )26.352003Herre
200m6200m A-heat26.78Mille Fibiger JensenEsbjerg AM(+0.9 )27.662004Kvinde
200m7200m A-heat27.38Fredrikke Dam LarsenRanders Atletik Freja(+0.9 )25.971991Kvinde
200m200m A-heatDNSMarta MorgadoEsbjerg AM27.001997Kvinde
200m200m A-heatDNSAmar KrsoKolding KFUM22.801989Herre
200m1200m B-heat28.61Marie Qvist JensenAarhus Fremad Atletik(+0.7 )28.001997Kvinde
200m2200m B-heat29.16Nanna GraversenEsbjerg AM(+0.7 )29.402004Kvinde
200m3200m B-heat29.72Hazel BayramEsbjerg AM(+0.7 )29.472004Kvinde
200m4200m B-heat29.87Laura Kathrine KornumAarhus Fremad Atletik(+0.7 )28.501998Kvinde
200m5200m B-heat29.92Sif Salskov IversenEsbjerg AM(+0.7 )29.002003Kvinde
200m6200m B-heat30.68Stine SørensenKolding KFUM(+0.7 )29.692004Kvinde
200m7200m B-heat31.38Karen HaahrEsbjerg AM(+0.7 )30.822003Kvinde
800m1800m A-heat1.57.41Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM1.54.002001Herre
800m2800m A-heat1.59.39Elias ShifrisViborg AM1.55.002002Herre
800m3800m A-heat2.08.63Emil Hviid PedersenEsbjerg AM2.09.002000Herre
800m4800m A-heat2.10.09Mikkel Bjerregaard NielsenKolding KFUM2.12.762003Herre
800m5800m A-heat2.12.48Alexander Overlund KristensenEsbjerg AM2.09.002002Herre
800m6800m A-heat2.19.03Mathias B. NielsenKolding KFUM2.15.002005Herre
800m7800m A-heat2.17.56Magnus BundgaardEsbjerg AM2.16.002004Herre
800m8800m A-heatDNFAnders-Dres TarbensenEsbjerg AM2.09.002001Herre
800m1800m B-heat2.19.75Jeppe FribækEsbjerg AM2.20.002001Herre
800m2800m B-heat2.21.05Nina KrarupEsbjerg AM2.19.001999Kvinde
800m3800m B-heat2.30.81Laura ArentsenKolding KFUM2.28.002003Kvinde
800m4800m B-heat2.41.54Emilie Overlund KristensenEsbjerg AM2.40.002004Kvinde
800m5800m B-heat2.57.44Sif Salskov IversenEsbjerg AM2.40.002003Kvinde
3000m13000m A-heat9.13.68Jesper PedersenAalborg AM8.59.001975Herre
3000m23000m A-heat9.15.53Eskild LandgrebeEsbjerg AM9.24.001990Herre
3000m33000m A-heat9.44.97Alex PedersenSparta AM9.30.001993Herre
3000m43000m A-heat9.59.57Rasmus MouridsenEsbjerg AM10.15.001997Herre
3000m53000m A-heat10.02.70Hans-Henrik SchmidtEsbjerg AM9.58.001974Herre
3000m63000m A-heat10.03.69Niels KjærgaardEsbjerg AM9.57.001986Herre
3000m73000m A-heat10.09.92Jacob GlæsnerEsbjerg AM9.58.001976Herre
3000m83000m A-heat10.25.43Johnny BilagerEsbjerg AM9.58.001981Herre
3000m93000m A-heat10.49.08Marie Møller SchmidtViborg AM10.15.002001Kvinde
3000m103000m A-heat10.49.91Lars VelsViborg AM10.15.001974Herre
3000m113000m A-heatDNFPeter StruckmannEsbjerg AM9.24.001985Herre
3000m13000m B-heat10.14.45Frederik Kjeldsen Hertz10.30.001997Herre
3000m23000m B-heat10.33.99Simon BertramEsbjerg AM10.30.001988Herre
3000m33000m B-heat10.43.77Mads Dyhr BerggreenEsbjerg AM10.30.001981Herre
3000m43000m B-heat10.45.40Marie-Louise JørgensenKolding KFUM10.30.002003Kvinde
3000m53000m B-heat10.51.49Henrik AndersenEsbjerg AM10.30.001985Herre
3000m63000m B-heat10.51.84Freja Riegels JakobsenEsbjerg AM10.59.002004Kvinde
3000m73000m B-heat11.04.56Kasper JessenEsbjerg AM11.59.001981Herre
3000m83000m B-heat11.11.31Anja Overlund KristensenEsbjerg AM11.30.001975Kvinde
3000m93000m B-heat11.28.27Kristina Elkjær JessenEsbjerg AM11.50.001984Kvinde
3000m103000m B-heat11.52.40Caroline StrandbygaardEsbjerg AM12.20.002007Kvinde
3000m113000m B-heat12.19.81Jens MejrupEsbjerg AM11.30.002001Herre
3000m Kvindeheat13000m Kvindeheat10.03.14Kristine Mygind SørensenAGF Atletik9.46.502002Kvinde
3000m Kvindeheat23000m Kvindeheat10.27.33Mie GamViborg AM9.52.502001Kvinde
3000m Kvindeheat33000m Kvindeheat10.42.13Dagmar ClausenAGF Atletik10.30.001991Kvinde
3000m Kvindeheat3000m KvindeheatAFBUDMaja AlmAGF Atletik9.46.001988Kvinde
X

обращение к пользователям