title

Se resultater fra TRACKS T10 her.

Ved behov for kontakt skriv til t10@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

AGF Atletik

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATRESULTATATLETKLUBPR INDENÅRGANGKØN
800m800m A-heat1.52.64Christoffer Frost JohansenBagsværd AC1.49.441997Herre
800m800m A-heat2.01.69Richard D JensenSparta2.01.061985Herre
800m800m A-heat2.03.06Christoffer SlothOdense Atletik1.59.531985Herre
800m800m A-heat2.10.14Oliver Maarup JørgensenHIF2.08.241999Herre
800m800m A-heat2.16.05Nina KrarupÅrhus 19002.14.961999Kvinde
800m800m A-heat2.20.72Mille B. OlesenAalborg AM2.13.682002Kvinde
800m800m A-heatDNSMathilde DiekemaAarhus 19002.06.111994Kvinde
800m800m A-heatDNSRasmus Meldgaard KristensenAalborg AM1996Herre
800m800m B-heat2.19.83Ida JørgensenAalborg AM2.15.522001Kvinde
800m800m B-heat2.20.99Jacob Moos LarsenAGF Atletik1993Herre
800m800m B-heat2.21.57Søren Østergaard2.16.231966Herre
800m800m B-heat2.23.15Karen Krogh JohansenAGF Atletik2.18.001987Kvinde
800m800m B-heat2.26.67Amalie BoeckFrederiksberg IF2.22.152003Kvinde
800m800m B-heat2.30.07Marie B. OlesenAalborg AM2.28.932007Kvinde
800m800m B-heat2.31.24Frederikke Ingemann HarmsenAarhus 19002.28.812005Kvinde
800m800m B-heat2.32.93Martin Bonde PetersenAGF Atletik2.54.001983Herre
800m800m B-heat3.03.90Asta Hubeck-GraudalMRC Dev.Squad/Skanderborg Løbeklub2.50.91980Kvinde
800m800m B-heatDNFMathias KristensenAGF Atletik1994Herre
800m800m B-heatDNSNanna WeyeAGF Atletik2.21.001992Kvinde
1500m1500m A-heat3.59.32Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.58.001988Herre
1500m1500m A-heat4.00.74Miles WederAGF Atletik4.04.502000Herre
1500m1500m A-heat4.00.81Joel Ibler LillesøBagsværd AC4.01.542003Herre
1500m1500m A-heat4.02.94Christian Abild LarsenÅrhus 19004.08.031993Herre
1500m1500m A-heat4.05.78Andresa Eidorff MadsenViborg AM4.03.362000Herre
1500m1500m A-heat4.06.50Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.57.921997Herre
1500m1500m A-heat4.07.08Noel MonoAalborg AM4.05.881998Herre
1500m1500m A-heat4.10.47Anders BangBagsværd AC4.03.72Herre
1500m1500m A-heat4.20.08Jeppe Kejser Dahl JensenÅrhus 19004.10.322000Herre
1500m1500m A-heat4.20.57Christian Blom NassOdense Atletik2001Herre
1500m1500m A-heat4.21.77Maja AlmAGF Atletik1988Kvinde
1500m1500m A-heat4.24.57Carl Emil HjorthFrederiksberg IF4.15.732004Herre
1500m1500m A-heat4.25.47Samuel Ettrup LarsenEsbjerg AM2000Herre
1500m1500m A-heat4.26.35Alex PedersenSparta4.26.001993Herre
1500m1500m A-heat4.42.64Alexander Overlund KristensenEsbjerg AM4.29.042002Herre
1500m1500m A-heatDNFMathias KristensenAGF Atletik1994Herre
1500m1500m A-heatDNSJesper PedersenAalborg AM4.06.401975Herre
1500m1500m B-heat4.31.29Josefine RytterBagsværd AC4.28.811994Kvinde
1500m1500m B-heat4.31.66Anders RydellMAI4.30.001991Herre
1500m1500m B-heat4.37.70Line K SchulzAarhus 19004.14.661996Kvinde
1500m1500m B-heat4.41.93Bo RahbækSparta AM4.42.401981Herre
1500m1500m B-heat4.44.34Ellen ChristensenFrederiksberg IF4.31.662003Kvinde
1500m1500m B-heat4.45.90Jan Hybner-PedersenSkive AM4.44.461963Herre
1500m1500m B-heat4.47.72Lise Kandborg SørensenAGF Atletik4.40.381985Kvinde
1500m1500m B-heat4.53.52Carsten SiggaardBlovstrød Løverne1964Herre
1500m1500m B-heat5.06.93Laura AstrupAGF Atletik4.53.392000Kvinde
1500m1500m B-heatDNFChristoffer Frost JohansenBagsværd AC3.49.691997Herre
1500m1500m B-heatDNFSofie HintzAalborg Øst RRC4.55.562000Kvinde
1500m1500m B-heatDNSMathias KristensenAGF Atletik1994Herre
1500m1500m B-heatDNSAnne B. AndersenAalborg AM4.44.072001Kvinde
1500m1500m C-heat5.02.17Mathias Alexander PedersenAalborg AM1995Herre
1500m1500m C-heat5.10.73Nicolaj Præstiin AndersenAGF Atletik2003Herre
1500m1500m C-heat5.12.54Sofie ThyboeAGF Atletik2003Kvinde
1500m1500m C-heat5.45.98Celina Preusse KaarupAGF Atletik2004Kvinde
1500m1500m C-heat5.52.94Karoline Kalsmose JakobsenAarhus 19002007Kvinde
1500m1500m C-heat5.54.80Luca ButhkeAGF Atletik2003Kvinde
1500m1500m C-heat6.08.92Grethe Dahl LarsenSkive AM1966Kvinde
1500m1500m C-heatDNFJulie MathisenAGF Atletik1993Kvinde
1500m1500m C-heatDNSEmilie BasseAGF Atletik2002Kvinde
5000m5000m A-heat14.43.34Theophile BigirimanaAalborg AM14.45.791993Herre
5000m5000m A-heat15.09.79Niels Peter NielsenAGF Atletik15.03.551987Herre
5000m5000m A-heat15.21.16Morten StillingVEXA HLM Running15.29.861987Herre
5000m5000m A-heat15.22.74Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik14.59.001980Herre
5000m5000m A-heat15.31.00Henrik Strange BrokVEXA HLM Running15.21.721989Herre
5000m5000m A-heat15.53.44Jakob RiisAarhus 190015.26.001982Herre
5000m5000m A-heat16.12.20Lars Rossen Hansen16.12.001998Herre
5000m5000m A-heat16.13.24Mads KlingsgaardAalborg Øst RRC16.19.441979Herre
5000m5000m A-heat16.29.93Amanuel GoitomVEXA HLM Running16.23.511991Herre
5000m5000m A-heat17.30.63Martin PatwaryAGF Atletik16.18.641997Herre
5000m5000m A-heatDNFJacob Rudjord TherkildsenAarhus Fremad Atletik1991Herre
5000m5000m A-heatDNFJakob DybdalÅrhus 19001994Herre
5000m5000m A-heatDNFChristian MatthiesenAGF Atletik16.16.001996Herre
5000m5000m A-heatDNSBeek HadlerSG TSV Kronshagen/ Kieler TB15.27.001999Herre
5000m5000m A-heatDNSSebastian Matz NielsenAarhus Fremad Atletik15.54.021992Herre
5000m5000m A-heatDNSAndreas DamAGF Atletik15.35.001989Herre
5000m5000m B-heat16.23.40Jonas FusagerRUNAAR15.40.001981Herre
5000m5000m B-heat16.25.29Jesper GreveVEXA HLM Running1977Herre
5000m5000m B-heat16.33.51Jens LoffÅrhus 190016.38.851990Herre
5000m5000m B-heat16.36.58Jonas BergHerning LK1987Herre
5000m5000m B-heat16.41.74Alberte Kjær PedersenAGF Atletik1998Kvinde
5000m5000m B-heat16.43.81Martin SkovgaardHørning Sonics16.12.001984Herre
5000m5000m B-heat16.48.00Jesper Eberhard16.46.001988Herre
5000m5000m B-heat16.51.89Simon SchmidtAarhus Fremad Atletik16.56.001997Herre
5000m5000m B-heat16.53.79Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.34.001979Herre
5000m5000m B-heat17.05.21Morten Nyrup JensenAarhus Fremad Atletik16.31.001972Herre
5000m5000m B-heat17.11.56Yrjö Kivimäki (FINLAND)Århus 1900Herre
5000m5000m B-heat17.11.61Jesper Frederik AndersenAGF Atletik17.42.591997Herre
5000m5000m B-heat17.18.42Jakob NørremarkMo's Friends17.43.001995Herre
5000m5000m B-heat17.21.51Daniel Bentien SchmidtAGF Atletik2001Herre
5000m5000m B-heat17.23.09Anders LarsenRUNAAR17.40.001993Herre
5000m5000m B-heat17.30.30Rasmus StagstedRUNAAR16.43.001993Herre
5000m5000m B-heat17.30.63Jakob Worm BisfortAGF Atletik1980Herre
5000m5000m B-heat17.43.74Søren-Haldur Bülow RasmussenMRC Aarhus18.01.001997Herre
5000m5000m B-heat17.45.41Lukas Marmer HohwüMikkeller Running Club Aarhus18.33.001991Herre
5000m5000m B-heat18.19.50Lise Kandborg SørensenAGF Atletik17.11.391985Kvinde
5000m5000m B-heat18.38.90Kasper Arnholtz LarsenAarhus Fremad Atletik18.04.081990Herre
5000m5000m B-heatDNFJulie MathisenAGF Atletik1993Kvinde
5000m5000m B-heatDNFHenrik GehlertAGF Atletik15.24.921994Herre
5000m5000m B-heatDNFJesper TrigeAGF Atletik16.20.001982Herre
5000m5000m B-heatDNFLaust BengtsenÅrhus 19001974Herre
5000m5000m B-heatDNFClaus PoulsenÅrhus 19001964Herre
5000m5000m B-heatDNFJonas EskildsenRanders Freja Aletik15.14.001979Herre
5000m5000m B-heatDNFMaja AlmAGF Atletik1988Kvinde
5000m5000m B-heatDNSEmil von BenzonSLDG17.17.001991Herre
5000m5000m B-heatDNSJacob HalleRUNAAR17.53.001985Herre
5000m5000m C-heat18.00.66Michael BergmannMRC Aarhus16.50.001987Herre
5000m5000m C-heat18.04.17Lea TybirkAarhus Fremad Atletik1989Kvinde
5000m5000m C-heat18.08.65Kasper PedersenEsbjerg Running18.22.001991Herre
5000m5000m C-heat18.22.47Kasper Kirkeby JacobsenSPÆN18.59.001989Herre
5000m5000m C-heat18.33.54Frederik Juhl LeisznerAGF Atletik17.40.001999Herre
5000m5000m C-heat18.39.15Morten TheutEsbjerg Running17.44.201989Herre
5000m5000m C-heat18.47.24Peter Jørgensen16.51.461978Herre
5000m5000m C-heat19.13.08Kasper Nordahl WøbbeSLDG1988Herre
5000m5000m C-heat19.30.17Frederikke Kjær PedersenAGF Atletik1995Kvinde
5000m5000m C-heat19.37.94Søren StillingRUNAARHerre
5000m5000m C-heat19.55.51Anne SvanvigAGF Atletik1996Kvinde
5000m5000m C-heat20.34.15Patrick AngelEsbjerg Running18.55.001993Herre
5000m5000m C-heat20.49.34Hanne LoffAGF Atletik1991Kvinde
5000m5000m C-heat20.58.21Jan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik18.09.001959Herre
5000m5000m C-heat21.06.94Henrik JørgensenSLDG1988Herre
5000m5000m C-heat21.32.84Jonas Holmgaard AndersenMo's Friends21.30.001988Herre
5000m5000m C-heat21.49.69Jesper PetersenEsbjerg Running22.05.001993Herre
5000m5000m C-heat22.45.20Asta Hubeck-GraudalMRC Dev.Squad/Skanderborg Løbeklub22.38.81980Kvinde
5000m5000m C-heatDNFKaren Krogh JohansenAGF Atletik1987Kvinde
5000m5000m C-heatDNSMartin BuschAarhus Fremad Atletik17.20.001991Herre
5000m5000m C-heatDNSEmilie KallesøAGF Atletik20.35.002000Kvinde
5000m5000m C-heatDNSMartin Bonde PetersenAGF Atletik20.21.361983Herre
5000m5000m C-heatDNSChristian StounbergAGF Atletik15.02.001995Herre
X

обращение к пользователям