title

Se heatinddelte startlister her.

Ved behov for kontakt skriv til t10@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding er ikke længere muligt.

Game of TRACKS

Game of TRACKS er konkurrencen om 27.500 kr. i præmiepenge. Se mere om det her.

Game of TRACKS

KLUBARRANGØR

AGF Atletik

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

13.00 – 800m A-heat
13.10 – 800m B-heat
13.25 – 1500m A-heat
13.40 – 1500m B-heat
13.55 – 1500m C-heat
14.15 – 5000m A-heat
14.40 – 5000m B-heat
15.10 – 5000m C-heat
DISTANCEHEATKL.ATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
800m800m A-heat13.00Christoffer Frost JohansenBagsværd AC1.48.001.49.441.49.441997Herre
800m800m A-heat13.00Christoffer SlothOdense Atletik 1.59.531.59.531.59.531985Herre
800m800m A-heat13.00Richard D JensenSparta2.00.002.01.062.04.51985Herre
800m800m A-heat13.00Mathilde DiekemaAarhus 19002.04.002.06.112.06.111994Kvinde
800m800m A-heat13.00Oliver Maarup JørgensenHIF2.08.002.08.242.08.241999Mand
800m800m A-heat13.00Rasmus Meldgaard KristensenAalborg AM2.09.001996Herre
800m800m A-heat13.00Nina KrarupÅrhus 19002.12.002.14.962.14.961999Kvinde
800m800m A-heat13.00Mille B. OlesenAalborg AM2.14.002.13.682.16.782002Kvinde
800m800m B-heat13.10Jacob Moos LarsenAGF Atletik2.15.001993Herre
800m800m B-heat13.10Ida JørgensenAalborg AM2.15.522.15.522.20.122001Kvinde
800m800m B-heat13.10Karen Krogh JohansenAGF Atletik2.21.002.18.001987Kvinde
800m800m B-heat13.10Søren Østergaard2.22.002.16.231966Herre
800m800m B-heat13.10Nanna WeyeAGF Atletik2.24.002.21.002.28.001992Kvinde
800m800m B-heat13.10Amalie BoeckFrederiksberg IF2.25.002.22.152003Kvinde
800m800m B-heat13.10Marie B. OlesenAalborg AM2.27.502.28.932.28.932007Kvinde
800m800m B-heat13.10Frederikke Ingemann HarmsenAarhus 19002.28.812.28.812.28.812005Kvinde
800m800m B-heat13.10Martin Bonde PetersenAGF Atletik2.35.002.54.003.05.501983Herre
800m800m B-heat13.10Asta Hubeck-GraudalMRC Dev.Squad/Skanderborg Løbeklub2.45.002.50.91980Kvinde
1500m1500m A-heat13.25Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.55.003.57.923.57.921997Herre
1500m1500m A-heat13.25Alexander Krogh JohansenAGF Atletik3.55.003.58.001988Herre
1500m1500m A-heat13.25Joel Ibler LillesøBagsværd AC3.58.004.01.544.01.542003Herre
1500m1500m A-heat13.25Andresa Eidorff MadsenViborg AM3.59.004.03.364.03.362000Herre
1500m1500m A-heat13.25Noel MonoAalborg AM3.59.994.05.884.05.881998Herre
1500m1500m A-heat13.25Christian Abild LarsenÅrhus 19003.59.994.08.031993Herre
1500m1500m A-heat13.25Jeppe Kejser Dahl JensenÅrhus 19004.04.004.10.324.10.322000Herre
1500m1500m A-heat13.25Miles WederAGF Atletik4.05.004.04.502000Herre
1500m1500m A-heat13.25Jesper PedersenAalborg AM4.10.004.06.404.16.021975Herre
1500m1500m A-heat13.25Anders BangBagsværd AC4.10.004.03.72Herre
1500m1500m A-heat13.25Christian Blom NassOdense Atletik 4.10.002001Herre
1500m1500m A-heat13.25Carl Emil HjorthFrederiksberg IF4.13.004.15.734.15.732004Herre
1500m1500m A-heat13.25Maja AlmAGF Atletik4.17.001988Kvinde
1500m1500m A-heat13.25Alex PedersenSparta4.19.004.26.001993Herre
1500m1500m A-heat13.25Alexander Overlund KristensenEsbjerg AM4.20.004.29.044.29.042002Herre
1500m1500m A-heat13.25Samuel Ettrup LarsenEsbjerg AM4.20.002000Herre
1500m1500m B-heat13.40Christoffer Frost Johansen (PACE)Bagsværd AC4.25.003.49.693.49.691997Herre
1500m1500m B-heat13.40Josefine RytterBagsværd AC4.25.004.28.814.28.811994Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Line K SchulzAarhus 19004.25.004.14.664.29.571996Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Ellen ChristensenFrederiksberg IF4.25.004.31.664.31.662003Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Mathias KristensenAGF Atletik4.25.001994Herre
1500m1500m B-heat13.40Anders RydellMAI4.30.004.30.004.33.001991Herre
1500m1500m B-heat13.40Lise Kandborg SørensenAGF Atletik4.38.004.40.381985Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Bo RahbækSparta AM4.40.004.42.404.42.401981Herre
1500m1500m B-heat13.40Jan Hybner-PedersenSkive AM4.40.004.44.464.54.781963Herre
1500m1500m B-heat13.40Laura AstrupAGF Atletik4.45.004.53.394.53.392000Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Sofie HintzAalborg Øst RRC4.50.004.55.564.55.562000Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Anne B. AndersenAalborg AM4.53.004.44.074.58.172001Kvinde
1500m1500m B-heat13.40Carsten SiggaardBlovstrød Løverne5.00.001964Herre
1500m1500m C-heat13.55Mathias Alexander PedersenAalborg AM5.00.001995Herre
1500m1500m C-heat13.55Nicolaj Præstiin AndersenAGF Atletik5.10.002003Herre
1500m1500m C-heat13.55Julie Mathisen (PACE)AGF Atletik5.15.001993Kvinde
1500m1500m C-heat13.55Luca ButhkeAGF Atletik5.15.002003Kvinde
1500m1500m C-heat13.55Sofie ThyboeAGF Atletik5.15.002003Kvinde
1500m1500m C-heat13.55Emilie BasseAGF Atletik5.15.002002Kvinde
1500m1500m C-heat13.55Karoline Kalsmose JakobsenAarhus 19005.25.002007Kvinde
1500m1500m C-heat13.55Celina Preusse KaarupAGF Atletik5.30.002004Kvinde
1500m1500m C-heat13.55Grethe Dahl LarsenSkive AM6.09.001966Kvinde
5000m5000m A-heat14.15Theophile BigirimanaAalborg AM14.30.0014.45.7914.45.791993
5000m5000m A-heat14.15Jacob Rudjord TherkildsenAarhus Fremad Atletik15.00.001991Herre
5000m5000m A-heat14.15Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik15.15.0014.59.0015.30.001980Herre
5000m5000m A-heat14.15Niels Peter NielsenAGF Atletik15.15.0015.03.551987Herre
5000m5000m A-heat14.15Henrik Strange BrokVEXA HLM Running15.20.0015.21.7215.21.721989Herre
5000m5000m A-heat14.15Morten StillingVEXA HLM Running15.20.0015.29.8615.29.861987Herre
5000m5000m A-heat14.15Beek HadlerSG TSV Kronshagen/ Kieler TB15.20.0015.27.001999Herre
5000m5000m A-heat14.15Sebastian Matz NielsenAarhus Fremad Atletik15.30.0015.54.021992Herre
5000m5000m A-heat14.15Jakob RiisAarhus 190015.33.0015.26.0015.34.161982Herre
5000m5000m A-heat14.15Jakob Dybdal (PACE)Århus 190015.33.001994Herre
5000m5000m A-heat14.15Andreas DamAGF Atletik15.50.0015.35.0016.02.001989Herre
5000m5000m A-heat14.15Lars Rossen Hansen15.59.0016.12.0016.12.001998Herre
5000m5000m A-heat14.15Christian MatthiesenAGF Atletik15.59.0016.16.0016.16.001996Herre
5000m5000m A-heat14.15Martin PatwaryAGF Atletik15.59.0016.18.6416.18.641997Herre
5000m5000m A-heat14.15Mads KlingsgaardAalborg Øst RRC15.59.0016.19.4416.19.441979Mand
5000m5000m A-heat14.15Amanuel GoitomVEXA HLM Running16.10.0016.23.5116.23.511991Herre
5000m5000m B-heat14.40Jonas BergHerning LK16.30.001987Herre
5000m5000m B-heat14.40Henrik Gehlert (PACE)AGF Atletik16.30.0015.24.9215.28.781994Herre
5000m5000m B-heat14.40Jonas FusagerRUNAAR16.30.0015.40.0015.42.001981Herre
5000m5000m B-heat14.40Jesper TrigeAGF Atletik16.30.0016.20.0016.41.001982Herre
5000m5000m B-heat14.40Jesper Eberhard16.30.0016.46.0016.46.001988Herre
5000m5000m B-heat14.40Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.34.0016.34.001979Herre
5000m5000m B-heat14.40Jens LoffÅrhus 190016.35.0016.38.8516.38.851990Herre
5000m5000m B-heat14.40Laust Bengtsen B18Århus 190016.35.001974Herre
5000m5000m B-heat14.40Simon SchmidtAarhus Fremad Atletik16.40.0016.56.0016.56.001997Herre
5000m5000m B-heat14.40Jesper GreveVEXA HLM Running16.40.0017.01.001977Herre
5000m5000m B-heat14.40Martin SkovgaardHørning Sonics16.45.0016.12.0017.00.001984Herre
5000m5000m B-heat14.40Yrjö Kivimäki (FINLAND)Århus 190016.45.00Herre
5000m5000m B-heat14.40Claus PoulsenÅrhus 190016.50.0017.03.881964Herre
5000m5000m B-heat14.40Jonas EskildsenRanders Freja Aletik16.55.0015.14.0017.091979Herre
5000m5000m B-heat14.40Rasmus StagstedRUNAAR16.55.0016.43.0017.20.001993Herre
5000m5000m B-heat14.40Emil von BenzonSLDG16.55.0017.17.001991Herre
5000m5000m B-heat14.40Morten Nyrup JensenAarhus Fremad Atletik17.00.0016.31.001972Herre
5000m5000m B-heat14.40Daniel Bentien SchmidtAGF Atletik17.00.002001Herre
5000m5000m B-heat14.40Jesper Frederik AndersenAGF Atletik17.20.0017.42.5917.42.591997Herre
5000m5000m B-heat14.40Jacob HalleRUNAAR17.20.0017.53.001985Herre
5000m5000m B-heat14.40Maja Alm (PACE)AGF Atletik17.30.001988Kvinde
5000m5000m B-heat14.40Jakob NørremarkMo's Friends17.30.0017.43.0017.43.001995Herre
5000m5000m B-heat14.40Lise Kandborg SørensenAGF Atletik17.30.0017.11.3918.20.381985Kvinde
5000m5000m B-heat14.40Anders LarsenRUNAAR17.30.0017.40.001993Herre
5000m5000m B-heat14.40Lukas Marmer HohwüMikkeller Running Club Aarhus17.40.0018.33.001991Herre
5000m5000m B-heat14.40Søren-Haldur Bülow RasmussenMRC Aarhus17.45.0018.01.0018.01.001997Herre
5000m5000m B-heat14.40Kasper Arnholtz LarsenAarhus Fremad Atletik17.45.0018.04.0818.04.081990Herre
5000m1500m C-heat15.10Julie Mathisen (PACE)AGF Atletik18.00.001993Kvinde
5000m5000m C-heat15.10Martin BuschAarhus Fremad Atletik18.00.0017.20.001991Herre
5000m5000m C-heat15.10Frederik Juhl LeisznerAGF Atletik18.00.0017.40.001999Herre
5000m5000m C-heat15.10Kasper Kirkeby JacobsenSPÆN18.00.0018.59.001989Herre
5000m5000m C-heat15.10Morten TheutEsbjerg Running18.10.0017.44.2017.44.201989Herre
5000m5000m C-heat15.10Michael BergmannMRC Aarhus18.15.0016.50.0018.31.001987Herre
5000m5000m C-heat15.10Kasper PedersenEsbjerg Running18.15.0018.22.0019.15.001991Herre
5000m5000m C-heat15.10Lea TybirkAarhus Fremad Atletik18.20.001989Kvinde
5000m5000m C-heat15.10Peter Jørgensen18.45.0016.51.4619.10.701978Herre
5000m5000m C-heat15.10Kasper Nordahl WøbbeSLDG18.45.001988Herre
5000m5000m C-heat15.10Henrik JørgensenSLDG19.30.001988Herre
5000m5000m C-heat15.10Anne SvanvigAGF Atletik19.45.001996Kvinde
5000m5000m C-heat15.10Emilie KallesøAGF Atletik19.59.0020.35.0020.35.002000Kvinde
5000m5000m C-heat15.10Jan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik20.00.0018.09.001959Herre
5000m5000m C-heat15.10Martin Bonde PetersenAGF Atletik20.30.0020.21.3620.21.361983Herre
5000m5000m C-heat15.10Jonas Holmgaard AndersenMo's Friends21.00.0021.30.001988Herre
5000m5000m C-heat15.10Patrick AngelEsbjerg Running21.30.0018.55.0022.00.001993Herre
5000m5000m C-heat15.10Jesper PetersenEsbjerg Running21.40.0022.05.0022.05.001993Herre
5000m5000m C-heat15.10Asta Hubeck-GraudalMRC Dev.Squad/Skanderborg Løbeklub22.00.0022.38.822.59.221980Kvinde
5000m5000m C-heat15.10Christian Stounberg (AFBUD)AGF AtletikAFBUD15.02.001995Herre
X

обращение к пользователям