title

Se heatinddelte startlister her.

Ved behov for kontakt skriv til t14@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding er lukket.

Game of TRACKS

Game of TRACKS er konkurrencen om 27.500 kr. i præmiepenge. Se mere om det her.

Game of TRACKS

KLUBARRANGØR

Odense Atletik & Odense Running Crew

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

TRACK

17.45 – 110mHæk
17.50 – 100mHæk
18.00 – 100m A-heat
18.05 – 100m B-heat
18.10 – 100m C-heat
18.25 – 5000m C-heat
18.50 – 5000m B-heat
19.15 – 5000m A-heat
19.45 – 200m A-heat
19.50 – 200m B-heat
19.55 – 200m C-heat
20.00 – 200m D-heat
20.15 – 1500m A-heat
20.25 – 1500m B-heat
20.35 – 1500m C-heat
FIELD

18.00 – Trespring
18.00 – Diskos
18.00 – Længdespring
19.00 – Kugle (AFLYST)
DISTANCEKL.HEATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
Diskos kvinde17.00Diskos grp. 1Kristel Høj Walther Odense Atletik34.2333.651987Kvinde
Diskos kvinde17.00Diskos grp. 1Cathrine TrodsøeOdense Atletik42.8142.811999Kvinde
Diskos kvinde17.00Diskos grp. 1Fiona Svane MilneOdense Atletik30.0130.012005Kvinde
Diskos (1,5 kg)17.00Diskos grp. 1Tom O. JensenEsbjerg AM47.951960Herre
Diskos (1,5 kg)17.00Diskos grp. 1Nicco Vestbo HattesenEsbjerg AM40.082002Herre
Diskos herre (1kg)17.00Diskos grp. 1Lau Gad AkrawiEsbjerg AM30.572004Herre
Diskos (1 kg)17.00Diskos grp. 1Ronni JensenAarhus 190048.4039.631980Herre
100m18.00100m A-heatPatrick BifukoAarhus 190011.1210.7311.121996Herre
100m18.00100m A-heatRinalds Valts ZarinsAalborg AM11.2911.2911.292000Herre
100m18.00100m A-heatFrederik RegliFrederiksberg IF11.3011.2711.271990Herre
100m18.00100m A-heatAmar KrsoKolding KFUM11.4011.091989Herre
100m18.00100m A-heatSebastian Kordt LassenFrederiksberg IF11.4011.3411.411993Herre
100m 18.00100m A-heatKasper FilsøVejle IF11.4611.4611.461990Herre
100m18.00100m A-heatChristian HarritzAarhus 190011.5811.5811.581991Herre
100m18.00100m A-heatEmil GrovnFrederiksberg IF11.6511.6111.611998Herre
100m18.05100m B-heatDavid ChristiansenAalborg AM11.791982Herre
100m18.05100m B-heatLouise Malmqvist Odense Atletik12.4012.5112.541996Kvinde
100m18.05100m B-heatCasper Du Jardin KejserAarhus Fremad Atletik12.502001Herre
Diskos kvinde18.15Diskos grp. 2Lisa BrixSparta AM57.1157.111996Kvinde
Diskos kvinde18.15Diskos grp. 2Kathrine BebeSparta AM56.2156.211991Kvinde
Diskos kvinde18.15Diskos grp. 2Marie AagaardOdense Atletik47.1547.151996Kvinde
Diskos herre18.15Diskos grp. 2Casper JørgensenSparta AM56.5856.581999Herre
Diskos herre18.15Diskos grp. 2Alexander BertelsenAarhus 190054.6754.181991Herre
Diskos herre18.15Diskos grp. 2Emil MikkelsenOdense Atletik59.3759.371990Herre
Diskos herre18.15Diskos grp. 2Mads Krogsgaard NielsenAabenrå IF50.7450.742004Herre
Diskos herre18.15Diskos grp. 2Hans BarrettEsbjerg AM44.451999Herre
800m18.30800m A-heatWilliam DevantierSparta AM1.50.001.49.761.51.112000Herre
800m18.30800m A-heatNick Rostgaard JensenSparta AM1.50.001.48.321991Herre
800m18.30800m A-heatChristoffer BollSparta AM1.50.001.53.931992Herre
800m18.30800m A-heatRasmus Bøge GregersenOdense Atletik1.52.001.52.491.52.491995Herre
800m18.30800m A-heatJacob Ilbjerg Stengaard Odense Atletik1.52.001.53.551.56.681994Herre
800m18.30800m A-heatChristian Abild LarsenÅrhus 19001.54.991.53.11.56.081993Herre
800m18.30800m A-heatThor SkifteOdense Atletik1.55.581.55.581.59.731997Herre
800m18.35800m B-heatRichard Dion JensenSparta AM1.58.002.00.032.00.031985Herre
800m18.35800m B-heatVictor Kiplagat KondrupKolding KFUM1.58.002.02.572.02.572002Herre
800m18.35800m B-heatChristoffer Sloth Odense Atletik1.59.531.59.531.59.931985Herre
800m18.35800m B-heatJakob Grønlykke2.02.001997Herre
800m18.35800m B-heatSamuel Ettrup LarsenEsbjerg AM2.05.002000Herre
800m18.35800m B-heatMikkel Bjerregaard NielsenKolding KFUM2.05.692.05.692.05.692003Herre
800m18.35800m B-heatEmma Kiplagat KondrupKolding KFUM2.07.002.09.162.09.162004Kvinde
800m18.35800m B-heatJosefine RytterBagsværd AC 2.09.502.10.122.10.891994Kvinde
800m18.40800m C-heatAlexander Overlund KristensenEsbjerg AM2.10.002.06.992.06.992002Herre
800m18.40800m C-heatAnders Aagaard HansenBlovstrød Løverne2.10.001991Herre
800m18.40800m C-heatNina KrarupAarhus 19002.12.002.12.772.12.771999Kvinde
800m18.40800m C-heatLine K SchulzAarhus 19002.13.002.08.672.15.601996Kvinde
800m18.40800m C-heatMille B. Olesen Aalborg AM2.14.002.13.682.16.762002Kvinde
800m18.40800m C-heatLaura ArentsenKolding KFUM2.15.002.22.372.22.372003Kvinde
800m18.40800m C-heatMathias Bjerregaard NielsenKolding KFUM2.17.962.17.962.17.962005Herre
800m18.40800m C-heatOve LaustenVejle IF2.51.372.19.312.51.371954Herre
800m800m B-heatStina Troest (AFBUD)Sparta AM2.03.002.03.832.05.181994Kvinde
4x100m19.004x100m heatChristian Jørn, Kasper Filsø, Christian Abild, ?TRACKSHerre
Kuglestød kvinde19.00KuglestødMarie AagaardOdense Atletik13.9813.981996Kvinde
Kuglestød kvinde19.00KuglestødKristel Høj Walther Odense Atletik8.031987Kvinde
Kuglestød kvinde19.00KuglestødFiona Svane MilneOdense Atletik2005Kvinde
Kuglestød kvinde19.00KuglestødAnna Sofia MikkelsenOdense Atletik14.9714.971991Kvinde
Kuglestød kvinde19.00KuglestødCathrine TrodsøeOdense Atletik9.251999Kvinde
Kuglestød herre19.00KuglestødSteffen MertovOdense Atletik14.4714.471994Herre
Kuglestød herre19.00KuglestødMads Krogsgaard NielsenAabenrå IF16.0316.032004Herre
Kuglestød (5 kg)19.00KuglestødRonni JensenAarhus 19001980Herre
5000m19.155000m C-heatLise Kandborg SørensenAGF Atletik17.10.0017.11.7018.19.501985Kvinde
5000m19.155000m C-heatJacob GlæsnerEsbjerg AM17.15.001976Herre
5000m19.155000m C-heatKlara HansenViking Atletik17.15.002003Kvinde
5000m19.155000m C-heatJonas Gertsen Odense Atletik17.15.001998Herre
5000m19.155000m C-heatBo RahbækSparta AM17.25.0017.32.3317.34.451981Herre
5000m19.155000m C-heatThomas Anderson (PACE)Sparta AM17.59.001995Mand
5000m19.155000m C-heatKathrine Højgaard HansenSparta AM17.59.0018.0318.031995Kvinde
5000m19.155000m C-heatEmilie Christiansen18.10.0018.17.0018.17.001997Kvinde
5000m19.155000m C-heatAnnika Hein Fabrin18.45.0018.56.6018.56.601996Kvinde
5000m19.155000m C-heatSteffen Massaro Odense Atletik18.45.0014.36.001983Herre
5000m19.155000m C-heatMichael KjærgaardBogenseløberne18.55.0019.06.0019.06.001962Herre
5000m19.155000m C-heatLaura Melander HansenSparta AM18.59.0019.04.0019.04.001993Kvinde
5000m19.155000m C-heatRasmus Bøge Gregersen (PACE)Odense Atletik18.59.001995Herre
5000m19.155000m C-heatBenedikte BangsgaardAGF Atletik19.00.0018.55.001996Kvinde
5000m19.155000m C-heatMie Sørup Knutson21.26.0021.15.0021.26.001985Kvinde
5000m19.155000m C-heatAllan JørgensenOdense Running Crew21.45.0022.13.0022.13.001976Herre
5000m19.155000m C-heatPer GlassauVejle IF22.30.0022.30.0022.30.001954Herre
5000m19.155000m C-heatFrederik Kromann JensenOdense Running Crew24.00.0023.34.0023.34.001996Herre
5000m19.455000m B-heatMartin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik15.45.0016.00.001993Herre
5000m19.455000m B-heatChristoffer VienbergParasport Danmark15.53.0015.53.6315.53.631994Herre
5000m19.455000m B-heatEskild LandgrebeEsbjerg AM15.55.0015.52.3215.52.321990Herre
5000m19.455000m B-heatLaura Valgreen Petersen Odense Atletik15.55.0016.10.0016.10.002000Kvinde
5000m19.455000m B-heatTobias Kronborg Odense Atletik15.55.0016.22.3316.22.331993Herre
5000m19.455000m B-heatRasmus Bøge Gregersen (PACE)Odense Atletik15.55.001995Herre
5000m19.455000m B-heatRasmus Fabech StormOdense Running Crew15.59.5916.24.0016.44.001994Herre
5000m19.455000m B-heatMorten LynghøjSG Atletik16.00.0016.31.016.31.01986Herre
5000m19.455000m B-heatJonas BergHerning LK16.15.001987Herre
5000m19.455000m B-heatKasper Pontoppidan JensenIK Hellas16.30.0016.35.001999Herre
5000m19.455000m B-heatHans-Henrik DamgaardAGF Atletik16.33.0016.34.7816.53.401979Herre
5000m19.455000m B-heatEinar GregersenVejle IF16.40.0017.06.617.141995Herre
5000m19.455000m B-heatStefan Mølgaard DallOdense Running Crew16.40.0017.45.0017.45.001992Herre
5000m19.455000m B-heatThore Hammer Eriksen Odense Atletik16.59.0015.33.0017.13.001973Herre
5000m20.055000m A-heatJens Søndergaard JensenAGF Atletik13.59.0014.05.7814.10.391986Herre
5000m20.055000m A-heatOmar Hassan OmarAGF Atletik13.59.0014.14.9014.14.901990Herre
5000m20.055000m A-heatMikkel Dahl-JessenAGF Atletik13.59.0014.26.0014.26.001994Herre
5000m20.055000m A-heatMikael JohnsenAGF Atletik13.59.001992Herre
5000m20.055000m A-heatJacob Ilbjerg Stengaard (PACE)Odense Atletik14.10.00 (8.30 v. 3)1994Herre
5000m20.055000m A-heatAndreas LommerOdense Atletik14.10.0014.15.0014.26.001991Herre
5000m20.055000m A-heatMagnus DewettHerning LK14.20.0014.23.6714.23.671995Herre
5000m20.055000m A-heatMarcus RønnBlovstrød Løverne14.40.0014.50.7514.50.751993Herre
5000m20.055000m A-heatAxel Vang ChristensenFIF Hillerød Ateltik14.40.002004Herre
5000m20.055000m A-heatChristian StounbergAGF Atletik14.55.0015.02.001995Herre
5000m20.055000m A-heatMichael JensenAGF Atletik14.55.001987Herre
5000m20.055000m A-heatAndreas Bock BjørnsenHerning LK15.00.0015.20.4115.20.412000Herre
5000m20.055000m A-heatThomas Andersen Sparta AM15.00.0015.15.0015.41.001995Herre
5000m20.055000m A-heatJonas Gertsen Odense Atletik15.25.001998Herre
5000m20.055000m A-heatJonas BirkkjærOdense Atletik15.26.0015.25.0015.26.001990Herre
5000m20.055000m A-heatNiels Peter Nielsen (PACE)AGF Atletik15.30.0015.03.0015.09.001987Herre
5000m20.055000m A-heatMaja AlmAGF Atletik15.30.0015.36.0015.36.001988Kvinde
5000m20.055000m A-heatChristian Blom NassOdense Atletik15.30.0015.50.0015.50.002001Herre
5000m20.055000m A-heatSebastian Matz NielsenAarhus Fremad Atletik15.30.00January 1, 1970January 1, 19701992Herre
X

обращение к пользователям