title

Se resultater fra TRACKS T3 her.

Ved behov for kontakt skriv til t3@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Bagsværd AC

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATRESULTATATLETKLUBVINDPR INDENÅRGANGKØN
3000mF Herrer3000mF Herreheat10.17.43Jeppe Kejser Dahl JensenÅrhus 19002000Herre
3000mF Herrer3000mF Herreheat10.27.82Micki Borgen MorellIK Olympia Maribo10.11.102000Herre
3000mF Herrer3000mF HerreheatDNSJeppe RisvigSkive AM9.35.752001Herre
3000mF Herrer3000mF HerreheatDNSAxel Vang ChristensenFIF Hillerød2004Herre
3000mF Kvinder3000mF Kvindeheat10.53.63Elin BrinkMölndals AIK10.34.311997Kvinde
3000mF Kvinder3000mF Kvindeheat11.19.76Ellinor AurellÄngelholms IF2001Kvinde
3000mF Kvinder3000mF Kvindeheat12.08.98Mathilde WintherBlovstrød Løverne2002Kvinde
3000mF Kvinder3000mF KvindeheatDNFSara GunnarssoNMölndals AIK11.00.531999Kvinde
100m100m A-heat10.77Frederik SchouSparta AMW -2.310.501996Herre
100m100m A-heat11.04Andreas TrajkovskiHvidovre AMW -2.310.601993Herre
100m100m A-heat11.21Emil FrændeSparta AMW -2.311.082000Herre
100m100m A-heat11.27Kasper OlsenHvidovre AMW -2.310.911991Herre
100m100m A-heat11.47Simon MathiasenHvidovre AMW -2.310.941996Herre
100m100m A-heat11.65Sebastian Kordt Lassen Frederiksberg IFW -2.311.411993Herre
100m100m A-heat11.84Sebastian V BuschardtBagsværd ACW -2.311.211997Herre
100m100m A-heatDNSSimon MeinckeSparta AMW -2.311.291993Herre
100m100m B-heat11.33Frederik RegliFrederiksberg IFW +1.611.471990Herre
100m100m B-heat11.36Bertram CostaSparta AMW +1.611.442002Herre
100m100m B-heat11.49Andreas ChristoffersenSparta AMW +1.611.932001Herre
100m100m B-heat11.70Alfred Dahl LarsenFrederiksberg IFW +1.611.902002Herre
100m100m B-heat11.76Troels KaasBagsværd ACW +1.612.201995Herre
100m100m B-heat11.87Emil GrovnFrederiksberg IFW +1.611.661998Herre
100m100m B-heat11.88Martin H KristensenHvidovre AMW +1.611.261992Herre
100m100m B-heatDNSElia Noél LattaHvidovre AMW +1.611.822002Herre
100m100m C-heat12.57Zarah BuchwaldHvidovre AMW +1.312.021995Herre
100m100m C-heat12.81Ashley GnanogohBallerup AKW +1.312.802005Kvinde
100m100m C-heat13.08Sophie RoesslerFrederiksberg IFW +1.312.441996Kvinde
100m100m C-heat13.08Maria Skov KraghSparta AMW +1.312.822001Kvinde
100m100m C-heat13.17Christian MøllerSparta AMW +1.312.891961Herre
100m100m C-heat13.32Noa Bak-Pedersen Frederiksberg IFW +1.312.881996Herre
100m100m C-heatDNSKlara LoesselSparta AMW +1.312.292002Kvinde
100m100m C-heatDNSCamilla MotzkusOdense AtletikW +1.311.971997Kvinde
100m100m D-heat13.15Gisle DonsBagsværd ACW +0.013.281978Kvinde
100m100m D-heat13.26Nanna GrubertBallerup AKW +0.013.122004Kvinde
100m100m D-heat13.30Mathilde Zeuthen Københavns IFW +0.013.201999kvinde
100m100m D-heat13.45Amalie ThraneBagsværd ACW +0.013.342003Kvinde
100m100m D-heat13.75Henrik BergBagsværd ACW +0.013.351963Herre
100m100m D-heatDNSLouise Bach MooreSparta AMW +0.013.132001Kvinde
100m100m D-heatDNSIda LyngbySparta AMW +0.013.142002Kvinde
100m100m D-heatDNSEmilie Fayl von HentallerSparta AMW +0.013.182002Kvinde
100m100m E-heat11.69Iasonas KoniarisHvidovre AMW -0.6
100m100m E-heat13.80Kirstine RædkjærHvidovre AMW -0.613.621991Kvinde
100m100m E-heat13.87Lia Palmberg NordhaldBagsværd ACW -0.614.892003Kvinde
100m100m E-heat14.00Signe Xin von RosenBagsværd ACW -0.614.342004Kvinde
100m100m E-heat14.19Emilie Mossin NørregaardSparta AMW -0.62003Kvinde
100m100m E-heat14.24Helena LarsenBagsværd ACW -0.62002Kvinde
400m400m A-heat48.49Gustav Lundholm NielsenSparta AM47.951998Herre
400m400m A-heat49.59Kasper OlsenHvidovre AM48.431991Herre
400m400m A-heat50.25Iasonas KoniarisHvidovre AM
400m400m A-heat50.74Mathias A. OlsenFrederiksberg IF51.251991Herre
400m400m A-heat52.56Martin H KristensenHvidovre AM49.711992Herre
400m400m A-heatDNSNick Ekelund-ArenanderHvidovre AM45.501989Herre
400m400m B-heat52.03Sebastian LarvadHvidovre AM55.072001Herre
400m400m B-heat55.37Sebastian Sonny Pein GaarnFrederiksberg IF54.651992Herre
400m400m B-heat57.83Olivia ThorsgaardSparta AM56.022000Kvinde
400m400m B-heatDNSVillads SchouKøbenhavns IF2001Herre
400m400m B-heatDNSAndreas Holst LangeKøbenhavns IF2002Herre
400m400m C-heat57.85Annemarie NissenSparta AM58.501994Kvinde
400m400m C-heat58.00Louise JørgensenKøbenhavns IF58.971991Kvinde
400m400m C-heat58.48Adem Mohamed AlaminParasport Frederiksberg58.001999Herre
400m400m C-heat59.53Marie Falkebo JensenSparta AM58.622003Kvinde
400m400m C-heatDNSJonas AlbertsenBallerup AK1.02.162003Herre
400m400m D-heat1.00.04Zarah BuchwaldHvidovre AM59.451995Kvinde
400m400m D-heat1.01.42Michael Pilegaard HansenBagsværd AC58.691967Herre
400m400m D-heat1.02.95Katrine LundKøbenhavns IF1.02.151990Kvinde
400m400m D-heat1.04.11Alda S. LamhaugeFrederiksberg IF1.01.911998Kvinde
400m 400m D-heatDNSElena JohanesenSparta AM1.00.722001Kvinde
400m400m E-heat1.03.51Annabelle VipleAmager AC1.04.192005Kvinde
400m400m E-heat1.06.40Kamille Dahlsgaard Andersen Frederiksberg IF1.08.002003Kvinde
400m400m E-heat1.07.79Sophie MørchBlovstrød Løverne2005Kvinde
400m400m E-heat1.08.13Kathrine Dahl Larsen Frederiksberg IF1.08.021979Kvinde
400m400m E-heatDNSRebekka HillingsøKøbenhavns IF2000Kvinde
400m400m F-heat53.16Elia Noél LattaHvidovre AM1.09.652002Herre
400m400m F-heat1.04.23Luna Haugaard ChristensenBallerup AK1.14.762005Kvinde
400m400m F-heat1.07.51Annika Holther OlesenBallerup AK1.16.662005Kvinde
400m400m F-heatDNSSilje Oddsen LarsenBallerup AK2004Kvinde
400mHæk400mHæk56.76Jacob HvorupSparta AM50.011999Herre
400mAFBUDAmalie ThraneBagsværd AC1.06.002003Herre
600m600m A-heat1.18.92Andreas BubeBagsværd AC1.16.151987Herre
600m600m A-heat1.19.96Christian ClausenSparta AM800m 1.49.761996Herre
600m600m A-heat1.22.46William DevantierSparta AM800m 1.49.722000Herre
600m600m A-heat1.24.04Marquis Caldwell (u)Gullfoss400m 46.841990Herre
1500m1500m A-heat3.49.69Christoffer Frost JohansenBagsværd AC4.12.001997Herre
1500m1500m A-heat3.52.56Jacob Ilbjerg StengaardOdense Atletik3.51.511994Herre
1500m1500m A-heat3.54.13Rasmus Bøge Gregersen Odense Atletik3.53.911995Herre
1500m1500m A-heat3.59.05Joakim AnderssonIFK TRELLEBORG1.48.44 800m1992Herre
1500m1500m A-heat3.59.37Theis LæssøeAmager AC3.59.631993Herre
1500m1500m A-heat4.00.41Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.58.371997Herre
1500m1500m A-heat4.01.68Magnus DewettHerning LK 3.54.611995Herre
1500m1500m A-heat4.06.65Linus LindquistSparta AM4.01.892002Herre
1500m1500m A-heat4.11.12Malthe NielsenSparta AM3.57.691999Herre
1500m1500m A-heatDNFMattias OhlssonHeleneholms IF3.52.301994Herre
1500m1500m B-heat4.03.11Rasmus BaltzersenBallerup AK4.01.892002Herre
1500m1500m B-heat4.03.46Joel Ibler Lillesø Bagsværd AC4.14.242003Herre
1500m1500m B-heat4.06.12Patrick LeeseFrederiksberg IF4.05.061989Herre
1500m1500m B-heat4.06.41Conrad LindSparta AM4.04.522001Herre
1500m1500m B-heat4.11.64Mads Jørgensen Frederiksberg IF4.02.001988Herre
1500m1500m B-heat4.12.19Martin Møllgaard Frederiksberg IF4.24.172003Herre
1500m1500m B-heat4.13.45Marc Lövgren KarlsosnHeleneholms IF4.09.221974Herre
1500m1500m B-heat4.20.84Mads SchrøderOdense Atletik4.14.002000Herre
1500m1500m B-heat4.21.39Noah Grunnet NouriBagsværd AC4.18.372002Herre
1500m1500m B-heat4.28.08Frederik FürstenbergSparta AM3.58.101993Herre
1500m1500m B-heatDNFChristian Jørn Hansen (PACE 3.59)Bagsværd AC1991Herre
1500m1500m B-heatDNSMohamed Hersi Frederiksberg IF4.05.161994Herre
1500m1500m C-heat4.18.93Louis CantbySparta AM4.21.382001Herre
1500m1500m C-heat4.27.62Gustav Bendsen Københavns IF4.22.002003Herre
1500m1500m C-heat4.31.11Jacob Weel RosboBagsværd AC4.31.942000Herre
1500m1500m C-heat4.31.72Josefine RytterBagsværd AC 4.29.361994Kvinde
1500m1500m C-heat4.32.08Lasse Kure HansenViking Atletik4.37.721996Herre
1500m1500m C-heat4.33.30Jeppe HaghfeltSparta AM4.34.772003Herre
1500m1500m C-heat4.34.80Anders LagergrenParasport Frederiksberg4.28.431992Herre
1500m1500m C-heat4.35.32Ellen Christensen Frederiksberg IF4.41.122003Kvinde
1500m1500m C-heat4.37.18Lauge RasmussenTrongårdens IF4.40.512003Herre
1500m1500m C-heat4.37.89Martin HøjlandKøbenhavns IF4.25.001993Herre
1500m1500m C-heat4.37.97Christopher StrandgaardFrederiksberg IF4.42.042006Herre
1500m1500m C-heat4.39.01Anna Mark HelwighSparta AM4.21.472000Kvinde
1500m1500m C-heat4.48.99Klaus Præst JaquéBagsværd AC4.20.511992Herre
1500m1500m C-heatDNSKristian Brammer CarstensenBallerup AK4.33.202001Herre
1500m1500m D-heat4.40.38Theis MunktvedBlovstrød Løverne4.51.792002Herre
1500m1500m D-heat4.40.94Sofia ThøgersenSparta AM4.45.462005Kvinde
1500m1500m D-heat4.50.28Mattias KalvågBlovstrød Løverne1985Herre
1500m1500m D-heat4.50.60Bo RahbækSparta AM4.42.501981Herre
1500m1500m D-heat4.51.34Laurits PantmannBagsværd AC5.10.002003Herre
1500m1500m D-heat4.53.49Cecilie Møller-JensenBagsværd AC4.50.002001Kvinde
1500m1500m D-heat4.55.02Philip MørchBlovstrød Løverne4.48.251974Herre
1500m1500m D-heat4.56.48Laura ArentsenKolding KFUM4.55.002003Kvinde
1500m1500m D-heat4.57.91Elisabeth Møller Rønnstad Sparta AM4.52.212004Kvinde
1500m1500m D-heat4.59.87Johnny MøllerSparta AM1959Herre
1500m1500m D-heat5.00.60William Kragholm NørsøllerBlovstrød Løverne5.06.002007Herre
1500m1500m D-heat5.05.14Henrik LarsenBlovstrød Løverne4.42.331962Herre
1500m1500m D-heat5.04.77Emil RasmussenFrederiksberg IF2001Herre
1500m1500m D-heat5.04.80Amalie Boeck Frederiksberg IF4.53.702003Kvinde
1500m1500m D-heat5.06.47Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne5.02.141997Kvinde
1500m1500m D-heat5.08.47Sarah GladSparta AM4.58.502003Kvinde
1500m1500m E-heat4.54.68Henrik SørensenBagsværd AC4.53.211970Herre
1500m1500m E-heat4.55.60Simon LesselAtletikklubben Brøndby1990Herre
1500m1500m E-heat5.01.13William HvassSparta AM5.12.522006Herre
1500m1500m E-heat5.03.22Carsten SiggaardBlovstrød Løverne4.53.301964Herre
1500m1500m E-heat5.11.42Christian ThodsenBlovstrød Løverne1975Herre
1500m1500m E-heat5.13.84Elvira Helleskov BatkoSparta AM5.02.002004Kvinde
1500m1500m E-heat5.15.85Christian HaslundBlovstrød Løverne1977Herre
1500m1500m E-heat5.29.42Isabella Matilda JensenSparta AM5.18.312001Kvinde
1500m1500m E-heat5.34.06Kirsa WirthBallerup AK2006Kvinde
1500m1500m E-heat5.34.38Madeleine RasmussenSparta AM5.26.652005Kvinde
1500m1500m E-heat5.55.40Astrid HollingberyBagsværd AC5.46.962004Kvinde
1500mAFBUDTine ØstergaardBagsværd AC5.05.002000Kvinde
1500mAFBUDJoachim RønsholtBallerup AK4.02.391999Herre
5000m5000m A-heat14.46.22Anton ØstdalBagsværd AC15.34.372001Herre
5000m5000m A-heat14.49.18Christian Birch OkkelsHMRC15.05.541989Herre
5000m5000m A-heat14.52.87Joachim Weel RosboBagsværd AC14.39.941997Herre
5000m5000m A-heat15.13.76Alex MogensenSÅN-Løberne15.04.891994Herre
5000m5000m A-heat15.20.24Morten Puggaard RavnSparta AM15.03.491984Herre
5000m5000m A-heat15.22.01Frederik Bruun JensenNBRO15.39.001994Herre
5000m5000m A-heat15.22.95Jeppe Harboe Sparta AM14.04.951992Herre
5000m5000m A-heat15.28.80Thomas Svare EhlersNBRO14.56.201989Herre
5000m5000m A-heat15.30.78Kasper KesjeSparta AM15.40.851999Herre
5000m5000m A-heat15.36.61Mads SkaaningSparta AM15.10.701995Herre
5000m5000m A-heat15.37.16Mads HenriksenSparta AM15.53.001994Herre
5000m5000m A-heat15.37.20Jonas Frimer KristiansenSparta AM15.57.001990Herre
5000m5000m A-heat15.53.22Gustav MørchBlovstrød Løverne16.20.962002Herre
5000m5000m A-heat16.04.57Jesper PedersenAalborg AM15.04.111975Herre
5000m5000m A-heat16.16.23Søren JøhnkBagsværd AC16.24.541997Herre
5000m5000m A-heat16.17.29Paulo Jensen14.43.101979Herre
5000m5000m A-heat16.46.36Christian MadsenBlovstrød Løverne1977Herre
5000m5000m A-heatDNFSophie SøefeldtSparta AM2000Kvinde
5000m5000m A-heatDNFAxel Vang ChristensenFIF Hillerød
5000m5000m A-heatDNSMorten GreenSparta AM15.45.001987Herre
5000m5000m B-heat15.47.10Jeppe SideniusTrongårdens IF1992Herre
5000m5000m B-heat15.53.63Christoffer VienbergBlovstrød Løverne16.14.211994Herre
5000m5000m B-heat16.02.58Emil SkovhøjAmager AC16.36.81991Herre
5000m5000m B-heat16.09.75Alexander PrienMAASAI ATHLETIC16.28.001994Herre
5000m5000m B-heat16.13.37Leon Kofoed AndersenSparta AMJanuary 1, 19701991Herre
5000m5000m B-heat16.14.62Philip Grundt HansenBagsværd AC17.08.002004Herre
5000m5000m B-heat16.14.81Jonas BrandsbjergBlovstrød Løverne1976Herre
5000m5000m B-heat16.14.82Nikolaj DamOdense Atletik15.49.131990Herre
5000m5000m B-heat16.17.38Dean Cooper-CunninghamSparta AM16.30.001994Herre
5000m5000m B-heat16.18.03Kristian Bonne WulffHerlev Atletik16.08.001985Herre
5000m5000m B-heat16.20.50Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers15.49.001973Herre
5000m5000m B-heat16.43.06Gustav HolmbergBlovstrød Løverne2004Herre
5000m5000m B-heat16.48.50Thomas Greve JensenBlovstrød Løverne1971Herre
5000m5000m B-heat16.57.63Przemyslav KrajczynskiBagsværd AC
5000m5000m B-heat16.58.86Jacob LesterBagsværd AC16.50.001972Herre
5000m5000m B-heat17.04.30Anders SpanggaardSparta AM16.52.001982Herre
5000m5000m B-heat17.07.59Alex PedersenSparta AM16.50.001995Herre
5000m5000m B-heat17.10.84Maria AhmSparta AM1998Kvinde
5000m5000m B-heatDNSSteffen Falch GrøndahlBlovstrød Løverne1989Herre
5000m5000m B-heatDNSJens Petersen-Bach (PACE)KTK 86-1984Herre
5000m5000m B-heatDNSKristian Thygesen Nerstrøm-16.15.401983Herre
5000m5000m C-heat16.35.34Jens Petersen-Bach (PACE)
5000m5000m C-heat16.35.71Kristian Thygesen Nerstrøm
5000m5000m C-heat17.24.99Oliver BredgaardSparta AM1996Herre
5000m5000m C-heat17.30.21Frank O'CarrollSparta AM16.09.001977Herre
5000m5000m C-heat17.43.18Lucas JeppesenKorsør AM2004Herre
5000m5000m C-heat17.47.74Henriette Thuren Dall Sparta AM1990Kvinde
5000m5000m C-heat17.47.97Finn AdserBagsværd AC16.55.001972Herre
5000m5000m C-heat17.59.85Henrik HansenBagsværd AC17.30.001975Herre
5000m5000m C-heat18.02.44Peter Hung Thanh TranZátopeks chosen18.24.001988Herre
5000m5000m C-heat18.04.18Peter Kamp BuskBagsværd AC18.28.001968Herre
5000m5000m C-heat18.08.71Thomas Løve FrederiksenSparta AM18.25.001975Herre
5000m5000m C-heat18.12.90Thomas BieFULLPERFORMANCE18.00.001976Herre
5000m5000m C-heat18.16.80Klaus PlumBagsværd AC17.43.001965Herre
5000m5000m C-heat18.25.95Stine Muldbak AndersenSparta AM18.35.001991Kvinde
5000m5000m C-heat18.27.83Per le Fevre HansenBlovstrød Løverne1968Herre
5000m5000m C-heat18.34.00Sarah Emilie DijohnSparta AM1995Kvinde
5000m5000m C-heat18.55.11Armandas Rokas
5000m5000m C-heat19.01.50Naja LønbakHechmann19.16.321993Kvinde
5000m5000m C-heat19.19.20Karina Berner-MagnussonSparta AM1974Kvinde
5000m5000m C-heat19.38.39Kasper IngerslevTrongårdens IF1989Herre
5000m5000m C-heat19.54.80Simone Hou MarerBlovstrød Løverne2003Kvinde
5000m5000m C-heat19.57.63Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK20.06.692003Kvinde
5000m5000m C-heat19.57.66Jan Grønlund RasmussenBallerup AK17.45.291969Herre
5000m5000m C-heat20.17.56Annika WintherBlovstrød Løverne1972Kvinde
5000m5000m C-heatDNFBent PovlsenBlovstrød Løverne1961Herre
5000mAFBUDEsben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.06.11993Herre
5000mAFBUDJan Søgaard-HansenBagsværd AC1972Herre
X