title

Se heatinddelte startlister og tidsprogram her.

Ved behov for kontakt skriv til t3@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding er lukket online.

Eftertilmelding kan ske på dagen på stadion mod dobbelt startgebyr (2 x 80 kr.), og kun hvis det vurderes af arrangørklubben, Bagsværd AC, at der er plads i heatene. Man kan derudover ikke være garanteret en plads i et heat matchende ens seedningstid. Betales kontant eller pr. Mobilepay på dagen.

Game of TRACKS

Game of TRACKS er konkurrencen om 27.500 kr. i præmiepenge. Se mere om det her.

Game of TRACKS

KLUBARRANGØR

Bagsværd AC

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

17.10 – 3000mSC Herreheat

17.30 – 3000mSC Kvindeheat


17.55 – 100m A-heat

18.00 – 100m B-heat

18.05 – 100m C-heat

18.10 – 100m D-heat

18.15 – 100m E-heat

18.30 – 5000m C-heat

19.00 – 5000m B-heat

19.25 – 5000m A-heat


20.00 – 600m

20.10 – 400m A-heat

20.15 – 400m B-heat

20.20 – 400m C-heat

20.25 – 400m D-heat

20.30 – 400m E-heat

20.35 – 400m F-heat

20.45 – 1500m A-heat

20.55 – 1500m B-heat

21.05 – 1500m C-heat

21.15 – 1500m D-heat

21.25 – 1500m E-heat

DISTANCEKL.HEATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
3000mF Herrer17.103000mF HerreheatJeppe RisvigSkive AM9.15.009.35.752001Herre
3000mF Herrer17.103000mF HerreheatAxel Vang ChristensenFIF Hillerød9.15.002004Herre
3000mF Herrer17.103000mF HerreheatJeppe Kejser Dahl JensenÅrhus 19009.35.002000Herre
3000mF Herrer17.103000mF HerreheatMicki Borgen MorellIK Olympia Maribo10.00.010.11.102000Herre
3000mF Kvinder17.303000mF KvindeheatElin BrinkMölndals AIK10.30.0010.34.311997Kvinde
3000mF Kvinder17.303000mF KvindeheatSara Gunnarsson (PACE)Mölndals AIK11.00.0011.00.531999Kvinde
3000mF Kvinder17.303000mF KvindeheatMathilde WintherBlovstrød Løverne11.50.002002Kvinde
3000mF Kvinder17.303000mF KvindeheatEllinor AurellÄngelholms IF2001Kvinde
100m17.55100m A-heatFrederik SchouSparta AM10.6010.501996Herre
100m17.55100m A-heatAndreas TrajkovskiHvidovre AM10.8010.601993Herre
100m17.55100m A-heatKasper OlsenHvidovre AM10.9110.911991Herre
100m17.55100m A-heatSimon MathiasenHvidovre AM10.9410.941996Herre
100m17.55100m A-heatEmil FrændeSparta AM11.0211.082000Herre
100m17.55100m A-heatSimon MeinckeSparta AM11.2911.291993Herre
100m17.55100m A-heatSebastian V BuschardtBagsværd AC11.3911.211997Herre
100m18.00100m A-heatSebastian Kordt Lassen Frederiksberg IF11.4011.4111.411993Herre
100m18.00100m B-heatBertram CostaSparta AM11.4011.442002Herre
100m18.00100m B-heatAndreas ChristoffersenSparta AM11.4011.932001Herre
100m18.00100m B-heatFrederik RegliFrederiksberg IF11.4511.4711.501990Herre
100m18.00100m B-heatMartin H KristensenHvidovre AM11.5011.261992Herre
100m18.00100m B-heatEmil GrovnFrederiksberg IF11.5811.661998Herre
100m18.00100m B-heatAlfred Dahl LarsenFrederiksberg IF11.8011.902002Herre
100m18.00100m B-heatElia Noél LattaHvidovre AM11.8211.822002Herre
100m18.00100m B-heatTroels KaasBagsværd AC11.9912.201995Herre
100m18.05100m C-heatZarah BuchwaldHvidovre AM12.0212.0212.241995Herre
100m18.05100m C-heatKlara LoesselSparta AM12.0512.292002Kvinde
100m18.05100m C-heatSophie RoesslerFrederiksberg IF12.4412.441996Kvinde
100m18.05100m C-heatCamilla MotzkusOdense Atletik12.8011.971997Kvinde
100m18.05100m C-heatAshley GnanogohBallerup AK12.8012.802005Kvinde
100m18.05100m C-heatMaria Skov KraghSparta AM12.8212.822001Kvinde
100m18.05100m C-heatNoa Bak-Pedersen Frederiksberg IF12.8512.881996Herre
100m18.05100m C-heatChristian MøllerSparta AM12.8912.891961Herre
100m18.10100m D-heatNanna GrubertBallerup AK13.1213.122004Kvinde
100m18.10100m D-heatLouise Bach MooreSparta AM13.1313.132001Kvinde
100m18.10100m D-heatIda LyngbySparta AM13.1413.142002Kvinde
100m18.10100m D-heatEmilie Fayl von HentallerSparta AM13.1813.182002Kvinde
100m18.10100m D-heatMathilde Zeuthen Københavns IF13.2013.201999kvinde
100m18.10100m D-heatGisle DonsBagsværd AC13.2013.281978Kvinde
100m18.10100m D-heatAmalie ThraneBagsværd AC13.3013.342003Kvinde
100m18.10100m D-heatHenrik BergBagsværd AC13.6013.3513.711963Herre
100m18.15100m E-heatKirstine RædkjærHvidovre AM13.6213.621991Kvinde
100m18.15100m E-heatSigne Xin von RosenBagsværd AC13.7014.342004Kvinde
100m18.15100m E-heatHelena LarsenBagsværd AC13.902002Kvinde
100m18.15100m E-heatLia Palmberg NordhaldBagsværd AC14.6014.892003Kvinde
100m18.15100m E-heatEmilie Mossin NørregaardSparta AM2003Kvinde
5000m18.305000m C-heatFrank O'CarrollSparta AM17.20.0016.09.001977Herre
5000m18.305000m C-heatFinn AdserBagsværd AC17.30.0016.55.001972Herre
5000m18.305000m C-heatOliver BredgaardSparta AM17.30.001996Herre
5000m18.305000m C-heatLucas JeppesenKorsør AM17.30.002004Herre
5000m18.305000m C-heatPeter Kamp BuskBagsværd AC17.55.0018.28.001968Herre
5000m18.305000m C-heatKlaus PlumBagsværd AC17.58.0017.43.001965Herre
5000m18.305000m C-heatHenrik HansenBagsværd AC18.00.0017.30.001975Herre
5000m18.305000m C-heatPeter Hung Thanh TranZátopeks chosen18.00.0018.24.0018.24.001988Herre
5000m18.305000m C-heatHenriette Thuren Dall Sparta AM18.00.001990Kvinde
5000m18.305000m C-heatThomas Løve FrederiksenSparta AM18.20.0018.25.001975Herre
5000m18.305000m C-heatBent PovlsenBlovstrød Løverne18.25.001961Herre
5000m18.305000m C-heatPer le Fevre HansenBlovstrød Løverne18.25.001968Herre
5000m18.305000m C-heatStine Muldbak AndersenSparta AM18.30.0018.35.001991Kvinde
5000m18.305000m C-heatSarah Emilie DijohnSparta AM18.30.001995Kvinde
5000m18.305000m C-heatThomas BieFULLPERFORMANCE18.30.0018.00.001976Herre
5000m18.305000m C-heatNaja LønbakHechmann18.50.0019.16.3219.16.321993Kvinde
5000m18.305000m C-heatKarina Berner-MagnussonSparta AM19.00.001974Kvinde
5000m18.305000m C-heatKasper IngerslevTrongårdens IF19.30.001989Herre
5000m18.305000m C-heatSimone Hou MarerBlovstrød Løverne19.55.002003Kvinde
5000m18.305000m C-heatAnnika WintherBlovstrød Løverne19.55.001972Kvinde
5000m18.305000m C-heatJan Grønlund RasmussenBallerup AK20.00.0017.45.291969Herre
5000m18.305000m C-heatMathilde Grønlund RasmussenBallerup AK20.00.0020.06.692003Kvinde
5000m19.005000m B-heatDean Cooper-CunninghamSparta AM15.59.0016.30.001994Herre
5000m19.005000m B-heatEmil SkovhøjAmager AC15.59.0016.36.81991Herre
5000m19.005000m B-heatJonas BrandsbjergBlovstrød Løverne15.59.991976Herre
5000m19.005000m B-heatChristoffer VienbergBlovstrød Løverne16.00.0016.14.211994Herre
5000m19.005000m B-heatSteffen Falch GrøndahlBlovstrød Løverne16.00.001989Herre
5000m19.005000m B-heatJeppe SideniusTrongårdens IF16.10.0015.49.471992Herre
5000m19.005000m B-heatNikolaj DamOdense Atletik16.15.0015.49.131990Herre
5000m19.005000m B-heatKristian Bonne WulffHerlev Atletik16.15.0016.08.0016.30.001985Herre
5000m19.005000m B-heatJens Petersen-BachKTK 8616.15.00--1984Herre
5000m19.005000m B-heatKristian Thygesen Nerstrøm-16.15.0016.15.40-1983Herre
5000m19.005000m B-heatAlexander PrienMAASAI ATHLETIC16.15.0016.28.0017.04.001994Herre
5000m19.005000m B-heatLeon Kofoed AndersenSparta AM16.15.00January 1, 19701991Herre
5000m19.005000m B-heatNikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers16.25.0015.49.00-1973Herre
5000m19.005000m B-heatPhilip Grundt HansenBagsværd AC16.30.0017.08.002004Herre
5000m19.005000m B-heatAlex PedersenSparta AM16.40.0016.50.001995Herre
5000m19.005000m B-heatGustav HolmbergBlovstrød Løverne16.40.002004Herre
5000m19.005000m B-heatJacob LesterBagsværd AC16.45.0016.50.001972Herre
5000m19.005000m B-heatMaria AhmSparta AM16.59.001998Kvinde
5000m19.005000m B-heatAnders SpanggaardSparta AM16.59.5916.52.001982Herre
5000m19.005000m B-heatThomas Greve JensenBlovstrød Løverne17.00.001971Herre
5000m19.255000m A-heatJeppe Harboe Sparta AM14.30.0014.04.951992Herre
5000m19.255000m A-heatJoachim Weel RosboBagsværd AC14.45.0014.39.941997Herre
5000m19.255000m A-heatThomas Svare EhlersNBRO14.45.0014.56.201989Herre
5000m19.255000m A-heatChristian Birch OkkelsHMRC14.45.0015.05.541989Herre
5000m19.255000m A-heatAnton ØstdalBagsværd AC14.45.0015.34.372001Herre
5000m19.255000m A-heatMorten GreenSparta AM14.50.0015.45.001987Herre
5000m19.255000m A-heatMorten Puggaard RavnSparta AM14.59.0015.03.491984Herre
5000m19.255000m A-heatAlex MogensenSÅN-Løberne14.59.0015.04.891994Herre
5000m19.255000m A-heatMads SkaaningSparta AM15.00.0015.10.701995Herre
5000m19.255000m A-heatFrederik Bruun JensenNBRO15.00.0015.39.001994Herre
5000m19.255000m A-heatJesper PedersenAalborg AM15.30.0015.04.111975Herre
5000m19.255000m A-heatSøren JøhnkBagsværd AC15.30.0016.24.541997Herre
5000m19.255000m A-heatKasper KesjeSparta AM15.30.0015.40.851999Herre
5000m19.255000m A-heatJonas Frimer KristiansenSparta AM15.30.0015.57.001990Herre
5000m19.255000m A-heatChristian MadsenBlovstrød Løverne15.30.001977Herre
5000m19.255000m A-heatGustav MørchBlovstrød Løverne15.40.0016.20.962002Herre
5000m19.255000m A-heatPaulo Jensen15.45.0014.43.101979Herre
5000m19.255000m A-heatMads HenriksenSparta AM15.45.0015.53.0015.53.001994Herre
5000m19.255000m A-heatSophie SøefeldtSparta AM15.50.002000Kvinde
5000mAFBUDEsben Krogh RasmussenFrederiksberg IFAFBUD15.06.11993Herre
5000mAFBUDJan Søgaard-HansenBagsværd ACAFBUD1972Herre
600m20.00600m A-heatAndreas BubeBagsværd AC1.16.151987Herre
600m20.00600m A-heatMarquis Caldwell (u)Gullfoss400m 46.841990Herre
600m20.00600m A-heatWilliam DevantierSparta AM1.20.00800m 1.49.722000Herre
600m20.00600m A-heatChristian ClausenSparta AM1.20.00800m 1.49.761996Herre
400m20.10400m A-heatGustav Lundholm NielsenSparta AM47.9547.951998Herre
400m20.10400m A-heatNick Ekelund-ArenanderHvidovre AM48.0045.501989Herre
400m20.10400m A-heatKasper OlsenHvidovre AM48.4348.431991Herre
400m20.10400m A-heatMathias A. OlsenFrederiksberg IF51.0051.251991Herre
400m20.10400m A-heatMartin H KristensenHvidovre AM51.5049.711992Herre
400m20.15400m B-heatSebastian Sonny Pein GaarnFrederiksberg IF54.0054.651992Herre
400m20.15400m B-heatVillads SchouKøbenhavns IF54.002001Herre
400m20.15400m B-heatAndreas Holst LangeKøbenhavns IF54.002002Herre
400m20.15400m B-heatSebastian LarvadHvidovre AM55.0755.072001Herre
400m20.15400m B-heatOlivia ThorsgaardSparta AM55.7556.022000Kvinde
400m20.20400m C-heatAdem Mohamed AlaminParasport Frederiksberg56.0058.001999Herre
400m20.20400m C-heatJonas AlbertsenBallerup AK56.001.02.162003Herre
400m20.20400m C-heatAnnemarie NissenSparta AM58.0058.5058.501994Kvinde
400m20.20400m C-heatMarie Falkebo JensenSparta AM58.0058.622003Kvinde
400m20.20400m C-heatLouise JørgensenKøbenhavns IF58.0058.971991Kvinde
400m20.25400m D-heatMichael Pilegaard HansenBagsværd AC58.6858.691967Herre
400m20.25400m D-heatAlda S. LamhaugeFrederiksberg IF59.001.01.911998Kvinde
400m20.25400m D-heatZarah BuchwaldHvidovre AM59.4559.451995Kvinde
400m 20.25400m D-heatElena JohanesenSparta AM1.00.001.00.722001Kvinde
400m20.25400m D-heatKatrine LundKøbenhavns IF1.00.701.02.151.02.151990Kvinde
400m 20.30400m E-heatRebekka HillingsøKøbenhavns IF1.03.002000Kvinde
400m20.30400m E-heatAnnabelle VipleAmager AC1.04.191.04.192005Kvinde
400m20.30400m E-heatKathrine Dahl Larsen Frederiksberg IF1.05.001.08.021.09.621979Kvinde
400m20.30400m E-heatSophie MørchBlovstrød Løverne1.05.002005Kvinde
400m20.30400m E-heatKamille Dahlsgaard Andersen Frederiksberg IF1.08.001.08.002003Kvinde
400m20.35400m F-heatLuna Haugaard ChristensenBallerup AK1.08.001.14.762005Kvinde
400m20.35400m F-heatAnnika Holther OlesenBallerup AK1.08.001.16.662005Kvinde
400m20.35400m F-heatElia Noél LattaHvidovre AM1.09.651.09.652002Herre
400m20.35400m F-heatSilje Oddsen LarsenBallerup AK1.14.002004Kvinde
400m20.35400m F-heatJacob HvorupSparta AM56.5050.011999Herre
400mAFBUDAmalie ThraneBagsværd ACAFBUD1.06.002003Herre
1500m20.451500m A-heatChristoffer Frost JohansenBagsværd AC3.46.004.12.001997Herre
1500m20.451500m A-heatJacob Ilbjerg StengaardOdense Atletik3.49.003.51.511994Herre
1500m20.451500m A-heatRasmus Bøge Gregersen Odense Atletik3.49.003.53.911995Herre
1500m20.451500m A-heatMattias OhlssonHeleneholms IF3.50.003.52.301994Herre
1500m20.451500m A-heatJoakim AnderssonIFK TRELLEBORG3.53.001.48.44 800m1.53.73 800m1992Herre
1500m20.451500m A-heatMagnus DewettHerning LK3.54.00 3.54.611995Herre
1500m20.451500m A-heatMalthe NielsenSparta AM3.55.003.57.691999Herre
1500m20.451500m A-heatJoachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF3.55.003.58.371997Herre
1500m20.451500m A-heatLinus LindquistSparta AM3.57.004.01.892002Herre
1500m20.451500m A-heatTheis LæssøeAmager AC3.57.003.59.631993Herre
1500m20.551500m B-heatChristian Jørn Hansen (PACE 3.59)Bagsværd AC3.59.001991Herre
1500m20.551500m B-heatFrederik FürstenbergSparta AM3.59.003.58.101993Herre
1500m20.551500m B-heatRasmus BaltzersenBallerup AK3.59.004.01.892002Herre
1500m20.551500m B-heatMads Jørgensen Frederiksberg IF3.59.004.02.001988Herre
1500m20.551500m B-heatConrad LindSparta AM3.59.004.04.522001Herre
1500m20.551500m B-heatPatrick LeeseFrederiksberg IF3.59.004.05.061989Herre
1500m20.551500m B-heatMarc Lövgren KarlsosnHeleneholms IF3.59.004.09.221974Herre
1500m20.551500m B-heatJoel Ibler Lillesø Bagsværd AC3.59.004.14.242003Herre
1500m20.551500m B-heatMohamed Hersi Frederiksberg IF4.05.004.05.161994Herre
1500m20.551500m B-heatMartin Møllgaard Frederiksberg IF4.08.004.24.172003Herre
1500m20.551500m B-heatMads SchrøderOdense Atletik4.10.004.14.002000Herre
1500m20.551500m B-heatNoah Grunnet NouriBagsværd AC4.12.004.18.372002Herre
1500m21.051500m C-heatLouis CantbySparta AM4.15.004.21.382001Herre
1500m21.051500m C-heatGustav Bendsen Københavns IF4.15.004.22.002003Herre
1500m21.051500m C-heatAnders LagergrenParasport Frederiksberg4.19.004.28.431992Herre
1500m21.051500m C-heatKlaus Præst JaquéBagsværd AC4.20.004.20.511992Herre
1500m21.051500m C-heatAnna Mark HelwighSparta AM4.20.004.21.472000Kvinde
1500m21.051500m C-heatJacob Weel RosboBagsværd AC4.20.004.31.942000Herre
1500m21.051500m C-heatMartin HøjlandKøbenhavns IF4.25.004.25.001993Herre
1500m21.051500m C-heatLasse Kure HansenViking Atletik4.25.004.37.724.36.001996Herre
1500m21.051500m C-heatJosefine RytterBagsværd AC4.30.00 4.29.361994Kvinde
1500m21.051500m C-heatKristian Brammer CarstensenBallerup AK4.30.004.33.202001Herre
1500m21.051500m C-heatJeppe HaghfeltSparta AM4.30.004.34.772003Herre
1500m21.051500m C-heatLauge RasmussenTrongårdens IF4.35.004.40.514.40.512003Herre
1500m21.051500m C-heatEllen Christensen Frederiksberg IF4.35.004.41.122003Kvinde
1500m21.051500m C-heatChristopher StrandgaardFrederiksberg IF4.35.004.42.042006Herre
1500m21.151500m D-heatBo RahbækSparta AM4.40.004.42.501981Herre
1500m21.151500m D-heatSofia ThøgersenSparta AM4.40.004.45.462005Kvinde
1500m21.151500m D-heatTheis MunktvedBlovstrød Løverne4.40.004.51.792002Herre
1500m21.151500m D-heatCecilie Møller-JensenBagsværd AC4.45.004.50.002001Kvinde
1500m21.151500m D-heatAmalie Boeck Frederiksberg IF4.45.004.53.702003Kvinde
1500m21.151500m D-heatEmil RasmussenFrederiksberg IF4.45.002001Herre
1500m21.151500m D-heatPhilip MørchBlovstrød Løverne4.50.004.48.251974Herre
1500m21.151500m D-heatElisabeth Møller Rønnstad Sparta AM4.50.004.52.212004Kvinde
1500m21.151500m D-heatLaura ArentsenKolding KFUM4.50.004.55.004.55.002003Kvinde
1500m21.151500m D-heatSarah GladSparta AM4.50.004.58.502003Kvinde
1500m21.151500m D-heatJohnny MøllerSparta AM4.50.001959Herre
1500m21.151500m D-heatMattias KalvågBlovstrød Løverne4.50.001985Herre
1500m21.151500m D-heatHenrik LarsenBlovstrød Løverne4.55.004.42.331962Herre
1500m21.151500m D-heatEmily Oron LexnerBlovstrød Løverne4.55.005.02.141997Kvinde
1500m21.151500m D-heatWilliam Kragholm NørsøllerBlovstrød Løverne4.55.005.06.005.06.002007Herre
1500m21.151500m D-heatLaurits PantmannBagsværd AC4.55.005.10.002003Herre
1500m21.251500m E-heatHenrik SørensenBagsværd AC5.00.004.53.211970Herre
1500m21.251500m E-heatElvira Helleskov BatkoSparta AM5.00.005.02.002004Kvinde
1500m21.251500m E-heatWilliam HvassSparta AM5.00.005.12.522006Herre
1500m21.251500m E-heatChristian ThodsenBlovstrød Løverne5.00.001975Herre
1500m21.251500m E-heatSimon LesselAtletikklubben Brøndby5.05.001990Herre
1500m21.251500m E-heatIsabella Matilda JensenSparta AM5.10.005.18.312001Kvinde
1500m21.251500m E-heatChristian HaslundBlovstrød Løverne5.10.001977Herre
1500m21.251500m E-heatMadeleine RasmussenSparta AM5.15.005.26.652005Kvinde
1500m21.251500m E-heatCarsten SiggaardBlovstrød Løverne5.15.004.53.301964Herre
1500m21.251500m E-heatKirsa WirthBallerup AK5.30.002006Kvinde
1500m21.251500m E-heatAstrid HollingberyBagsværd AC5.35.005.46.965.46.962004Kvinde
1500mAFBUDTine ØstergaardBagsværd ACAFBUD5.05.002000Kvinde
1500mAFBUDJoachim RønsholtBallerup AKAFBUD4.02.391999Herre
X