title

Se resultater fra TRACKS T5 her.

Ved behov for kontakt skriv til t5@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

STARTLISTER

Se startlisterne fra stævnet her.

STARTLISTER

KLUBARRANGØR

Amager AC

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

Kl. 18.00 – 800m Herre A-heat

Kl. 18.15 – 800m Herre B-heat

Kl. 18.30 – 800m Kvinde A-heat

 Kl. 18.45 – 1500m Herre A-heat

Kl. 19.00 – 1500m Kvinde A-heat

 Kl.19.15 – 5000m A-heat

Kl.19.40 – 5000m B-heat

Kl. 20.05 – 5000m C-heat

DISTANCEHEATResultatATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRGANGKØN
100m100m A-heat11.30 (+1.7)Frederik RegliFrederiksberg IF11.3011.331990Herre
100m100m A-heat11.37 (+1.7)Sebastian V BuschardtBagsværd AC11.4511.211997Herre
100m100m A-heat11.40 (+1.7)Mikkel KlejnstrupHvidovre AM11.3011.171986Herre
100m100m A-heat11.72 (+1.7)Emil GrovnFrederiksberg IF11.6611.661998Herre
100m100m A-heat11.73 (+1.7)Troels KaasBagsværd AC11.6811.761995Herre
100m100m A-heat11.86 (+1.7)Kristoffer PedersenKøbenhavns IF11.611991Herre
100m100m B-heat12.23 (+2.3)Klaus Præst JaquéBagsværd AC12.0012.131992Herre
100m100m B-heat12.46 (+2.3)Camilla MotzkusOdense Atletik12.5011.971997Kvinde
100m100m B-heat12.75 (+2.3)Anna Krab ScheibeleinKøbenhavns IF13.211998Kvinde
100m100m B-heat12.84 (+2.3)Ashley GnanogohBallerup AK12.8012.802005Kvinde
100m100m B-heat13.37 (+2.3)Max Henning BoisenHvidovre AM13.3013.151988Herre
100m100m B-heatDNSWilliam Gormsen12.0012.002000Herre
100m100m C-heat13.33 (+1.0)Henrik BergBagsværd AC13.4013.351963Herre
100m100m C-heat13.45 (+1.0)Katrine LundKøbenhavns IF13.401990Kvinde
100m100m C-heat13.56 (+1.0)Kirstine RædkjærHvidovre AM13.6213.621991Kvinde
100m100m C-heat13.82 (+1.0)Rebekka LütkenAK Brøndby13.701997Kvinde
100m100m C-heat13.94 (+1.0)Henrik SørensenBagsværd AC14.0014.561970Herre
100m100m C-heatAFBUDMaria VenborgKøbenhavns IF13.601991Kvinde
400m400m A-heat51.31Yusuf Alin50.5050.211995Herre
400m400m A-heat51.84Mikkel KlejnstrupHvidovre AM51.0049.851986Herre
400m400m A-heat53.07Neloo FalckKøbenhavns IF53.0053.512003Herre
400m400m A-heatDNSMartin KristensenHvidovre AM51.5049.711992Herre
400m400m B-heat54.47Villads SchouKøbenhavns IF54.002001Herre
400m400m B-heat55.29Klaus Præst JaquéBagsværd AC56.0051.481992Herre
400m400m B-heat58.12Yousef BellouchFrederiksberg IF54.001998Herre
400m400m B-heat60.01Martin Højland Nielsen Københavns IF55 0056 001993Herre
400m400m B-heatDNSWilliam Gormsen58.0058.002000Herre
400m400m C-heat58.76Majken LützenBallerup AK59.2859.282003Kvinde
400m400m C-heat58.77Freja Blom ThomsenOdense Atletik58.8758.871999Kvinde
400m400m C-heat58.91Anna Krab ScheibeleinKøbenhavns IF58.891998Kvinde
400m400m C-heat1.01.27Jesper NørremarkHvidovre AM1.00.0056.841971Herre
400m400m C-heat1.03.43Alda Sigurðsdóttir LamhaugeFrederiksberg IF1.01.001.01.911998Kvinde
400m400m D-heat1.02.16Katrine LundKøbenhavns IF1.01.501990Kvinde
400m400m D-heat1.05.92Maria VenborgKøbenhavns IF1.04.701991Kvinde
400m400m D-heatDNSAnnabelle VipleAmager AC1.03.001.03.512005Kvinde
400m400m D-heatDNSAda Nissen ThyrstedAmager AC1.10.001.12.912006Kvinde
800m800m A-heat1.55.07Rasmus GregersenOdense Atletik 1.51.391.52.491995Herre
800m800m A-heat1.58.59Marquis Caldwell (u)Gullfoss1.57.001990Herre
800m800m A-heat1.58.88Søren JøhnkBagsværd AC1.59.991.54.261997Herre
800m800m A-heat2.02.59Thor SkifteOdense Atletik 1.55.001.55.581997Herre
800m800m A-heat2.03.46Martin KristensenHvidovre AM2.02.001992Herre
800m800m A-heat2.04.04Marc Lövgren KarlssonHeleneholms IF2.02.002.01.501974Herre
800m800m A-heat2.05.58Henrik GregersenAmager AC2.03.002.00.871980Herre
800m800m A-heatDNFFrederik FürstenbergSparta AM54s 400m1993Herre
800m800m A-heatDNFMads JørgensenFrederiksberg IF1.58.002.00.471988Herre
800m800m A-heatDNFEmil SkovhøjAmager AC2.06.002.01.301991Herre
800m800m B-heat2.09.48Gustav B AndersenAmager AC2.10.002.11.852004Herre
800m800m B-heat2.09.81Hjalte DalskovFremad Holbæk2.10.002005Herre
800m800m B-heat2.14.91Simon LessélAK Brøndby2.14.002.15.871900Herre
800m800m B-heat2.16.81Cecilie Møller-JensenBagsværd AC2.15.002.14.222001Kvinde
800m800m B-heat2.18.88Marie Falkebo JensenSparta AM2.10.002.11.862003Kvinde
800m800m B-heat2.20.12Michael Pilegaard HansenBagsværd AC2.10.002.10.041967Herre
800m800m B-heat2.25.33Elisabeth Møller RønnstadSparta AM2.20.002.21.542004Kvinde
800m800m B-heat2.26.17Filippa ZällÄngelholms IF2.21.002.21.272003Kvinde
800m800m B-heat2.29.83Henrik LarsenBlovstrød Løverne2.22.001962Herre
800m800m C-heat2.30.44Wilma JohanssonKøbenhavns IF2.30.001999Kvinde
800m800m C-heat2.33.05Clara SpaanhedenKorsør AM2.33.002005Kvinde
800m800m C-heat2.35.39Anna Bjaaland AndersenAmager AC2.40.002.42.222006Kvinde
800m800m C-heat2.36.55Laura NielsenKorsør AM2.35.002004Kvinde
800m800m C-heat2.36.81Henrik Saaby ChristensenBlovstrød Løverne2.40.001949Herre
800m800m C-heat2.36.96Annika WintherBlovstrød Løverne2.40.001972Kvinde
800m800m C-heat2.39.69Kathrine Dahl LarsenFrederiksberg IF2.42.002.42.001979Kvinde
800m800m C-heat2.42.58Madeleine A. RasmussenSparta AM2.39.002.41.142005Kvinde
800m800m C-heat2.45.02Ada Nissen ThyrstedAmager AC2.40.002.48.852006Kvinde
3000m3000m A-heat8.28.97Joel Ibler LillesøBagsværd AC8.35.009.11.372003Herre
3000m3000m A-heat8.39.24Theis LæssøeAmager AC8.46.408.46.401993Herre
3000m3000m A-heat8.40.15Patrick LeeseFrederiksberg IF8.35.008.29.261989Herre
3000m3000m A-heat8.41.06Axel Vang ChristensenFIF Hillerød8.35.008.44.922004Herre
3000m3000m A-heat8.45.93Jeppe Harboe Sparta AM8.35.008.20.101992Herre
3000m3000m A-heat8.50.63Thomas Svare EhlersNBRO8.35.001989Herre
3000m3000m A-heat8.50.88Morten GreenSparta AM8.40.001987Herre
3000m3000m A-heat8.52.45Mads HenriksenSparta AM8.55.009.07.151994Herre
3000m3000m A-heat8.52.57Jonas KristiansenSparta AM8.55.001990Herre
3000m3000m A-heat8.53.20Frederik Bruun JensenNBRO8.50.0009.00.001994Herre
3000m3000m A-heat8.59.50Frederik T. KapperSparta AM8.45.008.50.111995Herre
3000m3000m A-heat9.01.77Gustav MørchBlovstrød Løverne9.00.009.15.802002Herre
3000m3000m A-heat9.09.17Emil SkovhøjAmager AC9.10.009.22.241991Herre
3000m3000m A-heat9.15.47Philip Grundt HansenBagsværd AC9.15.0010.09.002004Herre
3000m3000m A-heat9.16.79Christoffer VienbergBlovstrød Løverne9.15.009.19.491994Herre
3000m3000m A-heat9.28.49Jonas BrandsbjergBlovstrød Løverne9.18.001976Herre
3000m3000m A-heat9.31.22Malthe PoulsenBlovstrød Løverne9.15.009.25.932000Herre
3000m3000m A-heatDNFAnton ØstdalBagsværd AC8.35.008.33.782001Herre
3000m3000m A-heatAFBUDJoachim Weel RosboBagsværd AC8.35.008.32.251997Herre
3000m3000m A-heatAFBUDLinus LindquistSparta AM8.35.008.55.232002Herre
3000m3000m B-heat9.31.82Jeppe HaghfeltSparta AM9.32.009.42.272003Herre
3000m3000m B-heat9.36.35Alex PedersenSparta AM9.30.001993Herre
3000m3000m B-heat9.39.03Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers9.23.009.17.971973Herre
3000m3000m B-heat9.40.14Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas9.42.009.45.001999Herre
3000m3000m B-heat9.46.04René Anda NielsenNBRO9.45.009.50.701983Herre
3000m3000m B-heat9.47.35Anders SpanggaardSparta AM9.40.001982Herre
3000m3000m B-heat9.51.00Jakob FriskBlovstrød Løverne9.50.002003Herre
3000m3000m B-heat9.51.54Kent NørmarkSparta AM9.30.009.18.751971Herre
3000m3000m B-heat9.52.04Sebastian HansenHvidovre AM9.50.0010.15.562001Herre
3000m3000m B-heat9.52.44Oliver BredgaardSparta AM9.50.001996Herre
3000m3000m B-heat9.52.62Frank OCarroll (u)Spart AM9.55.009.16.001977Herre
3000m3000m B-heat9.53.31Theis MunktvedBlovstrød Løverne9.50.0010.31.762002Herre
3000m3000m B-heat9.58.45Mathias SikoraHvidovre AM9.50.009.32.042000Herre
3000m3000m B-heat9.59.77Bo RahbækSparta AM9.55.0010.05.261981Herre
3000m3000m B-heat10.00.44Finn AdserBagsværd AC9.59.009.37.001972Herre
3000m3000m B-heat10.31.18Christopher Strandgaard9.55.002006Herre
3000m3000m B-heat10.33.51Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC9.59.001978Herre
3000m 3000m B-heat11.00.81Lucas JeppesenKorsør AM9.58.002004Herre
3000m3000m B-heatDNSStina TroestSparta AM9.30.001994Kvinde
3000m3000m B-heatDNSSofie SøefeldtSparta AM9.28.009.32.302000Kvinde
3000m3000m C-heat10.28.98Thomas PetersenBlovstrød Løverne10.20.001968Herre
3000m3000m C-heat10.29.70Laurits PantmannBagsværd AC10.25.0010.38.132003Herre
3000m3000m C-heat10.31.29Carsten SiggaardBlovstrød Løverne10.50.001964Herre
3000m3000m C-heat10.33.41Caroline Amalie JensenHolte Atletik10.40.0011.05.491999Kvinde
3000m3000m C-heat10.39.02Mattias KalvågBlovstrød Løverne10.30.001985Herre
3000m3000m C-heat10.41.55Kathrine Højgaard HansenSparta AM10.30.001995Kvinde
3000m3000m C-heat10.42.05Jacob Søgaard HansenNBRO10.05.0010.14.011970Herre
3000m3000m C-heat10.43.30Per le Fevre HansenBlovstrød Løverne10.40.001968Herre
3000m3000m C-heat10.47.08Laura Amira KassemAdidas Runners
Copenhagen x Marathon Sport
10.50.001997Kvinde
3000m3000m C-heat10.50.97Asta Lunde LarsenHolte Atletik10.20.0010.30.572003Kvinde
3000m3000m C-heat10.57.70Sarah GladSparta AM10.30.0010.33.522003Kvinde
3000m3000m C-heat11.01.86Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne10.50.0012.02.731997Kvinde
3000m3000m C-heat11.26.23Mathilde WintherBlovstrød Løverne10.50.0010.52.932002Kvinde
3000m3000m D-heat11.05.79Christian ThodsenBlovstrød Løverne11.05.001975Herre
3000m3000m D-heat11.26.81Karina Berner-MagnussonSparta AM11.10.001974
3000m3000m D-heat11.32.30Christian HaslundBlovstrød Løverne11.30.001977Herre
3000m3000m D-heat11.35.01Simone MarerBlovstrød Løverne11.30.002003Kvinde
3000m3000m D-heat11.41.86Jens LarsenTrongårdens IF11.55.0016.58.511963Herre
3000m3000m D-heat11.47.96Thyge ArumGreve Atletik11.55.0011.36.031961Herre
3000m3000m D-heat11.52.34Freja Lunde LarsenHolte Atletik11.00.0010.51.422000Kvinde
3000m3000m D-heat11.56.75Tine BroksøBlovstrød Løverne11.50.001971Kvinde
3000m3000m D-heatDNSLaura Melander Sparta AM10.59.001993Kvinde
3000m3000m D-heatDNSJesper HøgsvigIK Hellas12.00.001969Herre
3000m3000m D-heatDNSAnnemette GeertsenNBRO12.00.001993Kvinde
X