title

Se heatinddelte startlister og tidsprogram her.

Ved behov for kontakt skriv til t5@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Eftertilmelding kan kun ske på stadion. Se mere her.

TILMELDING

Game of TRACKS

Game of TRACKS er konkurrencen om 27.500 kr. i præmiepenge. Se mere om det her.

Game of TRACKS

KLUBARRANGØR

Amager AC

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

18.00 – 100m A-heat
18.05 – 100m B-heat
18.10 – 100m C-heat
18.20 – 3000m D-heat
18.45 – 3000m C-heat
19.05 – 3000m B-heat
19.25 – 3000m A-heat
19.45 – 400m A-heat
19.50 – 400m B-heat
19.55 – 400m C-heat
20.00 – 400m D-heat
20.10 – 800m A-heat
20.20 – 800m B-heat
20.30 – 800m C-heat
DISTANCEKL.KRAV/DRHEATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m18.00100m A-heatFrederik RegliFrederiksberg IF11.3011.3311.331990Herre
100m18.00100m A-heatMikkel KlejnstrupHvidovre AM11.3011.171986Herre
100m18.00100m A-heatSebastian V BuschardtBagsværd AC11.4511.2111.331997Herre
100m18.00100m A-heatKristoffer Bonde PedersenKøbenhavns IF11.611991Herre
100m18.00100m A-heatEmil GrovnFrederiksberg IF11.6611.6611.871998Herre
100m18.00100m A-heatTroels KaasBagsværd AC11.6811.7611.761995Herre
100m18.05100m B-heatWilliam Gormsen12.0012.002000Herre
100m18.05100m B-heatKlaus Præst JaquéBagsværd AC12.0012.131992Herre
100m18.05100m B-heatCamilla MotzkusOdense Atletik12.5011.971997Kvinde
100m18.05100m B-heatAshley GnanogohBallerup Atletik Klub12.8012.802005Kvinde
100m18.05100m B-heatAnna Krab ScheibeleinKøbenhavns IF13.211998Kvinde
100m18.05100m B-heatMax H BoisenHvidovre AM13.3013.151988Herre
100m18.10100m C-heatHenrik BergBagsværd AC13.4013.3513.461963Herre
100m18.10100m C-heatKatrine LundKøbenhavns IF13.401990Kvinde
100m18.10100m C-heatMarie VenborgKøbenhavns IF13.601991Kvinde
100m18.10100m C-heatKirstine RædkjærHvidovre AM13.6213.621991Kvinde
100m18.10100m C-heatRebekka LütkenAtletikklubben Brøndby13.701997Kvinde
100m18.10100m C-heatHenrik SørensenBagsværd AC14.0014.561970Herre
3000m18.203000m D-heatLaura Melander Sparta AM10.59.001993Kvinde
3000m18.203000m D-heatFreja Lunde LarsenHolte Atletik11.00.0010.51.422000Kvinde
3000m18.203000m D-heatChristian ThodsenBlovstrød Løverne11.05.001975Herre
3000m18.203000m D-heatKarina Berner-MagnussonSparta AM11.10.001974
3000m18.203000m D-heatSimone Hou MarerBlovstrød Løverne11.30.002003Kvinde
3000m18.203000m D-heatChristian HaslundBlovstrød Løverne11.30.001977Herre
3000m18.203000m D-heatTine BroksøBlovstrød Løverne11.50.001971Kvinde
3000m18.203000m D-heatThyge ArumGreve Atletik11.55.0011.36.031961Herre
3000m18.203000m D-heatJens LarsenTrongårdens IF11.55.0016.58.511963Herre
3000m18.203000m D-heatJesper HøgsvigIK Hellas12.00.001969Herre
3000m18.203000m D-heatAnnemette GeertsenNBRO12.00.001993Kvinde
3000m18.453000m C-heatJacob Søgaard HansenNBRO10.05.0010.14.011970Herre
3000m18.453000m C-heatAsta Lunde LarsenHolte Atletik10.20.0010.30.5711.02.372003Kvinde
3000m18.453000m C-heatThomas PetersenBlovstrød Løverne10.20.001968Herre
3000m18.453000m C-heatLaurits PantmannBagsværd AC10.25.0010.38.1310.38.132003Herre
3000m18.453000m C-heatSarah GladSparta AM10.30.0010.33.522003Kvinde
3000m18.453000m C-heatKathrine Højgaard HansenSparta AM10.30.001995Kvinde
3000m18.453000m C-heatMattias KalvågBlovstrød Løverne10.30.001985Herre
3000m18.453000m C-heatCaroline Amalie JensenHolte Atletik10.40.0011.05.491999Kvinde
3000m18.453000m C-heatPer le Fevre HansenBlovstrød Løverne10.40.001968Herre
3000m18.453000m C-heatMathilde WintherBlovstrød Løverne10.50.0010.52.932002Kvinde
3000m18.453000m C-heatEmily Oron LexnerBlovstrød Løverne10.50.0012.02.731997Kvinde
3000m18.453000m C-heatLaura Amira Kassem KaltoftAdidas Runners Copenhagen x Marathon Sport10.50.001997Kvinde
3000m18.453000m C-heatCarsten SiggaardBlovstrød Løverne10.50.001964Herre
3000m19.053000m B-heatNikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers9.23.009.17.971973Herre
3000m19.053000m B-heatSofie SøefeldtSparta AM9.28.009.32.302000Kvinde
3000m19.053000m B-heatKent NørmarkSparta AM9.30.009.18.751971Herre
3000m19.053000m B-heatStina TroestSparta AM9.30.001994Kvinde
3000m19.053000m B-heatAlex PedersenSparta AM9.30.001993Herre
3000m19.053000m B-heatJeppe HaghfeltSparta AM9.32.009.42.272003Herre
3000m19.053000m B-heatAnders SpanggaardSparta AM9.40.001982Herre
3000m19.053000m B-heatKasper Pontoppidan JensenIK Hellas9.42.009.45.001999Herre
3000m19.053000m B-heatRené Anda NielsenNBRO9.45.009.50.701983Herre
3000m19.053000m B-heatMathias SikoraHvidovre AM9.50.009.32.042000Herre
3000m19.053000m B-heatSebastian HansenHvidovre AM9.50.0010.15.5610.15.562001Herre
3000m19.053000m B-heatTheis MunktvedBlovstrød Løverne9.50.0010.31.762002Herre
3000m19.053000m B-heatOliver BredgaardSparta AM9.50.001996Herre
3000m19.053000m B-heatJakob FriskBlovstrød Løverne9.50.002003Herre
3000m19.053000m B-heatFrank O'CarrollSpart AM9.55.009.16.0010.22.241977Herre
3000m19.053000m B-heatBo RahbækSparta AM9.55.0010.05.261981Herre
3000m19.053000m B-heatChristopher Strandgaard9.55.002006Herre
3000m 19.053000m B-heatLucas JeppesenKorsør AM9.58.002004Herre
3000m19.053000m B-heatFinn AdserBagsværd AC9.59.009.37.001972Herre
3000m19.053000m B-heatJakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC9.59.001978Herre
3000m19.253000m A-heatAnton Østdal (PACE)Bagsværd AC8.35.008.33.782001Herre
3000m19.253000m A-heatJeppe Harboe Sparta AM8.35.008.20.101992Herre
3000m19.253000m A-heatPatrick LeeseFrederiksberg IF8.35.008.29.261989Herre
3000m19.253000m A-heatJoachim Weel RosboBagsværd AC8.35.008.32.251997Herre
3000m19.25D15 8.44.xx
2019 Axel
3000m A-heatAxel Vang ChristensenFIF Hillerød Atletik8.35.008.44.928.44.922004Herre
3000m19.253000m A-heatLinus LindquistSparta AM8.35.008.55.232002Herre
3000m19.25EYOF 8.35
D16 8.36.57
2008 Nijhuis
3000m A-heatJoel Ibler LillesøBagsværd AC8.35.009.11.372003Herre
3000m19.253000m A-heatThomas Svare EhlersNBRO8.35.001989Herre
3000m19.253000m A-heatMorten GreenSparta AM8.40.001987Herre
3000m19.253000m A-heatTheis LæssøeAmager AC8.46.408.46.408.46.401993Herre
3000m19.253000m A-heatFrederik Tronier KapperSparta AM8.45.008.50.111995Herre
3000m19.253000m A-heatFrederik Bruun JensenNBRO8.50.0009.00.001994Herre
3000m19.253000m A-heatMads HenriksenSparta AM8.55.009.07.151994Herre
3000m19.253000m A-heatJonas Frimer KristiansenSparta AM8.55.001990Herre
3000m19.253000m A-heatGustav MørchBlovstrød Løverne9.00.009.15.809.15.802002Herre
3000m19.253000m A-heatEmil SkovhøjAmager AC9.10.009.22.241991Herre
3000m19.253000m A-heatChristoffer VienbergBlovstrød Løverne9.15.009.19.491994Herre
3000m19.253000m A-heatMalthe PoulsenBlovstrød Løverne9.15.009.25.932000Herre
3000m19.253000m A-heatPhilip Grundt HansenBagsværd AC9.15.0010.09.002004Herre
3000m19.253000m A-heatJonas BrandsbjergBlovstrød Løverne9.18.001976Herre
400m19.45400m A-heatYusuf Alin50.5050.211995Herre
400m19.45400m A-heatMikkel KlejnstrupHvidovre AM51.0049.851986Herre
400m19.45400m A-heatMartin H KristensenHvidovre AM51.5049.711992Herre
400m19.45400m A-heatNeloo FalckKøbenhavns IF53.0053.512003Herre
400m19.50400m B-heatYousef BellouchFrederiksberg IF54.001998Herre
400m19.50400m B-heatVillads Tobias SchouKøbenhavns IF54.002001Herre
400m19.50400m B-heatMartin Højland Nielsen Københavns IF55 0056 001993Herre
400m19.50400m B-heatKlaus Præst JaquéBagsværd AC56.0051.481992Herre
400m19.50400m B-heatWilliam Gormsen58.0058.002000Herre
400m19.55400m C-heatFreja Blom ThomsenOdense Atletik58.8758.8758.871999Kvinde
400m19.55400m C-heatAnna Krab ScheibeleinKøbenhavns IF58.891998Kvinde
400m19.55400m C-heatMajken LützenBallerup Atletik Klub59.2859.282003Kvinde
400m19.55400m C-heatJesper NørremarkHvidovre AM1.00.0056.841971Herre
400m19.55400m C-heatAlda Sigurdsdóttir LamhaugeFrederiksberg IF1.01.001.01.911.01.911998Kvinde
400m20.00400m D-heatKatrine LundKøbenhavns IF1.01.501990Kvinde
400m20.00400m D-heatAnnabelle VipleAmager AC1.03.001.03.511.03.512005Kvinde
400m20.00400m D-heatMaria VenborgKøbenhavns IF1.04.701991Kvinde
400m20.00400m D-heatAda Nissen ThyrstedAmager AC1.10.001.12.912006Kvinde
800m20.10UNIV. 1.51 PACE800m A-heatFrederik FürstenbergSparta AM54s 400m1993Herre
800m20.10UNIV. 1.51800m A-heatRasmus Bøge GregersenOdense Atletik 1.51.391.52.491.52.491995Herre
800m20.10800m A-heatThor Friis SkifteOdense Atletik 1.55.001.55.581997Herre
800m20.10800m A-heatMarquis Caldwell (u)Guldfoss1.57.001990Herre
800m20.10800m A-heatMads JørgensenFrederiksberg IF1.58.002.00.471988Herre
800m20.10800m A-heatSøren JøhnkBagsværd AC1.59.991.54.261997Herre
800m20.10800m A-heatMarc Lövgren KarlssonHeleneholms IF2.02.002.01.502.04.451974Herre
800m20.10800m A-heatMartin H KristensenHvidovre AM2.02.001992Herre
800m20.10800m A-heatHenrik GregersenAmager AC2.03.002.00.872.06.921980Herre
800m20.10800m A-heatEmil SkovhøjAmager AC2.06.002.01.301991Herre
800m20.20800m B-heatMichael Pilegaard HansenBagsværd AC2.10.002.10.041967Herre
800m20.20800m B-heatMarie Falkebo JensenSparta AM2.10.002.11.862003Kvinde
800m20.20800m B-heatGustav Bjaaland AndersenAmager AC2.10.002.12.822004Herre
800m20.20800m B-heatHjalte DalskovAtletikforeningen Fremad Holbæk2.10.002005Herre
800m20.20800m B-heatSimon LesselAtletikklubben Brøndby2.14.002.15.872.15.871900Herre
800m20.20800m B-heatCecilie Møller-JensenBagsværd AC2.15.002.14.222001Kvinde
800m20.20800m B-heatElisabeth Møller RønnstadSparta AM2.20.002.21.542004Kvinde
800m20.20800m B-heatFilippa ZällÄngelholms IF2.21.002.21.272.25.562003Kvinde
800m20.20800m B-heatHenrik LarsenBlovstrød Løverne2.22.001962Herre
800m20.30800m C-heatWilma JohanssonKøbenhavns IF2.30.001999Kvinde
800m20.30800m C-heatClara SpaanhedenKorsør AM2.33.002005Kvinde
800m20.30800m C-heatLaura NielsenKorsør AM2.35.002004Kvinde
800m20.30800m C-heatMadeleine RasmussenSparta AM2.39.002.41.142005Kvinde
800m20.30800m C-heatAnna Bjaaland AndersenAmager AC2.40.002.42.222006Kvinde
800m20.30800m C-heatAda Nissen ThyrstedAmager AC2.40.002.48.852006Kvinde
800m20.30800m C-heatAnnika WintherBlovstrød Løverne2.40.001972Kvinde
800m20.30M70 2.43.20
2007 Lauridsen
800m C-heatHenrik Saabye ChristensenBlovstrød Løverne2.40.001949Herre
800m20.30800m C-heatKathrine Dahl Larsen Frederiksberg IF2.42.002.42.002.42.001979Kvinde
X