title

Se foreløbige startlister her. Opdateres løbende manuelt når der kommer tilmeldinger.

Ved behov for kontakt skriv til t7@tracksseries.com.

STÆVNEINFORMATION

Se diverse stævneinformation her.

SE STÆVNEINFORMATION

TILMELDING

Tilmelding sker her.

TILMELDING

Game of TRACKS

Game of TRACKS er konkurrencen om 27.500 kr. i præmiepenge. Se mere om det her.

Game of TRACKS

KLUBARRANGØR

Amager AC

FØLG MED PÅ INSTAGRAM

ENDELIGT PROGRAM

TRACK

17.45 – 110mHæk
17.50 – 100mHæk
18.00 – 100m A-heat
18.05 – 100m B-heat
18.10 – 100m C-heat
18.25 – 5000m C-heat
18.50 – 5000m B-heat
19.15 – 5000m A-heat
19.45 – 200m A-heat
19.50 – 200m B-heat
19.55 – 200m C-heat
20.00 – 200m D-heat
20.15 – 1500m A-heat
20.25 – 1500m B-heat
20.35 – 1500m C-heat
FIELD

18.00 – Trespring
18.00 – Diskos
18.00 – Længdespring
19.00 – Kugle (AFLYST)
DISTANCEHEATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
200m200m A-heatSteffen Udengaard KnudsenAarhus 190021.6221.5721.621998Herre
200m200m A-heatJacob Aagaard JensenAalborg AM22.1022.3922.391997Herre
200m200m A-heatCasper Spure PedersenRanders Freja Atletik22.5022.5222.751992Herre
200m200m A-heatAsger ØsterbyAalborg AM23.3923.4223.821997Herre
200m200m A-heatDavid ChristiansenAalborg AM23.9523.8224.181982Herre
200m200m B-heatJacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik24.1024.3824.381995Herre
200m200m B-heatRoy EkkelAalborg AM24.501992Herre
200m200m B-heatThea Lyng Møller JensenAarhus 1900 A/M24.9424.9424.942001Kvinde
200m200m B-heatSteen HannestadAarhus Fremad Atletik25.0025.001971Herre
200m200m B-heatChristine KlitgaardAalborg AM25.6026.2926.372004Kvinde
200m200m C-heatMartha D. RasmussenAarhus 1900 A/M25.6825.6825.682002Kvinde
200m200m C-heatFredrikke Dam LarsenRanders Freja Atletik25.7025.9726.041991Kvinde
200m200m C-heatRachid ZaatriAarhus 190026.0026.001966Herre
200m200m C-heatIda Marie HartmannAarhus 190027.7727.7727.772002Kvinde
200m200m C-heatInke WenzelAalborg Øst RRC27.9127.911990Kvinde
200m200m D-heatMarie Qvist JensenAarhus Fremad Atletik27.9928.6128.611997Kvinde
200m200m D-heatVictoria Juul GiessingAalborg AM28.0028.4728.472005Kvinde
200m200m D-heatVictoria BjerreRanders Freja Atletik28.0029.322003Kvinde
200m200m D-heatKrista Amalie IsaksenAalborg AM28.001996Kvinde
200m200m D-heatFrederikke Voss VestergaardAalborg AM29.0029.1129.112006Kvinde
200m200m D-heatLaura Kathrine KornumAarhus Fremad Atletik29.3029.8729.871998Kvinde
400m400m A-heatJacob Aagaard JensenAalborg AM48.9849.3849.381997Herre
400m400m A-heatMathias MørkAarhus 1900 A/M49.6049.6049.601997Herre
400m400m A-heatEmil SøndergaardAarhus 1900 A/M50.6849.0550.681996Herre
400m400m A-heatCarl August Allerød Aalborg AM53.5054.1954.192003Herre
400m400m A-heatDavid ChristiansenAalborg AM54.5054.101982Herre
400m 400m B-heatRasmus Bangsgaard NielsenAGF Atletik55.002003Herre
400m400m B-heatNathalie Richter-MikkelsenAalborg AM56.8956.892000Kvinde
400m400m B-heatLaura G. AndersenAalborg AM59.991.00.5060.502004Kvinde
400m400m B-heatVictoria BjerreRanders Freja Atletik1.01.001.02.411.02.412003Kvinde
400m400m B-heatAmalie QvistgaardSkive AM1.01.892004
400m400m C-heatKrista Amalie IsaksenAalborg AM1.02.001996Kvinde
400m400m C-heatMarius M. SzwedAalborg AM1.02.002005Herre
400m400m C-heatSigne LehmannAalborg AM1.04.002002Kvinde
400m400m C-heatMarie B. OlesenAalborg AM1.05.001.06.5966.592007Kvinde
400m400m C-heatThea SørensenTrångsvikens IF1.10.002007Kvinde
800m800m A-heatOliver BjørslevAalborg AM1.52.501.54.772000Herre
800m800m A-heatChristian Abild LarenAarhus 19001.52.991.53.11.56.081993Herre
800m800m A-heatRasmus BaltzersenBallerup AK1.54.001.57.701.59.162002Herre
800m800m A-heatJoachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1.55.001.54.071997Herre
800m800m A-heatAlexander Krogh JohansenAGF Atletik1.55.001.56.001988Herre
800m800m A-heatAgustin VacaflorKAS1.56.002.02.002018Herre
800m800m A-heatAndreas RebstrupAalborg AM1.57.501.59.121.59.122000Herre
800m800m A-heatNoel MonoAalborg AM1.57.502.02.342.02.861998Herre
800m800m A-heatJulian GregersenFrederiksberg IF1.59.001.58.671998Herre
800m800m A-heatChristoffer SlothOdense Atletik1.59.531.59.531985Herre
800m800m A-heatJeppe Kejser Dahl JensenAarhus 19002.00.002.02.002.02.002000Herre
800m800m B-heatMartin MøllgaardFrederiksberg IF2.01.002.04.282.04.282003Herre
800m800m B-heatJesper PedersenAalborg AM2.02.002.02.681975Herre
800m 800m B-heatPietro PizzolatoAalborg AM2.02.002.04.002000Herre
800m800m B-heatMathilde DiekemaAarhus 19002.05.002.09.112.09.111994Kvinde
800m800m B-heatHjalte DalskovFremad Holbæk2.05.002.09.272.09.272005Herre
800m800m B-heatRasmus Bangsgaard NielsenAGF Atletik2.05.002.10.002.10.002003Herre
800m800m B-heatAugust Runge BengtsonAalborg Øst RRC2.05.002.06.601999Herre
800m800m B-heatJonathan Drechsler SigvardsenViborg AM2.06.002.09.622004Herre
800m800m B-heatRasmus Meldgaard KristensenAalborg AM2.06.00 1996Kvinde
800m800m B-heatLars LindbjergAalborg AM2.08.002.09-852.09.851994Herre
800m800m C-heatJonas StoltzeAalborg Øst RRC2.12.002.12.632.26.961987Herre
800m800m C-heatMille B. OlesenAalborg AM2.15.002.13.682.16.852002Kvinde
800m800m C-heatSofia ThirupViborg AM2.15.002.17.482.17.482004Kvinde
800m800m C-heatLine K SchulzAarhus 19002.16.002.08.671996Kvinde
800m800m C-heatNina KrarupAarhus 19002.17.002.18.262.18.261999Kvinde
800m800m C-heatAnne B. AndersenAalborg AM2.18.002.15.802.19.902001Kvinde
800m800m D-heatDagmar ClausenAGF Atletik2.20.001991Kvinde
800m800m D-heatCamilla FlyvbjergAalborg AM2.25.002.26.602.26.602004Kvinde
800m800m D-heatKaren Krogh JohansenAGF Atletik2.25.002.18.001987Kvinde
800m800m D-heatNanna WeyeAGF Atletik2.25.001992Kvinde
800m800m D-heatTommy HansenAalborg Øst RRC2.32.852.32.852.44.341967Herre
800m800m D-heatThea SørensenTrångsvikens IF2.52.002.55.302007Kvinde
3000m3000m A-heatTheophili Birgirimana Aalborg AM8.40.008.40.001993Herre
3000m3000m A-heatAndreas Eidorff MadsenViborg AM8.45.009.52.989.52.982000Herre
3000m3000m A-heatNiels Peter NielsenAGF Atletik8.50.008.50.001987Herre
3000m3000m A-heatSebastian Matz NielsenAarhus Fremad Atletik8.59.009.10.401992Herre
3000m3000m A-heatHenrik Strange BrokVEXA HLM Running9.05.008.58.001989Herre
3000m3000m A-heatAmanuel GoitomVEXA HLM Running9.20.001991Herre
3000m3000m A-heatMads HildingsøeAalborg AM9.20.001995Herre
3000m3000m A-heatSignar Røsvik8410 Rønde9.30.001974Herre
3000m3000m A-heatRune Ib HansenViborg AM9.40.0010.07.5510.07.552005Herre
3000m3000m A-heatAnders MikkelsenVEXA HLM Running9.40.001990Herre
3000m3000m A-heatKim HansenViborg AM9.40.001975Herre
3000m3000m A-heatRené AggerAalborg AM9.45.009.31.009.31.001981Herre
3000m3000m A-heatKent NørmarkSparta AM9.45.009.18.759.51.541971Herre
3000m3000m A-heatAlexander Overlund KristensenEsbjerg AM9.45.002002Herre
3000m3000m A-heatMie GamViborg AM9.50.009.58.4710.09.442001Kvinde
3000m3000m A-heatBo RahbækSparta AM9.55.009.59.779.59.771981Herre
3000m3000m B-heatMathilde Meedom LarsenViborg AM10.00.0010.13.3910.13.392004Kvinde
3000m3000m B-heatKristine Mygind SørensenAGF Atletik10.00.0010.02.002002Kvinde
3000m3000m B-heatLars VelsViborg AM10.00.001974Herre
3000m3000m B-heatMarie Møller SchmidtViborg AM10.15.0010.17.5610.45.992001Kvinde
3000m3000m B-heatMichael Rytter9230 Svenstrup10.30.001986Herre
3000m3000m B-heatNicolaj Præstiin AndersenAGF Atletik10.35.0010.45.0010.45.002003Herre
3000m3000m B-heatSofie HintzAalborg Øst RRC10.40.0010.43.452000Kvinde
3000m3000m B-heatKristoffer ShiemannAalborg Øst RRC10.40.001993Herre
3000m3000m B-heatKasper LarsenAarhus Fremad Atletik10.45.001990Herre
3000m3000m B-heatNien DongAalborg Øst RRC11.30.0011.43.771962Herre
10.000m10.000m A-heatJesper FaurschouHerning LK31.15.00 (PACE 31.30)29.43.3930.20.001983Herre
10.000m10.000m A-heatDaniel VestergaardAarhus Fremad Atletik31.45.0031.57.001980Herre
10.000m10.000m A-heatAnders BondeHerning LK31.45.0032.17.001991Herre
10.000m10.000m A-heatRichard D JensenSparta AM31.50.0032.01.641985Herre
10.000m10.000m A-heatEskild LandgrebeEsbjerg AM33.10.0033.12.0033.12.001990Herre
10.000m10.000m A-heatChristoffer VienbergParasport Danmark33.20.0035.36.151994Herre
10.000m10.000m A-heatMads KarlssonAGF Atletik34.00.0032.41.001984Herre
10.000m10.000m A-heatMads klinksgaardAalborg Øst RRC34.30.0035.17.811979Herre
10.000m10.000m A-heatHans-Henrik DamgaardAGF Atletik34.59.0035.02.001979Herre
10.000m10.000m A-heatJacob GlæsnerEsbjerg AM36.00.001976Herre
10.000m10.000m A-heatJens RixRanders Freja Triathlon37.30.0035.38.0036.27.001967Herre
10.000m10.000m A-heatKatherine GrasbergerAarhus 1900 38.30.0038.22.001996Kvinde
10.000m10.000m A-heatJohnny Strandbygaard HansenEsbjerg AM39.00.001970Herre
X

обращение к пользователям