title

Game of TRACKS er en konkurrence for mellem- og langdistanceløbere. Alle ens resultater løbet til TRACKS stævner scores ud fra gældende IAAF point. Hver atlets to bedste resultater på to forskellige distancer udgør ens samlede IAAF score.

Der kæmpes i fire klasser:

Kvinder, Herrer og Youngsters-klasser (U20 Drenge og Piger)

Youngsters deltager også i hhv. Herre- og Kvindeklasserne.

Der er en præmiepulje på ca. 27.500 kr. som fordeles til de bedst rankede i hver af de fire klasser når det sidste stævne er afholdt. Nedenfor kan ses den foreløbige stilling for Game of TRACKS konkurrencen for 2018-sæsonen. Opdateres løbende efter hvert stævne.

Game of TRACKS LEADERS 2019

Game of TRACKS LEADERS WOMEN

1.plads

.

5.000 kr. 

Mathilde Diekema / Århus 1900 / 1937 point

985 point / 800m / 2.09.82

952 point / 1500m / 4.33.34

2. plads

.

3.000 kr.

Josefine Rytter / Bagsværd AC / 1922 point

964 point / 1500m / 4.31.72

958 point / 800m / 2.11.50

3. plads

.

1.500 kr.

Mie Gam / Viborg AM / 1745 point

912 point / 5000m / 17.17.58

833 point / 1500m / 4.50.65

Game of TRACKS LEADERS MEN

1.plads

.

5.000 kr. 

Christoffer Frost Johansen / Bagsværd AC / 1968 point

988 point / 800m / 1.51.35

980 point / 1500m / 3.49.69

2. plads

.

3.000 kr.

Rasmus Bøge Gregersen / Odense Atletik / 1881 point

956 point / 800m / 1.52.49

925 point / 1500m / 3.54.13

3. plads

.

1.500 kr.

Alexander Tengblad Nikolaisen / Viborg AM / 1782 point

956 point / 1500m / 3.51.60

826 point / 800m / 1.57.41

Game of TRACKS LEADERS YOUNGSTER GIRLS

1. plads

.

2.000 kr.

Mie Gam / Viborg AM / 1745 point

912 point / 5000m / 17.17.58

833 point / 1500m / 4.50.65

.2. plads

.

1.500 kr.

Cecilie Møller-Jensen / Bagsværd AC / 1688 point

874 point / 800m / 2.16.81

814 point / 1500m / 4.53.49

2. plads

.

750 kr.

Marie Møller Schmidt / Viborg AM / 1604 point

834 point / 1500m / 4.50.39

770 point / 3000m / 10.49.08

Game of TRACKS LEADERS YOUNGSTER BOYS

1. plads

.

2.000 kr.

Alexander Tengblad Nikolaisen / Viborg AM / 1782 point

956 point / 1500m / 3.51.60

826 point / 800m / 1.57.41

.2. plads

.

1.500 kr.

Joel Ibler Lillesø / Bagsværd AC / 1707 point

893 point / 3000m / 8.28.97

814 point / 1500m / 4.03.46

3. plads

.

750 kr.

Elias Shifris / Viborg AM / 1662 point

886 point / 1500m / 3.57.35

776 point / 800m / 1.59.39

Game of TRACKS RANKINGS Women & Youngsters

NR.NR. U20KLASSEGRP.POINTATLETKLUBÅRG.1.IAAF1.DIST.1.TIME2.IAAF2.DIST.2.TIME
1WomenSEN1937Mathilde DiekemaAarhus 19001994985800m2.09.829521500m4.33.34
2WomenSEN1922Josefine RytterBagsværd AC19949641500m4.31.72958800m2.11.50
31YoungstersU201745Mie GamViborg AM20019125000m17.17.588331500m4.50.65
42YoungstersU201688Cecilie Møller-JensenBagsværd AC2001874800m2.16.818141500m4.53.49
53YoungstersU201604Marie Møller SchmidtViborg AM20018341500m4.50.397703000m10.49.08
64YoungstersU201532Elisabeth Møller RønnstadSparta AM2004747800m2.25.337851500m4.57.91
75YoungstersU201477Mathilde WintherBlovstrød Løverne20028073000mF12.08.986703000m11.26.23
8WomenSEN1465Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne19977353000m11.01.867301500m5.06.47
96YoungstersU201465Laura ArentsenKolding KFUM20037941500m4.56.48671800m2.30.81
107YoungstersU201464Sarah GladSparta AM20037463000m10.57.707181500m5.08.47
11Women45-491383Karina Berner-MagnussonSparta AM19747155000m19.19.206683000m11.26.81
128YoungstersU201309Simone MarerBlovstrød Løverne20036625000m19.54.806473000m11.35.01
13Women45-491219Annika WintherBlovstrød Løverne19726295000m20.17.56590800m2.36.96
149YoungstersU201087Madeleine A. RasmussenSparta AM2005521800m2.42.585661500m5.34.38
1510YoungstersU201005Laura Valgreen Odense Atletik 200010055000m16.24.71
1611YoungstersU20996Emma Kiplagat KondrupKolding KFUM2004996800m2.09.16
17WomenSEN982Dagmar Fæster OlsenSparta AM1994982800m2.10.03
18WomenSEN979Helene SvaneAarhus Fremad Atletik19919795000m16.38.87
19WomenSEN970Elin BrinkMölndals AIK19979703000mF10.53.63
2012YoungstersU20938Ellen Christensen Frederiksberg IF20039381500m4.35.32
21Women35-39936Karen EhrenreichAarhus 190019849365000m17.03.19
22WomenSEN923Maria AhmSparta AM19989235000m17.10.84
2313YoungstersU20912Anna Mark HelwighSparta AM20009121500m4.39.01
26Women30-34911Maja AlmAGF Atletik19889113000m10.00.90
2414YoungstersU20911Ellinor AurellÄngelholms IF20019113000mF11.19.76
2515YoungstersU20911Kristine Mygind SørensenAGF Atletik20029113000m10.00.80
2716YoungstersU20910Mathilde Meedom LarsenViborg AM20049101500m4.39.28
2817YoungstersU20907Sofia ThirupViborg AM20049071500m4.39.73
29WomenSEN906Maria LarsenSparta AM19969065000m17.20.58
3018YoungstersU20899Sofia ThøgersenSparta AM20058991500m4.40.94
31WomenSEN889Nanna Buch PedersenAarhus Fremad Atletik19968895000m17.30.72
32WomenSEN888Lene DalgaardAGF Atletik19908885000m17.31.60
33Women50-54871Susanne PallesenAarhus 190019678715000m17.41.43
34WomenSEN860Henriette Thuren Dall Sparta AM19908605000m17.47.74
35WomenSEN852Nina KrarupAarhus 19001999852800m2.18.26
3619YoungstersU20843Beathe GejlAGF Atletik20028433000m10.23.56
3720YoungstersU20842Marie Falkebo JensenSparta AM2003842800m2.18.88
38Women35-39834Sigrid Bjerg GribsholtAarhus Fremad Atletik19808345000m18.03.88
39WomenSEN815Caroline Amalie JensenHolte Atletik19998153000m10.33.41
4021YoungstersU20814Laura AstrupAGF Atletik20008141500m4.53.39
4122YoungstersU20800Sofie HintzAalborg Øst RRC20008001500m4.55.56
42WomenSEN799Katt GrasbergerAarhus 190019967995000m18.25.20
43WomenSEN798Stine Muldbak AndersenSparta AM19917985000m18.25.95
44WomenSEN791Kathrine Højgaard HansenSparta AM19957913000m10.41.55
45WomenSEN790Dagmar ClausenAGF Atletik19917903000m10.42.13
46WomenSEN785Sarah Emilie DijohnSparta AM19957855000m18.34.00
4723YoungstersU20780Marie-Louise JørgensenKolding KFUM20037803000m10.45.40
4824YoungstersU20777Sophie Olivia KortnumViborg AM20047771500m4.59.06
49WomenSEN776Laura Amira KassemAdidas Runners19977763000m10.47.08
5025YoungstersU20765Asta Lunde LarsenHolte Atletik20037653000m10.50.97
5126YoungstersU20762Freja Riegels JakobsenEsbjerg AM20047623000m10.51.84
5227YoungstersU20748Katrine RisvigSkive AM20037485000m18.57.60
53WomenSEN742Naja LønbakHechmann19937425000m19.01.50
5428YoungstersU20741Amalie Boeck Frederiksberg IF20037411500m5.04.80
5529YoungstersU20735Filippa ZällÄngelholms IF2003735800m2.26.17
5630YoungstersU20730Sofie ThyboeAGF Atletik20037301500m5.06.44
57Women40-44709Anja Overlund KristensenEsbjerg AM19757093000m11.11.31
5831YoungstersU20709Anna HarboAGF Atletik20007093000m11.11.20
59WomenSEN707Signe ThomsenAGF Atletik19997075000m19.24.27
6032YoungstersU20685Elvira Helleskov BatkoSparta AM20046851500m5.13.84
61WomenSEN676Wilma JohanssonKøbenhavns IF1999676800m2.30.44
62WomenSEN666Anne SvanvigAGF Atletik19966665000m19.51.84
63Women35-39664Kristina Elkjær JessenEsbjerg AM19846643000m11.28.27
6433YoungstersU20657Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK20036575000m19.57.63
6534YoungstersU20641Clara SpaanhedenKorsør AM2005641800m2.33.05
6635YoungstersU20639Marie Møller NielsenAGF Atletik20046391500m5.21.57
6736YoungstersU20610Anna Bjaaland AndersenAmager AC2006610800m2.35.39
6837YoungstersU20603Caroline StrandbygaardEsbjerg AM20076033000m11.52.40
6938YoungstersU20603Freja Lunde LarsenHolte Atletik20006033000m11.52.34
7039YoungstersU20596Laura NielsenKorsør AM2004596800m2.36.55
7140YoungstersU20594Isabella Matilda JensenSparta AM20015941500m5.29.42
72Women45-49592Tine BroksøBlovstrød Løverne19715923000m11.56.75
7341YoungstersU20568Kirsa WirthBallerup AK20065681500m5.34.06
74Women40-44556Kathrine Dahl LarsenFrederiksberg IF1979556800m2.39.69
7542YoungstersU20534Emilie Overlund KristensenEsbjerg AM2004534800m2.41.54
76Women45-49518Charlotte BernerAGF Atletik19725185000m21.39.01
7743YoungstersU20511Astrid Hyldeborg AGF Atletik2001511800m2.43.45
7844YoungstersU20497Luca ButhkeAGF Atletik20034971500m5.47.41
7945YoungstersU20496Lærke Frost ThygesenRanders Freja Atletik2005496800m2.44.73
8046YoungstersU20492Ada Nissen ThyrstedAmager AC2006492800m2.45.02
8147YoungstersU20456Astrid HollingberyBagsværd AC20044561500m5.55.40
8248YoungstersU20359Sif Salskov IversenEsbjerg AM2003359800m2.57.44
83WomenSEN304Line Baun Grubak AGF Atletik1996304800m3.03.19

Game of TRACKS RANKINGS Men & Youngsters

NR.NR. U20KLASSEGRP.POINTATLETKLUBÅRG.1.IAAF1.DIST.1.TIME2.IAAF2.DIST.2.TIME
1MenSEN1968Christoffer Frost JohansenBagsværd AC1997988800m1.51.359801500m3.49.69
2MenSEN1881Rasmus GregersenOdense Atletik1995956800m1.52.499251500m3.54.13
31YoungstersU201782Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM20019561500m3.51.60826800m1.57.41
42YoungstersU201707Joel Ibler LillesøBagsværd AC20038933000m8.28.978141500m4.03.46
5MenSEN1700Theis LæssøeAmager AC19938621500m3.59.378383000m8.39.24
63YoungstersU201662Elias ShifrisViborg AM20028861500m3.57.35776800m1.59.39
7Men30-341617Patrick LeeseFrederiksberg IF19898333000m8.40.157841500m4.06.12
8MenSEN1546Jeppe Harboe Sparta AM19928043000m8.45.937425000m15.22.95
94YoungstersU201519Andreas Eidorff MadsenViborg AM20007761500m4.06.79743800m2.00.72
10MenSEN1512Frederik Bruun JensenNBRO19947673000m8.53.207455000m15.22.01
11Men30-341505Thomas Svare EhlersNBRO19897803000m8.50.637255000m15.28.80
12MenSEN1472Mads HenriksenSparta AM19947703000m8.52.457025000m15.37.16
135YoungstersU201388Jeppe Kejser Dahl JensenÅrhus 190020006993000mF10.17.436891500m4.14.77
14MenSEN1385Søren JøhnkBagsværd AC1997788800m1.58.885975000m16.16.23
156YoungstersU201382Gustav MørchBlovstrød Løverne20027243000m9.01.776585000m15.53.22
16Men45-491368Marc Lövgren KarlsosnHeleneholms IF19747031500m4.13.45665800m2.04.04
17Men40-441344Jesper PedersenAalborg AM19756761500m4.16.026683000m9.13.68
18MenSEN1322Emil SkovhøjAmager AC19916893000m9.09.176335000m16.02.58
19MenSEN1319Eskild LandgrebeEsbjerg AM19906605000m15.52.326593000m9.15.53
20MenSEN1310Christoffer VienbergBlovstrød Løverne19946575000m15.53.636533000m9.16.79
217YoungstersU201260Philip Grundt HansenBagsværd AC20046593000m9.15.476015000m16.14.62
22MenSEN1243Martin PatwaryAGF Atletik19976521500m4.18.305915000m16.18.64
23Men40-441201Jonas BrandsbjergBlovstrød Løverne19766015000m16.14.816003000m9.28.49
24Men45-491141Nikolaj Holdt MikkelsenOld Fuckers19735865000m16.20.505553000m9.39.03
258YoungstersU201093Jeppe HaghfeltSparta AM20035863000m9.31.825071500m4.33.30
26MenSEN1038Alex PedersenSparta AM19955663000m9.36.354725000m17.07.59
279YoungstersU201031Alexander Overlund KristensenEsbjerg AM20025461500m4.29.04485800m2.12.48
28Men35-391000Anders SpanggaardSparta AM19825203000m9.47.354805000m17.04.30
29MenSEN993Jakob DybdalAarhus 190019949931500m3.48.72
30MenSEN984Jacob StengaardOdense Atletik19949841500m3.49.43
31MenSEN982Mikkel Dahl-JessenAGF Atletik1994982800m1.51.56
32MenSEN960Peter GlansHMRC1993960800m1.52.36
3310YoungstersU20949Oliver BjørslevAalborg AM20009491500m3.52.19
34MenSEN944Jacob Ilbjerg StengaardOdense Atletik19949441500m3.52.56
3511YoungstersU20940Theis MunktvedBlovstrød Løverne20024953000m9.53.314451500m4.40.38
36MenSEN935Magnus DewettHerning LK19959351500m3.53.31
37MenSEN932Oliver BredgaardSparta AM19964993000m9.52.444335000m17.24.99
38Men40-44920Frank OCarroll (u)Sparta AM19774225000m17.30.214983000m9.52.62
3912YoungstersU20918Jeppe RisvigSkive AM20019183000mF9.18.56
40Men35-39898Bo RahbækSparta AM19814703000m9.59.774281500m4.42.40
4113YoungstersU20887Markus Kirk KjeldsenSAK-7720018871500m3.57.25
42Men30-34873Alexander Krogh JohansenAGF Atletik19888731500m3.58.47
43MenSEN870Omar Hassan (u)AGF Atletik19908701500m3.58.67
44MenSEN866Joakim AnderssonIFK TRELLEBORG19928661500m3.59.05
45MenSEN860Christian Abild LarsenAarhus 19001993860800m1.56.08
46Men45-49852Finn AdserBagsværd AC19724683000m10.00.443845000m17.47.97
4714YoungstersU20851Anton ØstdalBagsværd AC20018515000m14.46.22
48MenSEN850Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF19978501500m4.00.41
49Men30-34842Christian Birch OkkelsHMRC19898425000m14.49.18
50MenSEN834Noah Kurzmann SkibstedAalborg AM19998341500m4.01.73
51MenSEN831Joachim Weel RosboBagsværd AC19978315000m14.52.87
5215YoungstersU20829Axel Vang ChristensenFIF Hillerød20048293000m8.41.06
5316YoungstersU20820Christopher StrandgaardFrederiksberg IF20064651500m4.37.973553000m10.31.18
5417YoungstersU20818Rasmus BaltzersenBallerup AK20028181500m4.03.11
55MenSEN796Marquis Caldwell (u)Gullfoss1990796800m1.58.59
5618YoungstersU20780Conrad LindSparta AM20017801500m4.06.41
58Men30-34778Morten GreenSparta AM19877783000m8.50.88
5719YoungstersU20778Linus LindquistSparta AM20027781500m4.06.65
5920YoungstersU20774Andreas RebstrupAalborg AM20007741500m4.07.00
60MenSEN769Alex MogensenSÅN-Løberne19947695000m15.13.76
61MenSEN769Jonas KristiansenSparta AM19907693000m8.52.57
62MenSEN763Simon LessélAK Brøndby19903241500m4.55.60439800m2.14.91
6321YoungstersU20758Andreas Jonny RestrupAalborg AM20007581500m4.08.42
64Men35-39750Morten Puggaard RavnSparta AM19847505000m15.20.24
65Men40-44749Rasmus LindgrenAGF Atletik19787495000m15.20.61
66Men35-39747Daniel VestergaardAarhus Fremad Atletik19807475000m15.21.17
67Men30-34746Henrik Strange BrokVEXA HLM Running19897465000m15.21.72
68Men30-34737Max Boderskov19877375000m15.24.62
69MenSEN735Frederik T. KapperSparta AM19957353000m8.59.50
70MenSEN733Jonas BirkkjærOdense Atletik 19907335000m15.26.28
71MenSEN728Malthe NielsenSparta AM19997281500m4.11.12
72MenSEN726Henrik GehlertAGF Atletik19947265000m15.28.78
73Men30-34723Mads Jørgensen Frederiksberg IF19887231500m4.11.64
74Men30-34722Morten StillingVEXA HLM Running19877225000m15.29.86
75MenSEN720Kasper KesjeSparta AM19997205000m15.30.78
7622YoungstersU20717Martin Møllgaard Frederiksberg IF20037171500m4.12.19
77MenSEN716Emil AarestrupAGF Atletik19957165000m15.31.98
7823YoungstersU20716Laurits PantmannBagsværd AC20033603000m10.29.703561500m4.51.34
79Men35-39715Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik19807155000m15.32.64
80Men55-59714Carsten SiggaardBlovstrød Løverne19643595000m18.00.313553000m10.31.29
81Men35-39714Ulrik HeitmannAarhus 190019847145000m15.32.76
82Men35-39710Jakob RiisAarhus 190019827105000m15.34.16
83MenSEN709Noel Mono (u)Aalborg AM19987091500m4.12.87
84MenSEN703Mads SkaaningSparta AM19957035000m15.36.61
85MenSEN702Jonas Frimer KristiansenSparta AM19907025000m15.37.20
86MenSEN698Thor SkifteOdense Atletik 1997698800m2.02.59
8724YoungstersU20695Ebbe Schou MøllerAGF Atletik20016955000m15.39.63
88MenSEN694Jens Emil Sloth NielsenAarhus 190019986945000m15.39.92
89Men30-34693Mattias KalvågBlovstrød Løverne19853641500m4.50.283293000m10.39.02
90MenSEN691Ivan RiiseViborg AM19956915000m15.41.04
91Men35-39687Jonas FusagerRUNAAR19816875000m15.42.51
92MenSEN678Martin KristensenHvidovre AM1992678800m2.03.46
93MenSEN674Jeppe SideniusTrongårdens IF19926745000m15.47.10
94Men45-49670Lars VelsViborg AM19743761500m4.48.742943000m10.49.91
9525YoungstersU20668Oliver Kirial OlsenSkive AM20036681500m4.16.81
9626YoungstersU20663Micki Borgen MorellIK Olympia Maribo20006633000mF10.27.82
9727YoungstersU20646Louis CantbySparta AM20016461500m4.18.93
9828YoungstersU20637Mads SchrøderOdense Atletik 20006371500m4.19.79
99Men30-34634Andreas DamAGF Atletik19896345000m16.02.04
10029YoungstersU20634Nikolaj RichterAalborg AM20026341500m4.20.08
101Men35-39630Henrik GregersenAmager AC1980630800m2.05.58
103Men50-54621Per le Fevre HansenBlovstrød Løverne19683153000m10.43.303065000m18.27.83
10230YoungstersU20621Noah Grunnet NouriBagsværd AC20026211500m4.21.39
104MenSEN614Alexander PrienMAASAI ATHLETIC19946145000m16.09.75
105MenSEN604Leon Kofoed AndersenSparta AM19916045000m16.13.37
106MenSEN601Nikolaj DamOdense Atletik19906015000m16.14.82
107MenSEN594Dean Cooper-CunninghamSparta AM19945945000m16.17.38
108Men40-44594Paulo Jensen19795945000m16.17.29
109Men30-34592Kristian Bonne WulffHerlev Atletik19855925000m16.18.03
110MenSEN591Lars Rossen Hansen19985915000m16.18.72
11131YoungstersU20589Martin GlerupSAK-7720035895000m16.19.54
11232YoungstersU20588Malthe PoulsenBlovstrød Løverne20005883000m9.31.22
113MenSEN587Robin OstenfeldtSAK7719995875000m16.20.31
114MenSEN578Amanuel GoitomVEXA HLM Running19915785000m16.23.51
11533YoungstersU20563Emil Hviid PedersenEsbjerg AM2000563800m2.08.63
11634YoungstersU20562Malthe BøgebjergSAK7720035621500m4.27.34
11735YoungstersU20560Gustav Bendsen Københavns IF20035601500m4.27.62
118MenSEN555Frederik FürstenbergSparta AM19935551500m4.28.08
119Men55-59553Henrik LarsenBlovstrød Løverne1962294800m2.29.832591500m5.05.14
12036YoungstersU20553Rasmus Bangsgaard NielsenAGF Atletik20035531500m4.28.33
12137YoungstersU20551Victor Kiplagat KondrupKolding KFUM2002551800mJanuary 1, 1970
122MenSEN550Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas19995503000m9.40.14
123Men35-39549Jens Petersen-Bach19845495000m16.35.34
124Men35-39548Kristian Thygesen Nerstrøm19835485000m16.35.71
127Men30-34546Jonas BergHerning LK19875465000m16.36.34
12538YoungstersU20546Aksel Lylloff QvortrupSAK-7720005461500m4.29.09
12639YoungstersU20546Gustav B AndersenAmager AC2004546800m2.09.48
128MenSEN545Lars LindbjergAalborg AM19945451500m4.29.15
12940YoungstersU20539Hjalte DalskovFremad Holbæk2005539800m2.09.81
13041YoungstersU20534Martin Skytte GlerupSAK7720035341500m4.30.33
13142YoungstersU20533Mikkel Bjerregaard NielsenKolding KFUM2003533800m2.10.09
13243YoungstersU20530Gustav HolmbergBlovstrød Løverne20045305000m16.43.06
13344YoungstersU20527Jacob Weel RosboBagsværd AC20005271500m4.31.11
13445YoungstersU20527Niklas Faaborg AndersenAGF Atletik20025275000m16.44.10
135Men35-39525René Anda NielsenNBRO19835253000m9.46.04
136Men40-44522Christian MadsenBlovstrød Løverne19775225000m16.46.36
137Men35-39518Anders Jæger WintherVEXA HLM Running19845185000m16.47.83
138MenSEN518Lasse Kure HansenViking Atletik19965181500m4.32.08
139MenSEN517Christian WeberskovAGF Atletik19955175000m16.48.30
140Men45-49517Thomas Greve JensenBlovstrød Løverne19715175000m16.48.50
14146YoungstersU20510Aksel QvortrupSAK7720005101500m4.32.94
14247YoungstersU20509Rune Ib HansenViborg AM20055091500m4.33.08
143Men50-54505Hans MygindVEXA HLM Running19655055000m16.53.24
14448YoungstersU20505Jakob FriskBlovstrød Løverne20035053000m9.51.00
145Men35-39504Jesper TrigeAGF Atletik19825045000m16.53.95
146Men45-49503Kent NørmarkSparta AM19715033000m9.51.54
147Men40-44503Kim HansenViborg AM19755031500m4.33.69
14849YoungstersU20501Sebastian HansenHvidovre AM20015013000m9.52.04
149MenSEN498Simon SchmidtAarhus Fremad Atletik19974985000m16.56.33
150Men35-39495Prezemyslaw KrajczynskiBagsværd AC19834955000m16.57.63
151MenSEN493Anders LagergrenParasport Frederiksberg19924931500m4.34.80
152Men45-49492Jacob LesterBagsværd AC19724925000m16.58.86
153MenSEN489Mads Lie Brøndum19954895000m17.00.37
154Men55-59481Claus PoulsenAarhus 190019644815000m17.03.88
15550YoungstersU20475Mathias SikoraHvidovre AM20004753000m9.58.45
15651YoungstersU20472Lauge RasmussenTrongårdens IF20034721500m4.37.18
157MenSEN471Rasmus MouridsenEsbjerg AM19974713000m9.59.57
158Men40-44467Christian ThodsenBlovstrød Løverne19752473000m11.05.792201500m5.11.42
159MenSEN466Martin HøjlandKøbenhavns IF19934661500m4.37.89
16052YoungstersU20465Markus Hedegaard MadsenSkive AM20034655000m17.10.46
16153YoungstersU20462Jacob Koch-HansenOdense Atletik20024625000m17.11.86
162Men45-49458Hans-Henrik SchmidtEsbjerg AM19744583000m10.02.70
163Men30-34455Niels KjærgaardEsbjerg AM19864553000m10.03.69
16454YoungstersU20433Tobias Mørkeberg PoulsenHvidovre AM20024335000m17.25.14
165Men40-44431Jacob GlæsnerEsbjerg AM19764313000m10.09.92
16655YoungstersU20417Khalid Alnab AbdulleRanders Freja Atletik2003417800m2.16.06
167MenSEN414Frederik Kjeldsen Hertz19974143000m10.14.45
16856YoungstersU20402Johan EnevoldsenViborg AM20014021500m4.45.49
169MenSEN395Jesper Frederik AndersenAGF Atletik19973955000m17.42.59
17057YoungstersU20394Lucas JeppesenKorsør AM20043945000m17.43.18
171MenSEN393Jakob NørremarkMo's friends19953935000m17.43.61
17258YoungstersU20391Magnus BundgaardEsbjerg AM2004391800m2.17.56
17359YoungstersU20389Benjamin GarsdalSAK772003389800m2.17.64
174MenSEN386Anders Bøtker LarsenRUNAAR19933865000m17.46.86
175Men40-44383Christian JessenAarhus 190019793835000m17.48.55
176Men35-39375Johnny BilagerEsbjerg AM19813753000m10.25.43
177MenSEN374Klaus Præst JaquéBagsværd AC19923741500m4.48.99
178Men40-44371Christian HaslundBlovstrød Løverne19771941500m5.15.851773000m11.32.30
180MenSEN370Frederik Juhl Leiszner AGF Atletik19993705000m17.54.90
17960YoungstersU20370Andreas SørensenAGF Atletik20023701500m4.49.59
18161YoungstersU20365Mathias B. NielsenKolding KFUM2005365800m2.19.03
182Men35-39364Jakob Worm BisfortAGF Atletik19803645000m17.57.98
183Men50-54362Thomas PetersenBlovstrød Løverne19683623000m10.28.98
184Men40-44360Henrik HansenBagsværd AC19753605000m17.59.85
185Men30-34355Peter Hung Thanh TranZátopeks chosen19883555000m18.02.44
18662YoungstersU20353Jeppe FribækEsbjerg AM2001353800m2.19.75
187MenSEN351Kasper LarsenAarhus Fremad Atletik19903515000m18.04.08
188Men50-54351Peter Kamp BuskBagsværd AC19683515000m18.04.18
189Men40-44347Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC19783473000m10.33.51
190Men50-54347Michael Pilegaard HansenBagsværd AC1967347800m2.20.12
191Men30-34345Simon BertramEsbjerg AM19883453000m10.33.99
192Men40-44342Thomas Løve FrederiksenSparta AM19753425000m18.08.71
193Men40-44334Thomas BieFULLPERFORMANCE19763345000m18.12.90
194Men45-49331Henrik SørensenBagsværd AC19703311500m4.54.68
195Men45-49329Philip MørchBlovstrød Løverne19743291500m4.55.02
196Men50-54327Klaus PlumBagsværd AC19653275000m18.16.80
197Men45-49319Jacob Søgaard HansenNBRO19703193000m10.42.05
198Men35-39313Mads Dyhr BerggreenEsbjerg AM19813133000m10.43.77
19963YoungstersU20312Gustav Røn BuskovAGF Atletik20053121500m4.57.35
200MenSEN311Asbjørn KarlsmoseAGF Atletik3115000m18.24.88
201Men45-49294Darren LuxfordVEXA HLM Running19732945000m18.34.64
202Men60-64294Johnny MøllerSparta AM19592941500m4.59.87
203Men30-34289Henrik AndersenEsbjerg AM19852893000m10.51.49
20464YoungstersU20289William Kragholm NørsøllerBlovstrød Løverne20072891500m5.00.60
20565YoungstersU20286William HvassSparta AM20062861500m5.01.13
206MenSEN271Christian AsklundAGF Atletik19942715000m18.47.11
20766YoungstersU20261Emil RasmussenFrederiksberg IF20012611500m5.04.77
20867YoungstersU20261Lucas JeppesenKorsør AM20042613000m 11.00.81
209MenSEN258Armandas Rokas2585000m18.55.11
210Men35-39250Kasper JessenEsbjerg AM19812503000m11.04.56
21168YoungstersU20250Lasse BoesenbækViborg AM20052501500m5.06.57
21269YoungstersU20248Nicolaj Præstiin AndersenAGF Atletik20032485000m19.00.92
213Men40-44232Peter JørgensenAK7319782325000m19.10.70
21470YoungstersU20194Nikolaj MadsenViborg AM20061941500m5.15.88
215Men30-34190Kasper IngerslevTrongårdens IF19891905000m19.38.39
216Men50-54163Jan Grønlund RasmussenBallerup AK19691635000m19.57.66
217Men55-59155Jens LarsenTrongårdens IF19631553000m11.41.86
218Men55-59142Thyge ArumGreve Atletik19611423000m11.47.96
219Men35-39132Martin Bonde PetersenAGF Atletik19831325000m20.21.36
220Men70-74125Henrik Saaby ChristensenBlovstrød Løverne1949125800m2.36.81
22171YoungstersU2081Jens MejrupEsbjerg AM2001813000m12.19.81
222Men60-6444Bjarne FriesAGF Atletik1959445000m21.53.99
223Men35-390Anders SpanggaardSparta AM1982
X