best replica watches

 
title

Se startlister med heatinddeling her. Ved 100m og 400m er angivet starten for det langsomt seedede heat, da A-heatet afvikles sidst. Heatene afvikles lige efter hinanden, så atleterne i de efterfølgende heat skal holde sig klar i startområdet.

Der tages forbehold for ændringer løbende så hold dig opdateret om ændringer her.

Se diverse stævneinformation her, såsom lokation o. lign.

SE STÆVNEINFORMATION
DISTANCEHEATTIDSPUNKTATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Tobias G. LarsenHolte Atletik11.15 11.15 (-1.1)11.15 (-1.1)2000Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Marquis Caldwell (u)Sparta AM11.2011.151990Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Daryoush YazdanyarFrederiksberg IF11.2311.23 -1.6)1986Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Peter TrajkovskiSparta AM11.2510.99 (1.3)1996Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Christian LaugesenSparta AM11.2711.31 (1.1)1986Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Rune JacobsenSparta AM11.3011.201994Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Sebastian V BuschardtBagsværd AC11.3011.21 (0.3)11.50 (0.0)1997Herre
100m100m A-heat18.00 (1. 100m)Mikkel KlejnstrupSparta AM11.4711.3211.47 (-0.4)1986Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Josef Abu-EesaSparta AM11.5510.701975Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Nikolaj GravesSparta AM11.6011.81 (0.1)1998Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Mads LundSparta AM11.6011.81 (1.0)2000Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Simon HvelplundSparta AM11.6511.65 (1.9)12.05 (-2.3)1984Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Christian TrajkovskiSparta AM11.6910.4311.69 (-0.4)1965Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Mikkel RamlowHolte Atletik11.7311.72 (1.2)11.73 (-2.0)2000Herre
100m100m B-heat18.00 (1. 100m)Nicolas PosseSparta AM11.881997Herre
100m100m C-heat18.00 (1. 100m)Peter RasmussenAmager AC12.1812.18 (0.8) 12.22 (-2.2)1998Herre
100m100m C-heat18.00 (1. 100m)Kristian KolbyeAmager AC12.2012.40 (0.0)12.40 (0.0)1996Herre
100m100m C-heat18.00 (1. 100m)Robin RichKøbenhavns IF12.30 12.30 (0.0)1967Herre
100m100m C-heat18.00 (1. 100m)Camilla F. R. NissenKøbenhavns IF12.311990Kvinde
100m100m C-heat18.00 (1. 100m)Villads ClausenAmager AC12.5712.57 (1.9)1998Herre
100m100m C-heat18.00 (1. 100m)Katrine Koch JacobsenSparta AM12.8512.79 (1.6)12.79 (1.6)1999Kvinde
100m100m D-heat18.00 (1. 100m)Mathilde YttesenAmager AC12.9212.92 (1.3) 13.22 (-2.8)2001Kvinde
100m100m D-heat18.00 (1. 100m)Emilie R HansenSparta AM12.9812.98 (1.8)13.61 (-1.7)1999Kvinde
100m100m D-heat18.00 (1. 100m)Anne Sofie VermundSparta AM13.0012.78 (1.9)13.46 (-0.4)1993Kvinde
100m100m D-heat18.00 (1. 100m)Sandra B ChristensenAmager AC13.0113.01 (0.5)1995Kvinde
100m100m D-heat18.00 (1. 100m)Max Henning BoisenAmager AC13.1513.15 (2.0)1988Herre
100m100m D-heat18.00 (1. 100m)Kjerstin TetzlafSparta AM13.3013.25 (-1.1)1991Kvinde
1000m1000m A-heat18.25Jesper PedersenAK 732.42.001975Herre
1000m1000m A-heat18.25Simon HolstAmager AC2.45.003.01.441998Herre
1000m1000m A-heat18.25Thor SkifteAmager AC2.45.003.02.681997Herre
1000m1000m A-heat18.25Emil SkovhøjAmager AC2.45.001991Herre
1000m1000m A-heat18.25Michael Pilegaard HansenBagsværd AC2.48.002.48.00 1967Herre
1000m1000m A-heat18.25Mathias SikoraSlagelse Atletik DELTA2.50.003.08.202000Herre
1000m1000m A-heat18.25Michael PedersenKøbenhavns IF2.52.002.44.341973Herre
1000m1000m A-heat18.25Hannah NewbouldSparta AM2.52.001991Kvinde
1000m1000m A-heat18.25Henrik SørensenBagsværd AC3.10.003.05.001970Herre
1000m1000m A-heat18.25Jes AndersenBagsværd AC3.12.00 1951Herre
1000m1000m A-heat18.25Gustav B AndersenAmager AC3.14.26 3.14.26 3.14.262004Herre
1000m1000m A-heat18.25Per JørgensenTrongårdens IF3.14.50 3.13.501963Herre
1000m1000m A-heat18.25Jens LarsenTrongårdens IF3.14.501963Herre
1000m1000m A-heat18.25Sebastian BergmanHvidovre AM3.15.003.46.102001Herre
1000m1000m A-heat18.25Tom Elmer ChristensenIK Hellas3.17.003.17.001949Herre
1000m1000m A-heat18.25Maya HaghfeltHelsingør IF3.35.003.40.602000Kvinde
400m400m A-heat18.40 (1. 400m)Marquis Caldwell (u)Sparta AM47.8646.8447.861990Herre
400m400m A-heat18.40 (1. 400m)Philip Ø BraunSparta AM49.5048.8850.791990Herre
400m400m A-heat18.40 (1. 400m)Simon HvelplundSparta AM51.0050.1152.291984Herre
400m400m A-heat18.40 (1. 400m)Christian LaugesenSparta AM51.2549.0751.481986Herre
400m400m A-heat18.40 (1. 400m)Mikkel KlejnstrupSparta AM51.4249.8351.421986Herre
400m400m A-heat18.40 (1. 400m)Robin RichKøbenhavns IF54.0053.151967Herre
400m400m B-heat18.40 (1. 400m)Luca DellantonioSparta AM54.0054.0355.001990Herre
400m400m B-heat18.40 (1. 400m)Nikolaj GravesSparta AM54.1054.1054.541998Herre
400m400m B-heat18.40 (1. 400m)Mads SimonsenSlagelse Atletik DELTA57.4057.7657.762000Herre
400m400m B-heat18.40 (1. 400m)Staphanie SaavedraSparta AM58.0056.751991Kvinde
400m400m B-heat18.40 (1. 400m)George ProtopapasSparta AM59.001977Herre
400m400m C-heat18.40 (1. 400m)Elena JohansenHelsingør IF61.0063.9463.942001Kvinde
400m400m C-heat18.40 (1. 400m)Majken LützenBallerup AK63.0063.4764.822003Kvinde
400m400m C-heat18.40 (1. 400m)Alma SøttrupBallerup AK65.0066.8266.822003Kvinde
400m400m C-heat18.40 (1. 400m)Kjerstin TetzlafSparta AM65.101991Kvinde
400m400m C-heat18.40 (1. 400m)Helena RingAmager AC66.2566.252002Kvinde
400m400m C-heat18.40 (1. 400m)Henriette SkavinSparta AM85.001989Kvinde
5000m5000m A-heat19.00Kasper HansenOdense Atletik14.55.00 15.13.201989Herre
5000m5000m A-heat19.00Richard D JensenSparta AM14.59.0015.11.3415.25.001985Herre
5000m5000m A-heat19.00Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF15.30.00 15.03.7815.44.751976Herre
5000m5000m A-heat19.00Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.35.0015.18.261993Herre
5000m5000m A-heat19.00Mads SkaaningSparta AM15.40.0015.55.771995Herre
5000m5000m A-heat19.00Mubaarik IbrahimOdense Atletik15.45.001998Herre
5000m5000m A-heat19.00Jonas GertsenOdense Atletik15.50.001998Herre
5000m5000m A-heat19.00Asmund Biesbjerg JensenNBRO 16.00.0015.55.0015.55.001994Herre
5000m5000m A-heat19.00Morten Puggaard RavnSparta AM15.55.0016.13.001984Herre
5000m5000m A-heat19.00Henrik ThornNBRO16.20.0016.46.0016.46.001985Herre
5000m5000m A-heat19.00Rikki FrederiksenFrederiksberg IF16.25.0016.07.591981Herre
5000m5000m A-heat19.00Rasmus KristensenOdense Atletik16.40.001997Herre
5000m5000m A-heat19.00Kristian ThygesenPolitiets Idrætsforening16.50.0016.32.56 17.03.511983Herre
5000m5000m A-heat19.00Malthe GaarsdalBlovstrød Løverne16.50.0016.54.391996Herre
5000m5000m A-heat19.00Ebbe Jung JosefssonTeam Karlsson16.55.001981Herre
5000m5000m A-heat19.00Eduardo LópezSparta AM16.57.0016.58.551985Herre
5000m5000m A-heat19.00Martin KlausenFremad Holbæk17.00.0017.31.021972Herre
5000m5000m A-heat19.00Peter Christian WildtOdense Atletik17.00.001998Herre
5000m5000m A-heat19.00Frank OCarroll (u)Sparta AM17.10.0016.09.0017.21.211977Herre
5000m5000m B-heat19.25Bo AntvorskovAmager AC17.30.0017.00.5618.14.151961Herre
5000m5000m B-heat19.25Flemming Adler BankAmager AC17.30.001974Herre
5000m5000m B-heat19.25Peter Marius JensenSparta AM17.30.001997Herre
5000m5000m B-heat19.25Maria EbbesenNBRO17.45.0018.06.0018.06.001988Kvinde
5000m5000m B-heat19.25Marcus RøllingAmager AC18.00.0018.09.8618.09.862003Herre
5000m5000m B-heat19.25Jeppe HaghfeltHelsingør IF18.10.0018.20.0718.20.072003Herre
5000m5000m B-heat19.25Henrik LarsenBlovstrød Løverne18.20.0017.49.5918.35.811962Herre
5000m5000m B-heat19.25Bo RahbækAK 7318.25.0018.26.9618.32.611981Herre
5000m5000m B-heat19.25Kevin F. SørensenSlagelse Atletik DELTA18.30.001996Herre
5000m5000m B-heat19.25Peter Læssøe JørgensenIK Hellas18.45.001968Herre
5000m5000m B-heat19.25Paul AndersenBagsværd AC18.50.0017.16.0018.55.071964Herre
5000m5000m B-heat19.25Tine BroksøBlovstrød Løverne19.00.0018.47.501971Kvinde
5000m5000m B-heat19.25Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne20.00.0020.15.051979Kvinde
5000m5000m B-heat19.25Thyge ArumFMTI21.00.0021.15.001961Herre
5000mLeslie OlivierFrederiksberg IFAFBUD15.29.931972Herre
X

обращение к пользователям