RESULTATER
den 31.maj 2017 på Østerbro
Arrangør: Københavns IF
  KVINDER SENIOR - 100 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.8m/s
1 12.26 GLENNER-FRANDSEN Astrid -1993Københavns IF  
2 12.49 (U) Stephanie Saavedra -89Sparta AM  
3 12.98 BOELSMAND Signe -1991Københavns IF  
4 13.15 PEDERSEN Liv Didi -1997Københavns IF  
5 13.60 SCHEIBELEIN Anna K. -1998Københavns IF  
6 15.16 RÆDKJÆR Kirstine -91Sparta AM  
  KVINDER SENIOR - 200 METERONS KL. 19.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.4m/s
1 27.10 HANSEN Emilie R -99Sparta AM  
2 27.34 SPIEGELHAUER Sofie -2001Sparta AM  
3 27.63 SCHEIBELEIN Anna K. -1998Københavns IF  
4 27.82 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta AM  
5 28.15 SIMONSE Johanne Wiedemann -99Sparta AM  
6 30.93 HOLM Ann-Berit -70Sparta AM  
7 32.82 BECH Marie Maegaard -2002Bagsværd AC  
  DNS NÆSBY Cecilie Anna -2000Sparta AM  
 HEAT 2  w: +2.9m/s
1 w25.07 GLENNER-FRANDSEN Astrid -1993Københavns IF  
2 w25.73 (U) Stephanie Saavedra -89Sparta AM  
3 w25.78 THORSGAARD Olivia -2000Sparta AM  
4 w26.32 (U) Olivia Tuokila -2000Sparta AM  
5 w26.54 DOMMER Viktoria -2001Sparta AM  
6 w26.88 PEDERSEN Liv Didi -1997Københavns IF  
7 w26.94 MAURER Julia H -93Sparta AM  
  DNS KARSTOFT Ida -95Sparta AM  
  KVINDER SENIOR - 1500 METERONS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 4.44.45 RODE Louise -1997Blovstrød Løverne  
2 4.50.39 WAGENEN Mia van -99Ballerup AK  
3 4.58.03 KRUSE Nanna Leegaard -87Sparta AM  
4 5.13.82 NIELSEN Sarah Bruun -1999Blovstrød Løverne  
5 5.13.87 LEXNER Emily Oron -1997Blovstrød Løverne  
6 5.26.81 ELMER Nanna -2003Københavns IF  
7 5.40.89 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  
  DNS MØRCH Marie Holst -1994Blovstrød Løverne  
  DNS KRISTENSEN Sara Schou -1997Blovstrød Løverne  
  DNS PIHL Emilie Deublein -2001Helsingør IF  
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +2.1m/s
1 w11.75 JØRGENSEN Brian -1974Københavns IF  
2 w11.84 PEDERSEN Kristoffer -1991Københavns IF  
3 w12.22 RICH Robin -1967Københavns IF  
4 w12.74 VISSING Christoffer -88NBRO  
5 w13.04 HERCHE Magnus Ravn -2003Amager AC  
6 w13.08 PETERSEN Viktor Bech -2003Amager AC  
7 w14.59 MOURITSEN Claus -72Sparta AM  
  DNS ESCHEN Christian -1992Københavns IF  
 HEAT 2  w: +2.2m/s
1 w11.06 ANDERSSON Kasper -97Greve Atletik  
2 w11.21 STRØM Emil K -93Sparta AM  
3 w11.43 HENRIKSEN Daniel -96Sparta AM  
4 w11.69 REGLI Frederik -1990Frederiksberg IF  
5 w11.70 NIELSEN Thor -1993Københavns IF  
6 w11.71 (U) Endre Eikenes Røsaker -1996Københavns IF  
7 w11.77 ØSTERBY Asger -97Greve Atletik  
  DNS HYDE Nicklas -86Sparta AM  
  MÆND SENIOR - 200 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +3.7m/s
1 w24.29 ØSTERGAARD August -2003Gentofte IK  
2 w24.32 IDORN Jesper -67Hvidovre AM  
3 w25.52 BRUN Aske -2002Gentofte IK  
4 w26.19 NIELSEN Stinus Dolmer -2003Bagsværd AC  
5 w26.70 HERCHE Magnus Ravn -2003Amager AC  
6 w26.88 PETERSEN Viktor Bech -2003Amager AC  
  DNS BOISEN Max Henning -1988Amager AC  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 24.19 PEDERSEN Kristoffer -1991Københavns IF  
2 24.54 BIRLIE Oliver -1999Amager AC  
3 24.86 RICH Robin -1967Københavns IF  
4 24.97 SALLY Thomas Gregorio -99Sparta AM  
5 25.00 DELLANTONIO Luca -90Sparta AM  
6 25.29 VISSING Christoffer -88NBRO  
  DNS REGLI Frederik -1990Frederiksberg IF  
  DNS ESCHEN Christian -1992Københavns IF  
 HEAT 3  w: +3.0m/s
1 w22.89 PLAS Vincent -2001Sparta AM  
2 w22.92 KLEJNSTRUP Mikkel -86Sparta AM  
3 w23.05 HVORUP Jacob -99Sparta AM  
4 w23.14 JØRGENSEN Brian -1974Københavns IF  
5 w23.57 (U) Endre Eikenes Røsaker -1996Københavns IF  
6 w23.69 NIELSEN Thor -1993Københavns IF  
7 w23.81 MARCUS Sam -99Sparta AM  
  DNS LARSEN Marcus G -97Sparta AM  
 HEAT 4  w: +1.6m/s
1 21.86 HYDE Nicklas -86Sparta AM  
2 22.15 ANDERSSON Kasper -97Greve Atletik  
3 22.42 LARSEN Tobias G. -2000Sparta AM  
4 22.45 STRØM Emil K -93Sparta AM  
5 22.60 RANNING Albert -1998Københavns IF  
6 22.74 (U) Jonathan Aquino -99Sparta AM  
7 22.74 FRÆNDE Emil -2000Sparta AM  
  DNS NIELSEN Gustav Lundholm -98Sparta AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS PANDURO Martin -1994Københavns IF  
  MÆND SENIOR - 1500 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 4.03.78 NIELSEN Joachim Sieverts -1997Frederiksberg IF  
2 4.05.04 ROSBO Joachim Weel -1997Bagsværd AC  
3 4.05.32 BROZ August -96Randers Freja Atletik  
4 4.11.06 ALMEIDA Martin Eisem. de -93Odense Atletik  
5 4.11.57 PEDERSEN Jesper -1975Københavns IF  
6 4.12.16 HERSI Mohamed -1994Frederiksberg IF  
7 4.12.63 VERHAGEN Bram -93Sparta AM  
8 4.14.37 KAPPER Frederik T. -95Sparta AM  
9 4.20.88 SKOVHØJ Emil -1991Amager AC  
10 4.23.24 CANTBY Louis -1Hvidovre AM  
11 4.23.25 HERTZ Frederik Kjeldsen -97Københavns IF  
12 4.26.40 MØRCH Gustav -2002Blovstrød Løverne  
13 4.32.52 THERNØE Oliver -96Korsør AM  
14 4.36.39 NØRMARK Kent -71Sparta AM  
  DNS ILLEBOO Tobias -73Malmö AI  
  DNS VIENBERG Christoffer -1994Blovstrød Løverne  
  DNS HANSEN Michael Pilegaard -1967Bagsværd AC  
 HEAT 2
1 4.33.67 LANGE Andreas -2002Gentofte IK  
2 4.35.28 ANDERSEN Leon Kofoed -91Sparta AM  
3 4.38.38 DONS Nikolaj -2Hvidovre AM  
4 4.42.41 NIELSEN Martin Højland -1993Københavns IF  
5 4.47.89 RAHBÆK Bo -1981Københavns IF  
6 4.50.03 NIELSEN Stinus Dolmer -2003Bagsværd AC  
7 4.50.30 RUDFELD Andreas -1999Bagsværd AC  
8 4.51.74 LARSEN Henrik -1962Blovstrød Løverne  
9 4.52.78 O'CARROLL Frank -77Sparta AM  
10 4.59.11 JØRGENSEN Henrik Nordtorp -74Sparta AM  
11 5.00.02 BACHER Henrik Bierbum -86Sparta AM  
12 5.01.39 SØRENSEN Henrik -1970Bagsværd AC  
13 5.19.76 ANDERSEN Jes -1951Bagsværd AC  
14 5.24.20 WESSING Michael -1969Frederiksberg IF  
15 5.24.89 MISANDER Elias Kongsted -2002Gentofte IK  
  DNS LILLESØ Joel Ibler -2003Bagsværd AC  
  DNS JENSEN Henning Steffan -54Sparta AM  
  5000 METEROVERALL  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 14.44.33 HOLM Emil -1996 (M)Ganløse Tri Center  
2 14.44.38 ANDERSEN Jesper Trebbien -82 (M)Sparta AM  
3 15.29.80 SKAANING Mads -95 (M)Sparta AM  
4 15.33.17 NIELSEN Alexander Seidler -99 (M)Hvidovre AM  
5 15.40.80 LEESE Patrick -88 (M)Ej DAF-klub  
6 15.42.37 RASMUSSEN Esben Krogh -1993 (M)Frederiksberg IF  
7 15.42.45 OLESEN Martin Egebjerg -1995 (M)NBRO  
8 15.48.02 KIPLIMO Daniel -77 (M)Ngong Runners  
9 15.50.89 ABRAHAMSSON Bo S -1976 (M)Københavns IF  
10 16.06.52 GLAD Simone -90 (K)Sparta AM  
11 16.16.69 MIKKELSEN Nikolaj Holdt -73 (M)Sparta AM  
12 16.19.08 KRODAL Rasmus -1989 (M)NBRO  
13 16.19.29 MEDUGU Sylvia -1990 (K)Blovstrød Løverne  
14 16.21.80 BERG Jonas -87 (M)Herning LK  
  DNS OLIVIER Leslie -1972 (M)Frederiksberg IF  
  DNS FAGERBERG Johan -87 (M)Malmö Löp  
  DNS JØRG Christian Østergaard -86 (M)Esbjerg AM  
  DNS FREDERIKSEN Rikki -1981 (M)Frederiksberg IF  
 HEAT 2
19 16.20.02 LYHNE Lasse -1977 (M)Runners United  
20 16.21.72 VIENBERG Christoffer -1994 (M)Blovstrød Løverne  
21 16.39.88 WORM Erling -1966 (M)Blovstrød Løverne  
22 16.45.58 PRIEN Alexander -94 (M)Ngong Runners  
23 16.47.75 BRUNHOLT Dan Gilling -1983 (M)Frederiksberg IF  
24 16.51.49 SPANGGAARD Anders -1982 (M)NBRO  
25 16.56.31 VAZQUEZ-ALBACETE Dario -32 (M)Tri Club Denmark  
26 17.06.06 KROG Kristian -1992 (M)Blovstrød Løverne  
27 17.16.09 HOLM Laurits -2000 (M)Ganløse Tri Center  
28 17.41.02 ØLLGAARD Signe Flarup -1993 (K)AGF Atletik  
29 17.47.52 THOSTRUP Jørn -1961 (M)Blovstrød Løverne  
30 17.51.95 KAPPER Frederik T. -1995 (M)Sparta AM  
31 17.52.05 EBBESEN Maria -1988 (K)NBRO  
32 17.54.08 HANSEN Philip Grundt -2004 (M)Bagsværd AC  
33 17.58.30 LUNDGREN Henrik -1968 (M)Blovstrød Løverne  
34 17.59.80 ANTVORSKOV Bo -1961 (M)Amager AC  
  DNS KYED Kristian -78 (M)Sparta AM  
  DNS STEENBERG Scott -2000 (M)Sparta AM  
  DNS JENSEN Peter Marius -97 (M)Sparta AM  
  DNS POULSEN Michelle -92 (K)Sparta AM  
 HEAT 3
39 17.55.10 HANSEN Jacob Søgaard -1970 (M)NBRO  
40 17.59.96 KAISER Jesper -1969 (M)Blovstrød Løverne  
41 18.00.18 MØLLER Johnny -59 (M)Sparta AM  
42 18.00.78 BASSE Morten -72 (M)Esbjerg AM  
43 18.03.84 HANSEN Cecilie Katrine -95 (K)Sparta AM  
44 18.56.83 RUEDA Juan Francisco -1990 (M)NBRO  
45 19.00.01 JUUL Kasper -1983 (M)Ej DAF-klub  
46 19.13.11 BRUHN Christina H -75 (K)Sparta AM  
47 19.14.63 ANDERSEN Paul -1964 (M)Bagsværd AC  
48 19.18.23 CH Augusta Maria Grønberg -2000 (K)Blovstrød Løverne  
49 19.19.62 SCHNACK Joakim -2004 (M)Ganløse Tri Center  
50 19.38.86 BROKSØ Tine -1971 (K)Blovstrød Løverne  
51 19.52.39 CERUP-SIMONSEN Fridtjof -1999 (M)Helsingør IF  
52 20.15.84 MEJRUP Jens -2001 (M)Esbjerg AM  
  DNS LORENTZEN Sara C.b. H. -78 (K)Sparta AM  
  DNS YEPES Diego -1981 (M)NBRO  
  DNS SCHULZ Laura Victoria -1999 (K)Blovstrød Løverne  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆKONS KL. 18.10  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +4.3m/s
1 w15.47 BOMME Ida Beiter -2001Sparta AM  
2 w15.56 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta AM  
3 w17.27 BALSLEV Ellen Eva -2001Københavns IF  
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆKONS KL. 18.10  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +4.3m/s
1 w14.12 HAAHR Thea -91Sparta AM  
2 w14.44 NISSEN Annemarie -94Københavns IF  
3 w15.33 HANSEN Emilie R -99Sparta AM  
  KVINDER SENIOR - 400 METER HÆKONS KL. 18.45  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 1.09.49 MØLLER-JENSEN Cecilie -2001Bagsværd AC  
2 1.11.98 ØSTERGAARD Tine -2000Bagsværd AC  
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.79+0.3 IPSEN Jessie -83Københavns IF  
2 5.64+1.2 BØLL Sandra -94Sparta AM  
3 5.12+2.0 POULSEN Laura Nørrung -2000Sparta AM  
4 4.70-1.5 SOREN Vibha -2001Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jessie Ipsen5.79+0.3x 5.75+0.1x 5.77+0.0x 
Sandra Bøllx x x 5.64+1.2x 5.58-1.7
Laura Nørrung Poulsen4.89+1.54.93-0.95.12+2.05.05+0.74.83+0.04.94+2.1
Vibha Soren4.41-2.14.63+0.14.70-1.5x x 4.66-2.3
  KVINDER SENIOR - TRESPRINGONS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 11.58+1.2 NIELSEN Annette Juma -96Københavns IF  
2 9.91-2.2 SOREN Vibha -2001Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Annette Juma Nielsen11.49+1.1x 11.58+1.211.49-0.411.31+0.1x 
Vibha Soren9.91-2.2x x 9.84-1.19.45-0.59.43-1.7
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.97 BØLL Sandra -94Sparta AM  
2 8.70 POULSEN Laura Nørrung -2000Sparta AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sandra Bøll11.0611.3911.3410.7211.9711.21
Laura Nørrung Poulsenxxx8.598.368.70
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKONS KL. 18.00  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.3m/s
1 14.72 LUND Mads -2000Sparta AM  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.94+0.0 ØSTERBY Asger -97Greve Atletik  
2 w4.38+2.1 MOURITSEN Claus -72Sparta AM  
  4.29-0.1     
  DNS  ANDERSSON Kasper -97Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Asger Østerby5.85-0.1x 5.94+0.05.71+1.3x x 
Claus Mouritsen4.25-0.14.23+3.94.38+2.14.16+2.24.29-0.13.82+1.1
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.39 BAGGE Jannick -1994Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jannick Bagge12.7212.9212.6713.39xx


Genereret af MARS version 2.0.0.392 onsdag den 31. maj 2017 klokken 23:04